Jump to content

Jacob

Kasutajad
  • Sisu loend

    2
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

Jacob

  • Tase
    Vaatleja
  1. Kui sööd, siis söö teadlikult !

    Ise eelistan piimatoodetest: PIIM: Kuna piima eriti lisandeid vist ei lisata, ei eelista ma üht brändi teisele aga vaatan hinda ning tavaliselt tarbin ikka rasvast piima. KEEFIR: Enamasti eelistan keefiri, mis vihjab pakendil bakterikultuuridele, kuid kindlat eelistust ei ole välja kujunenud. HAPUPIIM: Viimati avastasin enda jaoks maitsestatud atsidofiilhapupiima (pole kindel kas õigesti kirjutatud). Maitseb suurepäraselt, kui oled keefiri sõber ning sisaldab ka tsitruse tükke. KODUJUUST: Enamasti valin maitsestamata kodujuustu, vahel ka ilma hapukooreta ning lisan sinna kõik vajaliku maitsestamiseks ise. Valin ikka seda, millel maitse normaalne ning hind soodne. KOHUPIIM: Kohupiimast eelistan rasvavaba maitsestamata kohupiima või siis rosinatega kohupiima. Vahel kui tahaks, midagi head siis valin endale mõne maitsestatud kohupiimatoru ning eelistan soodsat ning sellist kus valku rohkem ning süsikaid vähe. Samuti jälgin mis sinna sisse on pandud, mida vähem lisaaineid, seda parem. TOORJUUST: Hiljuti avastasin enda jaoks maitsestamata toorjuustu, mis asendab minu toidumenüüs võid. Pole kindel kui õige see on aga keegi võiks kommenteerida. HAPUKOOR: Väga tihti ei söö. Tavaliselt koos kodujuustuga ning 20%-list. JOGURT: Olen hakanud sööma vähem, kuna head jogurtid on kallimad topsijogurtid. Pealegi häirib mind igasuguste lisandite nimed jogurtipakkide tagaküljel, eriti joogijogurtite. Küll aga on jogurt väga hea koos müsliga ning vahel ikka ostan. JUUST: Juust söön regulaarselt. Valin tavaliselt traditsioonilisi eestimaised juuste kuna arvan et juust on juust. HALLITUSJUUSTUD: Tärkava huviga veini vastu olen hakanud tarbima regulaarselt valge- ja eriti sinihallitusjuuste. Tavaliselt söön ühe paraja viilu päevas. KOHUKESI, VÕID ja igasuguseid muid piimatooteid väldin. Võib olla et olen mõne toote unustanud aga umbes sellised on minu põhimõtted, kui olen poeleti juures.
  2. Kuidas süüa pole minu puhul küsimus - süüa tuleb otseloomulikult tervislikult ning internetis on selle kohta küllaldaselt materjale. Küll aga tekib kogu tänapäevase tootevaliku juures küsimus, mida süüa. Tavaliselt eelistan ma odavat kraami. Odav ei tähenda aga seda, et valin liha asemel keeduvorsti vaid seda, et eelistan pakendatud toodetele töötlemata liha ning kohukestele kohupiima. Tavaliselt üritan ikka osta selliseid asju, mis võimalikult naturaalsel kujul, pealegi on nii odavam(kui me ei räägi just mahetoodetest jms). Küll aga tekib minu puhul kahtlus, kas tooted, mida ma tänapäeva kirju supermarketi leti vahelt välja valin on ikka see õige. Mõnikord jääb puudu teadlikusest, teinekord on kõrva jäänud mõni soovitus või väide, millel ei pruugi tõepõhja ollagi. Tean, et siin keskkonnas leidub palju toitumishuvilisi ning neil on nii mõndagi, mida teistele kõrva taha panna. Sellepärast algatan ma siin väiksese teemasarja, kus igaüks saab kirjutada, milliseid tooteid tuleks vältida ja miks, ning milliseid peaks tarbima ja ära võiks märkida ka soovitusliku koguse kui see vajalik on. Loomulikult võiks teiste valikuid ka kommenteerida ja anda soovitusi, mida muuta ja millega ettevaatlik olla. Ma arvan, et siia foorumisse satub pidevalt teisigi algajaid kellele taoline info ära kuluks. Tegelikult leian ma, et toitumisalane teadlikkus kuluks ära enamustele eestlastele. Antud juhul oleks teemakäsitluseks PIIMATOOTED. Aitäh
×