Jump to content

elfriide

Kasutajad
  • Sisu loend

    142
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    4

Postitused posted by elfriide


  1. tänan!

    mind hakkas lihtsalt huvitama, kui palju ma söön - nii kaloraazh kui ka makrod. ei ole seda kunagi varem vaadanud. katsetasin nutridatat ja siis seda äppi, mida soovitasid. kuna need andsin nii erineva tulemuse, siis olin veidi hämmingus. kui üks süsteem teatab, et ma sõin 2800 ja teine, et 1600, siis see just väga informatiivne pole :).


  2. Martinkink, aitäh vastuse eest. ma igaks juhuks ütlen, et ma ju ei võtagi südamesse. muigama võtab enamasti see "patsist tirimise" paaniline fenomen pigem :). paar korda on südamest naerda ka saanud. kuigi kohati on muidugi see minu sabas sörkimine ja valimatu tähelepanupüüdmine ka natuke tüütav. eriti võõrastes blogides, kus see lihtsalt ka väga ebaviisakas on.

    ja noh, nõme on selles plaanis, kui mul on konkreetne küsimus, et "kui erinevad kaloriarvutid näitavad 2000 kcal kohta 1000 kcal erinevust, siis mis selle põhjus võiks olla", siis keegi selle asemel, et konkreetselt asjale vastata, keksib ühelt jalalt teisele ja paneb diagnoose. kas te ise kujutate ette, et ntx lähete autoga teenindusse ja ütlete, et mootor jupsib, auto ei hoia pöördeid, vahepeal kaob jõud ära" ja mehaanik vastab "sa oled pedant, saa üle".

    MaPo - kas sa nupsukene kujutad endale ette, et ma loen gramme??? ma vist ju ennist kirjutasin, et paar päeva tagasi proovisin elus esimest korda neid va kaloreid ja makrosid vaadata. vahelduseks võiks ju lugeda, mida teine kirjutas, mitte endale igasugu asju ette kujutada :). või et ma poekoti sisu piinliku täpsusega läbi mõtlen?!?! dzhiisas. ma muuseas lähtun kogu elamises, mitte ainult söömisel sellest, et see peab olema nauditav (aga sa nagunii ei suuda sellest aru saada). hedonism on selle asja nimi, muuseas. ortoreksia, myass :D

    kuidas sa muidu ise sellist käitumist diagnoosiks, kus teist inimest absoluutselt ei kuulata, vaid aetakse nõngelt mingit oma absoluutselt asjassepuutumatut joru, mis erineb tegelikust olukorrast kardinaalselt ja püütakse enda probleeme teistele projitseerida? :D ma olen sellist käitumist küll teatud keskealise meeskontingendi juures varem ka märganud, aga ma pigem praegu veel jätan diagnoosi enda teada :D


  3. yeah, yeah, baby, yeah. aga juhtumisi ma ei küsinud sinu käest. pealegi hakkab juba naljakas tunduma, kuidas sa endale neid diagnoose panemas käid :)

    muide, ma ei ole siiani kunagi ühtegi kalorit lugenud, kuid huvi pärast mõtlesin, et paneks lihtsalt kirja ja vaataks, mis sellest selgub. kui aga 2 erineva vahendi (eelkirjeldatud äpp ja nutridata on päeva kalorite vahe 1200.... siis on midagi ikkagi valesti ühega neist vahenditest).

    küll aga jääb mapolt küsida, miks ta nende blogides, kes oma kaloreid ja makrosid jälgivad (sealg SGK, MartinKink, Ott Kiivikas jt) kilkamas ei käi, et nad ortoreksikud on... nemad ju on tõelised ortoreksikud - loevad mingeid kaloreid ja makrosid ja. ... :D


  4. tuleb muidugi ka seda märkida, et rasedused võivad olla väga erinevad ja on ka meditsiinilised näidustused on erinevad. ja mõned lapsed ei lase emal pea üldse magada, nii et sellise zombina trenni minna, kui see üldse võimalik oleks, oleks tõenäoliselt tervistkahjustav.


  5. kõige lihtsam (ja teatud mõttes kõige raskem, eriti eestlasele, kes kannatab vaikselt 20 a, mitte midagi ei ütle ja siis kas hakkab jooma v teeb enesetapu :P) oleks ju öelda, et äkki saaks natuke kaugemale oma mati v biitsepsiga minna :). mul tuttav ütles kunagi geniaalse mõtte, et vastukaaluks brüsseli pissiva poisi kujule (manneken pis) tuleks eestlaste auks teha mittepissiva poisi kuju - hoiab hambad ristis ja kannatab ::)

    mäletan, et kui ma veel kaerahelbeid sõin, siis aeg-ajalt lisasin ise igasugu erinevaid asju - küll praetud sibulat, ürdisoola ja hapukoort, küll kuivatatud mangot ja rosinaid, vahel moosi, vahel peekonit ja sibulat või praesinki .... aga valmisvariandid on muidugi palju mugavamad.


  6. ei ole, aga jäägu igaühele tema rõõmud ja vabadus arvata, mida iganes tahetakse :). nagunii räägib igaüks vaid oma lugu, ka siis, kui naabri kapsamaad kritiseerimas käib ...;)

    eks teistele palumata diagnooside panemine näitab ka nii mõndagi :).

    mde, ortHorexia oleks veidi õigem..... vastasel korral peaks peene x-i asemel maavillast ks-i kasutama :P


  7. kulla priibe!

    ausõna, minu eesmärk ei olnud sinu haavas sorkida, vaid sellest õppida. kui ma kuidagi su nõrka kohta riivasin, siis see küll minu eesmärk ei olnud. päris tõsiselt.

    mis sa arvad, miks ma üldse küsisin? loomulikult ainult selleks, et teada saada ja ise sellest veast hoiduda. nagunii inimesed aeg-ajalt libastuvad ja siis on ju tegelikult kasulik teada, mis nimelt see kõige olulisem libastumine olla võib, s.t. kui ma milleski annan järele, siis mis nö kõige ohutum on. ja kellelt siis veel küsida, kui mitte inimeselt, kes teeb sarnast asja. pole ju mõtet küsida sellelt, kes eluaeg heas vormis on olnud. seepärast ma küsisingi, et ksa oled ise hinnanud, MIS SEE KÕIGE OLULISEM VIGA oli - et ma ise seda väldiks... ja teeks leebemaid vigu :). näiteks kui ikka eri allikad ütlevad, et kogukaloraazh on olulisem kui makrode vahekord, siis püüaks ju ise ka just seda vaadata, et kui makrod nagunii mööda on, siis oleks vähemasti kogukaloraazh ok. või kui paljud siiski ütlevad, et "ma sõin küll ok kaloraazhi, aga sõin liiga vähe söögikordi päevas", siis püüaks seda vältida. võiks ju arvata, et no see ei ole ju miski raketiteadus ja on elemenaarne teadmine, siis ma ei ole selles siiski päris kindel ja mu enda kogemus päris nii ühene ei ole. seepärast küsin ja otsingi.....

    aitäh, et vastasid! ja veelkord - minu eesmärk ei olnud osatada - ausaltöelda ma ei tuleks sellise asja pealegi :).

    tunnustuseks märgin, et su blogi siin on tegelikult väga motiveeriv - hea, et sa seda pead. arvan ka, et tänu sellele libastumisele ja uuestialustamisele on see info- ja motivatsiooniallikana veelgi väärtuslikum.

    jõudu!


  8. muidugi ei puutu see sinusse, sul ju ei olnud huvi teada saada, millised konkreetsed puudujäägid ebasoovitava tagajärje kaasa tõid. sa tead neid niigi. ja häda selles ongi, et sa ei seletanud miks ja kuidas. ja kahju, et sa väga sõbraliku küsimise peale inetusi pilduma hakkad. vanasti öeldi, et küsija suu peale ei lööda, ju siis uuemal ajal on teisiti.

    kui minu eesmärk ei olnud mitte infot jagada, vaid seda saada, siis huvitav oleks muidugi teada, kuidas ma iseenda blogis enda küsimustele vastuseid jagada saaksin, a ju see on loogika kõrgpilotaazh :D


  9. nats loogilist mõtlemist... muig. jah, võiks olla tõesti :).

    paraku väited "söömine jäi unarusse" ja "läks peeti enda laiskuse tõttu" minu jaoks just erilise informatiivsusega ei hiilga. kui keegi kaalulangutusblogis kirjutab, et ta tegi vea ja võttis juurde, siis oleks ju hea teada, MILLES SEE VIGA seisnes. oletada ju võib, mis need vead olla võisid (ilmselt liigne peedisöömine suvel :P), aga oletamisel on see häda, et kunagi ei tea, kas jõuad tõese tulemini või mitte. oletamine kui teatud abduktsioonivorm on loogika ühe meetodina teatud juhtudel omal kohal, kuid järelduse tõesuse hindamisel siiski puudulik.

    kui sa kirjutad veidi vastukäivaid sissekandeid (a la "jätsin trenni pooleli" + "söömine enam-vähem" ja "harjumatu on jälle nii süüa"), siis loogikat ja oma piiratud ajunatukest kasutades ei jõua ma siit järelduste tegemisega eriti kaugele. kui söömine oli enam-vähem, siis misasi see nüüd uuesti alustades söömise juures harjumatu oli? või kui esimene samm paranemise poole on tunnistamine, siis MILLE tunnistamine? ok, need olid praegusel hetkel juba retoorilised küsimused, seega ei ole vaja vastata :).

    kuna mul ei ole teiste blogide-sissekannete lugemiseks mitte mingisuguseid muid eesmärke kui õppimine/targemakssaamine ja motivatsioon, siis kui keegi kirjutab, et ta tegi vea, siis loomulikult ma küsin, milles see viga seisnes. enam ei küsi :).

    jõudu!


  10. :D

    no vabandust, kui ma tahan fitness.ee kaalulangetusblogis kuulda, mis konkreetsed vead toitumises kaalu tõstsid. mis üldse veel asjakohasem olla saaks...

    mis point on kaalublogi sissekandel "näe, tegin valesti ja kaal hakkas tõusma", kui ei öelda, mis asi valesti oli :D


  11. oskad sa öelda, mis asjad konkreetsemalt (no mitte nii üldiselt, et "trenn jäi unarusse ja sõin valesti") tagasilanguse põhjustasid? lihtsalt trenni mittetegemine ei peaks ju 10 kg mõne kuuga juurde tekitama? kas oled analüüsinud, mis konkreetselt selle põhjustas - sõid valesid asju, sõid liiga palju, sõid liiga vähe, ei arvutanud söögi koguseid vmt?


  12. elu erinevust ja mitmekülgsust kogeda on muidugi nii huvitav kui ka arendav. samas ma ise olen pikemalt kaugemalolles just meie loooduse järele igatsema hakanud - eriti tugevalt kogesin seda washingtonis. 30-kraadiga palmi all on lihtsalt kuumus ära tüüdanud, loodus mitte, aga seal pole ka üle paari nädala jutti olnud muidugi.

×