Jump to content

RiinaSolo

Kasutajad
  • Sisu loend

    175
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    7

Koik RiinaSolo postitused

  1. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Seda Erik Orgu pizzat tahaks nüüd küll proovida, noh, nii 3 nädala pärast siis Aga pole ime, et inimesed kaalu kaotavad kui gluteeni välja jätavad...gluteen on nr1 kõhukinnisuse tekitaja. Kui sa ikka korra vetsus käid normaalselt siis tõesti võid kuni 2kg kergem olla, kui enne ..pardon my language aga sõna otseses mõttes full of sh*t oled.
  2. Vend Vähk Peab liikuma!

    sefiiridieeti kõlab küll hästi ....võib-olla kunagi...
  3. Vend Vähk Peab liikuma!

    Muidugi kui võimalust on, siis ma soovitan soojalt mõlemat külastada - inspiratsiooni aastaks kindlasti!
  4. Vend Vähk Peab liikuma!

    Ja eriti veel siis kui nädala pärast veel kõvem võistlus, mille pilet 15€, kokku -25€ kuu eelarvest. Ma olen üsna kindel, et ühele neist üritustest võib küll üsna kesine publik tulla...eks näeb kumba rahvast eelistab.
  5. Mõlema Nabi üle saab Eesti uhkust tunda! Super! Õnnitlused kindlasti ja edu edaspidiseks!
  6. Mingi % lihasest läheb nagunii selle rasvapõletuse käigus kahjuks, liiga kaua liiga suure kaloridefitsiidi peal istuda pole tark tegu. Sama tark pole ka see, et kui 2 nädalat enne võistlust ikka veel vorm pehme on siis veel kcal vähemaks tõmmata, siis läheb kindlasti lihast....
  7. Taimetoitlus - hea või halb?

    Taimetoitlane siiski sööb muna, piimatooteid ja kala, vegan on see, kes sööb ainult taimse päritoluga toitu. Ja taimetoitlusel ja taimetoitlusel on vahe. Tean selliseid taimetoitlasi, kes elavadki makaronide, saia ja muu tegelikult ebatervisliku peal aga on jube uhked oma taimetoitlase staatuse üle. Samas on mitu sellist taimetoitlast, kes vägagi pingutavad ja jälgivad, et neil kõik vajalikud vitamiinid-mineraalid tagatud oleks. Neid "tervislikke", kes juba natuke ära keeravad taimetoitlusega, inimesi tunnebki selle järgi minu arust ära, et neil on ka mõistus juba veidike teistsugune. Normaalset, tervet ja tervislikku taimetoitlast ei pruugi te kunagi esmapilgul taimetoitlaseks pidadagi - näeb terve välja, ei jahu kogu aeg taimetoitlusest ega kritiseeri teie toiduvalikuid (lähete koos sööma ja sa valid liharoa, lõikad tüki, pistad suhu ja sööd naudinguga samal ajal kui taimetoitlane küsib pilkavalt: "noh, karjub ka hamba all?") ja mis kõige tähtsam, ei suur teile peale oma elustiili ja valikuid.
  8. Lihaste taastumiseks...

    Valku saab ka väga kergesti kätte tõesti, kikerhernestest, hernestest. ubades, läätsedest, tatrast ja kinoast. Muna muidugi ka imeline allikas ning näiteks krevettidest ja tigudes ka täitsa kenake valgukogus. Kui puhtalt tahad valku tarbida (soovitatakse eraldi süüa pigem neil, kel kõhuprobleemid - gaasid jne), siis joo näiteks keefrit. Muidu väga hea ju ka kama keefriga, saad kamast ka kiudained ja väike protsent valku on seal ka. Samas ei tasu karta süüa kodujuustu millegiga koos - minu kogemus on see, et kõige vähem "tramburaitab" kodujuust kõhus näiteks värske kurgiga, tilli ja muna ka veel sinna sekka ning super salat õhtuks valmis Läätsed-oad-herned saad lisada lõunasöögile vägagi edukalt: suppidesse lisades, wokis, hautises jne. ahjaa...tofu ja soja ka head allikad. Tofud grillin isegi mõnikord kana asemel, ohtra sojakastmega enne marineerida ja siis ahju..nämm
  9. Lihaste taastumiseks...

    Rasvapõletajad unusta tõesti ära - olen kahte fitshopis müügil olevat kasutanud ja minul läks kaalukaotus palju kiiremini kui uurisin üldse millest need rasvapõletajad koosnevad ja millised mõjuained seal on. Odavam tuli ise teha rasvapõletaja - roheline tee + natuke riivitud ingverit, tšillit ka toidu sisse. Põleb mühinal! Mulle tundub, et sul see võib mure olla pigem selles, et sa tarbid isegi liiga vähe kcal. See on omaalgatuslike dieetide suurim viga, et kärbitakse kohe korraga liiga palju ja ainevahetus pidurdub. Võimalusel uuri välja oma BAV (mitte praeguse kehakaalu, vaid soovitud kehakaalu kg-dega) ja arvuta kokku oma praegune päevamenüü (näiteks tap.nutridata.ee-s - aga seal üks kala: ei erista häid ja halbu rasvu, neid soovitusi ära seal tõepähe võta). Saad natuke asja selgemaks. Toitumiskava tellides soovitan siis ära märkida, et kas sul on/ei ole toidukaal ja hiline trenniaeg samuti. Kava võid tellida kõikidelt siin lehel figureerivatelt inimestel (ka foorumis soovitatud inimestel), siin soolapuhujaid pole
  10. IFBB Women's World Championships 2013

    Bikini -163cm Tatjana Kreit - 13 Bikini + 168cm Reet Reimets - 8 Bikini + 168cm Egle Eller - Nabi - 3 Meeste Fitness Oleg Anissimov - 3. Naiste fitness -163cm Kristina Koroljak - 2. Naiste fitness +163cm Endla Vaher - 3. Naiste fitness+163cm Natalia Nazarenko -Kiivikas (Natalia võistleb küll Ukraina eest, kuid sõidab meie koondisega, seega ennustame ka tema kohta) - 1. Athletic Fitness naised -163cm/ Naiste Physique - Esta Pilt (Esta võistleb kahes kategoorias Athletic fitness -163cm ja naiste physique, seega ennustage mõlemas kohta). AF 3. // Physique 2.
  11. Fitness.ee Tartu Road Trip 2013

    Mustika oma on esimesed 4-5 portsu hea, siis tüütab kiiresti ära. Ma üritan siin enda pulbrile lõpu peale teha, aga päris pikaks on see veninud kuidagi... Ma seekord jälle valedel aegadel vales kohas, MyFitnessis hommikul, TÜ-s eile...mis seal ikka, ootan kui kunagi Taskusse smoothie shotte jagama tulete
  12. selle teema kohta on siin fitness.ee lehel artikkel täitsa olemas: http://www.fitness.ee/artikkel/1474/lihas-peale-ja-rasv-maha Head lugemist!
  13. Venitusarmid lihaste paisumisel?

    Üldiselt on ikka jah venitusarmid tulemas kiire kaalutõusu tagajärjel, ja kui kaalu jälle langetama hakatakse tulevad nad nö esile. Kas võimsa trenni tagajärjel ka võimalik, et tulevad? No ühekordse trenni tagajärjel tõenäoliselt mitte, noorel inimesel on nahk ikka suhteliselt elastne. Pikaajalisema perioodi jooksul on see aga tõenäoline. Kahjuks pole nendega enam muud peale hakata kui et elada. Saab natuke ühtlasemaks päevitada küll ja nö ära maskeerida. Et aga edaspidi venitusarme nii kergesti ei tekiks tuleb siiski oma nahka hooldada - ka meestel! Niisutada ja veelkord niisutada. On olemas ka spetsiaalsed meestele mõeldud kehakreemid - näiteks Palmersil (Prismast saad kindlasti)
  14. Vend Vähk Peab liikuma!

    Ma praegu ärkangi tööpäevadel 5.30, et 7.00-iks trenni jõuda ja vabalt sööks hommikul ühe mõnusa kausitäie putru, aga raskeks läheks olek siis trennis. Samas päris tühja kõhu peale ka ei suuda minna, tass kohvi + puuvili või paar pähklit ja siis alles minek.
  15. kaalu alandavad tervislikud pagaritooted

    Mina oleksin ostja, kui oleks täiesti nisujahuta-kliideta tooteid. Nimelt on mul nisu talumatus, kuid samas armastan väga saiakesi. Eks muidugi on kõige võimalik teha nisujahuta aga oleks siis seda aega ka endal kusagilt võtta. Kui valikus oleks nisujahuta (näiteks riisi- ja maisijahust või mandlijahust) küpsetisi, siis mina oleksin kindlasti klient Turgu oleks ka täiesti gluteenivabadel küpsetistel, sest hetkel saan Tartus vaid Pagaripoiste valikust gluteenivabu asju..ja sealgi vaid 2 torti valikus.
  16. Rasvast lahti ja lihast suuremaks?

    Teate, tänapäeva generatsioon vajab küll kahjuks toitumiskavasid, sest nad ei saa enam aru, mis asi on "normaalne" toitumine. Näiteks peetakse friikaid ahjus tehtuna tervislikeks ja võrdväärseks tavalise kartuliga, seega oma lapsele neid sisse sööta 4x nädalas on okei. Oma toitumisnõustaja õppe jooksul olen kokku puutunud juba väga mitme veidrusega - ei tunta makrotoitaineid (inimene ei tea, kust saada valku näiteks), ei oska keeta putru (isegi näide kuidas makarone mikrolaineahjus keedeti), light toodete eelistamine. Suhkurt ja süsivesikuid süüakse m e e l e t u l t palju! Kohukesi toidetakse lastele valgu allika pähe (mitte, et seal süsivesikuid rohkem), mahlad- karastusjoogid vee asemel (nüüd ka maitsevesi), sügavkülmutatud toidu lembelisus (frikadellid, šnitslid, kalapulgad) mille koostis on tihti peale ikka väga jama jne Väga paljudes peredes on see praegu "normaalne" toitumine ja viie-kümne aasta pärast on need samad lapsed siin foorumis jälle nõu küsimas ning kui te hakkate neile normaalsest toitumisest rääkima...arvate, et nad mõistavad teid üldse õigest? Toitumiskava on mõnikord juba seepärast vajalik, et ta näitab ära kuidas võiks. Inimesel on tihti peale vaja näidet - me võime lugeda nii palju kui tahes, aga kui näidet pole antud, ei pruugi me mõhkugi sellest aru saada. Tõsi tundsin ära ka selle "staar-treeneri" toitumiskava ära, sest ka minu poole pöördus üks mu tuttav vaat, et hüsteerias, et mis ta nüüd teeb - Juku juustu pole poes!!! Seepärast peaks alati enne baastõed lahti seletama koos toitumiskava saatmisega, et inimene oskaks ise vajadusel ümber mängida ja varieerida oma valikuid, sellega olen täiesti nõus.
  17. Kindad

    Siitsamast fitshopist saab: http://fitshop.fitness.ee/kindad-ja-rihmad/0/readmore/155/Randmetoega%20kindad/
  18. Kaalust maha

    Kas enne tööd pole võimalik jõusaali minna? Mul ka 11h pikad tööpäevad ja ainuke võimalus hommikul käia siis, ongi parem, saal tühi ja õhk ka veel värske Ja google on just geniaalne lahendus, keegi sulle eraldi harjutusi filmima või pildistama siin ei hakka, milleks leiutada jalgratast
  19. Vend Vähk Peab liikuma!

    Mina kusjuures ka ei sallinud kehalise kasvatuse tundi kuni põhikooli lõpuni suht. Kõige rohkem häiris mind kusjuures see pidev " kui täidad selle normi, siis saad selle hinde" ja mitte seda, et kui sa oma tulemust parandad võrreldes eelmise aastaga, siis ma panen sulle ka vastavalt parema hinde või vähemalt kiidan! Kõige rohkem vihkasin jooksmist, mööda staadioni ringi siiamaani ei meeldi väga joosta - igav, metsikult igav ja ei motiveeri! Rannas, linnas ja metsas pole probleemi joosta. Veel üldse ei sallinud korvpalli - tüdrukud ja korvpall = massiline üksteise kriimustamine ja vägivald, tõenäoliselt nüüd isegi veel hullem nende geelküüntega. Selle asemel üritasin kogu aeg poiste juurde jalkat või saalihokit mängima minna. Armastus ja üsna suur kehalise kasvatuse vastu tuli gümnaasiumis, kus õpetajaks sai Jaana Junson. Esiteks hakkasime staadioni ringide asemel cooperit jooksma Pärnu rannapargis, keskkonnavahetus mõjus nii hästi, et jooksin seal oma isikliku rekordi. Ta hindas ka väga isiklikku arengut ja alati innustas, kui oli arenguruumi paremuse poole. Tegime ka koolis sellist ringteeringu põhimõttel tunde ka - 5-6 harjutuspunkti, kus korraga 2 inimest mingit harjutust tegemas, see meeldis kõigile. Korvpalli jumal tänatud kordagi mängima ei pidanud. Kuidagi see õpetaja mõjus hoopis innustavamalt, oli näha, et ta ise ka armastab trenni ja sporti. Samas kõigile ei mõjunud nii nagu mulle, ikka oli neid, kes käisid kogu aeg järelvastamas...... Eks igaühel tuleb mõistus pähe erineval ajal, kahju, et tänapäeval enda arust ollakse ikka jube täiskasvanud
  20. Mikk Raudsepp

    Kas keegi ravimiametile ei taha kirjutada selle tegelase ees-ja perekonna nime, kui ta muidugi sellega FBs figureerib? Siis peaks kindlasti ka "print screeni" ka tegema konkreetselt sellest tekstist, kus on näha, et müüb/pakub müüa. Ma saan aru, kui mõni toitumisnõustaja althõlma suurema RDA*ga mõnda vitamiini müüb (sest see RDA on ikka suht absurd ikka kohati), aga no siin...pole sõnu.
  21. Et siis saan õigesti aru, et kui nüüd sügisel tulen treeneri I astme koolitusele ja kevadel võtan üldained, siis saan ka kevadel eksami teha? See on küll hea uudis, ma arvasin, et pean järgmise sügiseni ootama, sest esialgu tundus, et sügisel üldainete koolitust ei tulegi
  22. Vend Vähk Peab liikuma!

    Ja siis delfi ikka tuleb välja kohe sama "hea" õpetusega - pista lapsed tagasi koju, nelja seina vahele...eks ikka sinnasamma arvuti/teleka ette selliseid artikleid avaldades: http://naistekas.delfi.ee/suveeri/oues/paikesest-polenud-laste-vanemate-peale-tuleks-kaevata.d?id=66476622 Mina põlesin mõni suvi lihtsalt juba seetõttu lapsena ära, et me läksime aias mängides väga hoogu ja võisime terve päeva igasugu kreemideta otse päikse käes mängida. Kõik õunapuud olid suve jooksul läbi ronitud, naabrite roosid palliga kogemata vigaseks tehtud ja hunnik tennisepalle naabrite aeda lennutatud vastu garaaži seina mängides. Rääkimata sellest, et ma ei saanud ükski suvi kuhugi nagu "kukununnu-tüdruk" seelikus minna, sest põlved olid alatasa marraskil ja katki. Nüüd vist lapsed ei tea sedagi, et tatiga teelehte plaastri asemel ka kasutada saab....
  23. Fit.Camp 15-24.juuli 2016 - Otsereportaaz!

    Pilte võiks ka jälle vahelduseks panna, tööl peab tummfilme muidu vaatama. Muidu väga muhe seltskond ikka koos ja väga vägev on teie tegemisi jälgida!
  24. Noorel mehel abi vaja

    mannapuder - kräpp, asenda siis juba parem maisimannaga kui väga meeldib või parem kui kaerahelbe või tatrapudruga. Mannas (mis on nisutang!) kõige vähem kasulikke aineid. viiner - kondiitritoode, söö liha selle asemel! makaron- jälle nisujahuplönn, millele oleks tark eelistada tatart kui tahad kasvada. viimases valku, mida sul vaja on! Kus on liha, kodujuust, praemunad, kohupiim? Taimsed valgud nagu oad, läätsed, tatar, herned jne? Praegu sa sööd sisse hunniku nisu, enamus veel rafineeritud nisujahu kujul (seda nii su viinerites kui ma makaronides), mis annab sulle küll süsivesikuid aga samas toitained annab minimaalselt. Tõstab su veresuhkurt nii, et see on sul terve päev Tivoli tuuril, ameerika mägede testijana, mille tagajärjel soov näksida ja muud nähud (nii seedimisel, emotsionaalselt jne). Kus on aedviljad-juurviljad? Neid saaksid süüa poole rohkem, toidaks kõhtu ja annaks ka vajalikke mineraale-vitamiine! Kus on korralik liha? Viineris pead sa luubiga seda otsima! Kanafileel on iga nädal kusagil poes soodukas, maitsesta ära, keera fooliumisse ja ahju - tuleb mahlane ja mõnus! Pähkleid soovitaks ma ka menüüsse lisada ja piima/keefrit juurde tarbiga. Minu arust viga toitumises, las teised veel täiendavad ja parandavad mind....
×