Jump to content

eliss

Kasutajad
  • Sisu loend

    1
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

eliss

  • Tase
    Vaatleja
  • Sünnipäev 09.04.1985

Profiili informatsioon

  • Sugu
    Female
  1. Tere! Raseduse alguses olin füüsiliselt väga heas vormis: käisin ringtreenigus ja jõusaalis, lisaks 4-5 korda nädalas 10-20km päevas kõndimas. Veebruaris sain oma teise lapse, kes tuli ilmale keisriga nagu esimenegi. Raseduse varases alguses trennis ma enam käinud , kuid oma nö. tempokate jalutamistega tegelesin edasi. Suheliselt kiiresti ja järsult hakkas aga ilmnema valu parema puusa juures. Mida aeg edasi seda vaevalisemaks liikumine jäi. Terve raseduse aja oli väga raske olla, esimese lapse ootuse ajal oli kõik väga kerge ning päris rasedana tundsin end alles lõpus. Nüüd aga olin nagu kaheksakümnene. Kaal tuli samuti kiiresti ja palju, kõht oli 5. kuul nagu lõpurasedal. Kaal kerkis 59kg-lt 84-ni. Lapsega esimese kuu kontrollis käies kurtsin oma puusavalu perearstile. Perearst soovitas oodata ,kuniks rinnaga toitmine läbi ja saab rõntgeni teha. Järgmisel ülevaatusel aga nõudsin juba rõntgenit, sest valu oli niisugune, kus 1 km läbimisel päeva jooksul ei saanud ma enam valude tõttu magadagi. Tehti rõntgen ning diagnoosiks sain parema puusa düsplaasia. Ortopeed ootab mind 2 nädala pärast. Tean nüüd ,et tempokalt liikuda ei saa, pikemaid vahemaid samuti mitte. Sooviks aga teada, kuidas ma oma kehakaalu vähendada saaksin. Praeguseks on olenemata toitumise muudatustest ikka kaal 73 kg peal ja muutunud pole see alates märtsi algusest. Mul on ka kõhulihaste düsplaasia täies pikkuses ning vahe tundub olevat naba juurest lausa 5 cm või enam. Olen otsinud internetiavarustest harjutusi ,kuid paljud on niisugused, kus üht harjutust ei saa teise haiguse tõttu teha ja vastupidi. Kõht on mul siiani väga väga suur ees. Arvan ka ,et praegused seljavalud on tänu kehvale rühile, sest selleks ,et selga sirgelt hoida, pean pingutama, iseenesest seda ei tule. Suur kaalunumber (olen 165 pikk) avaldab aga liigset koormust puusadele. Nagu nõiaring. Arvan ,et kaalulangus aitaks pääseda puusavaludest ja seljavalust. Kuid olen kindel ,et see praegune seisaks on tingitud ka lapse toitmisest rinnaga. Ma ei sooviks seda lõpetada , kuid kergelt juba mõtted sinnapoole liiguvad. Kas niisuure diastaasi puhul on võimalik üldse harjutustega/trenniga lihaseid parandada või on ainus väljapääs operatsioon? Opi jaoks raha olen ka juba kokku kogunud ,kuid kõimalusel jätaks selle ikkagi ära. Haigekassa ka vist diastaasi, olgu see nii laialdane kui tahes, operatsiooni kinni ei maksa? Oh , palju pikka juttu ja võibolla ka segaselt aga loodan ,et saate aru ja oskate mingit nõu anda, mismoodi ma peaks edasi käituma. Tänud!
×