Jump to content

Tabasco

Kasutajad
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Tabasco


 1. Kas alustama peaks siis kuskilt perearsti juurest saatekirja küsimisega või lähen otse eriarsti juurde?

  No tundub, et mul läks halvasti lihtsalt.. Murd oli võib-olla ebamugava koha peal ka natuke (kuskil täitsa taga, tarkusehamba juures). Ja öeldi, et operatsioon oli raske, kuna mul pidavat maskulliinne lõug olema :rolleyes: Kirurg oli ka küllaltki noor..

  Aga, mis puudutab poksimist :rolleyes: , siis eks see oli üks halb juhus.. üldiselt ma poksiga ei tegele :rolleyes:

  Mina soovitaks alustada näo- ja lõualuukirurgia polikliinikust: http://www.regionaalhaigla.ee/?op=body&id=61

  Sealt leiad dr Viidebaumi, samas võid ka dr Kahni googeldada, kuna mu ortodont kiitis ka teda väga.

  Edu! ja mängi nt tennist, ei murra konti/e, võin vanduda! Kõige rohkem igatsengi oma tavarutiini, just algab tennise välihooaeg ja ma pean 1-2 kuud pingil ISTUMA!!!


 2. Kusjuures.. mul siiani on osa alumisest huulest tuim (op oli peaaegu 3 aastat tagasi). Lihtsalt julmalt venitati huul lõhki opi ajal ning närvid katki.

  Aga jah niipea ma ei hakka jändama sellega nii või teisiti.. Üle 1 lõuaopi 10 aasta kohta ei kannata välja :rolleyes:

  Sellegipoolest pane end kohe kirja, minu järjekord kestis 5 aastat, ausalt! Õnneks ei olnudki mul erilist kiiret, kuna ortodontiline ravi kestiski mainitud aja.

  Sinu halbadest kogemustest lugeda on muidugi kurb, aga loodetavasti on nii suhtumises patsienti kui ka arstide professionaalsuses ehk teatud progress toimunud.

  Ja veel - poksi vähem! :rolleyes:


 3. Lõualuumurd on ikka üks päris jube asi.. eriti see traatide panek ja äravõtmine.

  Ma arvan, et tulevikus ma lasen endal siiski ka uue operatsiooni teha, sest Mustamäe Haigla geniaalne kirurg lükkas mul lõua natuke viltu kokku :rolleyes:

  Kus op tehti muidu?

  Mustamäel, dr Viidebaum. Jäin rahule, hetkel paistetus juba taandub ja tundub, et asi õnnestus. Mida ehk enim kartsin, oli see, et nad lõikavad mõne strateegilise närvi kogemata läbi; hetkel võin väita, et suudan siiski oma lõuga mõttejõuga suunata :rolleyes:.

  Teine tunnustatud spets on dr Kahn, paraku mul endal kogemused puuduvad.

  Ole valmis pikaks järjekorraks, enamus arste omab erapraksist ning üritab Sind kahtlemata sinna suunata. Ise ei kahetse, et riigihaiglasse läksin, kuna tegemist siiski üldnarkoosiga ja ma ei taha selliste asjadega "nurga taga" mängida, olgu need palati jms olmetingimused nii erinevad kui tahes.


 4. Esteetilistel põhjustel, ....... mitte et ma endast Tiina Parki vormiks, aga ..... ortodont käskis.

  Haiglast tulles teatasin uudishimulikule taksojuhile siiski blaseerunud ilmel: Thai-Kick-Box accident!

  Tõde ei pea alati valitsema.

  Jaa mul endalgi lõualuu katki olnud ning tean, mida tunned (mul on plaat ka lõuas). Proteiini koha pealt arvan, et Dorian Yatesi seeriast võiksid midagi võtta..

  Aga jah natuke küll teemaväline, kuid.. kas tohib küsida, kuidas lõualuu õnnestus murda?

  Ise sattusin poksija rusika otsa :rolleyes:


 5. Lugu järgmine: nädal tagasi tehti lõualuu operatsioon, sestap olen kuu aega vaid joogireziimil (hambad 100% kinnitatud, isegi joogikõrs ei mahu vahelt läbi).

  Süsivesikutega-vitamiinidega on lihtne (mesi, toormahlad, Ca, letitsiin jms), peavalu tekitab proteiinide manustamine, kuna ei tarbi piimatooteid juba aastaid.

  Nädalaga on kadunud 5 kg (olen naine, 179 cm, hetkel kaal 59 kg), arst saatis mu valgujooke ostma. Küsisin mitmest apteegist, kahjuks polnud valik just paljulubav - ainus, mille lõpuks leidsin oli NUTRICIA NUTRIDRINK (100 ml kohta valk: 6 g, Süsisvesikuid 18,4 g, rasv 5,8 g).

  Apteegis soovitati kulturistide poole pöörduda: siin ma nüüd olen.

×