Jump to content

Martin Mägi

Kasutajad
  • Sisu loend

    303
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    3

Postitused posted by Martin Mägi


  1. Trenni suudan teha ülakehale ning velotrenazööril(kodus olemas). - Kätega väntad?

    Aga kui võtta Sind kui tervet meest, siis "Ei sooviks radikaalset lähenemist a.la 500calori dieet vaid mõistlikku lähenemist.......hetkel tarbin teist nädalat 1200-1300 kanti päevas" - lause lõpp välistab lause alguse.

    Mine vaata seda kalkulaatorit, see annab üsna kasulikku infot: http://iifym.com/iifym-calculator/


  2. Jah just, koos, see seltskond peab olema juures, kui ta oma tõmmet teeb. Koos temaga saalis, mitte internetis.

    Pigem foorumit kui arsti. Eriti kui on foorum kus on arstid, füsioterapeudid, kogenud treenerid ja kogenud vigased koos.


  3. Ära usu ühtegi nõuannet, mida Sa mingitest foorumitest saad. Sina oled pärast ratastoolis, mitte internet. Arstid, füsioterapeudid, kogenud tõstmise treenerid hangi endale koha peale, kui hakkad trenni tegema.

    Mul on endal ka selg avarii tagajärjel tuksis alt. Hakkasin jõutõmmet tegema 30 kiloga. Kükki 20 kiloga. Tõmbes läheb valusaks kusagilt 130 kilo pealt.

    Kükis on 120 kiloga selline tunne, et disk paneb minema selgroo vahelt surve pärast. Progresseeruda tuleb väga väga aeglaselt. Kohe kui kiirustan, tuleb mingi probleem, mis 60 kilo maha tõmbab ja mu paariks kuuks sundpuhkusele saadab.

    Ma kasutasin alguses väga palju vööd oma selja julgestamiseks, siis leidsin, et keeran käru endale sellega. Vöö alused selgroo pisilihased ei töötanud vöö all. Lasin raskused alla uuesti ja nüüd olen ilma vööta saanud tagasi need raskused, mis enne vööga olid. Ja selg valutab vähem.

    Ja nüüd loe uuesti mu esimest lauset :)


  4. Ajan sama rida praegu, mul on vaja saada aeg 16:00 või vähem peale. Kõige kiiremini olen ma praegu jooksnud 18:30 seda. Ma ei tea, kas ma teen õieti, seetõttu jälgin siia laekuvaid vastuseid huviga, kuid ma teen nädalas kolm jooksu.

    1 jooks on raske üles mäge jooks, aeglaselt aga võtab sääre nii läbi - see on mu nõrk koht.

    2 jooks on intervallid - lidun nii kiiresti nii kaua kui jaksan, siis tõmban 8-9 kmh puhkuseks ja siis uuesti jne.

    3 jooks - joosta stabiilselt ja hoida planeeritud kiirust 16:00 finišiks. Aga selle kiirusega ma pole veel üle 2-2,5 vastu pidanud.

    Aga trenniplaane leiad netist mitmeid, kuid kuugeldad APFT training plan. Näiteks: https://arotc.uncc.edu/sites/arotc.uncc.edu/files/Hooah4Health_APFT_Calendar.pdf


  5. Sama siin, pärast jalatrenni luban endale alati, et see oli viimane kord rsk. A siis tuleb jälle esmaspäev ja eelmine esmaspäev on meelest läinud.

    Eriti hea on kui mõni jõutõstja tuleb narrima veel kükkide vaheajal, et noh, kas on raske või :D

    Aga ma olen leidnud, et raske aeroobse tegemine aitab leevendada neid nähtusid. Ehk siis intervallid ja\või ülesmäge jooks. Mitte et need vähem oksele ajaksid :D


  6. Nende tablettidega on proteiine võimalik võtta küll, isegi lihtsat valku on võimalik nendega võtta.

    Aga varem või hiljem jõuad Sa arusaamisele, et need tabletid on mõeldud pigem tarnijate kauka täitmiseks kui Sulle kaalu alandamiseks.

    Aga jah, ma soovitaks ka pigem koos proteiiniga võtta neid brokkoleid ja kanarindu. Ja siis veel natuke valke ka otsa.


  7. Jungatroll, kust Sa sellise numbri leidsid, et pool kehakaalust +5kg?

    Ma mõtlesin ise kunagi samal teemal ja tulin mõttele panna käed vannitoa kaalule kätekõverduse asendis. Sain hoopiski teise numbri, kui Sina. Raskema.

    Ja lisaks pean ju hoidma "planku" kätekõverduse ajal.


  8. Tegemist on 80 kilose naisega. Aga kuidas alla saada, ei taha avalikult välja öelda :D Aga küll nupukamad pikkust, vanust, BMR'i, TDEE'd ja sissesöödud kaloreid vaadates ära aimavad :P

    Kaaluga on nii, et ei taheta avalikult välja öelda :D Aga küll nupukamad pikkuse, vanuse ja BMR´i vaadates ära aimavad :P


  9. Mu jaoks trenni tegev tüdruk tolaks ei kvalifitseeru. Isegi kui tal tüdinud nägu ees on. Võibolla on ta tüdinud sellest, et mingid tüübid teda vahivad ja ta korduseid loevad, selmet oma asja ajada.

    Tola on see tüüp, kes tegi kükke plätudega, kükipuurist väljas (kuigi kõik puurid olid vabad), tagurdas kangi rackimiseks selg ees puuri poole, tagurdades tuli plätu jalast, selle otsa ta koperdas, pillas kangi praktiliselt maha kuid siiski ühe otsa sai nagisse. Teine ots lendas alla, põrkas kettalt vastu kükipuuri ja sealt talle endale vastu jalgu praktiliselt, nii et ta pidi eemale kargama.


  10. Soovitan selles osas ringi mõelda.

    Sa ei pea hakkama kulturismiga tegelema, kuid süstemaatiliselt kõik lihasgrupid võiksid küll läbi treenida. Oled iseendale tänulik pärast.
    Ala, kui Sa teed mustmiljon kõhukõverdust aga seljale midagi vastu ei tee, tekib Sul tõenäoliselt seljaprobleem.

    Söömise osas ei oska nõu anda, pole ennastki veel õige ree peale saanud.

    Kaugeltki ei soovi hakata kulturismiga tegelema ega spetsiaalselt ja süstemaatiliselt kõiki lihasgruppe treenima.

×