Jump to content

gmaster

Kasutajad
  • Sisu loend

    6 050
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    51

Koik gmaster postitused

  1. veredoonorlus

    millised on kellegi kogemused treeninguga peale vereandmist? mina isiklikult olin nõrgem veidi aega aga samas lugesin kuskilt katsest, kus vanamehe verre lisati nooremat verd, misjärel keha hakkas taas kiiremini arenema. (pole mingi väkjamõeldis) et tahaks teada, millised kogemused on ja kas asjast on pigem kahju v kasu pikaajalises perspektiivis? tänan edit "kerge" sõnaviga oli sees
  2. Mis stoori nende klappidega on? Kas sponsoriterivi on juba nii laiaks läinud, et saab klapid laagrist? ega kaugel siis pole kui nagu Elleni saates jagatakse arvuteid ja autosid Edu!
  3. Olen kursis ja olen füsio Niiet kõik selle krempli saad minu käest. Puusaprobleem kindlasti mõjutab seljaprobleemi
  4. Taavi Merisalu Blogi

    See et mingi error on, ei tähenda et valutama paneb. See et valutab, ei tähenda, et see sellest errorist olla ei või. Piisava kogemustepagasiga on võimalik välja juurida tegelik põhjus. Närvisüsteemile meeldib liikumisvabadus. Mida rohkem on erroreid, seda hädasem on närvisüsteem.
  5. Taavi Merisalu Blogi

    Päris mitmed praktikutest füsiod vangutasid selle postituse peale pead. Paber kannatab igasugust asja, aga praktika...
  6. Pole ime et sul roideprobleemid kui nii surud
  7. Vigastuste ennetamine, taastusravi jm

    Nädalavahetusel oli mul võimalus osaleda väga kogenud Soome spordifüsioterapeudi Peter Haleni workshopil selja rinnaosa füsioteraapia teemal. Mõned mõtted: Roide düsfunktsioon võib viia isegi plantaarfastsiidini Roiete funktsioon mõjutab saaglihase funktsiooni Roide düsfunktsioon on tõenäoliselt meditsiinis väga aladiagnoositud Ja lõpuks: Valikuvõimalustega närvisüsteem on õnnelik närvisüsteem. Düsfunktsioonid erinevates piirkondades vähendavad keha liikumise valikute võimalusi. Kui mitte oma närvisüsteemi eest hoolitseda siis mille eest veel? Seoses roideteemaga ütlen et kulturismi/fitnessi harrastajatel on üldiselt roiete funktsiooni ja hingamisega kehvad lood, mis paneb väga suure koormuse selja keskosale ja roiete kinnitustele. Seega - kui sul on valusid selja keskosas, siis loe lause algust uuesti Mõndasid jõutõstjaid on juba sel teemal konsulteeritud, ja väga heade tulemustega.
  8. Jooksmine

    mulle võid ka näidata
  9. Kuido Jõgisalu FAST Team

    Üldist veepeetust
  10. Kuido Jõgisalu FAST Team

    Näiteks see http://suppversity.blogspot.com.ee/2016/01/peri-workout-bcaa-glutamine-citrulline.html Teisi praegu mu historyst ei näita enam, aga rasvarakkudele maitseb BCAA väga Eks sellega on veidi nii nagu paljude asjadega, et alguses näitavad uuringut ühte, aga pikema aja möödudes, nt 10 a on näha trendi teises suunas, ja praegu võib seda BCAA-dega täheldada. Et asi pole nii lihtne kui võiks. Ise olin varem väga suur BCAAde fänn, aga nüüd aina vähem. See lisa-BCAA väärtus on ikka väga kaheldav. Ja loomulikult see, kuidas asjad toimivad erinevates ainevahetuslikes seisundites. Nälgimisel vms on teine asi. Aga kui mul oleks mõni dieeditav sportlane, kes toidulisandinõu küsiks, siis mina laseks kõik värvilised ja imelised joogid ära jätta, sellest võib pigem kahju kui kasu olla. Aga ärge minu juttu uskuge, proovige ise või lugege:) Siin veidi samal teemal http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2857013/ Vabandust et nii nüüd teise teemat lagastasin
  11. Kuido Jõgisalu FAST Team

    Kahju ainult et BCAA koos lihase hoidmisega ka rasva hoiab..
  12. Harjutustepank Edgar Valterilt

    No mis ma oskan sellise saidi peale öelda Samahästi võiks seal kirjas olla et tehke jõutõmmet kumera seljaga, sest siis tõmbate rohkem
  13. Harjutustepank Edgar Valterilt

    Ega probleemi polegi kuni üks hetk on Üldiselt see pole tõesti kõige hullem harjutus maailmas, eriti kui on head geenid Kõigil paraku pole neid
  14. Selja kohta küsimus

    Andsin sulle nii palju infot kui neti teel anda on võimalik. Rohkema andmine ajaks asjad ainult keerulisemaks ja ma veedaks siin toksides tunde. Mõndasid asju pole mõistlik kirjalikult seletada.
  15. Harjutustepank Edgar Valterilt

    Dipsil väga halb käte asend, neg surumisel küünarnukid kuskil kõrvade taga lat pulldown kukla taha? Need harjutused tuleks ümber joonistada kui just inimeste terviste eest vastutada ei taha, eriti 2 esimese osas
  16. Vigastuste ennetamine, taastusravi jm

    Postitan ka siia viimase postituse, mis siinseid kindlasti huvitab! Aga jälgige mu FB kanalit! Röntgenisse ruttamine ei paranda seljavalust taastumist. 2009. aastal läbi viidud kokkuvõtlik uuring leidis, et akuutse või subakuutse seljavalu puhul polnud ei lühikeses ega pikas perspektiivis märkimisväärset vahet ravitulemuses nendel, kellel tehti kiirelt radioloogiline uuring ja neil, kellel ei tehtud. Valuskaalat kasutanud uuringutes leidi paranemine hoopis nendel, kellel ei viidud läbi kohest radioloogilist uuringut. Seega, ärge kiiritage ennast asjatult. On suur tõenäosus, et see, mis sealt pildilt leida võib, pole üldse valu põhjuseks! http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21214357 Kõige efektiivsem on paraku konservatiivne ravi. Uuringutele on mõtekas minna põhimõtteliselt ainult siis, kui peab juba kaaluma süsti või oppi. Kui need on sinu jaoks välistatud, siis väga sul sealt midagi loota pole peale kiirituseampsu Röntgen ei ravi!
  17. Selja kohta küsimus

    Ütlen lühidalt: õla halb asend
  18. Selja kohta küsimus

    Kõlab loogiliselt, aga trapetsi ülaosa treenimine ees õlgadega suurendab seda valeasendit veelgi. Pigem keskendu trapetsi keskosale ja sõudmisliigutusele.
  19. ergutid ja taastumine.

    aeroobne vastupidavus kehv, siin pole lisanditest abi toitumine ja toetavad treeningud korda
  20. Tugevad kõhugaasid

    söö vähem valgupulbrit ja vaata üle, kas ikka on nii palju endale valku sisse ajada vaja
  21. Ülekoormusest

    Võta referentsiks hommikupulss peale puhkust Järgi hommikusi pulsse. Juba 3 lööki erinevust võib midagi tähendada, 5 lööki võib tähendada juba haigust. Veidi nõuab harjumist ja keha tundmist, aga sellega annab väga palju ära teha, isegi kui vaja mitut kümmet inimest jälgida, nagu minul Ole terve
  22. Vigastuste ennetamine, taastusravi jm

    See siis eelmise hooaja lõpust. Nüüd taas alanud uus hooaeg ning minu meeskonnal käib põhja ladumine. Korra sai ka puhkamas käidud ning nüüd olen taas ka oma kabinetis tagasi, mis vahepeal taas omanikku vahetas, see on taas Citypilates. Ja nagu ikka, olen väga klientidele keskendunud, ja selle tõestuseks ka väiksed testimonialid
  23. Taavi Merisalu Blogi

    Siis ära räägi tõenduspõhisusest, kui selle aluseks on "suured poisid internetis rääkisid"
  24. Taavi Merisalu Blogi

    Selle 4x5g kreatiini igapäevaselt võtsid küll kuskilt puu otsast
  25. Jooksmine

    Ortopeed ja füsio
×