Jump to content

RiinaSolo

Kasutajad
  • Sisu loend

    175
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    7

Koik RiinaSolo postitused

  1. Kaotada rasva, et saada sixpack

    Kõhulihaseid saab köögist Tõenäoliselt meeldivad sulle kõiksugu süsivesikurikkad toidud ja sinna see koer maetud ongi!
  2. Oh, sul veel isegi kõrged näitajad võrreldes minuga! (hemo 86 ja ferritiin 2.1) Minul Retafer ka ei aidanud, õnneks saingi seda täpselt 3 lehte ära süüa ja ostsin asemele Ferretab compi. Esiteks ei tekita see puhitust nagu Retafer ja selle puhul olen ma ka reaalselt mõju tundnud juba peale 2 nädalat kasutamist. Oma menüüd rikastades saad ka olukorda natuke parandada: rohkem peeti, peedimahla, granaatõuna, loomaliha, maksa jne
  3. Sügiskülv ajab segast

    Mul on sinust kopp ees LPF, mis me siis nüüd teeme?
  4. Kas kui mul on kavas tulla septembris I astme koolitusele, siis kas on kohe mõistlik ka oktoobris teha I taseme eksam?
  5. Kodune treening suvel

    Puhkepäevi peaks tõesti ka olema, vähemalt 1, hea oleks kui 2. Ja selliseid lihaseid kahjuks tõesti ainult trenniga ei saa, vihu seda trenni palju tahad...mida sa sööd on väga oluline! Esialgu näed sa võib-olla tõesti tulemusi ka oma tavapärase toitumisega, kuid mingil hetkel jääb asi kahjuks toppama..otsi juurde toitumise kohta siit foorumist, kindlasti leiad kasulikku teadmist.
  6. Suured suured probleemid kaaluga

    Kui tahad enda jaoks fotopäevikuna teha siis soovitan kasutada nootri.com lehekülge, tõmba äpp ka telefoni. Ära lihtsalt kuhugi oma pilte saada seal, see on ühe kindla toitumisnõustaja leht ja kui saadad, siis saad raha eest soovitusi alles. Ma kirjutasin sulle postkasti ka, et ma saan/pean veel sama asja tasuta tegema
  7. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Oh, need täpilised sokid on minulgi! Pikematel matkadel ja trennis on täitsa head aga niisama kandes surusid küll vereringe nii kinni, et jalad külmetasid
  8. Fitness.ee kalorikalkulaator - ideenurk

    Lisada enda menüüle meie andmebaasis mitteeksisteeriva toote väärtused ise - kui toodet ei leita, saab kasutaja siis kirjutada antud tootele väärtused, mis arvutatakse päevase kaloraazi sisse.Kasutajal võimalus salvestada ja siduda enda kasutajakontoga tema enda tehtud menüü - võimalusel seda hilisemalt korrigeerida. Kaks väga head asja, mis võiks tõesti olla!
  9. Abi toitumise korrigeerimisel

    Ma ütleks ka, et sul on praegu sellised toiduained põhiliselt menüüs, mis veresuhkru taset kõvasti kõigutavad. Näiteks ei soovitata inimestele, kes soovivad kaalu alandada vahepalaks üle poole banaani süüa (glükeemilise koormuse järgi toitudes) - sellest võib sul õhtul ka see cheatimine olla. Ma soovitaks samuti lisada häid rasvu ja valke - muna, tuunikala, kodujuust, lõhe, kana, oad jne Vahepalaks on hea ka mandleid krõbistada, leiva peale avokaado + tomat, salatile oliiviõli jne jne
  10. Vajaks nibude teipimises nõuandeid

    maagilised -1 igal pool....keegi on vist krati endale foorumisse teinud
  11. Vajaks nibude teipimises nõuandeid

    Aga tead, pole need spets spordiriided nii head midagi kui arvatakse. Proovi ükskord joosta ka tavalise puuvillase maika või t-särgiga, pead selle jah hiljem sõna otseses mõttes välja väänama, aga nahale võib sõbralikum küll olla. Nende spets riietega oli mul alles paar päeva tagasi halb kogemus, õigemini mitte mul vaid mu noormehel, kelle Nike jooksusärgi krae sees olev silikonriba konkreetselt talle kaelale sulas.
  12. Pulsikellad, mudelid ja müügikohad

    Olen endine Sigma PC9 kasutaja ja nüüd hiljuti vahetasin Suunto M5 vastu välja. Sigma on tõesti odav ning vaatamata sellele üsna vastupidav. Kui sul pole just oluline, et saaksid oma trenne arvutis arhiveerida, vaid tahad jooksvalt teada saada vaid näiteks pulssi + keskmist kalorikulu, siis on Sigma okei. Kui sa aga oled nõudlikum kasutaja, siis peaksid tõesti Polari või Suunto poole vaatama. Üks asi on kindlasti Suuntol parem - pulsivöö! Sigma puhul kadus mul vahepeal teatud harjutusi tehes pulss ära, sest plastmassist vöö lihtsalt ei liigu piisavalt keha järgi.
  13. Enesekindlus jõusaalis?

    Väga paljudel on pigem takistavaks mõte, et äkki mehed mõtlevad neist halvasti: et mida see naine siia ronib, ta nagunii ei oska ja ei jõua (kerged raskused jne), hoiab ainult masinaid kinni. Tegelikult pole meestel sooja ega külma sellest, pigem tõesti uuritakse uustulnukat ja tema tehnikat. Samas pean tunnistama, et endalgi oli viimane kord natuke ebamugav minu jaoks uues spordiklubis treenides. Trenažöörid olid mõeldud kahjuks pikkadele inimestele ja ma lihtsalt ei ulatanud rinnale tõmbeid teha, pidin oma noormehe lähemale endale kutsuma, et ta seda allapoole aitaks. Siis küll vaadati justkui natuke halvustavalt, et ise hakkama ei saanud. Aga loodetavasti on see siiski natuke pikkuse kompleksiga seotud ülemõtlemine.
  14. Söömine rannas

    Paned auto Tervise Paradiisi lähedale ja lähed ka sinna otsa randa. Seal on lähedal Karuselli tänav, kus olemas Comarket. Sealt ostad esimese asjana kaasa randa vett, beebiporksi ja külmutatud kirsse. Veedad esimesed 3h rannas, naased Comarketisse ja võtad tummisemat toitu a la kodujuust, kapsasalat ja suitsukanakints, lähed tagasi randa järgmiseks 3h-ks Comarket 10 min kaugusel kusjuures rannast, tõsi küll väike ja kehva valikuga, aga muud poodi kahjuks rannarajoonis ei olegi.
  15. Patupäeval ülesöömine

    Kõige parem on ise küpsetada kodus midagi. Näed täpselt ära palju suhkurt, jahu ja /või võid sisse läheb. Mul võttis küll isu vähemaks kui teadsin palju võid ja suhkurt küpsistes sees on, sõin poole vähem kindlasti kui oleks poe omi söönud
  16. Tere! Väike mure seoses sellega, et Retafer on konkreetselt praegu Eestis defitsiit ja asenduseks tundus kõige mõistlikum Ferretab Comp. Retaferis on raud sulfaadina (100mg) ja Ferretabis fumaraadina (150mg). Nüüd ma olen natuke segaduses, et kui Retaferi peaks võtma 2tk päevas, kuidas toimida Ferretabiga? Kas võtta üks, nagu ravimiinfos soovitatud? Fumaraadi imendumine ju parem. Kahe kuu pärast peaks tagasi perearsti juurde minema vereanalüüse tegema ja tahaks väga selle rauaprobleemi korda saada selleks ajaks
  17. Suured suured probleemid kaaluga

    Kui oled emotsionaalne sööja, siis soovitaks lugeda seda: http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/painav_s%C3%B6%C3%B6giisu/1118956 Ise pole veel jõudnud lugeda, aga tuttavad on kiitnud. Ära loe seda raamatut nii, justkui sealne info oleks puhas kuld ja tõde, vaid paraja portsu skeptilisusega, sorteeri välja enda jaoks õige.
  18. Mis toimub?

    Ma pakun, et see võib ka su keha reaktsioon suhkrule olla. Valge suhkur meeletus koguses võib mõne inimese puhul küll "mürgituse" tekitada ja ka õhetama panna. Eriti juhul kui muidu seda eriti ei tarbita. Samuti muu sodi, mis nendes poe maiustes on. Mäletan näidet, kus väideti, et Domino küpsis põleb rohelise leegiga ja jätab maha plastikutaolise lima endast..kurat teab, mis seal siis sees on.. Vot siis on küll hea meel, et cheat meal' id sportlastel vaid kord nädalas (kellel kuus) on
  19. Suvega trimmi, vajan mõnd soovitust.

    viimast soovitust ma ei kuulaks, sest kahjuks kaasneb sellega hiljem (pärast trenni) ülesöömine .....
  20. Nipp kuidas koore-tootest valku eemaldada.

    Ole nüüd nii hea ja ära väga oma eluviisi promo. Parem mine saa kokku ühe toitumisnõustajaga ja nad seletavad väga ilusasti sulle ära, miks sulle valguvaba dieet sobib. See on sinu eripära, igal inimesel siiski erinev toidutalumatus. Sa oled tegelikult üks eranditest, üks vähestest kellele selline lähenemine sobib. Siiski peab lähtuma toitumisalastel soovitustel enamusest ja enamusele valk on vägagi teretulnud, eriti suurema füüsilise koormuse puhul. Nii Tallinnas, Tartus kui ka Pärnus on väga häid toitumisnõustajaid, võta parem ühendust ja saa oma keha/organismi kohta targemaks. Mul endal veel õpingud pooleli ja rohkemat öelda ei maldaks. Aga jah, kontakte saad siit: http://www.toitumisnoustaja.ee/ (peaks varsti valmis saama) või kui see veel ei tööta, siis siit: http://toitumisteraapia.ee/
  21. Ma arvan, et tegu ol vist selle masinaga, kus tuleb paljajalu peal seista, kui mõõdab eksole? Mul eelmisel aastal mõõdeti umbes samal ajal (pärast PAF Olümpiajooksu) ja tulemused olid sarnased, pikkus 161 ja kaal 45kg (stress pärast bakat). Samamoodi küsisin, et mida siis nüüd teha ja soovitati mitte teha rasvapõletustrenne ja pigem pilatest-bodybalance'it. Minul muutis aga kõik jõusaal, kaal u 46kg ja ma näen nii nii palju kordi parem välja. Seega mina soovitaks oma toitumist edasi jälgida aga keskenduda pigem jõusaalitreeningule. Leidsin ka postituse, kus kirjutasin sellest ja samad emotsioonid, mis sul: http://riinasolo.blogspot.com/2012/06/nii-palju-nii-vahe.html?q=nii+palju+nii+v%C3%A4he
  22. Silvar Rückenberg

    Uskumatu! Õigemini uskumatult super! Õnnitlused!
  23. Silvar Rückenberg

    Uskumatult tublid, suurteks motivaatoriteks väga paljudele! Tahaks kohe kuidagi premeerida neid! Kuna endal täna Pärnu sõit, siis kui matkalised esmaspäeval veel kosutavast pizzast huvitatud on, siis tooks hea meelega paar legendaarset Steffani pizzat, valigu ainult millised! Praegu aga jaksu ja jõudu! Küll Esta oma positiivsusega tee kergemaks teeb!
  24. Silvar Rückenberg

    Mul oli üleelmine suvi õnn teha kaasa jalgsimatkas Etna vulkaanile, kus mäkketõus kestis 5h ja alla jooksime 2h mööda pehmet vulkaanitolmust nõlva alla. Kokku koos kahe vahepausiga võttis see meil aega 8h ja tänu ühe giidi tarkusele polnud mul ühtegi villi-marrastust. Nimelt said varem ostetud juba ecco matkasandaalid, neid kandsin paksu villasokiga. Tõsi kõik sokid olid süsimustad, varbavahed ja jalad samuti, aga võrreldes teistega, kes olid tulnud matkasaabastega, olid mul jalad täiesti terved. Samas selle retke puhul hea kasutada apteegist müüdavat spreiplaastrit ja kogu jalad sellega vahepeal üle lasta, odavam tuleks muidugi lihtlabane vaseliin. Aga ma usun, et pigem vaim on see, mis aitab siinkohal viimased km läbida, ükskõik kui villis jalad meestel ka ei oleks.
  25. Kaalust maha

    Inimkeha vajab ka rasva, aga head rasva! Soovitatav on tarbida 4-7 portsjonit päevas ja üks portsjon on näiteks: 1spl seemneid, 1tl head õli (oliivi, kreekapäkli, linaseemne jne), 6 väiksemat kreeka pähklit või 10 mandlit, 5 väiksemat oliivi jne. Kokku peaks rasvade arvele langema 25-30% päevasest energiast, okei...dieedi ajal võiks siis vb jah nii 20% olla. Tarbima peaks nii küllastamata (omega 3-6-9 rasvu) kui ka kindlasti küllastatud (liha, kookosõli) rasvu! Seega näiteks küllastamata rasvadest söö: külmpressi õlid (rapsi, lina, oliivi, viinamarja jne), seemneid-pähkleid (röstimata!), rasvast kala (heeringas, lõhe, makrell), oliive, avokaadot, maapähklivõid jne. Küllastatud rasvadest: või, koor, toorjuust, piim, kodujuust, kohupiim, maitsestamata jogurt, juust. Kõiksugu lihad: loomaliha,sealiha, lambaliha aga ka siseorganeid - maksa! Transrasvhappeid tuleks vältida, eriti hoolsalt loe poe valmistoidu pakendeid, seal on igal pool hüdrogeenitud taimerasv! Inimesele on aga lubatud seda 1g päevas! Ka "taimne rasv" pole tootes hea, kui pole just kirjutatud, et taimne rasv kookos-või palmiõlist. Kui sulle kookose maitse ja lõhn meeldivad siis prae juurikaid sellega. Tõsi praegu on päris paljudes kohtades saada juba ka maitse-lõhnata variante kookosrasvast. Kui meeldib toitu praadida siis tuli hiljuti müüki ka selline hea asi nagu ghee ehk selitatud või. Seda kasutab näiteks Tartus Moka restorani peakokk ja ta on tõesti hea tervislik variant, kui sulle meeldib korralikult praetud koorikuga toit. Seda hetkel saab osta siit: http://www.umami.ee/epood/Ghee/ Võta ka heaga kalamaksaõli, see pole üldiselt kellelegi halba teinud
×