Jump to content

HeliR

Kasutajad
  • Sisu loend

    2
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

HeliR

  • Tase
    Vaatleja
  • Sünnipäev 09.12.1992

Profiili informatsioon

  • Sugu
    Female
  1. Toitumine

    Olen selle peale mõelnud, et vist pean ja ikkagi mõne profesionaali poole pöörduma, kuigi olen seda miskipärast edasi lükanud. Oskate kedagi soovitada nt?
  2. Toitumine

    Tere, Olen 21 a. naisterahvas.Tegelen 6 päeva nädalas trenniga vahepeal 2x päevas. (jõusaal ja kergejõustik). Alustasin palju tuntud nn. piiratus süsivesikusisaldusega toitumist tehes. Algselt oli mul eesmärk rasvaprotsenti veidi vähendada ja lihasprotsenti suurendada. Tarbisin iga päev palju muna,kana,juustu,seeni jne, puuvilju ei tarbinud. Kaloraazi ja touduainete vahekordade järgmimiseks kasutasin tap.nutridata toitumisprogrammi. Päevane kaloraaz oli 1100kuni 1500 olenevalt päevast. Mis oli ilmselgelt veidi väike. Kaal muidugi veidi langes ,kuid õige pea tekkisid nõrkushood,kus lihtsalt ei olnud jõudu trenni teha. Hakkasin rohkem toidu koostisosi ja sisaldust uurima ja järkjärgult toidusse ka süsivesikuid lisama. Sõin 6-7 x päevas. Pidevalt tekkis isu süüa puuvilju ja piimatooteid. Tegin smuutisi ja sõin esimese poole päevast palju puuvilju. Peale seda läks asi veel hullemaks. Toidukordade portsinid suurenesid ja tekkis vee suurem vajadus süüa. Mõtlesin ,et ju siis on kehal midagi puudu ja uurisin palju toitumisalaseid lehekülgi, toitainete andmebaase jne. Arvestasin kokku iga grammi ja iga toitaine sisalduse,mis sõin , nii et mul on iga toiduaine ligikaudne kloraaz ja täpne sisaldus peas. Otsustasin, et ei soovi teha lühiajalist toitumiskava, vaid elustiilimuutust. Kuigi olen juba pool aastat toitunud ainult nn puhastest toiduainetest, mille koostisesse kuulub alla 3 aine. Probleem on selles ,et see,mida omale ära keelan ,selle järgi tekib isu . Mul on koguaeg söögiisu ja kui sööma hakkan ,siis on kogused väga suured.Kaloraazi suudan hoida nädala sees alla 2000 aga nädalavahetusel,kui mul on aega veeta oma perega ,siis tekib isu absoluutselt kõige järele, mida ma nn süüa ei tohi. Kehakaal on mul hetkel normaalne olen 170 cm pikk ja kaalun 58.Soovin kehakaalu vähendada u 4 kg ja siis seda hoida. Postitan infoks ka oma tavapärase menüü. Hommik: 70g täisterakaerahelbeid 1 keskmise banaani(100g) ja vähese piimaga + kohv Vahepala: õun/Pirn (2suuremat) Lõuna: Salat muna, hiina kapsa, tomati,porru ja seentega. Kastme teen oliiviõlist ja sidrunimahlast. Vahepala: Praetud õun 20g hapukoore ja kaneeliga Õhtu: enamvähem identne lõunaga, vahepeal köögiviljad kanaga või salat lõhega või möni muu järjekordne retsept,mille olen leidnud. Peale õhtut: kodujuust ja 70g maasikaid või 2 muna .
×