Jump to content

Tim.

Reval-Sport Powerlifting
  • Sisu loend

    333
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    3

Postitused posted by Tim.


  1. Ära muretse eriti selliste pisikeste asjade pärast nagu 5% suurem rasva tarbimine hommikul või 5% vähem. Vaata kogu päeva üldpilti. Visuaalselt riietes ei tundu juba praegu eestvaates su alakehaga midagi viga olevat ning arvan, et võib-olla ajad liialt taga kaalunumbrit ning keskendud liialt vähe lihastoonusele.


  2. Korrutaks palju praegusest toiduainete valikust mitmekordselt, kuid vahetaks välja toiduaineid nagu näiteks supid(kui just tegu pole tõeliselt rammusa ning liha jne sisaldava supiga)

    Hommikusööki lisaks veel ka valguallikat nagu näiteks mune. Vahepala sellisel kujul jätaks ära ning tooks sinna ühe lõunasöögi sarnase söögikorra sisse. Lõunasöögi liha koguse korrutaks mitmekordselt ja varieeruvalt tooks aegajalt sisse ka midagi rasvasemat kui kana ning võimalik, et tõstaks ka süsivesikute kogust. Kui soov on kaalu juurde võtta siis ei tasu karta ka väljas söömist, juhul kui tegu on mõistlike toiduvalikutega.

    Kaalu juurde võtmise protsess mõistliku toiduainete valikuga on palju leebem protsess, kui seda on nii pikk ja suure kaalulanguse kaasa toonud dieet. Ei tasu karta asju nagu väljas söömine jne, kui see just endast ei kujuta ette tavainimese mõistes rämpstoidu söömist.

    See on kõik mida teeksin ise sellises olukorras, ilma konsulteerimata kellegi targemaga.

    • Upvote 1

  3. Men's Physique?

    21l7mn6.jpg

    Tundub justkui ainuke loogiline valik naturaalsele harrastussportlasele. Klassikas tegude tegemiseks on massi siiski veidi vähe ning kuivuse saavutamine mõistlikul moel võib võtta rohkem aega, kui on. Samuti tundub mulle, et see kuivus, mis tänapäeva klassikas läbilöömiseks vajalik on, on veidi liiga ekstreemne ning pole miski mida ma ise väga praktiseerida tahaks. Küllaltki karm ekstreemsus siiski. Kui mu kehakaal on hetkel oma klassika max. kaalu piiril, siis võistlusvormi jaoks hindaks ma vähemalt -5kg kaotamise vajalikkust. Seda oleks aga ca. 6-7 nädala peale veidi liiast ning kardan, et minu pikkuse juures kaoks liiga palju suurust. Muidugi peab ka tunnistama, et mu jalad, eriti kakspea on küllaltki kehvad.

    Physiques on hea, et ei pea kaalu pingsalt jälgima. Lihtsalt lähed ja oled põhimõtteliselt. Naturaalil on päris raske end nii suureks treenida, et ei sobiks enam physique. Alati saab keskenduda rohkem jalgadele, mida niivõinaa näha ei ole. :D

    Kui vaevuksid mõne kulturismi valdkonnas kogenenuma inimesega konsulteerima siis usun, et lõppresultaat oleks parem tulemuse kui ka visuaalse pildi osas.


  4. Hmm. Süskareid ei loe, rasvu ei loe. Valku enamvähem +/- 20g jälgin, et oleks 2g kehakilo kohta. Kaloraaž trennipäevadel 2000-2200 ja vabadel päevadel laadin, ca. 3000kcal. Pühapäev on eriline, kus trenni ei tee, aga ei lae ka. Hommikul magan sisse ja siis tiksun arvuti taga ööni, seega chillin ca. 2000kcal peal.

    Palju tavainimese mõistes puhtast toidust rasvu(a'la pähklid, hapukoor jne jne) või enamasti ikkagi sellised asjad jäätisest/tordist jne?


  5. arc: võtan su pika vastuse kokku lühidalt - miks mitte hoopis sinu arvamusega ei võiks panni lakkuda? Sul ei ole mitte ühtegi kraadi ette näidata, vist ka mitte ühtegi karikat ega medalit kulturismi võistlustelt. Sa oled harrastaja nagu paljud teised, ometi oled kukkunud elu õpetama. Sa teed avastusi, proovid midagi, unustad oma algsed arvamused ja siis korraga teed 180 kraadise pöörde... Ise kusagil ütlesid enda kohta, varem sa panid asju lampi. Äkki sa 5. aastapärast näed tänast samamoodi, ah ma panin lampi :)

    Vastutamine on vastutamine. Kui sa väidad midagi ja keegi järgib sinu soovitust seda ja kui see on vale, siis oled sina selle põhjustanud. Seepärast peaks soovitustega olema eriti ettevaatlik.

    Nagu sa ütledki et sa midagi ei loo ega ka kontrolli praktikas pikemaajaliselt. Kui reaalne kogemus puudub, siis sul pole mingit vahendit eristamaks tõde valest.

    Kui pole sa end venitanud, kus sa siis oskadki midagi praktiliselt kaasarääkida. Sama nagu inimene kes ei oska ujuda aga teoreetiliselt oskab :)

    Kuule kuule, rahu nüüd! Kuna nagu me kõik nüüdseks teame, on tal tohutult palju aega internetis olemiseks ja foorumites ajaveetmiseks, see teadmine automaatselt teeb ta meist kõigist märgatavalt haritumaks ning laiema silmaringiga e-professoriks, kelle sõnade osas ei tohiks kunagi skeptiline olla ning peaks järgima neid justkui su elu oleks joonel. Vahet pole, et kraadi pole, ega kraad pole ju näitaja! Ning kes see praktikat ikka vajab, kui on teada kuidas asjad teoreetiliselt toimuma peaks!


  6. Noh, mis mul ikka sinu aastakümnete kogemustele vastu panna on. Kui geenid, siis geenid. Ma lähen uputan end shokolaadivanni, kuna geenid nii head, et rasv ei hakka lihtsalt mulle külge. Hiljem vahin 10 minutit hantlit ning piisab tänaseks küll.

    Kui su üks vanematest on ikkagi omaaegne olümpiavõitja ning mitmekordne euroopa- ja maailmameister siis saad isegi aru, et su kaasa saadud geenid juba ühelt poolelt on 'väheke' soodustavamad sellistele asjadele nagu jõu arendamine ning keha kujundamine jne.

    Foorum on palju rahulikum ning toredam, kui sa vahepeal kadunud olid - äkki kordaksid seda :)?

    • Downvote 3

  7. Täitsa huvitav on tegelt vaadata, kuidas inimeste arvamus muutub ajaga. Kui kunagi räägiti, et jäätisega pole võimalik vormi teha ja, et archangel ajab siin aint lolli juttu, siis hetkel seda pilti vaadates peaks küll ühed super geenid olema. Ilmselt inimene ikka teab, mis räägib. Kindlasti selle nimel ka palju tööd tehtud :) Vormi koha pealt võiks õelda nii palju, et tean inimesi, kes kasutavad steroide ja on ikka kehvemas vormis. :D Siuke vorm on keskmise treenija unistus. :) Keep up the good work. :) Endal siuke vorm oleks, siis vist naist ei võtakski. (vähemalt mitte aint ühte) :D

    No nüüdseks on aru saadud, et kui ta räägib, et 'sõin jäätist ja pizzat' siis ei ole tegu stereotüüpse 'sõin jäätist ja pizzat' jutuga, kus kogused on ebavajalikult hiiglaslikud.


  8. Ega ma seda nüüd ei otsi, et mul ilmtingimata peavad lihased haigeks jääma, aga kui jäävad siis...No pain no gain :D

    Täistuuridel, mnjaa. Mulle see meeldib, tervis on korras, kõik laabub ja sobib, miks mitte ^_^ I LIKE IT :P

    Jah, meeldibki niikaua kuni tervis on korras, sellele järgneb hala ja virin, kui loll ja lammas ikka olid, et ei mõelnud pikemas perspektiivis ette ning mõistad alles siis kui hilja on.


  9. Aitähh Imre :)

    Tegelt mind huvitaks ka Vungi ja Rücki arvamus, kas seekordne katse sobib üldse?

    Leian, et see on hea, et selline video tekkis ka võistluse üpriski algfaasis, see näitab selgelt ära just põhivea, mida peaks inimesed vältima, et neid surumisi ära saaks lugeda ning selleks on loomulikult küünarnuki lukustamine. Samas näitab ka selgelt kõige parema nurga kust filmida antud võistlust jne.


  10. Oled teinud õige sammu osaliselt, mis väljendub selles, et selgelt jälgid, mida sa sööd koguste osas, aga kahjuks kipub asi olema läinud natuke valesti hetkel, mil toiduaineid, kui selliseid valima oled hakkanud. Väga palju süskarit tundub ning tõeliselt vähe valku ja rasva. Igasugu fitnessi krõbinad jne on rets kaloripommid.


  11. Tõsta rasva arvelt kaloraazi. Ära söö kuivi, tummiseid asju nagu kanafilee jne. Rasva arvelt on ikka väga lihtne kaloraazi tõsta ning küll siis ka kaal tõusma hakkab. Ning üldkokkuvõttes olen kindel, nagu enamus siin, et reaalsuses sa ei söö nii palju kui arvad, ehk "nii kohutavalt palju".


  12. Kui pakkuda lihtsam asi, siis selg vastu seina biitsepsitõsted 3 min jooksul (see peaks nii arengu mõttes kui ka füüsiliselt lihtsam olema kui suurte lihaste baasharjutuste tegemine. Ja selg vastu seina jalad toetades ettepoole, välistaks suuresti ka kehaga kaasatöötamise. Raskus meestel 20 kilo naistel 10 kilo. Ja ei ole vaja teab, mis spets vahendeid või võimalusi. Ehk on see teema?

    Trennis Tarmoga sai räägitud ja pakkusin ise ka ühe variandina seda, aga siis ta tõi välja selle kuidas selles asendis hakatakse tegema sarnaselt nagu kunagi oli sellel Pärnu ranna biitsepsikuninga võistlusel.


  13. Sul on velo kindlasti roosat värvi tirriga variant. :rolleyes:

    Mõistan, et vagiina liivane kuna kunagi, olles noorem ja lollim, oled endale väljas joostes mõne eelnimetatud nimetatud vea külge saanud, kuid usun, et archangeli näol on tegu inimesega, kes võimalike ohtudega kursis ning teab kuidas neid vältida.

    • Upvote 1
    • Downvote 1

  14. Nagu hr. Tokko ütles, siis SA Eesti Antidoping sooritas 10 testi, mille valik tehti iga kategooria medalistide hulgast loosiga. Tuleb välja, et dopinguproovides põrusid 1 norrakas, 3 rootslast ja 1 taanlane ehk kokku 5 sportlast.

    Kas see 50%-line põrumine on tavaline!? Mulle isiklikult tundub poolte inimeste dopingukontrollis põrumine vägagi suure osakaaluna. Kuna 10 sooritatud dopinguproovi moodustavad vaid väikse osa võistlustel osalenutest, ei tahaks spekuleerida, milline on ülejäänud võistlejate suhe keelatud ainetega...

    Olles näinud erinevate tipptasemel põhjamaalaste vorme erinevatel suurvõistlustel, mis toimusid lühikest aega peale Põhjamaade MVd võib vaid eeldada, miks seekord põhjamaalaste esindused olid märgatavalt madalama tasemega kui tavaliselt. Sama juhtus ka 2011 aastal Eestis toimunud klassikalise kulturismi suurvõistlusel. 10 testi on sellise suurusega võistluse kohta isegi tegelt väga palju, olles kuulnud kuidas toimub asi maailma/euroopa suurvõistlustel.

×