Jump to content

Tigerkutsu

Kasutajad
  • Sisu loend

    166
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Tigerkutsu postitused

  1. Jooksmine Raskusega!

    Raske seljakoti pidev kandmine paneb liiga suure koormuse põlvedele ja alaseljale... siiski, kui tahad kindlasti proovida, sea raskus kotis võimalikult keha ligi ja võimalikult üles, et raskus oleks nö turjal. Parem variant on joosta raske vestiga, siis jaguneb raskus ühtlaselt, on olemas spetsiaalsed vestid, aga pmst saab ise ka teha tugevamast materjalist nö töömehe vestist, kui taskutesse ja seljale lisaks õmmeldud kottidesse liiva/metallplaate vms panna. Tervise seisukohalt soovitatakse raskus asetada allapoole põlvi (ümber sääre). Isiklikust seisukohast üks nauditavamaid kogemusi oli kahe 4 kilose hantliga mägedes 40 pluss kraadises kliimas treenimine. Hetkel kasutan 40 min jooks pluss jalatrenn jõusaalis ja olen rahul.
  2. Kuidas saada reljeefsed sääred

    Ma arvasin ka kogu aeg, et on geenides, aga viimasel ajal on hakanud säär ikka täitsa korralik välja nägema. Kasutan säärte treenimisel üldjuhul väga suuri raskusi, teen sääre sisemisele, kesk- ja välisosale eraldi harjutusi. Jalapäeval siis 2 korda teen igale sääre osale ja lisaks tuleb koormust ka kükist jm jala harjutustest... üle ka ei tasu treenida, siis ei kasva. Üldse säärega on minu meelest natuke nagu triitsepsiga, et tuleb rahulikult, sügavalt ja mõnuga raskust suruda, siis ta raibe hakkab lõpuks kasvama ka... siin rapsimine ei aita. Tee korralikult, alusta väiksemate raskustega ja tõsta u paari nädala tagant raskust, nii et mugavalt räme oleks, aga mitte valus ja treenidki lihase suureks. JAH, toitumine on ka viimasel ajal väga korralik olnud (suuured portsud kasulikku kraami)! Edu!
  3. Kreatiini lahustuvus

    Tuligi tee isu ja ohhoo, on ka kreatiini laadimise aeg - prooviks ka midagi uut! Keegi võik ju spetsiaalselt kulturistidele hakata kreatiiniga laetud teesorte tootma, tavaline teepakk, aga kreatiin ka sees - Earl Grey Createa!... Lipton SteroTea!
  4. Jalanõud jooksmiseks

    Jooksen ka asfaldil, kasutan Nike+ Limitless Zoom Air jooksukaid ja olen rahul. Terve talla ulatuses Zoom Air vähendab hästi põrutust.
  5. suuremaid lihaseid

    Loe foorumit, artikleid ja treeningkavasid.
  6. massi juurde

    Ma sain suht rämedalt massi sellise comboga: 1kg jogurtit (tavaline, mitte mingi dieedikas) + 1 päts rosinasaia. 5 korda nädalas u pärastlõunal.
  7. Naturaalsed valgupulbrid

    Dorian Yates on hea kaup!
  8. Proteiini kasutamine?

    AC-C on väga rõveda maitsega iseenesest. Mulle ükskord kogemata sattus, räme räme... ainus viis üldse tarbida on segada ananassi mahlaga. Ärge valgu kogustega seigis liiale ka minge, muidu lööb põhja alt! Parim viis lihast kasvatada on SÜÜA PALJU, AGA TASAKAALUSTATULT (mitte ei aja ainult valku sisse, ärge unustage süsivesikuid, rasvu...) Edu!
  9. toidulisandi kohta

    Sul piimatoodete suhtes mingit allergiat, laktoositalumatust pole ju?! Soovitaksin midagi alljärgnevat: Mine Fitness.ee poodi (neid on Tartus ja Tallinnas kindlasti) ja osta üks purk massilisajat toidukorra asendamiseks. Miks? Kuna oled laisk, aga hommikuti on kindlasti vaja süüa, siis tee kohe pärast ärkamist valguseik. Selleks vajad: 1) seikerit (spetsiaalne tops, kus mugav pulbrit vedelikuga segada, maksab ca 70 kr) 2) massilisajat (pulber, kus sees vajalikud toitained - valk, süsivesikud, rasva, vblla natuke vitamiine, glutamiini võib ka olla (aitab lihastel koormusest taastuda - ehitusel katustel ronimine on suur koormus), kreatiini õige pisut (annab energiat, aitab kaasa lihaste arengule), 3) vett või piima Loe massilisaja pakilt juhiseid ja sega vajalik kogus pulbrit seikeris (pane pulbrit nii palju, et saaksid 20-40g valku) vee või piimaga ja joo oma hommikueine. 2-3 h pärast vajaksid sooja toitu (supp, praad vms... kiirnuudlid... ei soovita, pigem juba kiirkaerahelbe puder vms). Edasi u 3 tunni pärast võid jälle seigi teha (eeldan, et sellel ajal oled tööl, sis võta seiker kaasa ja pane kodus juba pulber sisse ja töö juures pausi ajal lisa vett ja ongi eine valmis. Jällegi u 3 tunni pärast peaks soe toit olema. !!! Sooja toidu juurde söö igal võimalusel midagigi värsket (salatileht, avokaado, õun, apelsin, banaan, minu pärast kasvõi kaalika jupp, aga köögi- ja puuviljad peavad kusagil menüüs olema) ... Ühesõnaga ma ei tea su tööpäeva pikkust ja päeva ülesehitust, aga tee nii, et hommikul kohe seik ja edasi vähemalt 3 tunni tagant söö midagi (kasvõi natuke), enne magamaminekut on hea süüa kodujuustu või aeglaselt imenduvat valku (see jälle spetsiaalne pulber, kui raha on, siis miks mitte). Sunni end u kuu aja jooksul rohkem sööma ja usu, harjud ära ja saad palju energiat juurde ja peaksid end paremini tundma hakkama. Kui on küsimusi, kirjuta.
  10. kus saab tellida toitumiskava?

    toitumiskava on igal juhul kasulik.
  11. toidulisandid mis aitaks

    Soovitaks isiklikust kogemusest. Pole mingi spets, aga olen üks jagu trenni teha rassinud. Tee seda, mida on ühel jõukahullul tavaliselt raskeim teha, võta natuke aega saalist maha ja tegele lihtsalt lõõgastumise ja trenni peale iga minut mitte mõtlemisega. Alguses on raske! Oota, kuni valu kaob või kui ei, siis käi perearsti juures, las kirjutab diclac 5% geeli. Las keegi tuttav või pereliige masseerib õlga, kaela, selga iga päev vähemalt nädal. Seisa lihtsalt suure survega dussi all tükk aega ja katsu seda õlga täitsa lõdvaks lasta (või käi spaas, seal spets survedussi kabiinid, head seljavaludele jms). Enne kõike seda, käi veel üks kord saalis ja vaata, mis harjutuste ajal valu esineb ja püüa meenutada, millist harjutust tehes valu esimesena ilmnes, äkki leiad oma harjutustest vigu (vale asend, vale sooritus, valed raskused)... no ja enne trenni tuleks kindlasti soojendust teha!!! P.S. Unustasin. Ja ega sa üks neist pole, kes teeb 6-7 korda nädalas rasket trenni... lihtsalt, et hea välja näha jne... ühesõnaga ületrenn on enda lõhkumine... kui sa pole just profisportlane, sest nendele eeldatavasti makstakse enda lõhkumise eest. Anna teada, kuidas mõjus. Edu.
  12. Valmistus ajateenistuseks

    Spetsiaalset ettevalmistust pole kindlasti vaja, koha peal saad kätekõverdusi jms nö toidu alla ja peale ning ega sa lõppkokkuvõttes ei PEA seda testi positiivsele ära tegema, lihtsalt endal on ka parem tunne, kui näed, et teiseks ÜFT-ks oled tunduvalt paremasse vormi saanud. Ära liiga palju mõtle selle asja peale, küll sõjaväes mõeldakse sinu eest ja hoolitsetakse, et vormi saad!
  13. TERE Kiivikaselt kle abi vaja suur probleem

    Ma arvan, et tegemist on naljaga.
  14. Kõhn olen, kuid söön ilusti.

    Ära aja proteiini-süsivesikuid segamini kreatiiniga ja veel tähtsam dopinguga. Proteiini ja süsikate pulber on toidukordade vahele ja enne-pärast trenni, et vältida lihaste kataboolset seisundit (lihaste nö näljarežiim, kui nad pole varustatud kasvuks/taastumiseks vajalike toitainetega. Paremini ei oska seletada.). Muud imet nad endas ei kujuta, kui et saad rohkem kaloreid... nagu sööksid rohkem (vajalikku kraami). Kreatiini soovitaks võibolla 2-12 kuu pärast, oleneb su üldisest treenituse astmest. Kindlasti tutvu asjaga enne tarvitamist, muidu võib tervisejamasid tulla.
  15. Kõhn olen, kuid söön ilusti.

    Kes ütles, et meile ei meeldi pulbrid... ja kes need me üldse on. Mul on hetkel nt 4kilone Dorian Yates Lean Gain kapis - väga meeldib!!!
  16. Naharebendid

    Aile VS masterofceremony Lp. Aile, ma ei saa aru, miks Sa "naljatilgatad" masterofceremony postitust, mis oli lühike, konkreetne ja andis sslgelt edasi oma mõtte - teemaaluste kreemide kasutamisele võiks läheneda juba ennetavalt. Sinu enda viimane postitus mõjus segaselt, ebakindlalt, ärapanejalikult midagi väga väga tõestada püüda soovides, a la vaadake, kui keeruliselt mina mõtlen. No offence, lihtsalt hakkas silma ja tundus... imelik.
  17. Kõhn olen, kuid söön ilusti.

    ÄRA MURETSE. Ma olin 16-18 vahel 66kg, 21sena kaalusin 73kg, hetkel 25 ja kaalu 86. Pikkus kogu vahemikus olnud 178. Rasvaprotsent hetkel 13. Usu mind, et sa tegelikult ei taha rasvane olla, sa tahaksid pigem ikka olla vormis, lihaselisem ja suurem koos jõu ja lihastega. Pekirulli elu pole lõbus, igasugused tervisemured hakkavad varakult kimbutama. Pealegi, kui sa sellises vanuses oled ülekaaluline, siis hiljem on alla võtta palju raskem, kui praaegu ilusasti trenni tehes hiljem veel lihast juurde ja juurde saada. Proovi lihtsalt aru saada, et lihas ei ole lumi, mis ühel hommikul hangedena lihtsalt maha sajab... ja isegi kui sajab, siis on ta järgmiseks päevaks ära sulanud (imetoidulisandite mõju ei kesta kuigi kaua). Lihase kasvamine võtab aega. Kui ühel hetkel trenni tehes märkad, et biitseps on märkamatult natuke suuremaks kasvanud, see ongi märk sellest, et teed õiget asja ning aasta, kahe, kolme pärast võibolla ei tunne vanade piltide pealt ennast äragi (kui see on muidugi su soov). Toidu koha pealt soovitan soojalt ka jogurtit. Keskkooli ajal sõin mingi hetk iga päev koolist tulles kohe ära 1kg jogurtit ja ühe pätsi rosinasaia... u 1 kuuga lisandus päris korralikult - ka rasva. Samas hoia piimatoodetega ka mingitki piiri, väga üle ei tasu pingutada. Mina olen maa piima peal üles kasvanud ja hiljem jogurti, kohupiima, kohukeste jms fänn olnud, aga praeguseks on väike laktoosi (piimasuhkur) talumatus. Edu! Ja unusta need tüdrukud ära, kes ütlevad, et pigem rasvarull, kui kõhnem tüüp, nad lihtsalt sooviksid väga ülekaalulise sinuga hiljem abielluda ja jääksid ootama, kuni sa suurest rasvumisest kõikvõimalike liigese- ja südamehaiguste kätte kähku maha kärvaksid, et siis kogu su varandus endale saada!
  18. YouTube videod

    väga hull vend, midagi polegi lisada, video räägib enda eest.
  19. Sõltub, aga üldiselt proteintsiku seik veega (mingi 40g tavalist vadakut, 40 süsivesikut, teelusikas glutamiini).
  20. ... vblla 5-15 min päevas. Kui on mõni mahukam asi vaja teha siis max paar tundi päevas, aga seda ei juhtu eriti tihti.
  21. võtsin kreatiini ja pea hakkas ringi käima

    Ükski sõltumatu uurimus pole näidanud, et kreatiinil oleks kõrvalmõjusid??? 1) Ma ei usu, et ükski taoline uurimus oleks sõltumatu! Tootja rahastab "sõltumatu" seltsi uue uurimishoone ehitust... ja testitav toode hakkabki raportil imesid tegema... ilma ühegi neg. kõrvaltoimeta. 2) Kas siis verejooks ja peapööritus polegi neg. kõrvalmõju? Mõnele äkki meeldib jõukas selline laks. 3) Kreatiin SAAB muutuda kreatiniiniks... ja see enam pole ohutu!!! Tean omast käest... ja ei soovita sellist valu kellelegi. 4) Kasutan kreatiini, aga ei ületa soovitatavaid doose küll enam kunagi + ma ei soovitaks suvaliselt kergekäeliselt kreatiini tarbima hakata. Nt just täna sõber kurtis, et krt pea lõhub juba teist päeva ja imelik on olla. Lisas, et on juba u 4 päeva kreatiini laadinud (esimest korda proovib)... aga pani ühe olulise asjaga puusse, nimelt teeb kodus ilma vahenditeta 30 min trenni - thats it!!! Pole siis ime. Muide ka väiksemad vead on vead, sest tegemist on keemiaga. Mõelge tagasi kooli keemiatundi, kus mg siia-sinna võib plahvatuse tekitada. 5) Mõelge. Lugege. Uurige. 6) Enne ainete tarvitamist likvideerige need tähtsamad probleemid: mitte korras toitumine; suvaline, läbimõtlematu või tasemele mittevastav treeningkava. Edu!
  22. Soovin sangadest lahti saada.

    Minu praktika on näidanud, et kui sa ostad poest minimaalselt valmistooteid ja maksimaalselt valmistad võimalikult värsketest toorainetest toitu ise, siis kaob rasv kiiresti. Loomulikult tuleks enne selgeks teha, millised toidud on tervislikud.
  23. Palun abi!

    Mine trenni! Aitab!
  24. mõttetud tegemised jõusaalis

    Ma arvan, et mõtetu on kellegi peale saalis vihaseks saada, kui ta 20 min lindil kõnnib - on ju teisi mooduseid ka soojenduse tegemiseks + 20 min pole küll mingi üüratu lindi "kinni hoidmine". Aga respect kõigile, see vaid mu isiklik arvamus! Üritan mitte teha harjutusi, mis ilmselgelt lõhuvad keha, alati on olemas kehasõbralikum alternatiiv. Mõtetud on kõik harjutused, mille juures kasutatakse (treeningu eesmärgist lähtuvalt) vale raskust.
×