Jump to content

Ott Kiivikas

Fitness.ee
  • Sisu loend

    15 510
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    156

Koik Ott Kiivikas postitused

  1. Põlved

    Mul on olnud samasuguste tunnustega põlvevalu ja diagnoosiks pandi sidemete venitus. Ma ei saanud ka pikka aega istuda nii, et pidin vahepeal püstitõusma ja jalgu sirutama, muidu oli põlvedes näriv valu. Aitas üle saada Protein No1, selles sisalduvad hüdrolüüsitud kollageenivalgud on õliks liigestele, soovitav on pikaajaline kasutamine, minul taandus valu umbes 6 kuu möödudes. Nüüd saan teha hakkkükke suurte raskustega, nii et valu ei tunne. Samas täidab No1 ka päevase lisavalgu vajadust.
  2. Jalalihased 2

    Raske on olla võrdselt hea tõstja ja samas kulturist. Tuleks endale reaalselt selgeks teha, mis ala peal tahetakse edukas olla ja seejärel püüelda eesmärgi poole. Vastasel juhul oleme kõigil aladel keskpärane tegelane. Smasuguse küsimusega on pöördunud minu poole paljud kliendid, kes tegelevad poksiga ja tahavad samas ka suuri lihaseid. Need asjad ei käi käsikäes, need treeningud töötavad üksteise vastu, nii et lõpptulemuseks ei ole me kumbagil alal edukad kui see oleks meie eesmärgiks.
  3. kõht

    Toitumine, treening ja puhkus on märksõnad. Korduvalt oleme öelnud, et rasv kaob kehapealt ühtlaselt nii, et varuge kannatust. Kindlasti on oluline osa aeroobsel treeningul, kuid mitte kõrge pulsisagedusega.
  4. Küsimus

    Enamus toitumis ja kulturismi õpikutes on olemas tabelid, kus on kirjas kui palju ja mida mingi toiduaine sisaldab, näit. "kulturism kõigile". See küsimus on foorumis ka enne tõstatatud ja siis keegi teadis ka öelda netis mingi lk. kus on vastavad tabelid olemas.
  5. FAF jõusaal

    Fitness Academy Finland jõusaali kursus.
  6. Kõrvalmõjud jälle

    Kreatiini neg. mõjusid palju tähendatud ei ole. Liiga suured kogused 30-50 gr. päevas pidid mõjuma neerudele halvasti, seal muutub kreatiin selliseks kahjulikuks aineks nagu kreatiniin ja häirib neerude tööd. Kreatiin imendub kõige paremini lihtsüsivesikutega fruktoos, glükoos, soovitav kogus vedeliku oleks 300ml. Alkohol nullib kreatiini toime kuna aitab organismist vett välja viia. Südamele suureneb koormus kui me võtame kaalus juurde. Tuleks jälgida, et kaal liiga palju ei tõuseks ühe kreatiini kuuriga.
  7. Kõrvalmõjud jälle

    Milliseid sa silmas pead, kas tõstevööd või käe ümber kasutatavaid rihmasid. Mõlemaid on saadaval Robocopis kiirlukustuv tõstevöö 650.- ja käerihmad 120.- Võite ette helistada 05048898
  8. Treenerid

    Asi selles ongi, et kui ma ise treenin ei tegele ma kellegi teisega, vastasel juhul kannataks mu oma treening. Kui, aga ma treenin kedagi teist, võtan ma oma vähesest vabast ajast aega. See info mida inimene selle personaaltreeningu käigus saab on tunduvalt rohkem väärt kui väljakujunenud hind. Hea treener teab oma hinda ja kauplemist ei salli, tulevad kliendid, kes on nõus maksma.
  9. Toit

    Kui lihas tarvitab trenni jooksul lihtsuhkruid, mis saab siis kui mu toit ei sisalda piisavalt sahharoosi? Minu toit sisaldab enamalt jaolt liitsüsivesikuid (olen kuulnud, et nende pealt pidavat inimene jaksama rohkem treenida kuna nad annavad pika aja peale energiat.) Organism kulutab kõigepealt ära lihtsüsivesikud, siis liitsüsivesikud ja alles seejärel lülitub oma rasvavarude pealt energiat võtma. Sa räägid proffidest- kui palju meil on Eestis profi kulturiste? Ma tahtsin oma jutuga selleni jõuda, nagu minu treeneri kogemus on näidanud, et 20 inimesest 19 on toitumine paigast ära. Keegi ei ole ütelnud, et sööge ainult toidulisasi ja ka tavatoitainete asendamine toidulisadega on mõttetu, kuid ärge olge söömata- toidulisad on kasulik kiirtoit. Enamus inimestel pole aega lõunalgi käia ja nad söövad õhtul koju jõudes palju, sellest tulenevadki kaaluprobleemid ja sellepärast ongi tehtud toidulisad. Selle aja inimene ikka leiab, et paneb 300ml. vett, piima või mahla sheikerisse ja paar mõõtlusikat pulbert peale, segab ära võtab söögikorra ühes. Imendumisest niipalju, kirjutasin sellepärast, et sind natuke valgustada kui kiirelt on võimalik valgul imenduda, mitte et see oleks esmatähtis. Hüdrolüüsitud valku on mõttekas kasutada õhtune või öine aeg kui ainevahetus on aeglane, siis ei pea organism kulutama energiat selle toidu seedimiseks ja seda hirmu ei ole, et see ladestuks rasvaks.
  10. Toit

    Nii, et edaspidi võiksin tavaharjutajale soovitada suhkruvett, äkki võiks lisada ka natuke keedusoola naatriumi tasakaalustamiseks? Väga huvitav lähenemine, oled sa kursis kuidas tavaharjutajad toituvad, mitu toidukorda neil päevas tuleb? Võistlejatest sportlastest ei tea ma paraku ühtegi arvestatavat tegiat, kes ainult kartula, sousti ja suhkruvee pealt oma võistlusvormi teevad. Valkude imendumisest niipalju, et hüdrolüüsitud valk imendub poole tunniga võrreldes tavatoidu 2-3 tunniga, kas see on pisut kiiremini? Ehk soovitad ka vitamiini preparaatidest loobuda kuna me saame vajaliku koguse kätte tavatoidust, pole mõtet ju farmaatsia tehaseid toetada.
  11. Rammumehe võistlused.

    Vastavasisuline pärimine on tehtud rammumeeste liidule ja õige pea paneme üles kalenderplaani.
  12. VÕISTLUSED

    Üle Eesti selline klubiline tegevus toimub, vähem kohtab seda Tallinnas "ilusates" klubides. Kulturismi võistlusi ei tea, et korraldataks, küll aga jõutõstmisvõistlusi. Viljandi "Power", kus mina alustasin toimuvad klubi võistlused regulaarselt iga aasta, Tallinna klubidest Dvigatel ja Ida Keskus. Vene ajal oli linna peale kaks klubi ja Hr. Mardo on olnud oma ala fanaatik, kuid praegu on paljude klubide omanikeks ala võõrad inmesed, keda huvitab rohkem majanduslik külg ja vähem klubiline tegevus.
  13. Aeroobne

    See on individuaalne ja sõltub ka pulsisagedusest millega treenime. Max. pulsisagedusega treenides jõume päris ruttu selleni, et tekkib neg. effekt ehk lihase põletamine. Seevastu rahulikus tempos ei pruugi ka tunnine aeroobne tegevus anda neg. effekti. Üldjuhul kui teha aeroobset peale jõutrenni ei oleks mõttet teha üle poole tunni, kui aga eraldi päeval võib olla ka tunnine seanss.
  14. Kõht

    Kindlasti ei ole mõtet treenida kõhtu iga päev. Kõht tahab sama moodi puhata nagu teised lihased. Piisav on 2-3 korda nädalas. 50 kordust! Üldjuhul ei ole ma suuteline tegema üle 20 korduse. Tugev ei ole see, kes jaksab rohkem teha, vaid see kes suudab väiksemate seeriate ja korduste arvuga ennast ära väsitada. Soovitav on teha 2 harjutust 2-3 seeriat 2-3 korda nädalas. Alati võiks harjutusi varieerida, s.t jalgade tõsteid ja keretõsteid. Harjutuse positiivne faas teha kiirem liigutus ja negatiivne faas eaglasemalt, nii suudame ennast kiiremini ära väsitada.
  15. Küünarvarred

    Mina treenin käsivarsi peale biitsepsit ja triitsepsit, s.t käe päeva lõpus. Kui meil ei ole käed ühel päeval, siis oleks soovitav teha peale biitsepsit.
  16. Appi mõistus otsas!

    Kui on olnud treeningpaus, siis tuleb alustada ikkagi algajate kavast, kus me treenime kolmel korral nädalas kõik lihased läbi. Isegi kui mul peale võistlust jääb kahenädalane paus sisse, alustan sama moodi. Pikema pausi puhul oleks kava ülemineku aeg 1-1,5 kuud. Algajatel 2-3 kuud. S.t. peale eelpoolnimetatud aega muudame uuesti treeningkava.
  17. Rind ja õlg

    Mul on olnud erinevaid traumasid, ka selline mis näiteks lamades surumist teha ei lase, küll aga sain teha teisi rinnaharjutusi. Tuleks valida sellised harjutused, kus valu ei tunne, muidu me ainult süvendame vigastust. Liigeste ravina on hästi toiminud Protein No 1, ta täidab kahte funktsiooni; liigesetoit ja päevase valguvajaduse katmine.
  18. Rind ja õlg

    Treenitakse erinevalt, ma olen üritanud teha õlga eraldi päeval, aga lõpptulemus on olnud ikka see, et treenin üle. Tuleks järele proovida milline variant teile sobib ega muidu teada ei saa. Kindlasti tuleks jälgida seda, et kui paberi järgi peaks olema õlapäev ja õlg ei ole rinnatrennist ära taastunud tuleks lasta veel päev puhata. Sama on kehtib ka puhkepäevade lisamise kohta, kui lihased on väsinud tuleks teha lisa puhkepäevi ja vastupidi.
  19. Kordused?

    Ma usun, et enamus lugejaid saavad aru kui ma kirjutan, et minu( margid) olid sellised ei pidanud ma silmas seeriaid, vastasel juhul oskan ma kirjutada, et tegin 122,5kg 5x seerias. Nii, et lugege tähelepanelikumalt. Ma oleksin võinud esimesle küsiale vastata kui paljuga ma seeriaid tegin, kuna ta ei küsinud palju olid kulturistide rekordid? Kuid ma sain aru mida ta silmas pidas.
  20. Jõunäitajate parandamine

    Näidiskava on tellitud ja see on tegemisel, varuge natuke kannatust.
  21. Taimne valk: soja, sojavalk, sojajahu

    Üritan vastata natuke lihtsamalt, et oleks parem aru saada. Kindlasti on sellel tõepõhi all, sest on ju üldteada, et kõigile ei sobi ühesugused toiduained, nii on ka valkudega. Üldjuhul on inimene harjunud rohkem loomsete valkudega, sest neid kasutame me igapäevaselt; piim, kohupiim, liha, munad jne. suurem tõenäosus on, et su organism võtab paremini vastu kas vadakust või kaseinaadist valmistatud toidulisasid. Ausalt öeldes, ei tea ma ühtegi tippsportlast, kes teeks oma võistlusvormid sojavalgu pealt, sest üldjuhul eelistatakse eelpool nimetatuid.
  22. Küsimus kulturistidele

    Võin öelda oma margid 17 aastasena, harjutanud olin selleks ajaks ühe aasta. Ma olen pidanud algusest peale treeningpäevikut, nii et hiljem on lihtne vaadata. Lamades surumine 122,5kg, täiskükk kangiga 155kg, jõutõmme 162,5kg. Kehakaalus -82,5kg.
  23. jalalihased

    Uus jalatrenn tee siis kui lihasvalu on täielikult kadunud, taastumise kiirendamiseks tee kindlasti venitusharjutusi.
  24. Jälle see treeningkava

    Mina sinu asemel teeksin ikkagi rinna, õla ja triisepsi ühel päeval, sest siis saavad koormust ühed lihased ja hiljem on neil aega puhata ja kasvada. Praegu on nii, et õlaesiosa ja triitseps saavad üle päeva koormust, küsimus kunas nad kasvavad? Kui öeldakse, et lihas hakkab kasvama 48 tundi peale treeningut.
  25. Kanaliha

    Toiteväärtusi võetakse lihad, kalad jne. märgkaalu ja teraviljatoodetel kuivkaalu järgi ega toiteväärtus ehk kaloraaz ei muutu toidu valmistamisel, muutub toidu vee sisaldus.
×