Jump to content

rainerso

Kasutajad
  • Sisu loend

    14
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

rainerso

  • Tase
    Algaja
  • Sünnipäev 12.04.1986

Profiili informatsioon

  • Sugu
    m
  1. Proteiini pulber. Kui palju keegi?

    Küsimus oli lihtne, kas jogurt on ok valguga segamiseks, et süüa seda peale trenni või mitte. Tänud
  2. Proteiini pulber. Kui palju keegi?

    Tere Mul küsimus, et kas peale trenni võib lisada whey proteiinile jogurdit? Ja kui võib, palju siis seda võiks lisada ning millist täpsemalt? Probleem selles, et siin riigis kus ma elan, on ainult paksemat sorti jogurdit.
  3. Kava vahetus

    Tere, Küsimus targematele, üleeelmine aasta kuni eelmise aastani sai järgitud seda programmi http://www.fitness.ee/treeningkavad/34 Mingi hetk lisasin ka igale lihasele ühe harjutuse juurde. Nüüd siis mingi 9 kuud on jõusaal suht vahele jäänud. Kas peaksin jätkama sama kavaga 3x nädalas või võiksin võtta ja teha midagi edasiarendatud ja 4x nädalas näiteks? Korraliku söömisega alustan ka koos jõusaalis käimisega ja peale trenni valgusheik. Mul ainult üks tingimus, et vaja arendada kätekõverduste seeriat arvu ja võhma, kas seda võimalik edukalt teha jõusaalis või kätekõverduste seeriaid treenib ikka kätekõverduste tegemine, mis samas kahandab rinnalt surumise tulemusi ilmselt? Hetkel ise 26, pikkus 178 ja kaal 80-81. Kuid arvan, et mingi osa kaalust sellest siiski et kerge pekk on kõhule ja tekkinud, nüüd siis plaan sellest kõigest lahti saada. Ja kuidas selle aeroobsega on, nädalas vähemalt 60 minutit (jooks, ratas, ergomeeter) Ette tänades
  4. Vastupidavus (kordused) vs lihasmass

    Nende kätekõverduste ja kõhulihaste kohta sain juba ammendava vastuse ja tänud selle eest. Üleüldiselt on palju head infot tulnud ja tean, mida teha ning millal mida teha. Tänud
  5. Vastupidavus (kordused) vs lihasmass

    Tänud nii põhjaliku vastuse eest. Jõusaaliga olen ma iseenesest tuttav, mingi aeg tagasi sai sellega aasta aega tegeletud ja pidevalt ja tänud sellele ka lihasmass juba natuke kasvanud. Hetkel tahaks vaikselt lihtsalt lihasmassi juurde, samas aga ka vormida ja rasvakihti maha saada lihase pealt. Ja samas pean arvestama ka trenni tehes, et vaja saavutada lihasvastupidavus kõhulihaste ning kätekõverduste jaoks, kuid seda ilmselt kõige parem teha neid samu asju, et mõju oleks kõige parem.
  6. Vastupidavus (kordused) vs lihasmass

    Ma ei mõelnudki, et 1.5 tundi järjepidev "tagumine", vaid sinna kuulub jah kõik mis sa nimetasid. Tahtsingi teada, kas see 2x nädalas on okei ja selle järgi võib järeldada, et kui teha lisaks vähemalt 3x nädalas jõusaali, siis on võimalik ka lihasmassi kasvatada. Ja poksi läksin ikka, et saaks natuke neid oskusi ka juurde, kuid võistlustasemel pole plaanis küll tegelema hakata ja ilmselgelt 2x nädalas jääks sellest väheks. Tahan lihtsalt saada juurde vastupidavust ning põletada ka rasva (toitumisega olen arvestanud).
  7. Vastupidavus (kordused) vs lihasmass

    Heaks võitlejaks otsest soovi saada pole, muidugi need oskused on ka hea omandada, läksin sinna trenni rohkem sellepärast, et saada juurde vastupidavust ning ka mingil määral rasvapõletus eesmärgil. Aga lihasmassi tahaks juurde kasvatada küll, samas vaja tegeleda seeriate arendamisega, millest varem ka juba rääkisin. Lihtsalt mõtlen, kas 2x nädalas 1,5 tundi võitluskunsti trenni on sellise mahuga, et kui teen 3x nädalas jõusaali, siis kaotan lihasmassi? Samas varem sain tegeletud küll jõusaaliga rohkem ning miski lihas on ka juba saavutatud, et ei tahaks seda ka kaotada. Oskab keegi öelda, et parandada kätekõverdus ja kõhulihaste seeriaid, siis on kõige mõistlikum ka neid teha?
  8. Vastupidavus (kordused) vs lihasmass

    Aga on kas keegi soovitab miskit, või peaksin siis valima, kas lihasmass või mõni intensiivne aeroobne trenn? Ilmselt jõusaal peaks jah olema vähemalt 3x kuid kas organismile oleks ok, kui jõusaal vähemalt 3x ja teine trenn siis 2x? puhke aega eriti ei jää. Ja veel küsimus korduste ja lihasmassi kohta, palju neid kordusi peaks olema, kui võtta arvesse, et vaja kordades kätekõverdusi ja kõhulihaseid. Samas ei taha, et teised lihasgrupid maha jääks. Tänan
  9. Tere, Olukord selline, et uuest aastat plaanis pärast pikka aega plaan jälle hakata tegelema jõusaaliga ja sinna juurde mõne võitluskunstiga (aeroobsel eesmärgil). Plaan siis 2x nädalas jõusaal ning 2x nädalas aeroobne (1,5 tundi korraga). Küsimus ongi selline, kas sellise plaaniga on võimalik kasvatada ka lihasmassi, samas tõsta ka võhma? Küsimus ka veel selle kohta, et tahan tõsta lihasmassi, samas on vaja mul saada vastupidavust kätekõveruste ning kõhulihaste tegemisel (tähtsad on kordused, mida rohkem seda parem), aga kuidas saavutada mõlemat, nii head korduste arvu, kui ka samas lihasmassi kasvu. Pean ma tegema milleski järeleandmisi? Tänud Rainer
  10. Pekki ära

    Treeningkava on mul olemas ja olen jõusaalis tegelenud nii pool aastat. Viimased paar kuud on töö tõttu soiku jäänud.
  11. Pekki ära

    Soovika natuke nõu. Mõtlesin täna oma söömise ning kasvava kõhu peale ning miskit on väga valesti. Ei leidnud teemadest seda, et millele peaksin hommiku ja õhtusöögil panusatama, kas valgule või süsikatele (endale tundub, et kui miskit füüsilist plaanis pole, siis süsikad peaks välja lülitama)? Hommikul söön 6 viilu röstsaia, 4 peal siis 4 viilu poolsuitsuvorsti ja 2 viilu juustu ja 2 peal paar noa täit pasteeti või makrat kõigil viiludel muidugi ka või. Töö mul samas päris istuv pole, saab natuke liikuda. Sain aru, et hommikul polegi need süsikad hullud, et päeva peale kasutatakse ikka ära. Ilmselt peaksin muutma oma õhtust menüüd, süsikad ära ning valgud enamuselt? Ja kas vahepalaks sobiks kui süüa enne lõunat 200g kohupiima/kodujuustu ja sama ka peale lõunat, enne õhtusööki? Kas äkki keegi jagab oma õhtust menüüd, mida hea lihtne teha ning oleks siis ilmselt süsikate vaene? Plaanis tellida ka toitumiskava, kuid hetkel ei näe mõtet, kuna paar kuud võimalus süüa ainult 3 korda päevas ja toitu väga valida ei saa, samas on füüsiline aktiivsus ka keskmisest suurem. Küsin kohe samasse teemasse ka arvamust http://sportlab.ee/proteiinid/vadak/100-whey-gold-standart-23-kg-nr1-valgu-toode-eestis http://sportlab.ee/massilisajad/susivesikud/carbox-1000g Kas need sobivad kokku trennijärgseks kasutamiseks? Ja suhe siis 1:2 (valk 30g ja süsikad 60g) või peaksid need kogused olema suuremad ja kas mõõtelusika täis on paras valgu kogus? Ette tänades
  12. Küsimus, mida tarbida peale trenni

    Tänud vastuste eest, sain palju kasulikku teada. Küsimus veel, et mis marki ma peaksin ostma valku ja süsivesikuid, et seda sheiki teha? Mõned kindlad soovitused oleksid tere tulnud. Eesmärk oleks ikka lihasmassi kasvatada, samas ka vähendada rasvaprotsenti.
  13. Küsimus siis selle kohta, et mida süüa peale trenni? Tean, et see peaks olema valgusheik, kuid äkki keegi oskab mulle öelda, mis valgu ning süsivesikuid peaksin segama. Ühesõnaga ma ei oska valida, sest praegusel hetkel neid päris palju erinevaid. Küsimus veel, kui ma joon kohe peale trenni 1kg jogurtit, mis siis annab 870 kcal, 28g valke, 143g süsivesikuid ning 21g rasvu, kas see on väga halb variant? Ette tänades!
  14. Treeningu täiendamine

    Tere, Küsimus. Valisin siin olevates treeningkavadest välja ühe http://www.fitness.ee/treeningkavad/34 olen nüüd seda järginud. Küsimus on küki kohta kangiga. Kas peaksid järgima, mis siin, et siis kang õlal ja kükk või võin kasutada ka masinat, kus kang on kinnine ja liigub lihtsalt ülalt alla, kumb efektiivsem? Samuti harjutus alaseljale, kuna jõusaalis kus käin, pole alaseljapinki, kas harjutusest, kui olla kõhuli ja teha teha tõsteid piisab? Kõhuga sama, et pinki pole, kuid teen jalad kõrgemale toetades. Olen teinud jõudu juba umbes nii 4 kuud, algul kodus ja nüüd jõusaalis, kuid oleks vaja ka rasva põletama hakata. Kas see oleks liiga palju, kui 3x nädalas jõusaali (E;K;R)ja siis 2x nädala jooksu (T;N)? Jooksuga alustaks muidugi rahulikult, kuid oleks vaja rasvakihti maha saada ja vastupidavust juurde saada, kuna tööl läheb seda vaja. Infoks siis, et nädala sees läbin jalgade peal umbes nii 5-6 km, seda küll kõndides ning teen ka mingil määral füüsilist tööd, kuid miskit peaks kasu olema. Samuti vaja hakata toitumist jälgima, kuid see teine teema. Ette tänades
×