Jump to content

raigo13

Kasutajad
  • Sisu loend

    17
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

raigo13

  • Tase
    Algaja
  • Sünnipäev 13.07.1983
  1. Kuidas "masu" ajal sportlik olla?

    Kui kodus eriti ruumi pole ja ka jõusaali jaoks raha pole, siis tuleb läbi ajada hantlite ning sangpommidega. Sangad poes kallid, kuid vanu (samas viisakaid) vene omasid võib kohati suhteliselt soodsalt saada (150-500 kr/tk)
  2. Soolamure

    Kui toitudele soola lisad, siis võimalusel ikka meresoola või kivisoola. Lusika või peoga soola kahmamine käib pigem ikka aeroobsel treeningul (võistlustel), kui krambid hakkavad ründama... Kasutan treeningu ajal ka isotoonilisi spordijooke (Burn) ja toitudele lisan (mõistlikus koguses) meresoola... Liiale ei tasu ka minna...
  3. Ettevalmistus alustamiseks

    Jõutreeningul võiks eelistada vabasid raskusi trenašööridele. See võib ennetada nii mõnegi vigastuse teket... Sammuti olen enda jaoks avastanud sangpommid, kui parima vahendi, millega nõrku (korduvalt vigastatud) randmeid tugevndada. Paha ei tee ka kaelatreening (harjutused kaelale sillas ja nn. eessillas). Ka aeroobne treening ei jookse kunagi mööda külge maha...
  4. On keegi tarbind ?

    Vitamiinid "mõjuvad" ehk siis, kui on vitamiinipuudus
  5. kalaõli, kalamaksaõli, omega -3

    Tegemis oli lihtsalt põhimõttelise mõtisklusega. Õnneks meil näiteks tõrva kogus tubakatoodetes ka normeeritud, seega võime kõik kindlad olla tubakatoodete täielikus ohutuses meie tervisele... Las igaüks jääb oma seisukoha juurde (oma kalaõli või kalamaksaõli juurde) ja asi vask... Eks lähen ja kolin siis oma jutuga edaspidi kusagile vandenõuteoreetikute foorumisse (nagu soovitati) ning hoian siin foorumis oma suumulgu kinni... FTW=f**k the world? v. FTW=WTF? Tulin "mõistusele" ning kustutasin oma varasema "mula" ka ära, et ei oleks vaja hakata teemat mujale kolima.
  6. kalaõli, kalamaksaõli, omega -3

    Julgen jääda eriarvamusele.
  7. Kõrge vererõhk

    Vererõhk mingil ajahetkel ongi selline väga suhteline näitaja, mille tõlgendamisel peab arvesse võtma kõiki võimalikke tegureid.
  8. kalaõli, kalamaksaõli, omega -3

    Olen kuulnud soovitusi eelistada kalaõli kalamaksaõlile, kuna maailmamerede reostatus on kõige suurema jälje jätnud just kalade maksadele... Et kalaõli sisaldaks seega justkui vähem kahjulikke ühendeid. Kuna antud jutt kõlas loogiliselt (usutavalt), siis olen hakanudki eelistama kalaõli.
  9. Jõutõmme paljajalu

    Haisvate kaenlaaluste ja jalgadega persoonidel pigem lihtsalt hügieeniprobleemid.
  10. Jõutõmme paljajalu

    Plätude kasutamise/mittekasutamise ning jalaseene vahelisest seosest tasub rääkida siiski pigem pesuruumis/saunas, kus kõige suurem nakatumiseoht, eriti kui jalad hiljem pesemata/kuivatamata jätta: seenele meeldivad niisked varbavahed... Kuivades oludes (saalis) seened kaua vastu ei pea ning vigastamata ja kuivale nahale sattudes nakatumisoht minimaalne... On palju erinevaid trenne, kus käiakse paljajalu. Nii et minuarust jõusaalis paljajalu/plätudes käimine ikka rohkem esteetika/hügieeni ja mingil määral ehk ka turvalisuse küsimus... Küll ei saa ma aga aru, miks protestitakse sandaalide vastu?! Mul korralikud sportsandaalid (hinnaskaala ca.1800 kr), mis jõusaali jaoks sama head, kui suvalised tossud... Isegi keskmisel sörkjooksul ei tähelda, et nad olulisemalt viletsamad oleksid, kui suvalised tossud. Reeglina ma neid jõukas küll ei kanna, kuid rangest keelust aru ka ei saa... Olen omanud ka odavaid "säästu" tosse, mis korvpalli mängides esimesel pealtpanekul ära lagunesid ning jalast sõnaotseses mõttes pudenesid. Selliste jalatsitega ju jõusaalis hoopis suurem vigastuse oht (nii endale, kui teistele), kui korralike sandaalidega...
  11. Jõutõmme paljajalu

    Ise pole enamasti trenni plätusid kaasa (pesuruumis kasutamiseks) viitsinud vedada (kott niigi alati pungil). Endal kokkupuude seenega niivõrd, et sai mõningad aastad tagasi soomes talus sulasena tööl käidud. Sealt anti mulle kasutamiseks saunalina. Varsti ilmusid seljale paar imelikku väikest laiku. Perenaine oli kursustel käinud ning pidas maššööri ja ravitseja ametit. See siis pani diagnoosi: päikeselaigud. Nii ma kurtsin kõigile, et pole küll suurem asi päevitaja, kuid päikeselaigud ma igatahes soomest endale sain. Poole aasta pärast sattusin siis juhuslikult perearsti juurde ning muuseas näitasin talle naljapärast ka oma seljal asuvaid päikeselaike. Too mõmises:"Sul poiss ju hoopis seened selga kasvanus!" Andis mulle mingi retsepti, apteegist vahetasin selle ja 100 kr. väikese pihustiga pudeli vastu. Peale 4 päeva pihustamist olid mu "päikeselaigus" kadunud. Kokku pidin siis 7 päeva 2x päevas seda rohtu endale peale pihustama ja saigi asi korda. Hakkasin siis tagantjärele uurima/mõtlema, et kust ma siis need seened endale külge korjasin... Tuli välja, et Soomes oli peremehel mingid jalaseened. Ju perenaine võttis dussiruumi nagist endateada "puhta" rätiku, mida peremees oli jõudnud juba kasutada. Perenaine pidi pärast häbipärast maa-alla vajuma Nüüd tagantjärele olen tiba seda seenendust uurinud ka... Seeni nimelt väga erinevaid. Osadest saab kergelt lahti (nagu minugi kogemus näitas). Teistega peab aastaid maadlema ning võib juhtuda, et mõnest ei saagi lahti. Mõni rohi maksab 50 kr, teine 15000 krooni... Praegugi ju kogutakse ühe 7 a. tüdruku seenhaiguse raviks raha. Ravimite peale kulub tal pea 7000 kr/kuus, paranemisvõimalus puudub, ravi kestab elu lõpuni ning haigekassa ei maksa sentigi http://www.lastefond.ee/index.php?id=11436 Pean vist pesuruumis plätasid kasutama hakkama
  12. knockout

    Karta on, et väike musi kõvasti süütum, kui tõsine verekontakt... Musist saad ehk seagripi ja tuberkuloosi (olematu tõenäosus ka hepatiit saada, kui juba pranstlaste kombel suudlema hakata). Verekontaktiga võid saada aga HI(V)´i ja hepatiidi... Kusjuures hepatiit on väidetavalt ca 100 korda nakkusohtlikum, kui HI(V). Ja veristamist näeme ju ikka pea igal MMA võistlusel. Musitatakse aga ikka pigem ringitüdrukuid, kui kaasvõistlejaid...
  13. toidulisandite mõju

    Kõlab loogiliselt... Aga eks ole kindlasti ka erandeid mõlemas suunas... Alkoholi pideval liigtarvitamisel ka ju nii, et eks mõni elab pika eani, teisel aga ütleb sama elustiili juures maks varsti üles...
  14. toidulisandite mõju

    No algaja (mittevõistlev) harrastuskulturist ju ka kulturist. Tavaliselt soovitatakse ju jagada võimalikult laiali päeva peale need lisandite tarvitamised. 5 korda päevas võib ju olla ka normi piires, kuigi sain aru, et ta "kulturisti" koguseid vaatas jah. Põhjus ju ka loogiline... Kui eesmärgiks lihaste kasvatamine, nagu ikka kulturismis, siis peab ju vastavalt valku ka tarvitama... Mina pole küll kusagil pakendite peal (või mujal) näinud hoiatavat kirja, mis ütleks, et alustaja kulturist peaks vähem tarvitama, kui edasijõudnud kulturist... Ikka on kirjas olnud, et lihaste kasvatamiseks (kulturistid) ca 2 g kehakilogrammi kohta (nii nagu isegi ütlesid). Siin samas portaalis ju mitmeid artikleid, mis soovitavad treenival kulturistil vähemalt 2 g valku /kg kohta tarbida. Mitmed on kirjutanud, et tarvitavad veelgi rohkem... Nüüd öeldakse siin teemas mulle, et 2-3 g on mõeldud vaid tippsportlastele, ning tavainimene rikub sellega oma neerud ära... Arvata võib, et anamus lisavalgu tarbijaid ei arvuta nii täpselt oma söödavaid valgukoguseid välja... vaid võtavad nii pool umbes ja söövad võimalikult palju valgurikkaid toite Kas siis kulturistidel tugevamad neerud, või kasutavad neerude tugevndamiseks/kaitsmiseks mingeid muid lisandeid, et suuremaid valgu (kreatiini jne) koguseid taluda? Või koormab neere just see "üleliigne" valk, mis lihaste ehitusest üle jääb? Kuigi minuteada omastatakse ju kogu sissesöödud valk ära, lihtsalt mis lihaste ehitusest üle jääb, läheb energia/rasva tootmiseks? Nendel teemadel ei ole ju eriti räägitud. Kui ületarbimise oht nõnda lihtne tekkima, siis peaks ehk võimalike tõsiste tagajärgede tõttu nendel teemadel rohkem rääkima...
  15. toidulisandite mõju

    Kuna mõlemad on pigem tere-tuttavad, siis ega ma detailset ülekuulamist tegema ka ei hakanud... Üks oli sõjaväekaaslane, kellega sai sõjaväes jõusaalis vahel koos trenni tehtud. Ta väitis toona (6 aastat tagasi) et jättis neeruprobleemide tõttu igasuguste toidulisandite tarbimise (eelnevalt kasutas valk+kreatiin). Toona ma kehitasin selle peale õlgu ja mõtlesin spordivõõra inimesena, et dopingut võttes peavadki hädad tulema... Rohkemat ei tea, kuna peale sõjaväge me enam ei suhelnud... Teine oli ülikoolist ühikakaaslane (mõni aasta tagasi) ... Tal algasid eelmisel kevadel neeruhädad... Kusjuures suvel oli asi päris hulluks läinud (edit: käis vahepeal 2 korda nädalas dialüüsiaparaadi all)... Alustas tõsisemalt jõusaaliga 2 aastat varem ning kasutas algusest peale valku (5xpäevas) + kreatiin monohüdraadi (firmat ei tea) 5 g päevas, laadimisperioodil rohkem (ikka nii nagu sildil kirjas oli olnud). Võttis kreatiini kuuridena: 1 kuu võttis, 1 kuu vahet. Vedelikutarbimist ei oska kommenteerida. Ei ole tihanud teda väga usutlema minna... kuidagi isiklik (piinlik) teema ju teise inimese tervis... eriti kui asi suht hull. Ise süüdistab ta oma olukorras igatahes toidulisandeid... Ta tegi kõvasti trenni, kuid samas jõi (pidutses) ka aeg-ajalt mehemoodi... ise kahtlustasingi, et ehk sai saatuslikuks alkoholi lisamõju ning ehk juba eelnevalt nõrgad neerud?! Ei tea... Igatahes on see pannud mind toidulisanditesse väikese ettevaatusega suhtuma: et ega nad päris ohutud ka ei ole... Gainerit peale trenni taastumiseks kasutan julgelt, kuid kreatiinikuur paneb hetkel kukalt sügama... Kui kahtluseuss juba hinge pugenud, siis teda raske sealt välja juurida...
×