Jump to content

elfriide

Kasutajad
 • Content count

  142
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

elfriide last won the day on September 26 2016

elfriide had the most liked content!

Community Reputation

10 Natuke juba nagu teab midagi

About elfriide

 • Rank
  Kasutaja

Recent Profile Visitors

4,293 profile views
 1. no kui leida põhjusi, miks ei saa, siis kindlasti ei saa. mde, ma ei teagi, kas riiklikus meditsiinis on mõni väga hea füsio, kuid arvan, et kui ikka tõeline tahtmine, siis leiab üheks konsultatsiooniks raha ka erapraksise jaoks. aga eks igaüks teeb oma otsused ise.
 2. ega sina ei peagi midagi peale hakkama. tema peab
 3. SKG transformation journey

  Palju õnne teile! Ohmisnunnu! Kasvagu põnn terve ja tugev ja olgu teil kõigil palju rõõmu! ja edu! aasta teisel poolel tulemas üks konverents üle lombi, kus kohtun praeguse info kohaselt ka ühe trt spetsialistiga. kavas veidi mõtteid temaga vahetada.
 4. Annika Pärteli BLOGI

  Palju õnne!
 5. HEA füsio kõige esmalt.
 6. Põnevaid leide toidupoest.

  pole küll ise proovinud, aga jäi silma (lingile klikkides avaneb ikka tumedas shokolaadis, kuigi piimashokolaadis on ka): http://siwiratrading.eu/http-siwiratrading-eu-magusad-ampsud-html/valgukommid-piimasokolaadis-80g.html
 7. Kas kaalu langetada või lihast kasvatada

  ära sa siin küll enam midagi langeta! tee mõistuse piires trenni ja kasvata lihast - ka mõistuse piires. toiduvaliku võid üle vaadata selles osas, millest see koosneb, aga kaloraazhi langetamine on kasvava organismi ja sellise pildi puhul küll kurjast. söö ja puhka korralikult ja tee normaalses mahus trenni.
 8. Kükkida või .. !?

  kui sul on süvenenud lordoos e nimmenõgusus, siis võib eeldada (ei pruugi tõsi olla), et sul on a) nõrgad kõhulihased ja tuharalihased ning b ) ületoonuses selgroosirgestajad ja puusapainutajad (niude - nimmelihas). sellega kaasneb nn anterior pelvic tilt, s.t. lihaste düsbalansi tulemusena kaldub vaagen ettepoole ja põhjustab omakorda lihaspingeid. kükk iseenesest ei too puusi esile, kuid vaja oleks pigem a) treenida tuharalihaseid ja kõhulihaseid (aga mitte kaelalihaseid seejuures) ning b ) lõõgastada (kuid mitte venitada) puusapainutajaid ja seljasirutajaid. pigem ütleks, et korrektselt sooritatud kükk peaks tuharalihast ka aktiveerima, kuid parem oleks glute bridge tüüpi harjutused. jalapress korrektselt sooritatuna (tuharalihast aktiveerides ja mitte nõgusaks keeratud seljaga) peaks ka väga hea olema. kõhulihase treenimisel pea silmas, et teeksid seda kõhulihaste, mitte puusapainutajatega (nagu suur osa inimesi teeb). alaselga peaks hiljem ka treenima hakkama. iseenesest on ntx jõutõmme tulevikus hea harjutus, kuid kindlasti mitte praegu, kui eelduslikult on alaselg nagunii pinges. niude-nimmelihase ja nimmepiirkonna seljalihaste dünaamilised venitusharjutused võivad olla ok, kuid staatiline venitus peaks olema välistatud (vähemasti uuemate teadusuuringute valguses ei venitata pinges lihaskiude), kuid kasuta lõõgastamiseks rulli ja massaazhipalli. Lauri Rannama koostatud oli netis kunagi kättesaadav üks materjal, proovi otsida. pakun, et otsingusõnaks võiks olla ntx lihaste düsbalanss. ja otsi netist nii anterior pelvic tilt kui ka lower cross syndrome.
 9. skinny fat

  ma ei kommenteeri ei konkreetselt trenni ega toitumise osas, vaid veidi teise nurga alt. neurobiokeemia aspektist on 100 päeva või veel väiksem ajapiirang hea, eeldusel, et ei seata mingeid numbrilisi eesmärke. s.t. kui see on nii, nagu ütlesid, et proovid vaadata, mida suudad 100 päevaga, siis see on ok, eeldusel, et sa ei tee korraga liiga suuri ja enda keha jaoks raskeid muudatusi. sellises olukorras ei ole mõistlik seada kohe eluaegset eesmärki või teha väga suuri muudatusi, vaid lihtsalt proovida a) püsida "reel" b ) lühem konkreetne aeg c) mõistlike muudatuste piires. oluline ka, et protsess oleks "trackitav", s.t. et paned asjad vähemalt üldplaanis kirja (kasvõi kirjutad kalendrisse iga päeva kohta "trenn ok, toit ok" ntx). s.t. muuda oma eesmärk ka reaalselt saavutatavaks enda jaoks. s.t. kui eesmärk on ebareaalne konkreetselt sinu jaoks, siis sa seda ei saavuta. seega kui võtad mingi lühema, s.t. mõõdetava ja saavutava ajahorisondi (või jagad pikema, ntx 100-päevase tsükli lühemateks juppideks, kasvõi nädalasteks) ja sisustad selle mitte väga ränkade, vaid enda jaoks talutavate muudatustega, siis: - suudad seda järgida; - tekib väike tulemus; - see tulemus motiveerib edasiseks; - suureneb tahtejõud (mis on biokeemiline ajuressurss tegelikult utreeritult). lühemad ajaühikud on paremini talutavad, s.t. kui meil ei ole eriti tahtejõudu, siis on ajul lihtsam tulla toime ntx eesmärgiga, et "ma ei söö kommi 7 päeva" kui sellega, et "ma ei söö kommi 100 päeva". viimane variant võib tunduda meie aju jaoks liiga ränk ja ta ei püüagi sellega hakkama saada. s.t. lihtsalt ja utreeritult: kõik muudatused on võimalikud, kui inime neisse usub. liiga suur muudatus tundub reeglina uskumatu (ka siis, kui me emotsiooni kõrglainel seda justkui usuks), seega aju "ei tule selle eesmärgiga kaasa" ja muutust tegelikult ei järgne. kui aga võtad korraga liiga suure ülesande - kas püstitad eesmärgi liiga suure (ntx kaalulanguse number), liiga ebamäärase, s.t. mõõtmatu (eluaegne) ajaga või liiga ränkade piirangutega, siis sisuliselt ammendad oma tahtejõuressursi ning ei suuda enam ennast ei motiveerida ega distsiplineerida. s.t. inimene ei saa reeglina võidelda oma biokeemiaga. küll aga saab seda teadlikult arvesse võttes suunata. sama on alkohoolikuga - kui alkohoolik seab eesmärgiks "ma täna ei tarvita alkoholi", siis on see reeglina saavutatav. kuid eesmärgiga "ma ei joo enam kunagi" saabub komistus varem või hiljem... reeglina varem. seega, kui sa võtad lihtsalt eesmärgiks a) mõned korrad nädalas trenni teha (pane ka konkreetsed päevad paika, sest "2-4 korda nädalas" on liiga ebamäärane) ja suhkru asemel ntx süüa valgurikkamat ja heade rasvadega toitu, siis see on esialgu piisav. ja kindlasti pane asjad enda jaoks kirja, siis näed, mis toimub ja kus oled edusamme teinud - see kõik suurendab tahtejõuressurssi ehk nn motivatsiooni. kui need sammud on muutunud püsivaks harjumuseks ega nõua enam spetsiaalset jõupingutust, alles astu järgmine samm. jõudu!
 10. Põnevaid leide toidupoest.

  soovitan sellistel juhtudel tarbijakaitset teavitada. ega kellegi kohalik nördimus pane tootjaid pingutama, kuid vastava ametkonna tähelepanujuhtimine küll.
 11. Reie vigastus

  köhömm. neuralgiat peaks ikka ravima olenevalt selle põhjustest. kui on närvi pitsumine, siis võib neid valuvaigisteid sööma jäädagi.
 12. SKG transformation journey

  cool! sellisel juhul võib abiks olla ka tugevamat sorti resistance band. a la https://www.amazon.co.uk/BESTOPE®-Resistance-Exercise-Crossfit-Strength/dp/B00U8IWY30/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1476865049&sr=8-10&keywords=heavy%2Bresistance%2Bband&th=1 ja ise julgeks soovitada ka clubbell'i. see konkreetne siin 12 kg, kuid raskemad on ka 45 kg (bruiser) ja 60 kg https://www.amazon.co.uk/Tacfit-Xenios-USA-Clubbells-VSSTCB12/dp/B00YOW36J2/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1476865183&sr=8-9&keywords=clubbell kui smuuti läilaks kipub (küüslaugu ja ingveriga ilmselt mitte), siis ise harrastan veidi laimi sisse lisada.
 13. SKG transformation journey

  aga see on ju päris lahe aga ok, luban, et sel teemal rohkem ei kommenteeri, kui kordan: lapsed on erinevad. ja on hea, kui saab trenni kaasa võtta. kus on uued trennisissekanded, -videod?
 14. Lihasmass alakaalulisele

  äkki selles ongi viga, et sa "tead" ette. proovi parem uut moodi :). mis sind söömas takistab? söö juustu, peekonit, kohukesi, ohtralt võid jmt. kui sobib, siis saia ja pastat ka. praekartulit peekoniga. variante ju palju, lihtsalt ära niisama paljast suhkrut sisse aja.
 15. SKG transformation journey

  See, kas saab (või jaksab) trenni teha, sõltub suuresti lapsest. on lapsi, kes magavad 2h kaupa ja siis ema ntx küll trenni teha ei jaksa. mõni ei püsi turvahällis ka ega maga, kui lärm on. nii et eks seda ole pärast näha :). aga mul on kodus nii sangpommid, kang, hantlid kui ka muud kola. igatahes on see elumuutev igas mõttes ja selleks palju õnne ja jõudu. aprillikuus sünnipäev on väga hea, eriti veel sellel kuupäeval mde, kui mu mälu mind ei peta (oli kunagi üks sügisene kapsapilt siin), siis tagantjärele õnnesoovid - :).
×