Jump to content

RiinaSolo

Kasutajad
  • Sisu loend

    175
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    7

Koik RiinaSolo postitused

  1. Taimetoitlus - hea või halb?

    Mõtteainet:http://apmaraton.blogspot.com/2015/04/sportlasest-saab-taimetoitlne-labi-volu.html
  2. Baltic Match 2015- Reportaaz- Lithuania, Siluté

    Tulemused panevad imestama ....venelaste kõnekäänu kohaselt "kohtunikud seebiks".....
  3. Parim viis asendada söögikorda.

    Mis mure, et ei saa kaasa võtta.....ma kandsin ülikooli ajal ja kannan praegugi vahepalasid kaasas: *Väike 500ml keefir *õun/pirn või banaan *pähklid *kaerahelbekakukesed (1banaan+1muna+ kaerahelbed kokku segada ja ahju) *keera kokku üks smuuti kodus Samuti on rimis 160g kodujuustud, ideaalne vahepala
  4. Silvar Rückenberg

    Kuidas see maitseta pannkoogi segu on ka? Annaks ka nö soolaseid pannakaid nendega teha? Olen täitsa kimbatuses kas osta neid maitsega või pigem ilma. Nii palju uusi tooteid välja tulnud, et kisub lausa kirjuks silme ees
  5. Valgurikkam šokomuffin

    Kuulub jälle rubriiki "külalised tuleva ja kaloraaži ning makrosi ei taha lõhki ajada". 1 purk kikerherineid 2 muna 150g tumedat šokolaadi (vähemalt 70%) 4-5 tilka steviat (võib ka mett panna või proovida banaan sisse püreestada) Vala kikerhernestest vesi ära ja pese nad kindlasti ära. Pese senikaua, kuni enam ei "vahuta" herned, siis ei tekita nad puhitusi ega muid seedevaevusi. Püreesta saumikseriga kikerherned ja 2 muna. Sulata vesivannil või mikrolaineahjus šokolaad ning lase pisut jahtuda. Lisa see muna-kikerhernepüreele. Vajadusel lisa magustaja. Võib lisada ka küpsetuspulbrit pool lusikat, mul hetkel polnud. Jaga muffinivormidesse ja lisa soovikorral keskele pool lusikatäit maapähklivõid. Külalised sõid arusaamata, et tegu on vähe tervislikuma variandiga. Võimalik ka üks muna asendada vaid munavalgega ning lisada ka valgupulbrit soovi korral. Kokku saab 12 muffinit. 1 muffin = u 96kcal, 5,5 rasva, 3,75 valku, 7,5 süsivesikuid. Mitte ideaalne, aga parem kui poe variant
  6. Normaalne toitumiskava?

    minu võistlusperioodi dieedi kcal 1500-1700 kcal...ja ma olen 160cm 47kg kaaluv neiu. Kaloreid peaks ikka tõstma, mitte alla 2000kcal, muidu kaua vastu ei pea ...
  7. Naised ja kreatiin

    Ma pole veel kreatiinga katsetanud, ei näe nagu vajadust. Küll aga soovitaks sellise treeningkoormuse juures aminohappeid! Ma vahepeal lihtsalt ei jõudnud korralikult trenni teha jõusaalis, raskused ka kuhugi ei liikunud, jube paigalseis ühesõnaga. Siis meenus, et see hooaeg polnud endale BCAA-d muretsenud. Nüüd kui jälle mõni aeg sellega sai trenne tehtud...tulemused ikka palju paremad ja jõuan ka rohem. Kahju, et purgipõhi juba jälle vastu vaatab ainult Minul oli hetkel selline aminohapete variant ja kiidan küll väga: http://shop.fitness.ee/kompleksid/0/readmore/495/Amino-EAAnabol-Xplode/
  8. Kaalu kõikumine, enesetunne ja kaloraaz

    Nii palju trenne ja nii vähe kcal sööd? Mis siin siis imestada......sa võid praegu ju oma paar kg alla saada, aga sellise lähenemisega tuleb sul neid topelt tagasi... Lugemist sel teemal: http://nutrilligent.ee/blog/toitumisteraapia/nalgid-aga-kaal-ikka-ei-lange/#more-989
  9. Proteiinipuding?

    Olen siis ostnud endale nii karamelli, maasika-valgešokolaadi, mustika kui ka piparkoogi oma ja teinud neid peamiselt keefriga. Minu jaoks alati natuke lääge-magus, lisan külmutatud marju või omatehtud vähese suhkruga haput toormoosi. Karamellile ja piparkoogimaitselisele annab ka kohvi lisada, teeb ka heaks. Kui šokolaadi oma maitseks nagu lapsepõlve kakao hapukoorega, siis kiidaks....aga kahjuks iga kord kui proovinud olen kõiksugu üritustel, tundub võlts-lääge magus kuidagi. Aga noh....maitse asi ütles kukk ja nokkis...
  10. Palun soovitage jõusaali Pärnus

    Tere! Kuna suvekuudel veedan natuke rohkem aega Pärnus, siis on vaja leida ka endale jõusaal seal. Hetkel olen külastanud sealsele kodule kõige lähemal asuvat Tervise Paradiisi jõusaali, mis oli natuke varustuse poolest puudulik ja näha, et selline turistidele eeskätt mõeldud jõusaal. Teine koht, mis juba järgi proovitud on Kimberi jõusaal Pärnu Spordihallis, mis oli väga hea varustusega ja kui ma õigesti aru sain, siis nende 10x kaart on tähtajatu. Enne kui oma otsuse langetan, siis sooviks teada saada, kus veel Pärnus hästivarustatud ja mõistliku hinnaga jõusaale leida võiks? Aitäh!
  11. Mina näen küll bikini fitnessit hea hüppelavana body fitnessile. Mõelge nüüd korra ikka ka kui kaua läheb aega korraliku body fitnessi keha loomise jaoks, kui tegu pole just endise muu spordiala esindajaga. No ikka rohkem kui aasta..... Bikini fitnessi võistlusvormi saab aga hea tahtmise ja sihikindlusega ikka oluliselt kiiremini. Seega miks mitte, saada oma esimene kogemus võistlusteks ja kõigest, mis sellega kaasneb (alates dieedist, bikiinidest kuni lavalise liikumiseni) just sealt ning kui vorm lõpuks lubab, siirduda üle body fitnessisse. Natuke masendav ikka küll, kuidas bikiinisid muudkui maha tehakse....ka kõikidel bikiini võistlejatel ei tule vorm kahjuks puhtalt hea geneetika arvelt! Uskuge või mitte aga meie teeme ka jõusaalis korralikke trenne ja pole meil ka lust ja lillepidu kõik
  12. Jõusaalide arvustused

    Mina sattusin ka eelmisel nädalal Scala Fitnessisse treenima. Nimelt oli mul Tallinnas koolitus ja ei näinud enam mõtet Tartu hilja õhtu tagasi sõita, otsustasin hoopiski selle 2.5h sõidu aja veeta trennis. Scala Fitness sobis mulle kahel põhjusel - sain autota väga hästi sinna-tagasi (trammid ülemistest) ning avatud kuni 24.00. Muidu polnud vigagi, aga: *administraatoril on vist tõesti enamuse ajast halb tuju.... *kardiomasinad on nii pisikesed! Isegi minusugusel 160cm pikkusel tüdrukul oli tunne, et treenin nukukestele mõeldud masinatega. Mis siis kui veel mõni suurem mees sinna satub? * venitusnurk kui selline mahutab max 2 inimest * kuna plokilt tõmbed on vist iga inimese seljatrenni kavas, siis 1 masin terve keskusel peale tekitab sinna korraliku järjekorra. Isegi pidin muutma siis seljaharjutused ära. Samas, asukoht, kellaaeg ja hinnad.....ei ole vist head ilma halvata
  13. Ragisevad liigesed

    Mul tuli ammusest ajas põlved läbi (tantsimise ajast veel) ja enne lihtsalt valutasid, nüüd hakkasid mingi aeg tagasi raksuma ka. Ma hakkasin sellist asja juurde võtma: http://www.vianaturale.ee/epood/nag-(n-atsetuulglukoosamiin)-60 ja loomulikult kalaõli ka, mis teadagi põletikuvastane. N.A.G-d hakkasin hiljuti kasutama ja veel täpselt öelda ei saa, kas mõjub ka pikaajaliselt, kuid esmamulje hea.
  14. Silvar Rückenberg

    Huumorinurka veel midagi: http://mashable.com/2014/01/07/people-who-dont-know-how-to-gym/#:eyJzIjoiZiIsImkiOiJfdGpzZGZ6dmdueGhzMDJtZCJ9
  15. Silvar Rückenberg

    Pole küll meesterahvas aga selle "peeglivea" ja vee kaanimise võtan ka omaks
  16. Silvar Rückenberg

    Mis iganes sa Jüri sööd, mul on seda vaja! Isegi kui hemoglobiini saan korda, siis ferritiin ikka ebanormaalselt madal.....
  17. Hmm, ma neid "do-it-yourself" asju väga ei usaldaks. Eeskätt seepärast, et nüüd oledki pärast testi tulemusi vaid suures segaduses, keegi sulle tulemusi lahti ei seleta. Kuna oma olemuselt meenutab see tsütotesti, siis saat siit juurde lugeda: http://www.vianaturale.ee/tsutotesti-pikem-tutvustus Kui sul on talumatus nisu vastu, siis esialgu tuleks välistada kõik, absoluutselt kõik, gluteeni sisaldavad teraviljad: rukis, oder, kaer, mais, riis jne. Saad siis süüa maisi, tatart, kinoad. Nisujahu on üldse väga paljudes asjades: paneeritud tooted, poolvabrikaadid lihatooted (frikadellid, šnitslid-kotletid jne), peidetud kujul igasugu salatikastmetes (a la Felixi caesari kaste) ja sojakastmes. Rääkimata siis kõiksugu maiustustest. Lehmapiim samuti välistab esialgu ka kõik piimapulbriga tooted - ka või, juustud, igasugu määrded, aga ka piimašokolaadi näiteks. Siinkohal oleks sul tark asendada see kookospiimaga või mandlipiimaga (muidu soovitaks siinkohal sojat, aga seda saa samuti tarbida). . Valgupulbritest tasuks natuke otsida ka kanepipulbri kohta: http://www.biopood.ee/tooted/toidulisandid/kanepi-proteiinipulber/ Uhh,...võid mulle kirjutada kui veel küsimusi tekib aga siin on kindlasti veel kogenenumaid, kes võiks sulle midagi head soovitada
  18. vajaks abi

    Variant on tõesti hommikul kalorid sisse juua, sest kaloreid sisse juua on alati lihtsam. Üks variant on alustada mahlaga, kuid ma siiski soovitaks midagi tummisemat. Tee sheik näiteks 3.5% piimaga. Tee smuutisid kuhu paned piima, banaani, maapähklivõid, mett ja kaerahelbeid näiteks. Samas ka kõiksugu marjadega smuutid väga teretulnud, kuid võid sinna veel lisada valgupulbrit või kohupiima. Kui kookose maitse meeldib võid ka kookospiimaga teha. Proovi hommikul näiteks kohupiimatoru süüa või tee munaputru, mõlemad pehmemad toidud, lähevad kergemini alla. Söö jogurtit, koore oma e 5%-list jne Ja ära muretse, linnuke sa pole, see kui pärast kohvi kohe nr2-le lähed, siis see pole puder, mis just sõid, vaid terve öö "hoitud" eelmise õhtu produkt. Probleem võib olla ka selles, et ajad kohe hommikul kohviga söögiisu ära. Enda noormehe sain hommikul edukalt sööma nii, et enne kohvi joomist võtab 3-4 ampsu midagi ja alles siis joob kohvi. See "ärata üles" nö söögiisu tal. Proovi ka midagi sarnast. Igastahes edu ja head katsetamist!
  19. Tere! Olen pikka aega edasilükanud ühte katset. Nimelt kuna toitumisnõustaja õppes on soovitatav läbi teha ka kõik dieedid, mida me kliendile soovitame. Üks nendest dieetidest on piimavabadieet (laktoos ja kaseiin mõlemad). Kuna koolilõpp läheneb, siis nüüd tuleb see ära teha ja pean sellel menüül minimaalselt 2 nädalat olema. Hetkel plaanis kätte saada valke järgmistest toiduainetest: liha- kala - maksmunadkaunviljad - igale poole oad sisse, hummus ja oapasteettatar ja kinoamandlidsojapiimValgupulbritest soetan Soija...põnev katsetada. Kas on teil veel soovitusi, kust võiks saada valke juurde menüüsse? On kellelgi ka kogemusi? Huvi korral võin ka mõõta enne dieedi algust ja pärast seda ka kehamassi (tavaline kaal koos body mass, body fat ja body water süsteemiga, mitte spetsiaalne, võib valetada), ning vaadata, kuidas siis selline asi ka lihasele mõjub. Või vormipilte teha vms.
  20. Piimavabadieet - kust veel valku saada?

    Alateadlikult võin muidugi mõjutama hakata seda...aga esialgne plaan oli siiski samaks jätta makrod ja kcal. Eks näis, mul endal ka väga põnev, et mis välja tuleb ja kas üldse hakkama saan
  21. Palun abi.

    Ise olen Pärnust pärit ja esimene kogemus pärines Mai Kino all olevast spordikeskusest. Praegu soovitaks sulle aga näiteks Tervise Paradiisis Jaana Junsoni ringtreeningusse minna. Tema trenniski olen käinud ja tegu on väga hea põhjaliku treeneriga, kes töötab ka noortega koolis ning oskab seega kasvava organismi eripärasid tähele panna jne
  22. Palun abi.

    Ma alustasin ise kunagi vanuses 14-15 jõusaali ringtreeringuga ja naisterahvale seda just soovitaks. Kui ütled ka treenerile, et oled esimest korda, siis pannakse sulle ka väiksemad raskused ja treener käib kontrollimas ka kuidas sa midagi teed. Või vähemalt vanasti oli nii.... Nii sain ise üldse jõusaaliga tuttavaks, kahjuks siis jäi ta üsna kähku unarusse kuna igasugused ägedad rühmatreeningud tulid peale - Les Millsi buum oli just siis.
  23. Palun abi.

    Ma soovitaks alustuseks minna mõnda ringtreeningusse, mis toimub kas saalis või jõusaalis. Sealt saad oma esimesed teadmised jõusaalist ja jõusaalimasinatest aga ka õigest sooritustehnikast. Samuti ei ole need kohe nii võhmakad nagu näiteks Zumba, BodyComat või step-aeroobika. Sealt edasi saad hakata juurde võtma-katsetama teiste rühmatreeningutega. Kus linnas asud? Siis saaks äkki soovitada mõnda head spordiklubi ka keegi, kus oleks ka kavas sobiv treening algajale.
  24. Wish List

    Sama siin!
×