Jump to content

Helena Mang

Kasutajad
  • Sisu loend

    132
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    66

Koik Helena Mang postitused

  1. HelenaMangFitness.com

    Tere sügis, september! Ja ongi vaid umbes täpselt 2,5 nädalat avavõistlusteni. Juba nii vähe et võib isegi hakata päevi lugema - 18, 17 .... Viimased nädalad on väga tihedad olnud- saatsin lapse uude kooli, "panin" sõbranna mehele jne jne. Uus töö, trennid, kodune elu- üleliia palju aega just ei jää ja päevad kaovad käest- äratus on 6.00 ja uuesti voodisse jõuan 23 ajal, niisama olemise aega ikka väga minimaalselt.... See ettevalmistus on ühtpidi läinud väga kiirelt- teisalt üle kivide ja kändude. Kui eelnevalt on mul kaal langenud suhteliselt stabiilselt siis seekord armastab ta langeda keskmiselt vaid 1 kord 1-2 nädala tagant. Ehk siis enamuse ajast on kaal paigal ja kui kukub siis kolinaga. Ja siis jälle seisab. Ülejäänud ajal tuleb lihtsalt süda kõvaks teha ja oma asja ajada. Selline kaalulangetus soosib kõvasti ülemõtlemist Üldiselt olen selles vallas keskmiselt kõrge valulävega aga eks minulgi tuleb neid hetki ette kus mõtlen et nonii- midagi oleks vaja muuta.... Kuigi alati ei olegi vaja midagi muuta vaid lihtsalt ikka sama asja samamoodi edasi teha. Eelmine nädalavahetus tegin ühe viimase suurema söömise- kõlab naljakalt, eksole Tõstsin süsisvesikute arvelt kaloraazi tublisti üles- et keha ja peaasjalikult ka pead laadida- tavapärase toiduga (kaerahelbed, pasta, mesi, rosinad jms) ning tulemuseks sain järgmiseks hommikuks +2,5kg, seda siis umbes täpselt 4 nädalat enne võistlust Aga tunnen juba oma keha nii hästi, et suurt paanikat ei tekitanud (väikse ikka ), kõik läks ilusti maha ja rohkemgi veel. Lihstalt see võtab minu puhul aega ligi nädal- selles tulenevalt et tean täpselt, kuidas mu keha toimib ajastasin ka selle 4 nädalat enne võistlust. Nüüd edasi lähen ilma kaloraazi tõstmata- seda kuni esimeste võistlusteni välja. Üldiselt pooldan seda, et söön aegsasti kõhu normaalsest toidust täis, kui see defitsiidist tulenevalt näiteks nädal enne võistlusi murdun... Hetkel olen vormiga jõudnud sellesse kõige magusamasse ossa- kui mingi periood on selline, et teed ja teed ja mittemingit tulemust ei näe, siis pragu on just see, et iga -100g on peeglist selgesti näha (endale loomulikult)- iga hommik on hea uusi "jooni" avastada Kaalu oli täna 55.9- iga hooaeg jääb lavakaal kõrgemaks. Sain nädala alguses ka uued bikiinid Freidyselt kätte- valikus on 2 erinevat värvi- ühed muru/metsa?! rohelised (forest green), nagu ennegi kandnud- lihtsalt uued lõiked. Teised on seekord türkiis-sinised. Nüüd pean vaid otsustama veel, millised panna Arnoldil lavale- kategooriad tulevad ilmselt suured (tegemist on ülemaailmse võistlusega ja registreerida saab igast nurgast) seega on suhteliselt (!) oluline kohe välja paista ja massi mitte sulanduda. Sõidan ära juba 21. septembril ja võistlus ise minu pikkusele on pühapäeval, 24. septembril. Täna pandi üles ka nimekiri teistest Eesti võistlejatest kes sinna sõitmas on- rõõm näha, et meid on nii palju Edu kõikidele lõpusirgel! Liis Rosenthal bikini fitness kuni 158cm Jana Teder bikini fitness masters ja bikini ftness kuni 172cm Reet Reimets bikini fitness kuni 169cm Helena Mang bikini fitness kuni 166cm Mariliis Mia Top bikini fitness kuni 162cm Janika Aavamägi bikini fitness kuni 162cm Michael Carret classical bodybilding 178cm 90 kg Michael Peterson bodybilding 178cm 90 kg Lõppu toidupilte ka
  2. HelenaMangFitness.com

    Hei hei! pildid Jüri Kartul Vahepeal on sujuvalt kuskile 6 nädalat kadunud ja kui viimati kirjutades oli 12 nädalat hooaja avalöögini siis nüüd vaid 6. Seoses suve, rohkete ürituste/reiside, puhkuste ja töökoha vahetusega on meelel olnud kõik muu kui võistlusettevalmistus. Olen alates augustist ametlikult Fitshopi peres, nagu juba eelnevalt mainisin- alustasin müügi- ja marketingi juhina. Töötasin eelmises firmas 7 aastat ja ilmselt oligi õige hetk vahetust teha. Esiteks ei leidnud ma ühtegi põhjust pakkumisest keeldumiseks, teisalt on Fitshop juba pikemat aega mulle "pere" eest olnud, seega oli see vahetus väga loomulik ja orgaaniline. Kordagi ei tekkinud tunnet, et oleksin uuel toolil või uuel ametikohal Kollektiiv on väike ja tore ning see on nii värskendav peale suurt korporatiivset firmat- mõtled ja teed ja vahel ei olegi 10 eri konksu, allkirja ja kinnitusringi. Tagasi aga ettevalmistuse juurede. Esimesed 2-3 nädalat sai veel juuli alguses natukene "libistatud", et aega ju on ja pole nii hull seis jne jne- ja üks hetk vaatasin kalendrisse ja sain aru, et aega enam ei ole Aeg ikkagi rangemalt hakata oma ette antud päevasest kaloraazist kinni pidama. Selge on see et ükski üleliia söödud õun kedagi paksuks ei tee, aga kui pidevalt üle kaloraazi lasta siis ei teki stabiilset kaalulangust. Kolmanda hooaja puhul on positiivne see, et kõik on juba nii tavaline ja normaalne- ei saa muu elu kõrvalt otseselt arugi, et ettevalmistus käib. Jah, kohvikus veinitamas ei saa paraku käia aga üldiselt see ei kuulu mu päevakavva ka võistlushooaja välisel ajal Igasugused "esimesed" täiesti puuduvad, elan oma tavalist elu, lihtsalt piiran kergelt kaloraazi ja vajadusel tõstan aktiivsust. Liigun ikka trajektooril kodu-töö-trenn-kodu ja iga vaba aja pühendan iseendale ja perele. Nüüd kui võistlused hakkavad aina lähemale jõudma, on aeg vinti peale ka keerata. Ehk siis range treening ja toitumiskava, rõhk trennil, toidul, vee tarbimisel, unekvaliteedil ja no stress olekul Toit peab olema karbiga kaasas ja koosnema koostisosadest, millel on võimalusel minimaalselt koostisosasid Ehk köögiviljad, marjad, puhtad piimatooted jms valdavalt. Kui rääkida negatiivsetest külgedest siis iga ettevalmistusega tunnen, kuidas keha aina rohkem kohaneb, kohaneb kardioga, kohaneb madalama kaloraaziga. Hooajad on aasta peale nii laiali laotatud, et kui tahta tervet aastat kaasa teha jääb "vaba aega" ühe ettevalmituse lõpu ja teise alguse vahele tervelt 1 (!) kuu. Aga olin kindlalt otsustanud ka sügishooajal kaasa teha seega- väga ei vaeva oma pead, pigem peab võtma seda kui partamatust. Enne esimest hooaega oli mul kõige pikem ettevalmistus, otsustasin praktiliselt lavavormis olles Mai kuus et lähen Oktoobris lavale (aega üle 5 kuu et teha minimaalseid korrektuure), nüüd aga tahaks igal võistlushooajal mingit edasiminekut näidata ja paraku madala rasva% peal tiksudes seda ei tee. Ja kui hooaegade vahed nii lühikesed.... Ehk siis pidevalt ongi õhus igipõline dilemma- kuidas põletada palju rasva, minimaalse aja ja lihaskaoga?! Kuidas kasvatatada võimalikult palju lihast minimaalse aja ja rasvakogumisega? Sellest kõigest järeldangi, et teha kaasa 1 hooaeg- ei ole minu hinnangul eriti keeruline. Kuidagi ikka lavale jõutakse (ka vahendeid valimata paraku) aga minna sealt edasi ja veel ja veel tagasi tulla, kasvõi 20 korda- müts maha nende ees, kes suudavad! Selge on juba minu jaoks see, et detsembris peale MM alustan ühe korraliku tagurpidi dieediga sest neljandat enam siia otsa ei pane, vähemalt mina mitte- mu reaalsustaju on tervise osas veel liialt kõrge. Kui teha kaasa vähem võistluseid või kui hooajad oleksid kompaktsemad, oleks võimalusi ilmselt ka rohkem hooaegi järjest võistelda- eks see on individuaalne ka, kellel keha kui kaua koostööd teeb, hetkel aga nende minimaalsete hooaja vahedega ei suuda keha piisavalt taastuda. Aga, et see jutt nüüd väga negatiivseks ei läheks ära siis tegelikult on hetkel asjad OK vorm läheb vaikselt paremaks iga päevaga. Kui ma ei oleks võistleja siis oleksin oma figuuriga 7 taevas, paraku lavavormini on veel nats minna.... Aga motivatsiooniga on mul tavaliselt väga probleeme ei ole, kuna lõpuks on see mu enda tahe lavale jõuda ja head vormi teha. Hetkel lihtsalt on iga päev loetud ja ei saa nautida enne võistlusi "lõdvemalt" võtmist, põhjusel et vorm juba varakult käes.... Trenni teen enamasti 6x nädalas, 2x päevas. Kerge jooks hommikul enne hommikusööki ja jõutreening peale tööd. Saalis veedan u 1h ja teen kiirema ja intensiivsema, et saaks kiiremini koju ja mingi vaba aeg ka jääks Kui ilmad lubavad siis ikka vahetan saalitrenni ratta, jooksu, tennise vastu. Hoiab meele rõõmsana Esimene planeeritud võistlus on: 24. septembril Hispaanias toimuv Arnold Classic Edasised plaanid on: Lahti Ben Weider Eestikad viimaseks jääb Det. alguses MM mis seekord toimub Prantsusmaal. Uued Freydise bikiinid saabuvad järgmisel nädalal ja varsti otsin kingad välja. Kes vanade bikiinide vastu huvi tunnevad siis tulge Telliskivi Fitshopi vaatama, olen isegi tööpäevadel enamasti kohal. Igaljuhul soovin kõigile edu ettevalmistustes, rõõmsat meelt ja pidage meeles, 9 korda mõõda, 1 kord kärbi (kaloraazi)
  3. Anne, is there any reason why you don't use all IFBB bikini height categories?
  4. HelenaMangFitness.com

    Tean, et pole sada aastat bloginud ja enne kui selleni jõuan on üks teade võistlejatele, kellel on kodus kasutatud kuid korralike võistlusbikiine.... Seoses minu uue ametiga Fitshopis, kus alustasin sellest nädalast müügi- ja turundusjuhina - Plaanime Telliskivi Fitshopi (Telliskivi tn 51) tekitada võistlusbikiinide komisjonimüügi nurga Bikiinid ripuvad Fitshopi Telliskivi tn poes, kus on ka proovimisvõimalus. Vaatamas saab käia poe lahtiolekuaegadel (E-R 9-17ni). Arveldamine sularahas ja vahendamise eest sümboolne tasu 10% müügihinnast. Esimesed bikiinid panen peagi poodi (enda omad) ja ootan huvilisi proovima. Pakkumises on tumesinised korvidega, lillad Freydised ja vaarikaroosad Sallut (kolmnurkadega) bikiinid. Kui oled huvitatud ka oma kasutatud võistlusbikiinide müümisest läbi Fitshopi, siis palun kirjuta mulle Helena@fitness.ee
  5. Tuhar

    Omast kogemusest- minul on ka tuhara tunnetamisega probleeme kükil kui raskus läheb suureks, kui tulen raskusega allapoole, saan reie "välja lülitada". Ala 40-50 kg on ok, sellest edasi läheb enamus jalga. Kindlasti enne kükki, pressi teha mõni isoleeriv harjutus või kummilindiga, aktiveerida tuhar, aitab ka tunnetusele kaasa. Jalapressi puhul laiemad asetsused ja jalad ülespoole, kõik surumised läbi kanna. Minu hinnangul on kõige paremad ikka mõõduka raskusega kükid, laia ja plaadi ülal asetsusega jalapress ning muidugi hip thrust. Samuti abbductor trenazäär (nii istudes kui pool püsti asendis). Treenimissagedus- oleneb taastusmisvõimest. olen ise treeninud ka 6 korda nädalas millest 3-4 on alakehale (tuharale) aga mõni teine ei saa üle 1 korra nädalas jalgu treenida (ei taastu).
  6. HelenaMangFitness.com

    Viimati kui siia midagi pikemalt kirjutasin sai soovitud ilusat jätkuvat suve, mida aga pole on suvi ..... ootame edasi Pildid: Jüri Kartul Kuigi kui täiesti aus olla siis ma olen juba paar aastat olnud sellise reserveeritud suhtumisega, et kui ilus ja soe on on pigem positiivne üllatus- kuidagi harjunud juba et neli aastaaega ja 3 kuuma suvekuud jutti jäävad lapsepõlve... kirjutan nagu pensionär Ilma juurest aga tagasi sportliku elu juurde, sest just seda ma siin blogis kajastangi. Paramparaaa trummipõrin- alustame see nädal pidulikult KOLMANDA hooaja ettevalmistustega. Uskumatu, kuhu see aeg küll kaob?! Pilt: Mikk Jürisson Tegelt ega see ettevalmistusperiood ei tähenda muud kui seda, et äratasin MFP äpi ellu ja jälgin tähelepanelikult kaloraazi. Toidud on mul suhteliselt samad koguaeg, lihtsalt aegajalt saab kõrgemal kaloraazil olla ja siis tuleb jälle allapoole liikuda. Kui eelmine kord alustasin u 16 nädalat enne ja +6kg kandist siis seekord on parameetriteks 12 nädalat ja u +4 kg. Kõik ikka räägivad imepärasest "goal weight"ist aga endale ma kunagi seda kivisse raiunud pole, nii ka seekord. Iga hooajaga on lihasmassi rohkem ja sama numbrit taga ajada ei saa. Kõige tähtsam on ikka peegelpilt. Kaalun hetkel 58 ja septembri lõpuks tahaks näha kaalul u 53,5-54kg. Aga see on puhtalt orientiir. Esimeseks linnukeseks saab olema Arndol Classic Europe, mis toimub Hispaanias, minu võistluspäev on 24.09.17 Treeningud on hetkel keskmises mahus, lisa kardiot ei tee, 5x nädalas jõusaali. Ilmselt mingi hetk tõstan aktiivsust kui vaja asjade käiku kiiirendada. Elame näeme, kõik ettevalmistused on erinevad ja ootan huviga, et näha, milliseks kujuneb see. Iga kord targem, tunnen keha rohkem ja samuti on seda sisemist "paanika-jaanikat" vähem. Mida rõõmsam meel, seda kergemalt see aeg möödub! Kaloraaz on tagasi 1800 peal ja hullult isutab hetkel kõik värske, vahepeal ei taha külmkapi uks kinni minna... õnneks seda värsket jagub sinna kaloraazi korralikult, süsikad 200g kandis ja kõht täis, meel hea Postitan ikka instagramis oma toite- palju storys, osad ka seinal nii et kel huvi, võib pilgu peal hoida. Link Isuäratava toortatra müsli retsepti lisasin ka hiljuti sinna Aga ega siin pikka juttu seekord ei olegi, enamus ilmselt veel ei valmistu kuna Eestikad alles Oktoobri lõpus, aga kui on uusi tulijaid ja põletavaid küsimusi seoses võistluste/ettevalmistuse/bikiinide jms siis andke märku, heameelega puudutan ka blogis neid teemasid. Üksjagu vastan ka privaatselt aga kui siin kirjutada, on kasu suurem. Seniks aga kõik, rühime vaikselt eesmärkide poole edasi! Pilt: Mikk Jürisson
  7. HelenaMangFitness.com

    Üks tähtis uudis jäänud mul märkamata.... KULTURISMI JA FITNESSI KARIKAVÕISTLUSTEL VÕETUD DOPINGUPROOVID OSUTUSID NEGATIIVSETEKS Eesti Kulturismi ja Fitnessi liit ja SA Eesti Antidoping viisid 29. aprillil toimunud Eesti karikavõistlustel kulturismis ja fitnessis läbi neli võistlussisest dopingukontrolli. Kõikide testitud sportlaste dopinguproovide analüütilised tulemused olid negatiivsed. Testitud sportlased olid Helena Mang, Anu Ruutu, Stanislav Jagutkin ja Meinart Möls. http://www.kulturism.ee/uudis/5/0 Mitte et ma ise oleksin testi pärast kuidagi "pabistanud" või tulemus kuidagi üllataks... pigem jagan seda uudist nendele kõiketedjatele kes pasundavad, et kõik edukad on patused. Muiudugi, ei tähenda see, et neid patustajaid poleks, aga mina ei ole üks nendest Üldiselt aga oskan soovida rohkem pühendumust ja vähem juttu EKV 2017 Kevad
  8. HelenaMangFitness.com

    Panen igaksjuhuks siia ka kuulutuse, kui keegi loeb ja plaanib võistelda, siis mul on mõned bikiinid üle Müüa erinevad bikiinifitnessi bikiinid, kolmnurgad sobivad B-C-D korv (oleneb palju patju sisse panna), püksid S, sinised korvid ega bikiinid sobivad C/D. Igasugune lisainfo meilitsi- helenamang.fitness@gmail.com Helesinised (türkiis, kolmnurkadega, Sallut) 150€ Vaarikaroosad (kolmnurkadega, Sallut) 150€ Lillad kolnurkadega (Bikinis by Freydis) 250€ Sinised korvidega (Sallut) 250€ Kõiki kantud 1x, ostuhind uuena 2 või rohkem korda kallim, väga heas korras.
  9. Põnevaid leide toidupoest.

    Valiol viimasel ajal kuidagi õnnestub- meie pere viimase aja lemmikud: https://www.valio.ee/tooted/dipikastmed Kohupiima põhjal Dipi kastmed mida saab väga edukalt värskega segades salatikastmena kasutada. Vene Dip! näiteks (kuigi mulle väga meeldib see küüslaugu oma ka)
  10. HelenaMangFitness.com

    Minu pikkuse finaal algab 2:26:30 (kõik eelnevad voorud jooksvalt eespool)
  11. HelenaMangFitness.com

    Peaks oma teemat ka upitama. Täna alustame juba väga "vanade" uudistega sest viimasele võitlusele järgnes kohe ka puhkus ja olin lihtsalt arvutist pikemalt eemal. Aga blogi huvides, jätkame ikka sealt kus eelmine kord pooleli jäime ehk enne viimast võistlust: Lõpetasin oma 2. hooaja 10 juunil Hispaanias, Marbellas toimunud Amateur Olympiaga- pronks medal Minu pikkuses oli lõpuks 18 osalejat (algses nimekirjas oli meid vaid 7 :D) Kokku siis 2. hooajal- 2 kulda regionaalsetelt ja 2 pronksi rahvusvahelistelt suurvõistlustelt: 1. koht ja kuldmedal Riia Karikavõistlused 1. koht ja kuldmedal Eesti Karikavõistlused 3. koht ja pronksmedal Euroopa Meistrivõistlused 3. koht ja pronksmedal Amateur Olympia Marbella Tagasi aga juuni algusesse: Läksin Hipspaaniasse terve perega, jõusdime kohale neljapäeval 8. juunil, reedel käisime registreerimas ja puhkasime ning laupäeval oli võistlus. Toidud olid lennukis kaasas ja kõik sujus väga libedalt. Registreerimine läks ka kiirelt kuna käisime päevasel ajal ja paljud sportlased polnud veel kohale jõudnud. Kui ma muidu reisides olen juba pakkimises suht osavaks muutunud (et ei paki enam tervet elu kaasa) siis võistlusreisile+puhkusele minnes nii lihtsalt ei pääsenud, 3 inimese peale ikka 6 kohvrit (küll mõni neist oli pool tühi aga arvestasime juba, et tahame poodlema minna ;)). Võistluspäev algas kell 10.00 ja teadsin, et olen 3. blokis, ehk siis iga kord sama probleem- mis kellaks kohale minna....?! Liiga vara ei taha ja hiljaks oleks ka narr jääda (kusjuures meeste kulturismis nägin juhust, kus üks võistleja jooksis lavale peale 1. väljakutset, sellega oli ka tema võistlus läbi...) Sättisin ennast kohale 11-ks mis tähendab et hommikul oli mõnusalt aega et kodus grimmida, meikida ja sättida. Seekord tegin siis jumestuse ise ja jäin tulemusega võrdlemisi rahule. Eks peab veel ja veel harjutama! Võistlus ise oli väga hästi korraldatud, lava tagune on seal "saku suurhall" ja igale võitslejale oli umbes 50 ruutmeetrit isikliku ruumi. Lisaks mõnus jahe õhk- vot sellist luksust pole varem kohanud Kui kord lava taha viidi siis sealt enam tulema ei saanud ja kokku 4 ringi laval käimist võttis aega u 1h30min ja oligi medal kaelas. Päev lõppes juba 15.00-15.30 ajal ja jällegi esmakordne kogemus- koju, grimm maha ja pool päeva veel ees Kiiresti tegime esimese söögi kodus, grillisime liha ja hiljem läksime linnapeale. Traditsioone tuleb austada ja McFlurry tuli ikka ära süüa Peale võistlust oli mul planeeritud veel lisaks 9 päeva puhkust kohapeal mille võiks kokku võtta paari sõnaga: Söök, trenn, päike, bassein ja perekond. Võtsime vabalt, tegelesime sellega mis meeldib ja sain korralikult oma akusid laadida. Teadupäerast töötan päikesepatareidel ja meie kliimas on ikka keeruline funktsioneerida Kokkasime palju kodus ja tuleb tunnistada, et kvaliteetsest toorainest süüa tehes saab ikka 10x maitsvamaid asju kui kuskil väljas tellides. Üle pika aja sain köögis vabalt tunda- midagi ei kaalunud ja tervele perele sai "ühest potist" süüa tõsta. Meie lemmikuks said 100% veiselihast kotletid mida grilli peal küpsetasime (mõnusalt mediumiks) ja täistera kuklite vahel burgeriks tegime. Nom nom Samuti oli seal müügis 95% avokaado sisaldusega guacamole mida sai igale poole määrida. Puuviljade värskusest ja magususest ei hakka üldse kirjutamagi (mangod, ananassid jnejne). Ühesõnaga palju head toitu ja mõnusalt veedetud aega! Koju saabudes ootasid meid lennujaamas EKFL esindajad- mis oli väga armas üllatus (oleks teadnud, oleks juukseid kamminud vms ) ja Ott sõidutas isegi lõpuks koju ja aitas kohvrid ka üles tassida Vahepeal tänati EOK poolt pidulikult ka 1. poolaastal tiitlivõistlustelt medaleid toonud sportlaid (kahjuks ma ei saanud gaalal osaleda) ja sain diplomi tagantjärgi kätte. Kahjuks fitnessi medalite eest (v.a. MM ja EM kuld) preemiaid ei ole, sest tegemist ei ole olümpialaga... Nüüd olen 1,5 päeva tagasi tööpostil olnud aga õnneks Jaanipäeva nädal on lühike ja saangi kohe-kohe pikka nädalavahetust nautima minna. Mis siis edasi? Olen otsustanud sügisel igaljuhul võistelda ja mõttes on juba ka võistlused välja valitud. Olen hetkel otsimas sponsorit, kes aitaks välisvõistluste kulusid katta sest lõputult lihtsalt oma taskust ei jaksa seda kinni maksta... nii, et olen avatud erinevatele pakkumistele Hetkel olen IFBB poolt koostatud Elite Rankingu tabelis ülikõrgel, 6. kohal ja sügisese hooaja eesmärgiks on kindlasti käia just nendel võistlustel, kus punkte jagatakse, et kohta säilitada ja miks mitte ka tõsta. Kokku on tabelis hetkel 117 bikini võistlejat üle maailma erinevatest pikkuse kategooriatest. Uhke tunne küll! Esimene võistlus on sügisel 22.-25. september Arnold Classics Barcelona ja viimane 1.-4. detsember MM Prantsusmaal- Tuleb pikk ja suhteliselt hõre hooaeg, võistlused laiali praktiliselt 2,5 kuu peal- mis tähendab, et peab üksjagu "kabetama". Mis seal ikka, iga kogemus loeb ja väljakutsed mulle meeldivad! Ükski võistlus ei kvalifitseeru minu jaoks ka "kontrollvõistlusena" kuhu võiks nö poolkõva vormiga peale minna... elame näeme Treeningute mõttes olen toonud hetkel jõutreeningute arvu 1 trenni võrra allapoole- 5x nädalas ja muutnud natukene jaotust (Tuhar, Selg, Õlg+käsi, Jalg, Õlg) Rõhku tahaks panna siis õlale, tuharale, reiele ja lõpuks ka rasva% grammike madalamaks. Kardiole ka väga hetkel rõhku ei pane- treenin siis kui on isu. Ehk siis Juuli saab veel natukene rahulikumalt võtta, August, September on tõsisem ettevalmistus. Paksuks süüa igaljuhul ei saa Kaloreid veel see nädal ei loe, järgmisest nädalat äratan MFP ellu ja vaatan, millise kaloraažiga edasi minna (ise hetkelgi ei tea...) aga selline hommikust-õhtuni si** sööja ma nagunii ei ole- lihtsalt enesetunne läheb nii halvaks, kui keha suuremas koguses ebakvaliteetse toiduga toidan. Eks jäätist, burgerit jms ikka siia vahele on juhtunud, kahe hooaja vahel on suhteliselt väike auk, et mõned isud rahuldada, aga suuremat söögi-orgiat või nuumamist ei korralda. Küll aga olen kõvasti kaloraaži normaalse toidu pealt tõstnud (paraku mingisugusest tagurpidi dieedist rääkida ei saa kui puhkus kohe võistlusele otsa tuleb)... samas lohutan ennast, et lõpuks kaloraaž ei olnud teab mis madal kja (1800-1700) nii et vast ainevahetus ei ole ka väga "talveunes". Igaljuhul anna kehale natukene asu, grammike vähem koormust ja rohkem toitu, et jaksaks järgmine dieet ka minuga koostööd teha. Peale võistlust on 2 äärmust- üli madalal kaloraazil edasi tiksuda, või ennas täiesti notsuks süüa- kumbagi auku kukkuda ei soovi ja katsun leida kuldse kesktee. Seniks aga soovin jätkuvat mõnusat suve, ehk tuleb ka sooja&päikest... ja kirjutamiseni!
  12. Oleneb vist katist, minul oli lõpuks 18 naist mis ei ole teab mis lühike rida. Neid kahte võistlust on muidugi keeruline omavahel võrrelda ka- EM on ikka EM
  13. HelenaMangFitness.com

    Mitte et siiani oleks motivatsiooniga probleeme olnud aga täna postitati hunnik pilte Em-lt ja noh... nüüd on küll selline tunne et võiks veel vajadusel 2 kuud hooaega jätkata
  14. HelenaMangFitness.com

    Märkamatult on vahepeal 2 nädalat möödunud ja kätte ongi jõudnud see kõige magusam- viimane nädal Kohe-kohe saab juba mu 2. (!!!) bikinifitnessi hooaja "purki panna" ja kokkuvõtteid teha. Alles ju üldse alustasin selle alaga Ise olen kindel, et tegin igaks võistluseks eelmisest parema vormi ja nii lavalises liikumises, välimuses kui vormis on edasiminek olnud. Väsimuse, tüdimuse ja motivatsiooni langusega mul üldjuhul probleeme ei ole, noh ütleme nii et nüüd lõpus viimastel nädalatel on 90% ajast on OK olla. See ülejäänud 10%... on tunne et võiks see hooaeg nüüd läbi küll juba saada ja saaks jälle midagi natukene "teistmoodi" teha.... Sügise osas olen nats kahevahel, aga ei tee ühtegi otsust enne kui viimane võistlus tehtud ja paar nädalat puhatud.... Ühtpidi väga kibeleb, et võistelda, teistpidi vaadates kalendrisse- on sügisene hooaeg septembri lõpust detsembrini- ehk krd pikk.... Täna aga ärkasin, 150% motiveeritusega- viimane nädal, viimased päevad, kohati on tunne, et nüüd võiks juba läbi seinte joosta vms 1 teaser Mikk Jürissoni sulest- käisime Fitshopi jaoks pildistamas Olen veel vaid täna-homme kontoris ja siis K saan peaasjalikult tegeleda pakkimisega ning neljapäeval on juba minek. Neid põhjuseid miks ma seda reisi ootan on lihtsalt nii palju et ei suudagi kohe neid tähtsuse järjekorras reastada- viimane kaua oodatud võistlus (ohhh nii ootan juba et saaks jälle lavale ja seda tunnet kogeda), mu lemmik sihtriik- Hispaania, päike&soe kliima ja et saab sinna veel puhkama jääda, seda koos oma inimestega- ei oskagi rohkemat tahta (kui siis vaid seda et puhkus kestaks lõputult ja gelato kaloreid ei sisaldaks) Trennist: Muutsin peale Euroopakaid oma treeningava täielikult ära- jõutrenni lühendasin 45 minuti peale, 6st päevast vaid 2 ülakehale ja ülejäänud 4 erinevat alakeha päeva. Seeriaid palju ja korduseid veel rohkem. Muutus mõjus väga hästi, nii kehale kui vaimule. Lisaks juurde 30 min kerget kardiot lindil. Kokku 1h15min Nüüd viimased 2 nädalat enne võistlust olen teinud veel lisaks 30 min, peaasjalikult jooksnud. Kokku siis 1h45 min koormust 6 päeval nädalas. Joosta mulle meeldib, eriti kui keegi taga ei aja ja ilm ilus on Tegin eelmine nädalavahetus ühe pikema ringi ka- 23 km- kunagi sai päris tihti pikki distantse joostud. Kui päike paistab ja enrgiat jagub siis on lausa lust niimoodi kulgeda ja omi mõtteid mõlgutada, ajaliselt oli see umbes 2h15 min kui ma ei eksi... Eelmisel päeval oli meil firma üritus ja tegin täiesti ilma trackimata päeva- ehk energiat jagus (muidu dieedi lõppjärgus ei saaks soovitada sellist pikka otsa küll...) Samuti oleme ikka ratastega paaril korral sõitmas käinud- ehk igal võimalusel ikkagi endale vaheldust pakkuda. Midagi negatiivset ka- nüüd viimased paar päeva on hakanud parema jala tald/võlv tunda andma ja mulle tundub, et tegemist on ülekoormusega... Jooksmine on hetkel täitsa out ja isegi kontsakingi hetkel ei kanna.... Mis tähendab, et asi on tõsine Natukene teeb meele mõruks küll kui ei saa teha päris nii nagu planeeritud, aga mis siis ikka- lindi peal kaldega kõndimine on OK ja spinning ka, katsun need viimased päevad hakkama saada. Tegelt ega polegi palju jäänud- T, K ja N- kolm päeva ehk 3x60 min kardiot- reedel võtan aja maha ja puhkan, et L võistluspäeval võimalikult värske välja näha. Ja lõpuks see pahurdamine ei aita kuidagi edasi, tuleb leida alternatiivid ja hakkama saada. See väike asi mind juba enam ei takista! Toitumisest. Igav.igav.igav- ikka see Helena sööb oma juurikaid ja kana jms nõmedat ja ei midagi üleliia põnevat Seoses viimase nädalaga ei ole ühtegi muudatust ette näha- ei kaloraazis, vees, treeningus- lasen stabiilselt oma senise tempoga lõpuni. Ei näe põhjust midagi muuta. Lennukisse teen ka kogu päeva toidud kaasa- lendame lõunast ehk ilmselt paar vahepala ja üks täistoidukord- kana, muna, rohelist, puuvilju, pähkleid- see millega lennukisse lastakse. Teen toidud selle arvestusega kaasa et päeva lõpuni oleks mureta, siis ei ole enam vahet mis kell lõpuks "koju" jõuame- toitudega selleks päevaks kõik klaar- vaid kotist võtmise vaev ja igasugused ajalised viivitused ei muuda enam minu jaoks midagi. Kaloraaž siis 1700 cal ja toidust isutab hetkel kõige rohkem kõik värske- suvikõrvitsaga kanakotletid on ka juba mitmendat päeva menüüs, kui mahub siis saiaga, kui ei siis kapsalehtede vahel Täna käsisin ka viimast korda Eleriga poseerimas (pildid ei ole tänasest) ja üljoontes olen vormiga rahul, nüüd veel vaid viimane lihv ja nädala teises pooles rohkem puhkust. Järgmine kord kirjutan juba Hispaaniast
  15. IFBB Diamond Cup Portugal 2017 - June 2 - 4

    Ooo edu naised! Mõtlesin algselt isegi sinna minna aga võistluseid on ju palju ja võistlemine kallis ning lõpuks tuli teha omad valikud.
  16. Silja bikiinifitnessi ameerika mägedel

    68 ja 68... on ikka vahe küll millest keha koosneb!
  17. HelenaMangFitness.com

    Esmaspäeval ja uus nädal käes, tundub kuidagi asjakohane midagi kirjutada Tegelt ega midagi väga muutunud ei ole- võtsin terve eelnenud nädala väga rahulikult, tegin jõusaalist 1 puhkepäeva ja 1 jõutreeningu asendasin hoopis 2 tunnise rattasõiduga- see ju minu vana armastus, enne kui fitnessi armusin ja lubasin paar menüüvalist toidukorda. See muidugi ei tähenda, et need toidukorrad kaloraazile täies mahus juurde tulevad aga ilmselt natukene üle läks ikka... Kaal ja vorm on püsinud vaatamata igasugustele "kõrvalekalletele" peale Hispaaniat seal kus oli ka enne reisi, ehk siis kuskilt midagi "kaduma" pole läinud. Keha ja vaim on ka kenasti puhata saanud. Sellise kuuaja pikkuse pausiga muudmoodi ei saagi, vahepeal tuleb lihtsalt kergelt järele anda ja puhata... peab vaid valvel olema, et väga "lappama" ei läheks nende järeleandmistega Eks võistlejad teavad, millest jutt.... Nädalavahetusel osalesin veel Mai Jooksul (mis on mei kollektiiviga juba iga-aastane traditsioon). Vigastuse kartuses siiski oma rekordit lööma ei läindu ja kulgesin rahulikul 7km pikkuse raja läbi (eelmine aasta oli aeg 29 min, see aasta 39min). Kes seal osalenud on, teab millise massiga seal tegemist on ja pressimist ja teepervel jooksmist omajagu. Mõtlesin, et parem jätan selle "aja jooksmise" mõneks teiseks aastaks ja pigem lähen ilma vigastuseta koju. Ilm oli muidugi fantastiline ja joosta ju sellega mõnus. Tänasest lülitasin programmi tagasi hommikuse 30 min kerge kardio-treeningu mida teen tühja kõhuga ja otse voodist. Kuskil 2. km läheb uni ka üle Kahjuks ilm oli oluliselt jahedam ja terve tee sadas vihma, aga mind see juba ei takista. 30 minutit on nii lühike ots ka et möödub vilksamisi. Teise 30 min teen õhtul peale jõutrenni saalis. Enda motiveerimiseks valmistasin ka uue kalendri- mind ikka aitab see väga- naljalt ükski rist tegemata ei jää ja kleebitud on see koos piltidega loomulikult kööki, külmkapi uksele Vahepeal käisin ka poodides, ostsin kõik lavameigi jaosk tarviliku ja läbisin kiirkoolituse- nüüd pole muud kui ise kätt harjutada ja usun et saan Marbellas hakkama küll! Hooaega, dieeti, ettevalmistust jne on jäänud veel vaid 2 täisnädalat ja siis veel mõned loetud päevad peale ja ongi aeg jälle kohvreid pakkima hakata. Lõppu üks koogi pilt- retsepti leiab minu instast- rabarberi kohupiima kook, suhkruvaba nagu mulle meeldib Ja mõnusalt päikseline lõunasöök rõdul koos tütrega. Kausis hetke absoluutne lemmik- põhjaks jääkapsas jogurti, küüslaugu ja dijoni sinepi kastmega, peale kergelt Gheega praetud köögiviljad (paprika, suvikõrvits, seened) ja kana. Lihtne, kiire, toitev ja maitsev
  18. Põnevaid leide toidupoest.

    ja sinna veiseliha kotleti juurde http://www.leibur.ee/?lang=est&mid=1,4
  19. "Foodporn"

    Parmesan, peekon, oliivõli, kohvikoor- kõlab nagu korralik rasvane kook mis tähendab et pidi hästi maitsema
  20. HelenaMangFitness.com

    No nii, ongi sujuvalt nädal mööda saanud Hispaaniast naasmisest Olen aru saanud, et umbes nädal kulubki, et uuesti oma rütm leida. Ja kui võistlused on igal nädalavahetusel järjest... siis ei tasu illusioone tekitada, et vahepeal midagi "normaliseerub" Loomulikult kui ma oleksin kodune inimene ja fitness oleks kõik millele elada, oleks oluliselt lihtsam. Ma aga läksin lennujaamast praktiliselt otse tööle ja tööle lisaks vajab ja kodu, mees, laps ja koer oma tähelepanu Täna aga tunnen ennast lõpuks inimesena ja tagasi oma meeldivas rutiinis. Söökidest- tagasi olin teisipäevast ja läksin otse Pärnusse Hedon Spa-sse. Olin endale ette tellinud lõuna ja õhtusöögid- 600g köögivilja, 150g kanafileed, 10g oliivõli. Mis kujul seda serveerida või kas 1 või 2 käiguna- jätsin kokale vabad käed. Raimondi kokk sai selle ülesandega ideaalselt hakkama ja mul on vaid kiidusõnasid Hommiku bufees saan iseseisvalt hakkama- sõin veega keedetud putru võisilmaga ja kõrvale 4 keedetud muna (kollased jätsin küll tarbimata). Eelroog ja parempoolsel pildil 2 pearooga, ülemine ilma kastmeta mulle ja kastmega oli nö "by default" söök Milline armas üllatus mind toas ootas Lubasin endale tööpäeva lõppu ka ühe mõnusa massaazi- ohh kuidas ma seda vajasin Kahjuks küll jäävad tihti massaazid minu maitsele natukne liiiiga "silutavaks". Tegin etterutavalt kohe märkuse, et palun "tugevalt" ja kokkuvõttes oli OK! Ühseõnaga oli hea kohe back-on-track toitudega olla. Sest hooaeg pole ju minu jaoks läbi ja ei tahtnud igausugust "tähistamist" nädala pikkuseks venitada. Küll aga lubasin endale head paremat veel reedel kui võtsin Erki kaasa ja läksime Uulitsasse. Tahtsin juba peale Eesti Karikavõistluseid nende topelt kotletiga "paksukest" sööma minna, aga kuna Euroopakateni oli vaid nädal siis lükkus see plaan edasi... ühesõnaga selle paksukese ma sain ja hingasin sisse. Minu taldrik läkis juba kui Erkil veel pool söömata oli... Hinnanguliselt selline 1200 cal on see portsjon ikka Peale burgerit oli VAJA veel minna ja ammu igatsetud gelato üles leida- otsisin seda Hispaanias aga ei ristunud meie teed kuidagi... Frankfurdi lennukas isegi pakuti aga pistaatsia maitset ei olnud- seega ei hakanud võtma. Gelato Ladies oli meie valikuks ja võtsin 3 erinevat maitset: enamus pistaatsia, natuke ka tiramisu ja metsapähkli oma- kõik olid ikka MEGA head Paar maitset jäi veel wish-listi ka Igaljuhul seda kõhutäit oli tunda veel kuni järgmise lõunani, mul on alati ikka enesetundes korralik "toidupohmell" kui harjumuspäraselt rohkem/rasvasemat(suhkru rikkamat) söön. Kaal oli mul peale Hispaaniat sama mis minnes ja peale seda tegi ilusa +2kg hüppe, peeglistki oli näha, kuidas keha vett täis oli. Aga see on kõigest vesi ja tänaseks on enamus läinud. Igaljuhul isud said rahuldatud ja hea viimased 4 nädalat täis gaasiga edasi minna! Või noh, mis täis gaas, tegelikult on isegi jalg hetkel gaasilt maas- hommikune kardio on "puhkusel" ja kogu treeningakava muutsin ka ära. Kokkuvõttes on trenn lühem aga intensiivsem- lihastreeningule kulub vaid 45 min ja 30 min teen lindil- midagi vastavalt tujule (kaldega kõnd, sörkjooks vms). Kokku endiselt 6 treeningut nädalas ja 3(!) on suunatud alakehale. Puhkepausid pea olematud ja korduseid 15-20. Selle tulemusena olen juba mitu päeva täielik invaliid! Selline muutus on üli hästi mõjunud, lihased valutavad ikka mõnuga ja tegelt on niii mõnus saalis hoopis teistmoodi toimetada Teistmoodi kehale ja teistmoodi vaimule. Edasi vaatan natukene kaalu ja kuivuse pealt, millal ja mis mahus kardiot juurde toon. Hetkel katsun ilusti oma 1700 cal peal püsida ja palju magada ja treenida nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik Meeleolu on väga hea ja üldise väsimuse üle hetkel kurta ei saa- motivatsiooni ka jagub! Vaikselt teen plaane juba järgmiseks hooajaks ka, aga sellest mõni teine kord Nädalavahetusel veetsin aega Fitshopi perega Ilu Sõnumi messil ja tänan siinkohal kõiki kes ligi astusid ja tere ütlesite, nii tore on ka näost-näkku oma jälgijaid kohata Ootan lendu juba väga- Hispaania on mu lemmik maa ja seekord reisin koos terve perega ja jääme sinna puhkama ka Ja tegelt pole üldse palju jäänud ka- vaid 3 nädalat ja loetud päevad... Lõppu mõned Hispaania hõngulised pildid Kirjutamiseni!
  21. Rain Kuusnõmm blog

    Rain olid väga tubli abiline lavataga- aitähh selle eest kõikide bikiinide poolt ja soovin vaid meelekindlust off-seasoni algusesse- seda lihtsam järgmine hooaeg
  22. HelenaMangFitness.com

    Nii palju kui ma olen nüüd võistlustel käinud ja neid publikust vaadanud, siis videod ja pildid ei anna kunagi seda pilti edasi, mis kohapeal kohtunikele avaneb. Samuti mahtus kogu top 4 kui ma ei eksi siis vaid 4 punkti sisse, mis tähendab, et oligi väga võrdne ja need kohad jagunevad paljuski esmamulje ja isiklike eelistuste alusel. Otsuse vaagumiseks just palju aega pole. Sellega aga nõustun, et esimene koht oli supper ja uhke tema kõrval seista.
  23. HelenaMangFitness.com

    Aitäh! Natukene ongi jäänud mulje, et mingeid asju tehakse "sest alati on tehtud" või "teised ka teevad" jne. Mõtlemata, kui palju sellest tegelikult ka nö võitu saadakse ja mis "lõivuga".
  24. HelenaMangFitness.com

    Jah, tegelt võiks seda nimekirja isegi täiendata: korseti kandmisega (ei maksa segamini ajada tõstmisvööga), süsivesikute vältimise, ebanormaalselt madala rasva tarbimisega (ala 15-25g päevas) või vastupidi, ainult valgust toitumisega jne jne. Kindlasti on neid enimlevinud võtteid veel mida ikka meil "treenerid" soovitavad/käsivad oma õpilastel teha... jääb mulje nagu ilma ei saakski... Ausaltöeldes mõne inimese tegevus tundub juba kõrvaltvaadates kriminaalne. Loodetavasti õpilased ise vähemalt käivad ringi, satuvad siiagi lugema ja mõtlevad 2x enne kui kedagi pimesi usaldavad.... Tulevastele võistlejatele paneks veel südamega et alustage vormi tegemise kõrvalt ka oma toitumise paika sättimisest, kaloraaz võimalikult kõrgeks ja ainevahetus kiireks. Jah, see võtab aega aga kui alustada dieeti 1700 cal pealt siis head nahka sealt ei tule. Paraku enamus juhtudel päris nii ei saa, et avastan ükspäev et tahaks 3 kuu pärast laval olla. Või noh, ikka saab aga siis tulevadki igasugused ekstreemused ja "tulekahjude kustutamise võtted" mängu. Head tulemused nõuavad aega ja järjepidavat pingutamist. Kokkuvõttes on aga bikinifitnessis nõutav vorm ja välimus on saavutatav väga edukalt normaalse treeningkoormuse ja toitumisega, lihtsalt kannatust peab olema Ilusaid pilte veel EKV-lt Jüri Kartuli kaamerast
×