Jump to content

RiinaSolo

Kasutajad
  • Sisu loend

    175
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    7

Koik RiinaSolo postitused

  1. Ei, hetkel tegelen sellega, et saaksin normaalselt hingata ja hapnikku korralikult saada. Loodan, et ka trennikvaliteet ja taastumine ka paraneb.
  2. kui passi vaja pole ja kui vorm tehtud saab (jaanuaris vaja kähku ühest op-ist taastuda), siis oleks vist ka huvi
  3. Seljavalu

    Perearstid laidavadki maha kõiki, kes ei tule Tartu Ülikoolist ja kuidagi nende ametit ohustavad...tüüpiline... Tegelikult on olukord selline, et on tõesti häid kiropraktikuid ning on neid, kes vist ise ka täpselt ei tea mis teevad. Kiropraktikut peab endale tõesti hoolega valima
  4. Seljavalu

    Ma soovitaks ka julgelt panna aeg kirja füsioterapeudi juurde! Sealt saad just õiged harjutused enda jaoks ning ka soovitused kuidas edasi toimida! Võib-olla esialgu tõesti ei lubata teatud asju teha, kuid ajapikku ja katsetades saad võib-olla midagi ka tagasi kavva võtta
  5. Silvar Rückenberg

    Tere kõigile! Esiteks ...edu Taavile, nädala pärast pöidlad siis pihku kõik! Aga minust ka siis natuke - olen vist selle tiimi üks kõige „rohelisemaid“ liikmeid. Kuigi armastus lihaselise keha vastu on mul olnud juba pikemat aega, siis julguse võtsin ma alles eelmise aasta talvel kokku. TÜ ASKi jõudsin 2013 aasta veebruaris. Siinkohal aitäh Estale, kes mind julgustas ikkagi kohale tulema! Päris jõusaalivõhik pole ma kunagi olnud, kuid varem tegelesin 17 aastat ikkagi tantsimisega. Jõusaali jõudsin vaid iseenese initsiatiivist, et keha „trimmida“. Jõusaalitreening mulle meeldis ja meeldis ka see, kuidas see mu keha muutis. Pea poolteist-kaks aastat mõtisklesin ma kulturismi harrastajatega liitumisest, kui kartsin, et minusugust tantsutüdrukut ei võeta seal tõsiselt. Täiesti jabur…. Ühel hetkel aga tantsumaailm lihtsalt ammendas end minu jaoks ja nii avanes võimalus lõpuks ometi teha seda, mida juba pikemat aega ihaldanud olin! Fitness on minu jaoks oma keha proovile panek, oma keha nõrkade kohtade parandamine ning pidev areng. Mõnevõrra ka pidev liikumine „ideaalsuse“ poole. Esimesed võistlused olid mul juba 3 kuud pärast alustamist – Lõuna- Eesti karikas Tartus. Sinna läksin mõttega näha siis fitness- maailma „ukse taha“. Näha, kuidas asjad tegelikult käivad ja kas ma olen enda jaoks õigel teel. Kuigi ma olen tohutult ambitsioonikas inimene ja võidumõtted käisid läbi küll peast, siis esimesed võistlused olid pigem selline „uue mängumaa avastamine“. Tahtsin näha, kuidas asjad käivad, millised need võistlused küll välja näevad ning kui hull siis see ettevalmistus ikkagi on! Esimene võistlus läks ootamatult hästi – I koht algajate bikini fitness kategoorias ja I koht ka absoluudis! Ühe võistlusega piirduda ei tahtnud ning olin nädala pärast kohal ka Eesti Karikavõistlustel Fitnessis ja Kulturismis. Seal oli mul tõeliselt kõhe tunne, sest jõusaali staaži oli tolleks ajaks 3-4 kuud kõigest! Kuid suure tahtmise ja järjest kasvava pühendumusega pole miski võimatu – Eesti Karikal sain bikini fitness -163cm II koha! Uskumatu! Ma läksin kõigest „avastama“ ja leidsin – leidsin armastuse spordi vastu, mis on ühtlasi raske ja väljakutseid pakkuv, kui ka ilus! Olles ära näinud ja kogenud, milline see võistlussportlase maailm välja näeb – polnud mul kahtlustki – lähme edasi! Seega algas ettevalmistus sügisperioodiks – trennide sagedus ja intensiivsus muutus suuremaks! Tänu sellele spordialale tegin ka täieliku kannapöörde oma haridustees – Tartu Ülikooli magister vahetus Annely Sootsi Tervisekooliga, kus alustasin õpinguid toitumisnõustajaks. Nüüd oli paigas nii trenn kui ka toitumine ja selge siht oli silme ees – Eesti Meistrivõistlused! Võrreldes kevadega olin sügisel suurendanud treeningkoormust, muutnud dieeti vastavalt oma uutele teadmistele ning ka psühholoogiliselt paremini ettevalmistunud (karastunud). Täiskohaga töötades ja õppides, tuli ohverdada nii mõndagi (unetunde, sotsiaalset elu, ka finantse ja mõnegi närviräku), kuid tänu sellele jäid mu kõrvale vaid kõige paremad-tugevamad! Tänu heale toetajate seltskonnale, eeskujulikule treeningtiimile ja treenerile – II. koht Eesti Meistrivõistlustel! See oma korda täitis aasta 2013 unistuse – rahvusvahelisele võistlusele pääs Eesti koondise liikmena – Põhjamaade Meistrivõistlused 2013! Põhjamaade MV on olnud siiani kõige õpetlikum võistlus – pikk maa on veel minna, kuid see, et sain väljakutse koos nelja teise välisvõistlejaga ning pääsesin finaali, seadis mulle uueks aastaks üsna kõrged sihid ja motiveerib mind veel rohkem oma piire kompama! Põhjamaade MV-l lõpuks V. koht! Kevadeks uued sihid seatud ja nüüd vaja vaid taastuda kahest tüütust vigastusest (õlg ja põlv) ja siis saab „rokkida sajaga“
  6. Annika Pärteli BLOGI

    Mul oli ausalt öeldes hea meel, teada saada, kes olid päris sõbrad ja kes nö "ära kukkusid". Olen end nüüdseks ümbritsenud vaid tõeliste sõpradega, kes kannatavad mu isegi võistlusdieedil välja. Selline sunniviisiline selektsioon aitas mul nö paremini oma aega sõpradega planeerida ka, sest nüüd on nende õigete jaoks rohkemgi aega Aga eks see omajagu keeruline on tõesti - leida hea tasakaal tõsise trenni ja tavalise inimese "vaba aja" vahel. Mul on hea meel siiski näha, et see pole võimatu! Endal on küll veel selline "ameerika mägede" tüüpi olukord, kus enamuse ajast domineerib trenn koos tööga ning muu elu jääb kõrvale, ning mõni nädal kuus on trenn niru-niru- niru aga see eest sotsiaalselt üliaktiivne. Tundub, et see on kõigi algajate viga, hea näha, et on võimalik leida ka tasakaal...mõnus inspiratsioon!
  7. Toitumine erinevatel spordialadel küsitlus

    Oma kooli poiss, seega "up up" teemale!
  8. Toitumiskava

    Pikk päev tõesti, endal muidu sarnane 10-21 tööl, aga õnneks suudan end nendel päevadel 7-8 vahel jõusaali ka vedada. Kõik pole muidugi hommikuinimesed ja kõigile see ei sobi. Kahju, et Eestis enamus jõusaale kuni 22.00 avatud (va Tallinnas mõned). Kuid eks tõde on see, et toitumisega annab juba iseenesest piisavalt teha küll! Samas vabadel päevadel soovitaks ikkagi maksimaalselt aktiivne olla ja võtta siis päevast kõik (st mitte kodus arvuti- teleka ees istuda terve päev ) Edu!
  9. Toitumiskava

    Kui pikk on pikk tööpäev kui küsida tohib?
  10. toidulisand valk

    Ikka, taimsetest allikatest üks hea lisakogus: Nutritional value per 100 g (3.5 oz) Energy 113 kJ (27 kcal) Carbohydrates 4.1 g Fat 0.1 g Protein 2.5 g Thiamine (vit. B1) 0.1 mg (9%) Riboflavin (vit. B2) 0.5 mg (42%) Niacin (vit. B3) 3.8 mg (25%) Pantothenic acid (B5) 1.5 mg (30%) Vitamin C 0 mg (0%) Calcium 18 mg (2%) Phosphorus 120 mg (17%) Potassium 448 mg (10%) Sodium 6 mg (0%) Zinc 1.1 mg (12%)
  11. toidulisand valk

    Appi issand halasta..."peeretamisprobleem"? Really? Kohe kindlasti mitte! Asi on palju tõsisem ikka tavaliselt - kandidoos ehk candida albicansi vohamine on tavaliselt selle tervisemure nimi ning see on päris ebameeldiv! Sel juhul soovitan ikka dieedist kinni pidada ajani, mil haigus saab välja ravitud. Valgupulbriga on lugu keeruline, sest sealsed suhkrud pole just kõige paremad, enamasti keemilised a la aspartaam jne. Valku saad muidu veel kaunviljadest (läätsed, oad, kikerherned, herned jne) ja näiteks ka seentest (šampinjon vast kõige mugavam). Teraviljast proovi ka kinoad - rohkem valku kui tatras! Kui saad süüa muna siis ka probleemi pole ju - igale poole prae muna sisse, leivale ka muna keedetuna, vahepalaks muna. Magusaks koogel-moogel või tee ise sefiiri või bezeed jne Tean, et Soomes olemas ka täiesti ökod toidulisandid, kus näiteks magustajaks stevia jne. Kui sul mõni tuttav olemas seal, siis otsi netist ja lase tal tellida ning Eestisse tuua...muud paremat hetkel soovitada ei oskagi.
  12. kerge valu kubemes

    aga kas sa niude-nimmelihast venitad? Tasuks proovida
  13. Priibe Blogi

    Kusjuures mina pean selliseid "cheat meal'e" dieedi juures väga oluliseks. Kehale kerge "šoki" andmine on vähemalt minul alati väga hästi mõjunud - esiteks nii energiat tuleb mõneks päevaks rohkem, kui ka kaal hakkab jälle liikuma (ja õnneks ikka allapoole). Muidugi seal on ka see õhk-õrn piir, et rämedalt üle süüa
  14. Väga super! Õnnitlused! Väga edukas aasta ja usun, et järgmine veel parem!
  15. Tere

    See soovitus on mõeldud tavalisele inimesele kellel ei ole soovi kaalu tõsta ega alandada. Siin ilmselgelt soovib kodanik oma kehakoostist muuta.
  16. Tere

    Oluline on ka see, mida sa sööd! Kui su toit koosneb 70% süsivesikutest ja 20%rasvast ja 10% valgust, siis kasvab vaid vööümbermõõt.... Kas sa proportsionaalselt tead, kuidas-mida sööd? Millised on su valgu allikad ja millised rasva allikad? Süsivesikuteks eelistad mida? jne
  17. Annika Pärteli BLOGI

    Oo, väga põnev lugemine! Ma arvan, et siit ei saa head nõu mitte ainult noored emad vaid ka minusugused noored sportlased. Kuigi lähima 5-6. aasta jooksul lapsemõtteid pole, siis eeltööd peab ikka ju tegema ja uurima, kuidas sel ajal toimima peaks. Hea, et on olemas keegi jagamas oma nö comebacki pärast seda Palju edu ja jään põnevusega jälgima!
  18. Vau! Väga tublid! Mitmekordselt õnne kõigile asjaosalistele!
  19. Team FAST - Kristina Koroljak

    Tüdrukud, hoian teile mõlemale pöialt! Olete super! Väga mõnus reportaaž ka! Ma usun, et vähesed meist jõuavad üldse kunagi sinna riiki, mistõttu on väga huvitav lugeda, kuidas elu seal kaugel ka on!
  20. FAST Protein Pudding

    Mulle ka väga meeldib! Tõeline magustoit! Kui pole just karmil dieedil, siis annab sellest teha ka torti. Olen proovinud ka nö kausimagustoitu küpsistega..igate pidi super! Praeguseks proovitud maitsed: karamell, mustikas, maasikas - valge šokolaad. Peab tõdema, et kõik on head! Kui tead, et tuleb seda sagedamini tarbida, siis soovitaks pigem karamelli, sest sellega annab kõige rohkem nö mängida (lisada kohvi, marju, kaneeli jne). Aga kui kasutada sellise mõnusa magustoiduna mõned korrad nädalas, siis on maitsetega isegi lihtsam..ei mingit kokku segamist ja leiutamist
  21. Tänud! Kummidest võib üks Egle oma olla, ta otsis taga küll vahepeal enda oma.
  22. Musta hommikumantli tunnistan omaks! Kuna ise niipea jälle Tallinna ei tule, siis saadan kellegi järgi. Mis kellani saab järgi tulla?
  23. binge eating

    tavaliselt on sellise binge'imise taga siiski vahepeal kehalise koormusega võrreldes väike kaloraaž või väga ühekülgne dieet. Mis toitu sa ülesööma kipud? Hetkel tundub, et asi võib olla süsivesikute vähesuses, sest neid saad põhimõtteliselt ainult teraviljast. Juurde aedvilja ja vähem süsivesikurikast puuvilja ja asi võib natuke paremaks minna. Õhtul näiteks poole riisikoguse asemele külmutatud juurviljasegu ja ühe banaani asemel näiteks kaks apelsini... aga ma ootaks veel kindlasti mõne meesterahva vastuse ära, tundub, et meestel käib asi aeg ajalt keerulisemaid teid pidi
  24. no vot, igaüks leidiski sealt midagi mind jäi pigem kummitama mõte just sellest rahvuslikust/koondise ühtekuuluvusest. Tõesti oli ilus vaadata kuidas norrakatel ja soomlastel olid omad koondiseriided. Nad olid tänu sellele ära tuntavad ja tõenäoliselt soodustab see ka neil endil ühtekuuluvustunnet. Võiks ju ka meil midagi sellist olla - võimalik osta näiteks koondise pusa või t-särk. Või vähemalt võimalus lasta trükkida logo vms näiteks - et noh, leppida kokku, et mustale pusale/ maikale saab iga koondise liige trükkida koondise logo vms. Salme kultuurikeskusele ja sealsele korraldusele-üritusele pole midagi ette heita! Kõik oli tasemel - üritus sujus, graafik toimis ja fännid olid vägevad!
×