Jump to content

Tim.

Reval-Sport Powerlifting
  • Sisu loend

    333
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    3

Postitused posted by Tim.


  1. Aikyro sushi on selline koht, millele Eestis vastast ei leia, külastasin Rios mitut ja see oli selgelt parim, aga mitte isegi kallim :D .

    Toidu teemal - minu jaoks vähemalt seal uudne koht oli Outback, soovitan proovida, suuremates kaubakeskustes olemas(k.a see, mis Copacabana lähistel, teisel korrusel, kerge leida). Meenutab Eestiga võrreldes Babybacki, aga tase on täiesti omaette klass :D.


  2. Puhkasime ilusasti välja 9 tundi und, kohaliku aja järgi tõusime kell 6.30, peale sedahommikusöök ja läksime välja jalutama, tegime ca 2 tundi 15 min tiiru. Ilm on palav, hommikul kell 8.30 näitas temperatuuri 30 kraadi....Nüüd kui tagasi jõudsime hakkas sadama ja läks jahedamaks. Tagasi tulles olid trussikud ka läbimärjad...selline on kevadine ilm Brasiilias. Kohtusime mitmete tuttavatega ja ajasime juttu. Varsti teeme hottelist check out ja kolime ümber teise hotelli - nagu selgus on ametliku hotelli vahetatud ja kogu võistlejate seltskond on teises hotellis. See pidavat siinsamas lähedal asuma.

    Hommikusöök oli hea, puuviljade valik muidugi meeletu ja maitse hoopis teine kui meil pakutavad. Eriti hea oli papaia, lisaks kõikvõimalike muid puuvilju, mille nime ka ei tea. Brasiillastele omaselt kange hea kohv ja omlett. Toidupoe leidmiseks pidime väga pika tiiru käima (kuid ka viimane tegevus on igati omal kohal, sest lamamisega vormi ei hoia, seega trenni asemel 2 tundi juba hommikul kõndida on igati ok.). Toidupoes domineeris muidugi ka puu ja juurviljalett - see võttis ikka silma kirjuks ja kõik on valmis puuviljad, mitte pooltoored nagu meil pakutakse. Tegin palju ka pildimateriali, proovin jõudumööda üles panna (loodetavasti on teises hotellis kiirem internet, siin 2 MB/SEK üleslaadimine, seega pilte panna on sellega keeruline).

    Brasiilias lisaks tahketele puuviljadele soovitan proovida värskelt pressitud mahlu, nn. mahlabaare, kes seda pakuvad iga nurga peal kaubanduskeskustes kui ka suurematel tänavatel jne. Selline süskariga paugutamine vist küll rohkem peale võistlusi teema :D.


  3. Mihkel oli ju enne keemik.. :(

    Kõrgemal tasemel võistlevate kulturistide erinevus NACis ja IFBBs on vaid üks(kui sedagi ja üldjuhul ainult erandlikes riikides nagu Eesti) - ühed panevad kemmi ilma paisumata julmas tempos, teistel doosid suuremad. Uskuda, et eestlastest kulturistid, kes Euroopa-maailma tasemel on võimelised võistlema, on "naturaalid" on absurdne.


  4. Tõesti, nagu ka nende inimeste rumalus on see, et ilma süvenemata minnakse mingi haibiga kaasa. Ei ole vahet, kas su üleliigne rasv tuleb rasvakohvist või peekonist - üleliigne ja ebavajalik (kõige leebem, mis selle kohta öelda saab) on see igal juhul.

    Sa peaks facebookis LCHF/EESTI grupiga üihinema, saaksid naerda ja inimestega vaielda, äkki siis väheneks vajadus foorumites end kehtestada..


  5. Muideks, Taanis on samamoodi. Elan Taanis ning olen ise reaalselt kokku puutunud üpris lähedalt selle terve jamaga.

    Asi on selles, et kui sa tuled jõusaalis, registreerid sa ennast sinna ainult ID-dokumendi järgi ning pead ka lepingut allkirjastama, kus on öeldud, et jõusaal võib nõuda sult dopingutesti. Ning samuti on seal mainitud, et kui su proov saab olema positiivne, politseil on luba su korter läbi otsida. Samuti politsei võib mõne suurema venna tänavalt maha tõmmata ning sõidadki laborisse.

    Mul on tuttav siin, tahab jõuda bodybuildgu lavale, kaalub mingi 95kilo, räigelt kuiv mees ning käsi on 47cm :D. Üks päev tuli politsei jõusaali, tõmmati kaasa ning sai kuus aastat puhkust KÕIKIDEST jõusaalidest mööda Taanit. Eestis võiks ka selline asi toimuda ja kõik need suuremad jutumehed, kes seda pas¤% levitavad tuleks vaikima panna.

    Taanist on suure kolle näidetena tuua omajagu, vaevalt, et sealgi asi erineb tavapärasest bürokraatiast, maksa kinni vaid vastavad inimesed ja saad elada rahus süstla peal edasi. Tõesti usute, et Eestis see erineks?(ei hakka spekuleerima praeguse asjaajamise üle, aga.....)


  6. Masendav. Käisin Kädy sugulaste juures ja kõik, kes vastu tulid ütlesid: Issand, Taavi... Sa oled alla võtnud! Kaal oli täna 82,4kg, kuigi vahepeal olin juba stabiilselt 85kg. Ehk ca 3kg lihaskadu ütleksin. :/

    Tervis on ikka kahtlane, sest mingi uus haigusnäht tuli. Pidevalt oli selline tunne, et vererõhk oli madal ja pea käis 24/7 ringi.

    Valus on kohe sellist lollust mingist kolme kilosest lihaskadust kuulda inimese käest, kes end avalikult treeneriks nimetab. Teed paar nädalat trenni, tuleb kaal tagasi ja siis väidad, et maagiliselt kasvas 3 kilo lihast?


  7. Kui aus olla siis treeningut kui sellist siin praktiliselt näha ei olnudki. Kui tahta inimesi õpetada siis võiks seda treeninguvärki vägagi rohkem olla. Siim rääkis väga hästi oma treeningu lahti. See oleks võinud alguses olla/taustal mängida ja samal ajal näidata siis rahvale seda ilusat sooritust ja puhast tehnikat. Rööbaspuude surumise ajal jalgu näidata...no ei aita see kedagi.

    Kui järgmised on samasugused siis õpetustest on asi väga kaugel.

    Minupoolne konstruktiivne kriitika.

    Kui nüüd asjasse süveneda, siis võib mu arust järeldada, et see oli justkui nn. trailer ning õige trennivideo alles tulemas.


  8. Selle pärast ültesingi, et julma geneetilist eelist. Mõne jaoks Rausi kükitulemus jääbki elujooksul saavutamata, aga näed, tema suudab. :)

    Mõtlesin sellise keha saavutamist, mitte seda konkreetset isikut. Eestis oleks võimeline olnud vast Silver Eensalu, kes noorena omas juba märkimisväärset lihasmassi ja proportsioone. (FitRate: http://fitrate.fitness.ee/index.php?username=Karupunn&phid=8791&sex=). Minul ja arvatavasti ka Martinil jääb selline keha kahjuks saavutamata, aga kunagi ei tohi alla ka anda.

    NeverGiveUp-cf8470.jpg

    Paljud sellised noored ühe võistluse hitid on kadunud ära pildist, viimasest buumist isegi ei jõudnud lavale a'la selle aasta vähi kollektiiv, kus oli ikka tõeliselt suuri ja noori. Põhjust, miks lavale ei jõutud(suur enamus) pole väga raske välja nuputada ilmselt. Kas see on nüüd kulturismile kui spordialale hea või mitte, see jääb igaühe enda otsustada.


  9. Peata mind kui ma eksin.

    "Heade" geenidega meesterahvas.

    Poiss hakkab 10 aastasena jõukas käima pärast kooli, sest bussini on 2 tundi aega. Isa ka teeb trenni - eeskuju

    15 aastasena surub nt 120kg rinnalt, kooli treener "märkab" potentsiaali ja hakkab pisut suunama/õpetama. Toitumise kui ka treeningu osas.

    17 aastasena käib pigem saalis kui sõpradega "joomas". Selle asemel sööb nagu looma ja käib 5-6 korda nädalas saalis treenimas

    19 aastasena satub noormees ülikooli, kus kohtub kohaliku treeneriga, kes soovitab teda oma ala tippudele ja kes ta oma hõlma alla võtavad.

    25 aastasena võidab oma esimesel võistlusel laval oma klassi ja ka absoluudi

    35 aastasena on ta teinud trenni ca 25 aastat. Teadlikult toitunud ja treeninud. Head sponsorid taga ja tipud, kes kogu aeg suunanud ja aidanud.

    Kas sellise stsenaariumiga mehel ei võiks selline keha olla või mitte?

    Olgem nüüd reaalsed. Nagu ütles SKG(talle on välismaa fitnessiga seotud suhtluskeskkonnas toimetamine väga hea jälje jätnud just selle osas, et ei ürita paska pähe määrida ja pigem võitleb selle vastu), geneetika on ülehinnatud, sest varem või hiljem tahetakse protsessi kiirendada ja tuleb mängu muu kraam. Tahaksid sa treenida 25 aastat ja siis saavutada vaid selline keha nagu tol kolmandal pildil? Vaevalt.

    Mõistan üleüldiselt selle pildiseeria eesmärki, kuid siis peaks oskama ka valida ikkagi nii, et pildile ei panda inimest, kellele peale vaadates on võimalik öelda, et tulemus pole naturaalselt saavutatud(ning vaevalt, et ise ka eitab, välismaal pole enam mingi täielikus denialis elamine populaarne) a'la 3D delts, õhku täis massiivne rind jne.

    Hint: See, et inimene on puhas praegusel ajahetkel ei tähenda seda, et kunagi pole tarbitud ning siis väga täpse elustiili tulemusena suudetud säilitada sarnane konditsioon. See viimane lause võtab kokku üldse 'naturaalse' kulturismi kui valdkonna.


  10. Kolmas pilt vajab juba julma geneetilist eelist, et selliseid proportsioone ja lihasmassi omada. Muidugi ka ränka aastate pikkust tööd. Mees on sama suur, kui meie suurimad klassikud Janar ja Taavi.

    Tõesti ütled välja, et selline asi on 100% naturaalselt saavutatav ja usud seda?

    2951_original.png


  11. Ega jah selle "hullu" postitusi ja kontosid kustutada, selleks peab lisainimese tööle võtma.... :D . Ma loodan ,väga et õige pea tuuakse sellised ilmavalguse kätte teistele näitamiseks ja usun ,et silma sisse väga need mehed vastu tulles vaadata ei taha.... ;) .Ütleme nii ,et see on aja küsimus ja mida rohkem nad ise endale auku kaevavad, seda sügavam see kukkumine saabolema....

    See on see, kui inimene, kes juba vanuses, kus peaks olema pere, lapsed, muud hobid, ei suuda endale seda keskkonda luua, lisa sinna veel otsa eelsoodumus vms psüühikahäiretele ja ongi käes tulemus.

    Ütlesite, et detsembris saan aru, aga arvasite mu tiimist välja novembris?

    Mind ei hoiatatud, vaid Te ütlesite et b-foorumis pole eetiline "figureerida". Nt endine b-foorumi tiimi liige tarmop figureeris ka seal, tema üle pigistasite silma kinni jt? Ütlesite, et need 2 "inimest" on pahad ja Teie ei saa nendega hästi läbi, siis ka mina ei tohiks nendega läbi käia.

    Ühesõnaga tahtsite, et ma lõpetaksin seal foorumis suhtlemise. See oleks juba piiramine...

    Mind ei ole te teavitanud kordagi, et olen tiimist välja arvatud, seda otsest fakti Te mulle ei öelnud ega kirjutanud. Hoidsite minu eest salajas. Sain sellest teada veidi enne proovi kutsumist. Samuti polnud mul aimu, kes proovi tellis, kuna ka sellest mind ei teavitatud, ja eeloleva põhjal mul ei olnudki midagi muud arvata... .

    Mina otseselt pole kedagi süüdistanud, vaid ütlesin välja, mida mul oli alust arvata eelnevate situatsioonide põhjal, teie tahtsite minust lahti saada, mind ei oldud teavitatud tiimist välja arvamisest ja sellest, kes proovi tellis...

    See on uskumatu, kuidas sa ikka veel ei mõista seda huvidekonflikti, mis tekkis, kui hakkasid läbi käima sealsete inimestega. See on iseenesest mõistetav, et kui sa kuulud ühte suurde ringkonda, siis ei käi läbi inimestega, kelle eesmärk on olnud seda sama ringkonda sitaga loopida(suuremal või väiksemal määral kogu too keskkond üldse sellepärast loodud saigi ju), mitte ühel perioodil vaid mitmel perioodil läbi aastate.


  12. Vahepeal helistas Valgevenest hea vana tuttav Hr. Shabunya ja loodetavasti saabub varsti külla, siis plaanis ka mõni ühistreening teha - loodetavasti saab midagi ka linti võetud, sest ega iga päev meil siin IFBB Pro tasemel mehi saalidesse ära ei eksi (on nö vaimusilmas "Mr. Olympiaid"... :D , kuid reaalselt sellisel tasemel mehed puuduvad).

    Ega unistada pole keelatud, las lollid mõtlevad ja tituleerivad varakult ära :)


  13. Huvitav on see, et tegu on justkui maailmajao võistlustega nagu EM -sama ka Amateur Olympia, mis avatud ainult konkreetse regiooni sportlastele. Ma ei tea kas mind on valesti koolis õpetatud, kuid Hispaania ja Kanada ei asu minuteada küll Ladina -Ameerikas....-90kg võitis Antonia Guttirez, kes Prahas platseerus 6.kohale.

    Kuna sees ka ju Kesk-Ameerika riigid nagu näha, siis küllap tegu mandripõhise võistlusega(olgugi, et USA välja jäetud).

×