Jump to content

elfriide

Kasutajad
  • Sisu loend

    142
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    4

Koik elfriide postitused

  1. SKG transformation journey

    ma küll olen romantik, aga enda romantilistest perioodidest mäletan, et ega restoranides jaksa ka lõputult istuda, ikka midagi huvitavat ja seikluslikku tuleb ette võtta aga poola (ka slovaki ja tshehhi) köögist tõesti domineerivad erinevad jahu- ja kartulivariatsioonid rasvas . sealkandis on alati keeruline süüa
  2. Jooga

    enda ülilühikesele mitmekümne aasta pikkusele töökogemusele tuginedes julgen öelda, et sellised inimesed nagu gmaster saavutavadki oma alal sügavaid teadmisi ja edu ning aitavad inimesi ka päriselt. põhjuseks selline lihtne asi, et nad ei ole silmaklappidega fanaatiliselt kinni selles, mida keegi "tark ja tähtis" on ees öelnud, vaid nad oskavad oma peaga mõelda, nad oskavad ja julgevad küsida ja uurida ja pidevalt õppida ning seejuures ka oma kogemusi arvesse võtta. ainult tänu sellele on tegelikult kaasaegses meditsiiniteaduses midagi saavutatud, et on juletud kahelda ja ei ole jäädud kinni sellesse, mida keegi on ees öelnud. veel alles 20 aastat tagasi saadi tartu ülikooli arstiteaduskonnastki eksmat selle eest, et ei korrutatud järele seda, mida keegi kraadiga oli ees öelnud, vaid julgeti kaugemale mõelda ... miks peaks siis praegusel ajahetkel arvama, et teadus on nüüd "valmis saanud" ja teab kõike?
  3. Jooga

    jooga ja ayurveda on teadaolevalt ca 5000 aastat vanad. on palju aspekte joogas (ja ka ayurvedas ning hiina meditsiinis), mida kaasaegne meditsiin on hakanud avastama ja aktsepteerima. ka gmaster viitab sellele selgelt ja kahtluseta. mis annab põhjuse arvata, et kõik ülejäänu sellest, mida konventsionaalne teadus ei oska (veel) seletada, on lihtsalt jama? ehk tuleks kasuks, kui aktsepteerida seda, et on asju, millest me ei pruugi aru saada ning lisaks aktsepteerida teiste inimeste õigust teistsugusele arusaamisele ja kogemusele. ma olen nõus, see nõuab teatud baasintelligentsust ja ka teatud empiirilist kogemust, kuid siiski, suhteliselt elementaarsel tasandil võiks ju aru saada, et veel mõnisada aastat tagasi saadeti tuleriidale selle eest, mida täna on teadus kinnitanud. või äkki soovib keegi siin selgelt ja arusaadavalt tõendada, et näiteks chakraid ei ole olemas . ja palun, ISE tõendada, mitte netist kõike kokku kopipeistida... lugeda oskame me siiski kõik ega vaja selles kõrvalist abi.
  4. SKG transformation journey

    väga hea
  5. Trennijärgne kaalutõus?

    toitkoome, tänan ka siitpoolt, kuigi see polnud minu küsimus. aga lihtsalt huvitav teada saada, (eriti kui mitte keegi vastata ei ole oisanud). küll aga tekkis mul su vastuse foonil üks täiendav uudishimu küsimus: miks lipiidide lõhustamine just koormusjärgselt sellisel viiisil mõjutatud on? või kui, nagu sa väidad, on võti pigem lipogeneesis, kas siis sellise nähtuse tekkemehhanism võiks olla seotud lihtsüsivesikutega, mida koormuspäeval on rohkem tarvitatud kui tavaliselt? see on lihtsalt hüpotees, ei tunne küsija toitumisharjumusi ega ole biokeemias ka nii süvitsi kodus
  6. Trennijärgne kaalutõus?

    just. please stop taking it personally.
  7. Trennijärgne kaalutõus?

    kõike ei pea ju kuidagi enda tarbeks ära kasutama, päris paljude nähtuste kohta on lihtsalt hea teada, milles need seisnevad v väljenduvad. ja kui kellelgi on küsimus, siis kui vastust ei tea, siis võib ju vabalt julgeda seda öelda, mitte lihtsalt püüdma teadmatuse varjamiseks erinevate meetoditega teadmishuvi summutada.
  8. Trennijärgne kaalutõus?

    10 points, toit koome!
  9. Enforcer'i blogi

    huvitav, miks sa ilusat tagumikku ei taha?
  10. Seljaprobleemid

    rambo, ka õige massaazh võib valulikkust suurendada, sõltub asjaoludest. aga seda peaks hea erialainimene oskama prognoosida.
  11. Seljaprobleemid

    eelmine postitus läks poolikult, lõpus olid need read: loomulikult ma ei defineeri . ja otse loomulikult ma elan enda teadmiste, tõekspidamiste, empiirilise kogemuse ja tahtmise kohaselt . seejuures küll ilma ärapanemiseta . edaspidi soovitan keskenduda teemale, mitte libiseda "argumentum ad hominem" teele. edu! ja avarat meelt ning sooja südant!
  12. Seljaprobleemid

    tead, mapo, seda, et sa argumentide puudumisel valimatult lahmima hakkad, olen ma enne ka korduvalt näinud. ja olen ka öelnud, et selliste ilmingute kohta on nii mõnedki diagnoosid . samas muidugi see, KUI inetuks sa kipud minema, ei tee sulle küll kuidagipidi au ja näitab ju ikkagi sind ennast. teisalt, see, KUI valesti sa mind tõlgendad, ajab südamest naerma (konkreetselt see "paanika külvamise" koht... mis tegelikult oli puhas emotsioonitu faktiline võimaliku sümptomaatika kirjeldus. aga nagu ma enne ütlesin, ei ole mingit mõtet vaielda. ka ei kavatse ma tõestada, et ma pole kaamel , usu, mida tahad. terviseks. muidugi on omamoodi tore, kui mind, kes ma sust päris palju vanem olen, beib'eks peetakse.... selle halvustava varjundi ma jätan sealt tähele panemata, elukogemus ja töökogemus lihtsalt kinnitavad, et sellel ei ole mõtet . loomulikult on Lauri Rannama tippfüsio ja ma pean tast väga lugu. sa võiksid muidugi tema käest üle küsida, kas ja mis tingimustel võib massaazh valulikkust suurendada. ma usun, et kuuled nii mõndagi huvitavat. ja maailma avardavat
  13. Seljaprobleemid

    vaielda on alati mõttetu. eriti nendega, kes ennast maailma kõige targemaks ja teisi põhjuseta rumalamaks peavad aga tõepoolest, massaazh võib vahel valulikkust suurendada. näiteks ka sellises olukorras, millele eelnevalt viidati, mil lihasspasm kaitseb tekkinud vigastust. näiteks diski prolaps. samas muidugi peaks HEA arts/massöör/füsio/kesiganes seda teadma ja suutma nii diagnoosida kui ka vastavat ravimetoodikat rakendada.
  14. SKG transformation journey

    where is your smile, mr S? aga tormi osas pidasin seda silmas: http://www.postimees.ee/3022525/piltuudis-hiigellained-loode-inglismaa-rannikul
  15. SKG transformation journey

    illos! need lained seal on ikka väikesed võrreldes tänasega
  16. SKG transformation journey

    ma olen korduvalt hotelli basseinis kell 7 hommikul ujunud ja peedimahl on hea. kui muidu läila tundub, võib laimi/sidrunit juurde pressida. või ka apelsini.
  17. Ülekoormusest raksud ja tõmblused jne.

    gmaster, täiesti nõus sinuga! aga kuna vastused on suunatud küsijale, siis tema ei pruugi teada, millised harjutused välistada ja millised mitte ja minu kogemuse põhjal ei tea seda ka mitmed tunnustatud treenerid. ka ei pruugi ta teada, et füsiol ja füsiol on vahe, sestap võiks küsida soovitusi - sinult ntx.
  18. Ülekoormusest raksud ja tõmblused jne.

    gmaster, jooga võib aidata, aga võib ka hullemaks teha. kui ikka kael on sirge nagu suusakepp ja ülaselg jäik, siis peaks enne korrigeerima ja siis väga hea juhendajaga treenima. sama pilatese kohta.
  19. Ülekoormusest raksud ja tõmblused jne.

    iiveldab ja pea käib ka ringi - palun mine füsioterapeudi juurde! HEA füsioterapeudi. gmaster äkki oskab haapsalus kedagi soovitada? põmst on seal ju neuroloogiline rehabilitatsioonikeskus, peaks leidma küll. see kael ja lülisamba rinnaosa sul küll iseenesest ei taastu. ja pole sel arstiteadusel häda midagi, ma ütlesin sulle ka, et raksumine pole patoloogia (küll veidi lihtsamate sõnadega)
  20. Ülekoormusest raksud ja tõmblused jne.

    p.s. ja maga korralikult.
  21. Ülekoormusest raksud ja tõmblused jne.

    üldiselt distantsilt diagnoosimine on .....khmm. ülilühidalt: aga ilmselt ülekoormus tegi nii närvisüsteemiga oma kui ka parema poole lihased olid/on ülekoormuses võrreldes vasakuga. see võib lisaks lihaste ülepingele ja düsbalansile kaasa tuua probleeme lülisamba ja liigestega. need naksud ja raksud iseenesest ei ole mitte midagi hullu, õhumullid vabanevad liigestest, sealh lülisamba lülide vahelt. häda on pigem selles, et lülid kokku vajuvad. suure tõenäosusega lisandub väikese lapsega ka magamatus ja muidu üleüldine suurem stress + vitamiinide ja mineraalainete puudus. kas hea füsioterapeudi juures ei ole käinud? magneesiumi (magneesiumtsitraat) võtmist (600mg/päevas esialgu) võiks kaaluda. b-kompleks ja D3 (kalamaksaõli) samuti. trenni asemel võiks igapäevaselt (eriti hommikuti) kõik liigesed läbi liigutada/võimelda.
  22. SKG transformation journey

    ma sama skeptiline, aga uudishimust oleksin ilmselt natuke proovinud
  23. kas sõrmi rusikasse surudes on valu?
  24. SKG transformation journey

    6 seeria säärte teksti alla pildiks sobib küll kuidas see "sink" maitses?
  25. Indiaanlase jäljed rinnal

    marrastus ei ole, sest see verevalum on marrasnaha all. marrastus on marrasnaha vigastus, s.t. pindmine vigastus. küll aga on vigastuse selline tekkemehhanism tõenäoline.
×