Jump to content

elfriide

Kasutajad
  • Sisu loend

    142
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    4

Koik elfriide postitused

  1. Martinkink blogi

    ega ketoosi tunnused ilmnegi paljudel inimestel, eriti, kui enne ka pole peamiselt sv-toitumisel oldud. minu enda kogemuse järgi ketoosis on pigem enesetunne hea, energiat palju rohkem ja väsimust ei ole, pea ka selgem. samas ma ise tunnen lisaks oma keha lõhna muutust küll, eriti trenni ajal. eks see individuaalne ongi.
  2. Martinkink blogi

    mulle endale meeldib sellist tüüpi salat. ise ma seeni ja paprikat ei söö, kuid ntx avokaado ja oliivid on seal ka väga head. ja mugulsibul, seller jmt. vahel greipfruut. kui neid asju vaheldada, siis ei lähe üksluiseks, kuigi ta maitseb mulle nii või teisiti . lisandina sobib mistahes valk: kana, kala, liha, muna, peekon, kes juustu sööb, siis juust...
  3. Martinkink blogi

    hmh, selle emotikoni asemel pidi olema "b" täht
  4. Martinkink blogi

    põmst ma ei tea su eesmärke ja ei ole ise teab mis spets . miks sa laadid? ma ise olen seda katsetanud seoses terviseprobleemidega ja juhindusin sellest, et a) kehal võtab aega, et ketoosi jõuda ja kerget ketoosi (mild ketosis) on lihtsam taluda kui väga tugevat. tegin mark sissoni strateegia järgi, s.t. pidevalt 50-70 g sv päevas. oli täitsa ok. üritan uuesti. võimalik aga, et sinu lähenemine töötab sinu eesmärkidest lähtuvalt paremini. ja tegelikult on ju huvitav teada ja jälgida. oled sa juba ketoosis? kui jah, siis jaga ise ka seda, kas peale laadimist tuled ketoosist välja ja kui kaua võtab aega, et tagasi ketoosi jõuda. mu enda kogemuse järgi 1-2 päeva sv ülesöömist lõpetas ketoosi ja sinnajõudmine võttis jälle ca nädal aega.
  5. Martinkink blogi

    hullu muidugi ei ole, aga kehal keeruline niimoodi kergesse ketoosi minna
  6. Martinkink blogi

    varsseller ja seened ka. miskipärast ei saa ma enda postitusi täiendada :/
  7. Martinkink blogi

    köögiviljandusest sobivad jah kõik lehed, aga ka paprika, kurk, mugulsibul, avokaado. ka zucchini, brokkoli ja paljud marjad. peaasi, et sv ei ületaks 50 g päevas (tegelt sobib kerge ketoosi jaoks ka 70 g) aga kuule, kui sa teed 2 päeva süsivesikuid vahele, siis ei saagi pidevat kerget ketoosi tekkida....
  8. Mure põlve pärast

    lisaks selline aspekt, et vigastuste (eriti korduvate) ja paljude terviseprobleemide puhul tekib hirm, mis ka ei lase edasi liigutada/liikuda. ja kui keegi ei oska siis asjatundlikult suunata ega neid protsesse selgitada, ei saagi muutust toimuma.
  9. Mure põlve pärast

    kas sa tead, kui vähe on füsioterapeute, kes asjast aru saavad ja kes oskavad midagi soovitada?
  10. SKG transformation journey

    mul seesama tasuta versioon juba mõnda aega, töötab hästi
  11. Toitumise analüüs vms

    eks see on suhteline. mul ei lähe kohupiima suutäitki alla, s.t. suure surmaga läheb, aga siis on mitu päeva enesetunne sant. aga liha võin ma 300 g ka probleemideta ära süüa
  12. Turjas kramp

    turi läheb ülihästi krampi istuvast eluviisist ja kontoritööst.
  13. Toitumise analüüs vms

    200 g liha lõunaks palju???????
  14. Mida arvate sellisest treeningust

    mina tegin ise, koormarihmadest. youtube'is häid õpetusi piisavalt
  15. söö 5x, sest veresuhkur

    jah, palun, see on teie vabadus. te võite ka uskuda, et ma olen maia plissetskaja.
  16. Peenikesest lihastesse abi

    khmm
  17. Peenikesest lihastesse abi

    vaata peeglisse!
  18. Peenikesest lihastesse abi

    su kirjeldust lugedes VÕIB ka nii olla (ei pruugi) , et see "väike pea-laiad õlad-küür seljas" on kõik kokku lihtsalt rühiprobleem. ja muidugi on nett täis harjutusi selle muutmiseks, lihtsalt oma kogemusest hoiataks, et TEATUD JUHTUDEL võid sa omapäi midagi muutma hakates asja hullemaks teha. ja halb rüht ei ole lihtsalt iluviga, see võib põhjustada pikas perspektiivis väga ebameeldivaid ja tõsiseid tervisehädasid ning tugevaid valusid. 20-30 pole justkui midagi häda, kuid vanusega võib ikka väga jamaks minna. ja siis midagi muutma hakata on palju raskem, nii et targem on tõesti midagi ette võtta, kui veel justkui hädasid pole kus linnas sa asud?
  19. Peenikesest lihastesse abi

    krt, ma ei ole ajupuudeline . seega täiendan oma eelnevat teksti ning lisan disclaimer'i korras, et mu kommentaariumikastil ei ole nuppe "muuda, täienda, redigeeri, korrigeeri ega pedereeri" ka mitte "edit, amend, adjust" või muid taolisi. kas sai piisavalt selge ja ammendav või jäi midagi veel puudu? ja mõtlemisega ei ole siin mingit pistmist (muide, ja väljend "enne mõtle, siis ütle" ei ole kaaaaa käesoleval juhul asjakohane, siin ma siiski kirjutan, mitte ei ütle. seega kui iriseda, siis palun seda ikka täpselt ja korrektselt teha, eksole ). mu loetelus olid sulgudega eraldatud tähed a ja b (no umbestäpselt sedaviisi: " a ) ja b ) - kuid viimase muutis süsteem mingiks napakaks emotikoniks. seda ei oleks ma parimagi empiirilise mõtiskluse tulemusena suutnud ette näha. ka ei ole selle teksti sisu ja asukohta ning võimalikke tagajärge arvestades sellele kulutatav võimalik aeg käsitletav eriti mõistliku ega efektiivsena.
  20. Peenikesest lihastesse abi

    kulge, miks ma ei saa enda postitusi muuta? ei ole ühtegi "muuda" vmt nuppu.
  21. Peenikesest lihastesse abi

    2 ja 6 mina soovitaks hea füsioterapeudi juurde minna. lihaste düsbalanss ja lülisamba muutused on asjad, millega sa omapäi ei pruugi hästi toime tulla. päriselt ka. mina näen juba mitu aastat regulaaselt vaeva ja pikk maa on veel minna. 6 puhul - võib vabalt olla, et ntx mõni lihas ei tööta. aga võib ka lihtsalt nõrgem olla. ikkagi hea füsio! siit foorumist gmaster ntx.
  22. Peenikesest lihastesse abi

    sellest, et väikese lapsega aega ei ole, saan ma väga hästi aru. seda ka siis, kui ei ole üksikema ja ei käi tööl, vaid oled lapsega kodus. väikelaps nimelt ei ole väga arusaaja olend, kes suudaks iga kord rahulikult oodata, kui sa porgandeid puhastad või põrandat pesed ja tema tahab sülle või muid oma vajadusi täita kohe. loomulikult on kõik valikute küsimus, aga mul läheb vererõhk 200-ni, kui ma näen, kuidas mõned emad lasevad lapsel karjuda ja teevad ise samal ajal midagi muud. on-on valikute küsimus, kuid minu jaoks siin prioriteedid väga selged ja palun selles osas neil mitte kommenteerida, kes seda ise igapäevaselt ei koge. ja ma tõesti ei kujuta ette, kuidas üksikemad toime tulevad - müts maha nende ees. ka on see üks asi, millest mehed ei kipu väga aru saama. aga see-selleks. aga et elu lihtsamaks teha, siis ntx kaalu ja katseta neid nippe (vähemalt on need mind reaalselt aidanud): - tee nädala toiduplaan. ei ole väga spontaanne, aga ülivajalik aja kokkuhoidja. lülita sinna hulka ka kaasavõetav lõunasöök - vastavalt sellele tee poeasjade nimekiri ja osta poest vajalikud asjad 1-2 x nädalas. proovi, see on uskumatu, kui palju etteplaneerimine aega kokku hoiab. ma saan aru, et on tore poes mõelda, mida ma tahaksin, kuid see kulutab rohkem aega (ja raha) + lõpeb sellega, et sa ei söö ikkagi nii, nagu peaksid ja nagu hea oleks. stick to your plan, isegi kui see tundub igav. - kui sul on nädavahetusel veidi rohkem aega, siis tee hunnik ettevalmistusi ära. ntx pese, tükelda ja grupeeri köögiviljad + pane portsonid kilekottidega sügavkülma. sildid peale. see hoiab väga palju aega kokku, kui saad nädala sees võtta hommikul sügavkülmast 1 kilekoti sulama ja õhtul selle potti v pannile visata. vt netist ntx "freezer meals" ideede saamiseks. - söö iga söögikorra juurde köögivilja + valku. - pane õhtul hommikuks asjad kapile valmis - kui hommikul aega vähe, keeda ntx õhtul hommikuks paar muna valmis. ja ntx ka järgmiseks lõunaks (mina küll teen hommikul munad ka sama päeva lõunaks) - tee õhtul korraga suurem ports, et jaguks a) kas järgmise päeva lõunasöögiks kaasa võtta või ka järgmise päeva õhtusöögiks. igal juhul võidad aega. - pane mõned nipid endale üksipulgi seinale paberiga kirja, siis ei pea mõtlema, mida ja millal teha (ntx mina panin endale paberile kirja, et õhtul tuleb a) panna kapile valmis kohvikann, kohvipakk jne pesta salat ja panna külmkappi, c) panna pann/munakeedupott kapile valmis. c) pesta tomatid-kurgid-pirn, d) pesta ja avada granaatõun.. jne, jne - kui on võimalik, osta (telli amazon.co.uk'st) selline asi nagu slow cooker /crock pot. suurusi ja mudeleid on erinevaid, mul on 1 väiksem, teine suurem. ei maksa eriti palju. sinna paned asjad sisse (köögivili + liha ntx) ja söök on valmis kas 3-4 või 6-8 h pärast, sõltuvalt valitud programmist. tee suurem ports korraga, jagub mitmeks päevaks. väiksemas teen lapsele niimoodi riisi hommikuks - õhtul potti, taimeriga lülitan sisse ja hommikuks on kuum aurutatud riis potis. tatart saab ka nii teha, aga öö otsa vees ligunenud tatar ei ole eriti meeldiva tekstuuriga. see ümberharjumine ongi kõige raskem, aga kui endale plaani teed, selle järgi käitud ja mõned nipid paberile kirjutad, siis läheb suhteliselt libedamalt. jõudu!
  23. söö 5x, sest veresuhkur

    mhmh, mul on ka vähese söömisega erksus ja vähene unevajadus tagatud. samas tekib ka füüsiline väsimus kergemini. ei, psüühikahäireid ega - probleeme pole . veresuhkur peakski vähemalt mõnda aega suhteliselt stabiilne püsima, kui sellega taustaprobleeme ei ole. s.t. üldiselt saab keha teatud piirides hakkama ja suudab tagada enam-vähem normaalse veresuhkru taseme. mul on sisuliselt samasugune vahemik, sõltumata sellest, kas kõht tühi v täis. KUI aga söön kas suhkrurikkaid toite, või teravilja või piimatooteid (eriti karm on kaseiin), on veresuhkru kõikumine palju suurem. eriti peale piimatooteid, kus järgmise hommiku veresuhkur kõrge on. mõned aastad tagasi tekkis miski probleem veresuhkruga ja ei saanud jupp aega jaole. siis aga võtsin arvesse ühte soovitust ja jätsin kõrvale teravilja ja piimatooted... ja oh imet, veresuhkur normaliseerus! suhkrust loobumine muuseas ei mõjunud eriti kuidagi. praegu ka, kui söön suhkrut, ei ole veresuhkru tõus selline nagu piimatoodete v teraviljaga.
  24. Algaja

    mmmmm, kus on loogikaviga ja milles konkreetselt see seisnes?
  25. Algaja

    marxengel, kusagilt tuleb alustada. ja kui heas usus esitatud küsimusele heatahtliku vastuse asemel saad alustuseks vastu näppe, siis see küll õppimisele ei suuna. õppimisele suunamiseks on archangeli vastused palju parem variant - annad vastuseid, kuid julgustad ka otsima, muuhulgas viitad, mida ja kust otsida. kui asjast mitte midagi ei tea, siis ausalt öelda alguses isegi ei tea, mida otsida, rääkimata sellest, kust otsida. nett on infot täis, kuid suur osa sellest on pahn, ka on palju vastuolulist. ka ei ole igaüks teerajaja ja tugev iseõppija - inimesed on erinevad. mõnele piisab sellest, kui ütled, et võta õng ja püüa kala, teisele tuleb näidata, misasi on õng ja kus on vesi ning kolmandaga tuleb paar kala alguses koos püüda. aga niisama õiendamine paraku ei aita kedagi kusagile.
×