Jump to content

Ott Kiivikas

Fitness.ee
  • Sisu loend

    15 510
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    156

Koik Ott Kiivikas postitused

  1. OTILE

    Kalmaksaõli sellepärast, et selles sisalduvad oomega-3 rasvhapped aitavad dieedi aeg säilitada hea enesetunde. Dieedi aeg ei tohi kõiki rasvu toidust välja lülitada, eeldades et organism võtab seda omadest varudest.
  2. Solaarium

    Sole mio solaarium Roccal Mare keskuses, seistes variant võid olla ka kahe meetrine mahud ilusti ära.
  3. kava

    Jalg peaks olema eraldi päeval, sest selle treenimine on vähemalt minu jaoks kõige raskem. Biitsepsi tooksin esimesele päevale, sest järgmisel päeval on keerulisem keskenduda seljale kui käed on väsinud. Arusaamatuks jääb 5-s päev kus on uuesti biitseps ja välja on jäetud triitseps. Järgmine nädal algab jälle otsast peale, mina jätkaksin sealt kus kava katkes.
  4. whey lemon

    Kuna % vahe 100gr. on väike, siis ei ole kogusel vahet , mida võtate. 40gr. toote kohta tuleb vahe kuskil 2,5gr, mis ei mõjuta lõpptulemust.
  5. Laiad õlad

    Minu arvates on tegemist rohkem geneetilise küsimusega, kes on ikka rohkem õlgadest pudelikuju, sellel on väga raske muuta end laiaõlgsest. Ainuke asi on kasvatada deltalihased hästi massivseks ja üritada talje hoida peenena. Kuid mingil määral annab kehakuju parandada kindlasti, kas hiljem võib inimest kutsuda laiaõlgseks on iseasi.
  6. Toidulisad

    Ma arvan, et ei ole mõtet hakata oletma, et asume üksikul saarel või planeedil, kus ei ole vett. Küsimus on lihtsalt selles, milline on meie eesmärk ja mida me oleme valmis tegema, et tulemuseni jõuda. Enamus inimesi räägib, et neil ei ole aega samuti ka mina, kuid ma leian selle aja, et toituda . tervislikult, treenida ja jõuda püstitatud eesmärgini. Kreatiini toimest niipalju, et inimeste organismi loomulik kreatiini tase on erinev ja kellel on see madal, sellele annab lisa kreatiini tarbimine suuremat effekti kui neile, kellel on see loomulikult kõrge.
  7. STEPPERIL TREENIMINE

    Stepper on kardioseade nagu jooksurada, veloergomeeter, ellips jne. Sellel treenimine aitab parandada hapnikutarbimist ja on heaks rasvapõletajaks, sõltuvalt treeningkoormusest. Lihaste treenimiseks ja toonuse andmiseks on soovitav kombineerida jõuharjutusi koos kardioseadmetega. Ühtedega tugevdame lihaskonda ja teistega hoiame korras südametöö. Igasugune füüsiline tegevus kulutab rasva kui see ei ole liiga intensiivne, oluline on kestvus, alates poolest tunnist.
  8. Rasvaprotsenti saab mõõta nii Reval- Spordis kui ka Planet Spordis. Viimati mainitus viin ka koos teiste treeneritega läbi koormustesti. Mõõdame vererõhu, rasvaprotsendi, kolesterooli, pikkuse ja kaalume. Sääjärel teeme koormustesti rattal, mis on arvutiga ühendatud ja saame tulemuse Teie tervislikust seisust. Saadud andmete põhjal on treening ja toitumissoovitusi anda tunduvalt lihtsam, samuti saate teada seda , millist sorti treeningut Te paksite tegema, et jõuda soovitud tulemuseni. Ühe testi hind on klubi liikmele 250.- väljast poolt tulnule 350.- testi aeg 45min. Eraldi on võimalik mõõta rasvaprotsenti hinnad vastavalt 10.- ja 20.- krooni. Minu tööpäevad on igal Esmaspäeval ja neljapäeval 16.45- 19.45 samuti on teistel päevadel võimalus testida, info ette helistades 6610547 Planet Sport. Testi on mõttekas teha iga 3-6 kuu järel, vastavalt vajadusele.
  9. VÕISTLUSED

    Praegu Kaalun 96kg. Plaanin-90kg, kuid ei julge lubada kuna eeldatavasti konkurents väga tihe ei tule ja mega kuivaks ajama ei pea. Küll, aga tahan olla parimas vormis kaks nädalat hiljem Euroopa MV.
  10. Söök

    Peale trenni on tõesti see aeg, kus organism kulutab energiat edasi ja organism kulutab saadud energia kiiremini ära. Mina siirupivett ei propageeri, küll aga glükoosi, fruktoosi(40-50gr.) see aitab taastada energia ja valgud aitavad taastada ja ülesehitada uusi lihasrakke(30-35gr.) Ise söön tugevama toidukorra tunnike peale trenni.
  11. Arvamused koolitusest

    Koolitus oli ka minu arvates tunduvalt sisukam kui esimene EKAS koolitus. Selle sarnaseid üritusi on plaanis hakata korraldama kaks korda aastas seminari vormis, samas on võimalik tõsta või säilitada kategooriaid. Eelnevalt loomulikult konsulteerime osalejatega, millised teemad on huvi pakkuvamad.
  12. Jalgade treening

    Selliste nähtudega võib öelda, et tegu võib olla tugeva ületreeninguga. Soovitan teha nädalase pausi, et saada täpsem diagnoos pöördu spordiarsti juurde.
  13. Kanamuna

    Keskmine muna peaks sisaldama 6-7gr. sellest 3-4 gr. on munavalges.
  14. Protein no1

    Valgusheik on eraldi toidukord ja valgurikka tavatoiduga seda segada ei ole mõttet. Pakis kohupiimas on 45gr. valku, isegi pakk kohupiima on palju korraga süüa kui soovitav kogus on 30-35gr. Valgusheik sobib tavatoidu juurde juhul, kui tavatoit ise valke ei sisalda.
  15. hüdrolüüsitud?

    Mina arvestan kerge kuhjaga supilusikatäie 10gr. Whey Lemon Super ei sisalda hüdrolüüsitud valku. Ei maksaks muretseda selle mõne grammi pärast, kas seda läheb rohkem või vähem.
  16. Rekordid

    Juunioride rekordid võeti maha kuna vanuseklassid muutusid, nii et preagu on rekordite seisukohalt puhas paber.
  17. Küsimus

    Sellise kava järgi treenid ennast kohe üle, on kindlaks tehtud, et lihased hakkavad arenema 48 tunni möödudes treeningust, kestab kuni 96 tunni möödumiseni püsib kolm päeva ja kui uut treeningut ei ole tehtud algab taandareng. Selge on see, et minutise täpsusega siin tegemist ei ole, kuid põhimõte jääb samaks, nii et enamus harjutajate viga on see, et treenitakse liiga sageli ja palju. Mina treenin 4x nädalas, seda on vähem kui enamus tugevamatel tavaharjutajatel, aga tulemus on teine.
  18. milla võtta kreatiini

    Kasuta otsingumootorit, kirjuta sõna kreatiin ja saad vajaliku info.
  19. Minu soovitus liigeseprobleemide käes vaevlejatele on mitte ravida haigust väljastpoolt, vaid sisemiselt. Väline effekt ei pruugi kaua toimida. Ise olen valutavaid põlvi määrinud väljastpoolt samuti saanud nii laser kui mudaravi, rääkimata tablettidest, tulemust ei olnud. Kõige paremini mõjusid hüdrolüüsitud kollageeni valgud (Protein No1) ja liigeseprobleemid on tänaseks unustatud.
  20. whey lemon

    Valguprotsent on 80%, seguneb hästi ja on hea maitsega.
  21. kaks küsimust GP Whey Drink kohta

    Teine maitsevariant on lakrits, huvi pärast võid proovida, minu üllatuseks ei olnud nii jubeda maitsega kui arvata võis. Hulgikogus hakkab 5-st purgist. 590kr. koos käibemaksuga. Kuid toode toimib imekspandavalt, ise hakkan sööma märtsist kuni Eesti kv-ni.
  22. Rinnalihaste treeningkava

    Vaata harjutuste panka või raamatut Jõu, Ilu ja Tervise Anatoomia. Seal on olemas nii pildimaterial ja kuidas sooritada. Välja ei loe kas sooritad harjutusi ainult kangiga või ka hantlitega.
  23. Küsimus Otile

    Kuna tegemist on algajaga, eeldan et sa ei ole eelnevalt toidulisasid kasutanud. Alustuseks oleks soovitav võtta mõni valgul baseeruv toidulisa näit. Whey Lemon Super või kui esineb liigese probleeme Protein no 1. Süsivesikuid on lihtsam tavatoidust saada. Peale trenni võid valku segada mahlaga, sealt saad energia taastamiseks süsivesikuid ja valguga taastame ja kasvatame lihased. Kreatiini oleks mõttekas proovida siis kui on tekkinud pikem arengu seisatus. Loomulikult on suurem osa tavatoitumisel, toidulisandid on abivahendid.
  24. Piimhapped

    Lihasvalu trennijärgselt on normaalne nähe ja isegi vajalik, see näitab et koormus on olnud küllaldane ja organism peab läbi tegema muutuse. Küll on aga vajalik taastumine peale tugevat trenni ja väide, et oleks vaja kohe peale teha ei pea paika, sellega süvendame ületreeningut. Sellejaoks ongi treeningsüsteemides erinevate kehaosade jagamine eri päevadele, et ühed lihased puhkavad samal ajal saavad teised koormust. Taastumist saab kiirendada korraliku toitumise ja toidulisadega. Lihaste taastumiseks ja uute üles ehitamiseks on vaja valke, süsivesikutega taastame enrgia. Nii, et need kes joovad lihtsalt energia jooke peale trenni ei saa seda effekti, et lihased kiiremini taastuksid. Ideaalne kombinatsioon oleks 50 gr. süsivesikuid ja 30 gr. valku.
  25. aminohapped

    Üldiselt on nii, et aminohappeid eraldi osta pole mõtet st. enamus valgubaasil tooteid sisaldab neid. Eraldi ostes maksavad nad samapalju kui kilo valku, kuid erilist lisa effekti ei kaasne. Hea BCAA koostis on nii WDGP kui hüdrolüüsitud Glutaminpeptidis, saadaval Robocopi poes.
×