Jump to content

Sume

Kasutajad
  • Sisu loend

    2
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Sume postitused

  1. Ma saan selle jutu põhjal aru, et examine.com pole eriti teadlik andmeanalüüsist (väidab seda ise ka kirjutades, et mudel võib-olla on adekvaatne ja võib-olla pole ja et keegi peale autorite sellest ju aru ei saa....). Ma arvan küll, et igasugustel teaduse nn kriitikutel on viimane aeg andmeanalüüsiga ennast kurssi viia, muidu ei saa enam adekvaatselt kritiseerida töid, kus on kaasaegset andmeanalüüsi kasutatud. Muidugi ei saa eeldada, et iga kriitik andmeanalüütikuks hakkab, aga see on ikka natuke liiga kehv lugu, et examine.com ei kirjutata ühtegi sisulist sõna töös olevast andmeanalüüsist. Selles töös ju tehakse järeldused andmeanalüüsi tulemuste põhjal ja siis kriitik ütleb, et ah, ma ei tea, mis analüüsi nad seal tegid, äkki tegid õigesti, äkki valesti. Töös on juttu sellest, et on kasutatud meetodeid arvestades valimi suurust ja aega - kui nendest meetoditest aru ei saa, siis kuidas saab kriitikana välja tuua, et ainult 6 päeva ja väike valim.
  2. Mind ei motiveerigi niivõrd välimus või füüsiline võimekus, vaid hoopis selline sisemine harmoonia, vaimne tasakaal. Ideaalis tahaks olla (enam-vähem?) püsivalt rahulikus harmoonias kogu oma olemusega, mõtlemisega, käitumisega, ütlemistega, võiks olla läbinisti empaatiline, mõistev, andestav. Mulle tundub, et tervislik eluviis toetab seda ideaali väga hästi ja samas ka üsna lihtsasti. Mõned sügavad sisemised hirmud, (automaat)mõtted või ka niisama närvi minemised ja silmade pööritamised, kui keegi jälle räägib, kuidas horoskoop on täiega õige asi või korrelatsioon on seos või mis iganes väga sügav ja isiklik deemon jälle välja lööb - need kõik tunduvad olevat palju keerulisemad ära lahendada kui see küsimus, kas nüüd minna trenni või mitte minna. Ja kui ma teen trenni ja söön tervislikku toitu, siis see toetab ka igasuguste mõtete ja tunnete ära harmoniseerumist (või kuidas seda nüüd öeldagi). Kui tänu tervislikule eluviisile pole igasuguseid füüsilisi vaevusi, väsimust, haigestumist jne, siis on ka lihtsam muude asjadega tegeleda. Igatahes, kui ma kujutan ette liikumisvõimelist omadega (enam-vähem) harmoonias inimest, siis muuhulgas ta on laias laastus tervislik ja teeb mingit trennikest ka ehk elab jätkusuutlikku tervislikku elu. Muidugi ei ole kõik treenivad tervislikud inimesed omadega harmoonias, aga kui eesmärgiks on just see sisemine tasakaal, siis paratamatult tuleb tervislikku elu ja liikumist harrastada. Mulle tundub nii ja see mind motiveeribki.
×