Jump to content

Erkko

Kasutajad
  • Sisu loend

    624
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    2

Koik Erkko postitused

  1. Igakuine võistlus - Kangikompleks

    Teades kui raske see kompleks ikkagi on, siis võin öelda, et mauispala mis Triin üles laeb on Rausi mastist tulemus
  2. Igakuine võistlus - Kangikompleks

    Peale rinnalihase venitust(mis oli 11 päeva tagasi) on palju muutunud. Kang peakohal kükk oli varem suht loogiline asend minu jaoks kuid nüüd pole ta eriti mugav ning ei "istu omal kohal". Lisaks pole suutnud ka maksimumi trennidest välja tõmmata. Pühapäeval proovisin ning algus oli nagu ikka paljulubav. Esimene ring oli 1:18 kuid peale teise ringi kang peakohal kükki tuli surm - viimast 40 kordust tegin vast mingisugune 4 minutit. Ühe ringi suudan väga kiirelt ära teha, kuid nö maraton pole mulle mõeldud - eks see ole ka minu enda viga, sest aeroobset pole ju tehtud. Pühapäevasel katsel tegin ka ühe rinnal küki rohkem ning ühe õlale surumise vähem. Koguaeg oli vist miskine 5:50 Video ka : Jalg pole nii täis olnud ma ei tea mis ajast. E,T,K jalg oli kange ja kiskus krampi Täna tegin uue katse ja lähenesin asjale nii, et esimest tiiru päris nii kiirelt ei tee - kuid ikkagi ilmselt paugutasin liiga suure kiirusega ja tõmbas jällegi täis. Esimene tiir 1:27 Teine tiir 3:16 ja kaks ringi KOKKU 4:43 Pole päris see mis oleks võinud olla. Ei oskagi öelda, mis selle jala nii ära tapab. Võhma poolest nagu polegi kõige hullem. Jalg on lihtsalt nii täis, et valus on kohe.
  3. FitLife Tartu kulturistid, kõik poseerima!

    Imre - kas homme võtad ka noorkulturistidelt riided seljast ?
  4. Hinnang treeningkavale seoses eesmärgi ja mahuga

    Ainult kaloraaž ei ütle midagi. Makrode osakaal on ilmselt sama tähtis (kui mitte tähtsam). Õhtune tugev praad koos puuviljadega ei ole küll eriti tõhus (loe: töötab vastupidiselt soovitud efektile) rasva % alandamiseks, sest õhtul on aktiivsus null. Kaks korda nädalas jõutreeningut lihaskasvule ilmselt jääb väheks ning kolm toidukorda samuti (siin on see koht, kus paljud väidavad, et toidukordade rohkus ei ole seotud toidu termilise efektiga). Lisaks ei saa ma sinu toitumise kirjeldamisest täpselt aru. Väidad, et sööd hommikul võileivad ja muna/puder,lõunaks puuviljad ja pähklid/rosinad ning õhtul praad/puuviljad - samas väidad, et sööd enne ja peale trenni ning treenid õhtuti ( õhku jääb see, mida sa enne trenni sööd ) ?
  5. Igakuine võistlus - Kangikompleks

    Minu katse sooritamine on hetke seisuga küsitav. Kuu alguses vaatasin oma treeningplaani üle ja panin esimese katse kuupäevaks 22. jaanuar (täna), kuid pühapäevases rinna trennis õnnestus mul rinda rebestada. Ei ole eriti põnev olla. Rinna venitamine on võimalik kui käsi on all asendis, kuid kätt üles tõstes lööb valu sisse - vaikselt venitades suudan vere lihassesse saada ja kregema koormusega trenni teha. Seljale sain mõningaid harjutusi täis mahus teha, kuid osad olid ikka väga valulikud - sama lugu oli ka õlaga - täna jalga sain teha, kuid nagu te mõelda võite, siis kang peakohal kükid on hetkel välistatud. Tegu ilmselt pectorial minori rebestusega. 9 päeva on aega. Ehk, ehk.
  6. Lihased vormi

    Selge see, kuid kas glükogeeni varude võimsamalt täitmisel (superkomensatsioonil) on oma koht parema lihaskasvu nimel ? Minul enda arvamus ja arusaam on paigas - üritan siin lihtsalt arutelu luua, mis on ka ehk teemaalgatajale kasuks.
  7. Lihased vormi

    Eks ma kirjutan siis uuesti : Enne trenni polüsahhariide ja peale trenni/trenni ajal monosahhariide(soovitatavalt kõrge glükeemilise indeksiga). Õige või vale ?
  8. Lihased vormi

    Tim. Sinu võimalus särada - seleta võhikutele lahti mis ma valesti ütlesin !
  9. Lihased vormi

    Enne trenni polüsahhariide ja peale trenni/trenni ajal monosahhariide. Peale trenni võiks superkompensatsiooni targalt ära kasutada ja valgud ka sisse juua.
  10. Igakuine võistlus - Kangikompleks

    Ma nüüd täpselt ei saagi aru, mis toimub. Toimub siis see kangikompleksi võistlus või mitte ? Revalis pidid poisid kõvasti harjutama. Ka mina muutsin enda treeningkava vastavalt antud kompleksile ja olen paika pannud ka esimese reaalse katse kuupäeva. Olen hakanud tegema jalale ja õlale rohkem mahtu. Jala päeva lõpus teen läbi korduvalt kang peakohal kükki+rinnalkükk+turjalkükk. Ma saan aru, et Janar tegi korraliku tulemuse ette ja kordagi kangi maha ei pannud, kuid see ei tähenda, et peaks kohe selle võistluse katki jätma. Ilmselt kükkimise võistlusel poleks pooltki nii palju osalejaid olnud, kui Raus oleks oma video esimesel päeval üles postitanud. Te ei pea teistest paremad olema - pange paika endale aeg ja võidelge et see ära realiseerida. Vabandan juba ette ära, kui minu järgnev jutt solvab kedagi. See suhtumine on väga tüüpiline. Kükkivõistluse eel tekitati eos juba poleemikat, millega kergemad osavõtjad endale kaastunnet otsisid. Hakati hädaldama, et raskematel meestel on seda harjutust kergem teha ja mis iganes. Täpselt nagu praegu - ei suudeta Janarist paremat aega teha, seega pole sellel võistlusel mõtet. Kas te elategi terve enda elu sellise suhtumise järgi ? Kui juba võistluste soovitamise peale läks ( ja arvestada et praegu kergemad poisid on soovitanud keharaskustega harjutusi), siis minu soovitused : Kükk 170 kiloga 3 minuti jooksul Lamades surumine 150 kiloga 3 minuti jooksul Jõutõmme 200 kiloga 3 minuti jooksul Jõudu
  11. Ilmselt peaks lisama murdosa sekundi igale kordusele otsa et tagada parem fikseerimine. Üldiselt sellised väljakutsed on mulle kurnavad, sest baasharjutusi tehes olen lähtunud pigem jõu kasvatamisest (ehk 5-8 kordust seerias). Aeroobset olen teinud ilmselt nelja aasta jooksul kokku 6 kuud (enne mõlemat võistlust dieedi ajal). Selle aasta algusest olen end nii palju käsile võtnud, et kõiki baasharjutusi olen hakkanud tegema vähemalt 10 kordust igas seerias. Annab tunda, et kesknärvisüsteemile on see korralik kannatus - peale 8'ndat kordust veel jõudu on kuid aju sunnib jääma enda mugavustsooni. Üritan natukene rohkem edaspidi mahtu treenida - kui oleks eelmise kuu võistlusest osa võtnud, siis ilmselt selle kuu jõukatsumus oleks poole lihtsamalt tulnud. Viin sisse mõningad muudatused enda kavas pidades silmas kangikompleksi võistlust. Usun, et kahe ringi aeg võiks jääda kolme minuti sisse.
  12. Kunas sa oled ainukene kes on videomaterjali postituanud jaanuari kuu võistlusest, siis ma lisaks enda pingutuse sinu blogisse sulle kritiseerimiseks. Kahjuks küll üks ring kuid selle järgi peaks aru saama kas liigutused õiged. Üks ring 1:14
  13. Tahaks näha kuidas sa teed seda nii, et sul küünarnukid pole lukus ! Võiks ehk Igakuise võistluse diskussiooni teema teha (jätta selle teema diskusiiooniks) ning ühe puhtalt tulemuste/videode jaoks - või siis tulemuste jaoks kaks teemat . Igal kuul uus teema välja valitud võistlusest ning üldteema kus kajastatakse möödunuid võistluseid. Praegu tekib tunne nagu käiks endiselt võistlus "kükkimine korduste peale" (kui vaadata teema pealkijra). Siis ei oleks lihtsam tulemustel silma peal hoida.
  14. Nõksuga tähendab svungi (jalaga võib hoogu anda aga varbad ei tohi maast lahti tulla) mitte tõukamist ?
  15. Miks mitte teha seda sellisena nagu seal videos - 10 püsti surumist,15 kang peakohal kükki,20 surumissvungi,25 rinnalkükki,30 tõukamist,35 turjalkükki - suurkujude tulemus oleks sel juhul ees olemas.
  16. Millest sa aru ei saa ? Fdvk tegi 72 - Janar lisas vana video kus oli tema tulemus 100 - Kirp lisas video kus oli 56 kordust ja sinul oli juba võtja teada (kuigi võistlus oli kaks päeva kestnud). Kui sa vaatad praegust tabelit, siis see 72 kordust on kaheksal või üheksa inimese poolt üle tehtud.Jah - ma saan aru, et ta tegi nüüd võistluse lõppfaasis 96 kordust, kuid praegu käib jutt sellest, et sina kroonisid ta juba võitjaks 72 kordusega. Loe vanemaid postitusi ja vii end asjaga kurssi ennem kui prääksud siin. Ei maksa sõnu loopida kui ei suuda öeldu eest seista. E:Sa lihtsalt ei saa aru, et sa eelistad üht osalejat teisele - põhjendamatult. Ma pole hasartmängudega ja kellegi peale panustamisega tuttav. Kuid ma olen üpris kindel, et kui sa panustad hobusele , kes kaotab ( kuid sinu arvates on tugev) jääd sa oma rahast ilma. Lootusetu juhus - mine suusatama ja vaata, et üle ei pinguta, tervisesportlane.
  17. Noormees tegi 72 kordust ja sina panid reaalselt enda raha selle tulemuse peale. Antud hetkel on sellest parema tulemuse teinud 9 inimest - 2 neist väljaspool arvestust. Mis tunde see teistes peab tekitama kui sina jonnakalt ühte inimest promod ning tõstad vähem võimeka inimese võimekamatest esile ? Mis õigus sul selleks on ? Ma arvan, et sa tekitad oma lahmimisega ka Fdvk´s ebameeldivustunnet. Sina jahud siin mingist potentsiaalist. Medaleid jagatakse tehtud tulemuse ja mitte millegi muu põhjal. Mul on väga palju võimekaid sõpru - ehk peaks neile jagama hoopis auhinnad - neil on nii palju potentsiaali, et voolab üle äärte - kas te siis ei usu mind või ?
  18. Ma olen ka siiani kindel, et kõik Eesti sportlased (erinevate alade esindajad) on väärt esikohta tiitlivõistlustel, sest meid on võrreldes teistega kordades vähem. Millegi pärast on protokollis ikka Eesti sportlaste kohad väljaspool medalikolmikut. See raha edasta võitjale - kui sa ise selle peale veidikene mõtled, siis tundub ehk isegi sulle loogiline. Seda et sa kõva jutumees oled teavad kõik - näita siis kui kõva rahamees oled.
  19. Suured suured probleemid kaaluga

    Vaata pilti laiemalt - nagu mina seda teha üritan.Ma räägin hetkel siin spordist üldiselt mitte kulturismist. Sina väidad, et süstlaotsas istujate juttu pole mõtet tõepähe võtta. Sellega sa väidad, et ükskõik mis spordiala suurkujusid pole mõtet tõsiselt võtta, sest nad on süstla-põmmpead. Kõik nad on - ujujad,suusatajad, maadlejad, kergejõustiklased jne. Ehk siis vettpidavat informatsiooni suudavad jagada ainult inimesed, kes on tavalised ja kellel puuduvad väljapaistvad tulemused. Ma ei ürita kedagi propageerida. Ausaltöeldes pole Milos isegi sümpaatne minu meelest. Sina hetkel surud peale siin oma nägemust asjast, millel ei saa olla ühtset vastust. Eksju !
  20. Suured suured probleemid kaaluga

    Ehk siis ma pean väitma seda, mida sulle meeldib kuulata ? Sinu arvamuse põhjal võib siis väita, et maailma tasemel sportlaseid ei tasu kuulata ? Selge. Eks ma edaspidi toimin ainult Otsuse ütluste järgi.
  21. Suured suured probleemid kaaluga

    Kes siinsetest tarkadest siis võtab kätte ja kirjutab Milos Sarcev'ile, et tema õpetus toidukordade kohta on täiesti vale ? Nagu ma ka aru olen saanud, siis enamusele meeldib ka väikese proteiinikogusega igapäevaselt kruiisida. Mainiga talle siis seda ka, et jällegi käib ta üle kogu maailma seminaridel valet infot jagamas. http://youtu.be/-sxgC_wDNfI?t=1h5m32s
  22. Kaal muudkui tõuseb ja tõuseb, milles asi?

    Mida ta ladestab kui ta BAV on 1500 ja trenni elustiiliga kulutab ta vähemalt 500 ? Teemaalgataja puhul ei saa mingist üleliigsest siin hetkel küll rääkida.
  23. Kaal muudkui tõuseb ja tõuseb, milles asi?

    Kus on su funktsionaalne lugemine ? Tekibki küsimus, et mis see kaloraaž hetkel teemaalgatajal on. Siiamaani käib kõigil siiski spekuleerimine. Mis vahet sel on palju ma söön, kui ma selle ära kulutan ?
×