Jump to content

Karrson

Kasutajad
  • Sisu loend

    3
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

Karrson

  • Tase
    Vaatleja
  • Sünnipäev 24.05.1995

Kontakteerumise viisid

  • Website URL
    http://www.kanuumees.blogspot.com

Profiili informatsioon

  • Sugu
    Male
  • Asukoht
    Estonia
  • Interests
    Canoeing is life, the rest is just details!
  1. Treeningkava aerutajatele

    Tervist sportlased, treenerid ja kõik teised, kes nimetamata jäid! Palun Teilt abi ja küsin Teilt ühe lihtsama ja ühe keerulisema küsimuse. Esiteks alustan sellega, kes ma olen? Ma olen Joosep Karlson ja käes oleva aastaga tõusnud Eesti üheks paremaks aerutajaks. Kuna aerutajate võistlus hooaeg just läbi sai siis on aerutajatel kombeks olnud paar nädalat puhata ja uut hooaega alustada. Hooaega alustame pidevate jõutereeningutega ja tahaplaanile ei jää ka vastu pidavus treeningud. Üldiselt näeb päevaplaan välja järgmine: 1. trenn hommikul kell 6:00 enne kooli ( 1h-1,5h jooksmist, aerutamist või talviti ujumist 2. trenn päeval kell 16:00 pärast kooli (1h-2h aerutamist, 2 korda nädalas 10-20kg lisa raskusega) 3. trenn õhtul kell 20:00 (maksimaalse jõu arendamine) Eelnevatel aastatel piirdusime ainult kahe trenniga, kuid teisele trennile järgnes kuni 1-tunnine jõutreening, sellest aastast soovime asja jaotada kolmeks treeninguks. Kergem küsimus on järgmine: Hetkel töötan antud plaani järgi: http://www.fitness.ee/treeningkavad/52, mis te sellest arvate ja kas see 3x10,8,6 tähendab, et ma pean tegema 3x10 + 3x8 +3x6 või lihtsalt 10x + 8x + 6x. Raskem küsimus selline: Kuna aerutamises (kanuu) on kõige tähtsam selja töö siis sooviksin teada millised harjutusi Te soovitate selja lihaste(selja sirutaja) maksimaalse jõu arendamiseks. NB! Maksimaalset jõudu ajame taga aasta lõpuni, alates sellest perioodist algab vastupidavuse treenimine. Kuna aerutamise distantsid algavad 200m juurest (40- 45 sekundit pingutust) kuni 1000m välja (4,10 - 4-30 pingutust) ja lisaks on veel maratoni distantsid 1h ja 20 min +. Lisasin ka pildi aerutamise tehnika kohta. See näitab siis seda, kuidas selg liigub tõmbe ajal, see peab olema sirge ja samal ajal ei tohi alumine käsi kõverduda.
  2. Selja eelisarenduskava aerutajatele

    Lisaks soovin teada ka, milliseid söögilisandeid soovitate?
  3. Tervist sportlased, treenerid ja kõik teised, kes nimetamata jäid! Palun Teilt abi ja küsin Teilt ühe lihtsama ja ühe keerulisema küsimuse. Esiteks alustan sellega, kes ma olen? Ma olen Joosep Karlson ja käes oleva aastaga tõusnud Eesti üheks paremaks aerutajaks. Kuna aerutajate võistlus hooaeg just läbi sai siis on aerutajatel kombeks olnud paar nädalat puhata ja uut hooaega alustada. Hooaega alustame pidevate jõutereeningutega ja tahaplaanile ei jää ka vastu pidavus treeningud. Üldiselt näeb päevaplaan välja järgmine: 1. trenn hommikul kell 6:00 enne kooli ( 1h-1,5h jooksmist, aerutamist või talviti ujumist 2. trenn päeval kell 16:00 pärast kooli (1h-2h aerutamist, 2 korda nädalas 10-20kg lisa raskusega) 3. trenn õhtul kell 20:00 (maksimaalse jõu arendamine) Eelnevatel aastatel piirdusime ainult kahe trenniga, kuid teisele trennile järgnes kuni 1-tunnine jõutreening, sellest aastast soovime asja jaotada kolmeks treeninguks. Kergem küsimus on järgmine: Hetkel töötan antud plaani järgi: http://www.fitness.ee/treeningkavad/52, mis te sellest arvate ja kas see 3x10,8,6 tähendab, et ma pean tegema 3x10 + 3x8 +3x6 või lihtsalt 10x + 8x + 6x. Raskem küsimus selline: Kuna aerutamises (kanuu) on kõige tähtsam selja töö siis sooviksin teada millised harjutusi Te soovitate selja lihaste(selja sirutaja) maksimaalse jõu arendamiseks. NB! Maksimaalset jõudu ajame taga aasta lõpuni, alates sellest perioodist algab vastupidavuse treenimine. Kuna aerutamise distantsid algavad 200m juurest (40- 45 sekundit pingutust) kuni 1000m välja (4,10 - 4-30 pingutust) ja lisaks on veel maratoni distantsid 1h ja 20 min +. Lisasin ka pildi aerutamise tehnika kohta. See näitab siis seda, kuidas selg liigub tõmbe ajal, see peab olema sirge ja samal ajal ei tohi alumine käsi kõverduda.
×