Jump to content

Merlikati

Kasutajad
  • Sisu loend

    11
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

Merlikati

  • Tase
    Algaja
  • Sünnipäev 18.03.1987

Profiili informatsioon

  • Sugu
    Female
  1. Ansjuu- blogi

    Kui on unega probleeme, soovitan proovida magneesiumiõli. Lõdvestab üldiselt ja toob väga hea une, ühtlasi sobib ka lihaspingete leevendamiseks (kui neid on) Magneesium teadupärast imendub kõige paremini naha kaudu. Lisaks vitamiinivaegusele, võiks kroonilise väsimuse puhul ka kilpnääret kontrollida lasta. Raud imendub paremini koos C-vitamiinirikaste toiduainetega. D- vitamiin ka asendamatu meie kliimas. Ja soovitan eelistada looduslikke vitamiine. Vorm sul väga kena!
  2. Kati kirjutab

    Teen vahelduseks siis jälle väikse sissekande Viimased nädalad pole mul just kõige edukamalt möödunud, sest vahepeal niitis korralik haigus meie pere maha, lausa nii, et olin ise ka ligi 39 palavikuga siruli. Seetõttu jäi ka üks nädal trenni üldse vahele. Toitumisega oli samuti nii ja naa, kuna isu polnud siis oli paar korralikku paastupäeva, mistõttu uuesti normaalse toidurežiimiga alusatamine võttis harjumist. Magu lihtsalt ei võtnud midagi vastu. Õnneks on nüüd tervis taas superluks ning reedest alustasin ka trenniga. Esimesed päevad olid küll veidi väsitavad, kuid eks see nii olegi kui paus sisse tulnud. Kaalu osas mingeid muutuseid veel pole toimunud, see on sama...või noh korra oli 55,4kg mis on siis -100g aga üldiselt ikka sama Igatahes on tore taas režiimis olla ja motivatsioon on endiselt üleval Kuna lubasin siia ka toidupilte panna, siis siit ka väike ülesvõte tervislikest kaeraküpsistest, mida pidime lapsega juba ammu tegema. Lõpuks siis jõudsime need ka valmis Küpsiste puhul kasutasime täisterakaerahelbeid, muna, kookoshelbeid, küpset banaani ja kohupiima. Valmistamine ise on nii lihtne kui veel üldse olla saab- kõik mikserdada läbi ja pista seejärel ca 20min ahju. Mina suhkrut ei kasutanud, kuid kes soovib võib seda teha...tegelikult on need nii toredad küpsised, et sinna sisse võib ju mida iganes panna. Mina olen teinud ka rosinakohupiimaga ja riivitud tumeda hokolaadiga, samuti kuivatatud jõhvikatega ning erinevate seemnetega.
  3. Kati kirjutab

    Eilne päev möödus nagu naksti. Palju oli plaanis, aga lõppkokkuvõttes nagu ei jõudnudki midagi erilist teha. Hommikul siiski kiire jooks+ harjutused keharaskustega, siuh sauna ja ruttu linna küünehooldusesse. Pisut parimat klatsi ja ilutoiminguid peab naine ju endale mõnikord ikka lubama Kuna ma juba linnas otsapidi olin, siis otsustasin ka pükse vaatama minna. Nagunii pidin seda tegema lähipäevil. Aega oli aga vähe ja ega seda viitsimist ka suurt polnud- esimene püksipaar, mis proovitud, osutus ka valituks. Kusjuures püksid võtsin number väiksemad kui harilikult! Nice Koju jõudes olin väga näljane ning kiire vahepala kadus ruttu kõhtu. Seejärel tuli riburada koduseid toimetusi. Plaanis oli tüdrukuga teha tervislikke karaküpsiseid, kuid kuna kell hakkas juba õhtusse veerema, otsustasime hoopis perekondliku jalutuskäigu kasuks. Ilm oli mõnus, metsas oli vaikne ja linnud siristasid. Ei kurvasta üldse, et need kaeraküpsised seekord tegemata jäid. Värske õhk on alati kõige tervislikum. Selle paari päeva jooksul ma end kaalunud ja mõõtnud pole. Nagu üleval postitused mulle soovitati, siis kaalunumbreid otsustasin mõneks ajaks üldse mitte tõsiselt võtta. Kõige tähtsam on hea enesetunne ning muutused väljanägemises. Ja juba see numbrijagu väiksem püksipaar oli selge märk, et asjad ikkagi liiguvad paremuse poole kokkuvõtete päevaks hakkavad olema kolmapäevad. Mõtlesin, et postitan ka siis oma esimese toidupildi. Pildil on meie täna hommikune puder. Meie pere vaieldamatu lemmik on täisterakaerahelbepuder banaani ja kookosrasvaga. Lisan sinna ka linaseemneid ning tavaliselt riivitud porgandit või siis muud, mis parasjagu käepärast on (seekord on küll kõrvits kuna seda oli veel mõni kuubik järgi)
  4. Kati kirjutab

    Tarvitan ka seda
  5. Kati kirjutab

    Oi, kui vahva, et mu blogi juba kellelegi silma on hakanud! Olen vägagi nõus, et kilpnäärme alatalitlus pole tegelikult vabandus ülekaalus olemiseks. Õige, puhas toidulaud ning aktiivne eluviis ergutavad ainevahetust ning hoiavad tujud kontrolli all. Harilikult on ülekaalu põhjus siiski halbades valikutes. Kui minagi oma haigusest teada sain, tabas mind esialgu suur shokk, kui hakkasin netis vastava teemalist infot välja kaevama. Pea iga teine postitus rääkis tõusvast kehalaalust ja muudest hädadest- otsustasin, et mina nii ei taha elada ning teen kõik endast oleneva oma tervise nimel. Ehk mõnes teises postituses peatun ka pikemalt kilpnäärme teemadel, kui kellelgi peaks olema huvi toitumise jm alternatiivse ravi suhtes. Kaalunumber vist on tõesti rohkem üks nõme number naiste vildakas maailmapildis ma jätkan oma praeguse elu- ja trennirütmiga ning vaatan, mis muutuseid toimub peegelpildis ning mõõtudes. See on hea soovitus jätta hetkeks kaalunumber kõrvale ning keskenduda pigem välimusele. Toidupilte panen kindlasti! Tänagi oli meil veidi teistsugune õhtusöök, kuid kahjuks see sai otsa ilma pildile jõudmata kuna tüdrukul oli kooli vaja köögivili kaasa võtta, siis tõime koju muskaatkõrvitsat. Pool läks lapsele kotto, pool ahju. Asi imelihtne: kõrvitsal seemned välja ja täidad ära meelepärase sisuga. Meie kasutasime seekord laktoosivaba toorjuustu, murulauku ja veidi purustatud kreeka pähkleid (erineva täidisega retsepte on ka netis saadaval, nii et iga üks leiab omale meelepärase) Kuigi pean nentima, et see kõrvits oli ka niisama mõnus krõbistada, miks mitte kasutada ka lihtsalt sekseri peal dipikastmega. Oma vitamiinirikkuselt on ta ju suurepärane. Väga lihtne nämmi on ka kõrvitsa ja kookospiima supp Luban, et lähiajal postitan ka enda retsepte. Siin siis aga fotojäädvustus minust. Kolmapäev on väidetavalt hea päev kaalumisteks ja mõõtmisteks, küllap sobib ta siis ka pildistamiseks
  6. Kati kirjutab

    Tere, Mina olen Kati ja olen 29- aastane, täiesti tavaline naine ja pereema. Kuigi ma ei tea, mis sellest kõigest välja tuleb ja kas kedagi üldse minu tegemised väga huvitavad otsustasin ikkagi, et teen proovi- jagan teiega oma mõtteid ja käekäiku. Blogimine on lihtsalt üks tore ajaviide ja kindlasti hea motivaator endale ning, kes teab, võib- olla ka kellelegi teisele. Nagu ma ennist mainisin, siis olen täiesti tavaline naisterahvas, kes tegeleb igapäevaselt täiesti tavaliste asjadega...käin tööl, hoolitsen pere eest, mõningad hobid jne. Olen tegelikult elu aeg sportlik (tennis, jooksmine, ujumine, ratas, rulluisutamine, jõusaal) olnud ja ilmselt ei kujutakski end teisiti ette, kuid paraku on rasedused ja aastad siin oma töö teinud ning vorm pole enam päris selline, mis kümme aastat tagasi... või noh, siis pigem pole olnudki selline nagu tahaks, sest ega see nüüd ideaalne pole mul kunagi olnud Eesmärgiks olen seadnud endale parema vormi ja tervise saavutamise. Milline naine, siis ei tahaks olla oma 30a juublil supervormis Toitumise koha pealt on olnud igasuguseid erinevaid aegu, küll on proovitud kooli ajal kapsasupi dieete, veepäevasid ning mida iganes muud...kõiki lolluseid ei mäletagi ega tahagi enam mäletada. Tänaseks päevaks on õnneks need rumalused kõik juba ammune minevik ning toit pere söögilaual valdavalt tervislik ning mitmekesine. Mulle väga meeldib süüa teha ja ilma naljata, mõnikord võin end kööki lausa unustada, sest uusi põnevaid kombinatsioone on ju tore kokku meisterdada, oleks vaid pere suurem, et jõuaks kõik asjad ära proovida Lisaks on mul kilpnäärme alatalitlus, mistõttu on oma toitumise jälgimine minu puhul eriti oluline. Seega usun/ loodan, et toitumise koha pealt olen elukorralduse paika saanud (nõuanded on muidugi alati teretulnud!). Natuke siis numbritest ka. Olen üsna jupats, 160cm ja hetkel kaalun 55.5kg (alustasin 2 kuud tagasi 59kg pealt) Alla on need kilod läinud siiani üsna lihtsalt ja kui riided seljas siis polegi aru saada, et miskit võiks veel nuriseda olla...kuid siiski olen ise endale seadnud eesmärgiks jõuda 53kg ja mis peamine, et keha oleks pringim. Suure ülekaaluga pole ma kunagi kimpus olnud, pigem on mure, et keha on lodev ning seda eriti tagumikul ja kintsudel olenemata sellest, et olen kogu aeg liikuv olnud. Tundub vist, et nüüd ongi algamas minu teekonna kõige raskem etapp- viimased 2.5kg ja keha vormimine. Ausalt, ei tea veel, kuidas see mul õnnestub, kuid teen proovi ja annan endast parima. Püüan siis enda tegemistest jooksvalt teada anda. Kui kellelegi aga meeldib mulle kaasa elada, oma nõu ja jõuga, siis on see igatahes väga teretulnud ning mul on selle üle vaid hea meel! Olen teinud ka endast mõned pildid, milline olukord praegu on, kuid ma ei ole veel kindel, kas julgen kapist välja tulla eks otsustan siis, kui tuleb uudishimulikke
  7. Makrod ja kaaluseisak

    Jooskmas käin jah, hetkel vaid 2x nädalas, suiviti see vahekord siiski veidi teine, siis on jõusaali pool väiksem ning jooksuringil käin igal hommikul. Jõusaalis treenin ikka nii, et olen higine küll. Täpset kalorikulu ei tea, kuid olen arvestanud nii, et 1,5h tundi ca 300kcal ning neid kulutatud sõpru tagasi ei söö, samas püüan jälgida, et kaloridefitsiit ei läheks alla BAV. Tegelikult see jooksmine ei puutugi väga asjasse. Ma ei võta seda üldse kui erilist trenni, olen elu aeg palju jooksnud ning see on rohkem selline meeldiv rutiin, pigem mõtlen kas jõusaali poolt peaks suurendama või peaks mu treeningud olema intensiivsemad. Ilmselt oleks mul mõistlik hoopis mõne spetsialistiga konsulteerida ja end talle ette näidata ehk polegi asi niivõrd selles kaalu alandamises kui just õiges treeningus, et vorm oleks prink.
  8. Makrod ja kaaluseisak

    Aga tore, tänud kaasamõtlejatele! Täna siis esimene päev, kus sain kõik tasakaalu. Panin röstitud sepikule veidi mett ja polnudki nii kole Nüüd siis väike kevadine jalutuskäik ja hop- hop kükke ja väljaasteid taga ajama Eks raporteerin siis mingi aeg, kas olen kaalu liikuma saanud ja alakeha pringimaks. Mõnusat nädalalõppu!
  9. Makrod ja kaaluseisak

    Rasvade kohta nii palju, et olen tähele pannud, et minu puhul rasvade osakaalu vähenemisel, tekivad tihti imelikud halvad isud ja eriti kui teen trenni. Ma ei ole suur magusasõber, kuid kui rasvad tavapärasest madalamad, siis tahan süüa shokolaadi, kooki jms, millest ma muidu üldse ei hooli, isegi mesi tee sees on mulle harjumatu Kükke teen, väljaasted lisan!
  10. Makrod ja kaaluseisak

    Tänud asjalike vastuste eest! Teen need mõned vahetused ära ja vaatan, kuidas siis minema hakkab. Üritan planeerida enamvähem oma nädala menüü nii, et saaks kõik vajaliku kätte. Eks läksidki kuidagi mängleva kergusega need esimesed 4kg nüüd viimased 2kg toppavad. Kas peaksin ka trenni osas mingeid muudatusi tegema, tõstma jõusaali ja vähendama jooksmist? Praegu käin 3x nädalas jõusaalis, teen seal nö oma leiutatud kava (jooksulint soojenduseks, jalad, ülakeha, selg, kõht) kõigile pühendun u 15min. Kehakuju osas üldmulje on iseenesest täitsa okei, eriti tiietega, pole üldse aru saada, et midagi viriseda oleks Mind ennast aga häirivad tagumik ja reied, mis vajaksid siiski trimmi tõmbamist. Kõht ja käed pole mul kunagi probleemsed olnud, kõik koguneb allapoole vööd. Kas oskaksite ehk viidata mõnele konkreetsele treeningkavale, millega saaksin rohkem vatti anda allkorrusele?
  11. Makrod ja kaaluseisak

    Okei, proovin siis viimast korda nutridatast tõmmatud faili lisada ja kui ei õnnestu kriban käsitsi. Aga see siis on üks trennipäeva menüü. Mõnikord kui tugevam trenn tehtud on ka mandlid ja kuivatatud aprikoosid menüüs. TAI - Toitumisprogramm.pdf
  12. Makrod ja kaaluseisak

    Ma ei teagi, kas sain selle siia õigesti pandud.
  13. Makrod ja kaaluseisak

    arvutus.xls
  14. Makrod ja kaaluseisak

    Tere, Nutridata soovitab: Süsivesikud 50-60%, Rasvad 25-35%, Valgud 10-20% Minul aga seal kuskil Valgud 25%, Rasvad 40% ja Süsivesikud vaevu 35% Käin 3x nädalas jõusaalis ja 2x nädalas jooksmas, toitun enda arvates igati tervislikult jne Alustasin 59kg pealt ja eesmärk on 53kg+ trimmim keha (aasta tagasi sünnitasin) pikk olen 160cm Olen jõudnud 55,5kg ja nüüd juba kaks nädalat kaal vaid seisab ja peegelpilt pole ka muutunud. Kas on võimalik, et mul siiski on makrode omavaheline tasakaal vale ning kaaluseisak sellest tingitud? Mul ei õnnestu neid süsikaid kuidagi täis saada, samas kui rasv ja valk on kohe täis.
  15. Mees tahab kaalus juurde

    Tere, Kirjutan siia oma mehe kaalu tõstmisel abi saamiseks. Tegu 30a mehega 186cm ja hetkel kaal 67kg, käib 3-4 korda nädalas jõusaalis (ei tee mingit konkreetset kava vaid ise "oma süsteemi" Ta on eluaeg olnud selline pikk ja kleenuke, samas jõudu on nagu hobusel, kuid nüüd seoses minu (elukaaslane) tervise eest hoolitsemisega, tahab ise ka parem välja näha (suurem) aga probleem selles, et ei tule tal kuidagi seda kaalu juurde, pigem vastupidi, trenniga kaotab senistki. Ütlesin talle kohe, et tema probleem on kõige pealt toitumises- ta ei suuda süüa piisavalt, et tagada kaalutõusu, ta peab lihtsalt sööma rohkem. Harilikult on tema senise elu päevane toitumine olnud u selline: Hommik:2 tassi kohvi, Lõunasöök: tavaline söökla praad, Õhtusöök: tavaline kodune soe söök+ mõni komm vms maiustus arvuti kõrval. Tõõpäevad on suht kiired ja liikumist täis, lisaks üli kiire ainevahetus, söögi unustab vahel üldse ära, ei tunne et kõht oleks tühi nagu tema ikka ütleb Kuna ta ise ei oska ega viitsi sellise asjaga tegeleda, tegin talle ettepaneku, et teen talle siis ise oma tarkusega asjalikuma päevase toitumiskava ning tema peab seda jälgima vähemalt kuu aega ning siis vaatame edasi, mis saab ning kui ikka 0 siis otsime asjatundja abi. Siinkohal soovingi nüüd targemate nõu ja analüüsi oma tarkusega tehtud toitumiskavale- kas olen õigel teel ning mida peaksin muutma, kindlasti on toiduainete vahekorrad olulised, mis ei pruugi mul paigas olla. Hetkel on jälginud minu kava ühe nädala ja kaalutõus on +1kg, ise ta pole rahul, et peaks tema arvates ikka rohkem olema kuna tema meelest ta sööb ju kogu aeg. Mina aga kahtlustan, et ikkagi sööb vähe, panin talle eesmärgiks trennipäevadel 3500-4000kcal ja trennivabadel päevadel 3000-3500kcal Toon välja siis ühe päeva: HOMMIK: Täisterakaerahelbepuder 3,5% piimaga (50g helbeid, 120ml piima) Taluvõi, kookosrasv, kookoshelbed 1 tükeldatud banaan ja 2 spl maasikamoosi 1 tass 3,5% piima 1 tass kohvi piima ja 2,5 tl suhkruga VAHEPALA: 2 kõvaks keedetud muna 1 tass 3,5% piima LÕUNSÖÖK: 2 kanakoiba (ise maitsestatud kodus) 2 keedukartulit 200g kodujuustu hapukoorega (alma) 150g salatit (paprika, kurk, tomat, till) VAHEPALA: 200g rosinakohupiima (Farmi lahja kõrge valgusisaldusega) peotäis mandleid ÕHTUSÖÖK: 2 kodust kotletti (sai, segahakkliha, muna, sibul, riivsai) 2 keedukartulit 100g aurutatud köögiviljade mixi 3 spl piima- jahu klassikalist kastet 150g peedi- küüslaugu salatit majoneesiga 1 tass 3,5% piima ÕHTUAMPS: 2 jäemdat juustuviilu (midagi head nt. 3 rafaello kommi, veidi shokolaadi vms) 1 tass kohvi piima ja 2,5tl suhkruga Igasugune kriitika ja soovitused on teretulnud!
×