Jump to content

fantomin

Kasutajad
  • Sisu loend

    109
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik fantomin postitused

  1. Kaalulangetamine ning füüsilise vormi parandamine.

    0 süsivesikuid on suht võimatu. Ma ütleksin lihtsalt, et tuleb toituda täisväärtuslikult ja vastavalt eesmärkidele! Mul selle teema jaoks nüüd juhe koos, las spetsialistid siis aitavad.
  2. Kaalulangetamine ning füüsilise vormi parandamine.

    Ma kirjutasin rohkem enda kogemustest ja mida olen kuulnud. Ma rääkisin kaalu kaotamist saades samal ajal parem vorm. Ma ei usu, et ainult toitumisega parem füüsilisus tuleb. Seda küll jah, et kui ei söö kaloreid ja süsivesikuid täis, siis kaob kaal kergelt ja rasva % kindlasti koos sellega. Kui tegin ~27 trenni nädalas (BodyPump, BodyBalance, Step, BodyJam, BodyCombat, Spinning, Zumba, Stretching) ja ei sõõnud kindlasti kaloreid täis, siis mul läks rasva% alla 4 ja kaal oli suht väike minu pikkuse kohta. Nüüd teen 4 aeroobset ja 4-5 jõusaali nädalas ning olen küll kaalus juurde võtnud suht mitu kilo, kuid rasva% on siiski suht madal. Eks enamus sõltub siiski söömisest, kuid treenima peab ka vastavalt.
  3. Algaja treeningu korrad nädalas

    Ma ei garanteeri professionaalset vastust, kuid püüan ikkagi natukene abistada. Esiteks see kõik oleneb, et kuidas su keha sellele reageerib. Mõnel tulevad tulemused paremini tehes 5 trenni nädalas ja puhates vähem ning mõnel jällegi umbes 3 trenni nädalas ja puhates rohkem. Soovitan sul mõnda aega proovida teha 5 trenni nädalas ja vaadata ning tunnetada enda keha. Kindlasti võid teha vähemalt ühe kardiotreeningu nädalas, et oma südant ka treenida ning vastupidavust arendada jne. Tervisele ei ole sport seni kahjulik, kuni sa üle ei koorma ennast. Kindlasti pead korralikult toituma ja vajalikud ained kätte saama, et tulemused oleks paremad ja taastuksid kiiremini ära ning hea tervise garanteerimiseks. Soovitan koormustesti ära teha veendumaks, et süda on heas seisundis ja sa võid ikka koormust tõsta. Edu!
  4. Algajale jõutrenn

    Pigem jah 1-3 kordust (maksimaalse raskusega), et saada parim maksimaaljõud. Lihaskasvu ja massi tõusu kiirendavad toidulisandid unusta siis ära, tarbi valke 80-120g päevas. Samas kui ei ole soovi maksimaaljõudu kiiresti tõsta, vaid lihtsalt vaikselt jõudu juurde saada ning vähe lihast kasvatada ehk pigem toonida, kuid seejuures väga suuresti lihasvastupidavust arendada - BodyPump on selleks väga korralik või siis jõusaalis teed kordused kusagil 30-50.
  5. Peamine on see, et kõik lihased saaks treenitud ja kõikidele lihastele oleks ka piisavalt aega puhkamiseks ning kõik ülejäänu tuleb juba tunde järgi. See on jah kindel, et keha tahab vaheldust. ;D
  6. Kasv kinni?

    Kasvu võib natukene pidurdada küll, kui su keha pole veel oma pikkusega piisavalt välja arenenud ja sa hakkad väga tõsiselt lihast kasvatama. Väga oluline on peale trenni korralikult venitada, siis ei jää kasv kindlasti kinni. Nagu eelnevalt juba siin öeldud: "ära ole jõusaali tola". Tervet keha tuleb treenida, kuna muidu sul hiljem oht, et selg jääb rinna ja kõhu kõrval liiga nõrgaks ning siis hakkavad probleemid tekkima. Sa päris noor ja ei tea veel jõusaalist mitte midagi - ära tee endale liiga. Fitnessi lehel on mitmeid kavasid - vali endale mingi algajate kava ja küsi jõusaali treenerilt ka abi ning treeni kõiki lihaseid. Väga hea oleks sul proovida ära rühmatreening BodyPump. BodyPumpis saad enam-vähem kogeda kõikide lihaste treenimist ning saad natuke tehnikat lihvida jõusaali jaoks. Edu sulle!
  7. Päris keeruliseks oled endale asja teinud minu arvates. Jaga siis juba lihasgrupid neljale päevale ja ära hakka nädalas sama lihasgruppi kordama (võibolla ainult kõht tee kaks korda nädalas). Sinu treeningviis teha 4 päeva järjest ja kolm puhkust on normaalne, kuid parem oleks teha 2 trenni, 1 vaba, 2 trenni, 2 vaba nädala kohta (sinu keha neljapäevaks juba suht väsinud vist). Sa lisaks jõusaalile teed kardiot ka või midagi muud?
  8. Kordused

    Ära tunneta mitte ainult harjutust tehes vaid juba enne seda kuula oma keha. Vahel võid teha kergemate raskustega, sujuvamalt ja parema tehnikaga ning mõni teine päev jällegi vastupidi. Mõned harjutused on muidugi sellised, kus ei olegi mõtet teha liiga raske raskusega, kuna siis ei pruugi enam treenitav lihas saada vastavat koormust. Peamiselt erinevate surumiste korral võid proovida seda teist varianti ehk siis "kiiresti ja suurema raskusega, peaaegu nii et keha kaasa õõtsub". Aga peamine on see, et sa endale viga ei teeks.
  9. Kui sa uue plaani teed, siis võid küll jagada jõusaali kolmele päevale ja kaks korda nädalas miskit muud. Ma usun, et siis oleks parem, kui teed jõusaal, miski muu, puhkus, jõusaal, miski muu, jõusaal, puhkus - midagi taolist. Küll lihasmass kasvab edukalt, kui toitud õigesti ja trenni teed ka õigesti. 3x jõusaal + 2x midagi muud + 2 vaba päeva = vägagi mõistlik plaan.
  10. Kaalulangetamine ning füüsilise vormi parandamine.

    Eks mõne aja jooksul langetab ikka kaalu vaikselt ka, kuid siis peab tegema päris intensiivselt ja rohkem korduseid. Oleneb sellest, et kui kiiresti on soov kaalu langetada. Ma usun, et ta läheks pigem oma massi arvelt lihastesse ja kaotaks vaid mõned üksikud kilod. Pigem võiks alguses kiiresti mõned kilod juba maha saada ja siis hakata lihaseid toonima/kasvatama. Kui kõhnad inimesed tahavad tavaliselt kaalu juurde saada, siis tehakse seda pigem lihaskasvu arvelt ehk jõusaalis treenides. Kui tüsedad inimesed tahavad kaalu langetada, siis teevad kardiotreeningut. Ei saa väita, et jõusaalis ei saa kaalu üldse kaotada, kuid lihtsalt see ei ole piisavalt effektiivne.
  11. Trennikava.

    Mõeldud ja öeldud. Paljud teevad oma seeriad ära sedasi, et raskus hüpleb käes, seega vast liiga kerge. Ja nagu ma juba "htilga" kommentaarile kirjutasin, ei olegi see mõeldud, et ta peab kõik seeriad pingutama suutlikkuseni.
  12. Trennikava.

    Seepärast kirjutasingi "peaaegu"
  13. Trennikava.

    Kui sa tahad ikkagi tulemusi näha, siis tuleb jagada nädala peale ära. Sa ei suuda teha ju kõik lihasgrupid läbi enam-vähem maksimaalpingutusega ühel päeval. Sellest ei ole ka eriti kasu, kui sa lähed teed rinnale ühe harjutuse ja mingi 1-2 seeriat ning siis juba selg jne. Pealegi on sul vaja lihastel lasta korralikult puhata ja just seepärast on need ka ära jagatud, et sa ei treeniks sama lihasgruppi kas järgmisel päeval või siis ainult üks päev vahet. Kui teed ühel päeval jalad, siis saadjärgmine päev teha näiteks käed ja siis ülejärgmine kord juba selg, koht, õlad või mis iganes (kuna sa järgnevatel kordadel ei treeni kohe sama lihasgruppi jälle, siis see lihasgrupp saab suht suurel määral nendel päevadel ka puhkust lisaks puhkepäevadele). Pigem muretse kava, kus on 3-4 korrale nädalas lihasgrupid ära jagatud ja kordused siis tee vastavalt enda eesmärgile/vajadusele (ei ole mõtet teha enda jaoks kerge raskusega - peaks ikkagi iga seeria tulema vähemalt peaaegu maksimum pingutusega). Kõige olulisem on treenida tunde järgi ehk siis kuulata oma keha, kuna iga päev on uus ja erinev eelnevatest.
  14. Otseselt jõusaalile ei tule kasuks, kuid poksiga või mõne teise võitluskunstiga treenid väiksemaid lihaseid paremini. Jõusaalile kindlasti vajagi kõrvale vastupidavustreeningut ka ehk siis kardiotreeningut või näiteks poksi, kuna süda vajab samuti treenimist. Mind huvitab see, et sa siiani käinud 5 korda nädalas ja iga päev on erinev lihasgrupp. Peamiselt on kavades järgnevad: rind, triitseps, trapets, õlad, üla- ja alaselg, biitseps, randmed, reie esimene ja tagumine, sääred, kõht. Kas sa ikka treenid mitu lihasgruppi päevas ehk treenid kõiki eelnimetatud lihasgruppe või nendest ainult viit ja ülejäänusid üldse mitte? Lihasmassi saad arendada pigem jõusaalis ja toonida poksides. Kahjuks soovitada ei oska poksitrenni, kuid googeldades leiad kindlasti midagi.
  15. Kaalulangetamine ning füüsilise vormi parandamine.

    Oleksid võinud enda pikkuse juba ka ära mainida. Kaalu langetamiseks jääb jõusaalist kindlasti väheks, seega mine külasta umbes 2 korda nädalas kardiosaali (jookse umbes 40-60 minutit pulsiga ~120-140). Jõusaal võiks olla pigem 3-4 korda nädalas, kuna kahe päevaga nädalas ei jõua kõiki vajalikke lihasgruppe piisavalt treenida. Jõusaalis hoia siis kordused pigem 12-15 vahel ja tee 3-4 seeriat. Toitu korralikult, kuid ära süsivesikute ja kaloritega üle pinguta ning väldi väga rasvaseid ja magusaid toite. Päevane miinimum kalorite kogus + trennis kaotatud kalorite kogus püüa enam-vähem tasa süüa ning süsivesikud siis muidugi glükoosi ja glükogeeni taastamiseks. Valke siis peamiselt vaja aminohapeteks ja lihaste paremaks arenguks. Süsivesikuid tarbi treeningpäevadel ~250g ja puhkepäevadel ~180 ning valke võid igapäevaselt tarbida umbes ~140g. Rasva tarbi päevas ~85g. Ära muidugi unusta saada piisavas koguses kiudaineid (~25g päevas) ja vitamiine + omega-3 rasvhappeid jne. Ma hetkel suht väsinud juba, seega ei vastanud võibolla piisavalt põhjalikult, seega küsi julgelt juurde, kui midagi vaja teada ja ma püüan aidata.
  16. Mis oleks hea treeningkava?

    Kava valik oleneb sinu eesmärkidest. Ma usun, et sulle silma jäänud kava on igati mõistlikum võrreldes sellega, mida sa siiani teinud oled. Väga suureks miinuseks pean mina seda, et sa ei ole alaselga treeninud. Sa võiksid teha igale lihasgrupile vähemalt 2-3 erinevat harjutust ja sulle piisaks esialgu jaotada sedasi, et sa ei treeni sama lihasgruppi üle ühe korra nädalas.
  17. jõutrenn ja kalorid

    Sul oleks hea keskmiselt 8-12% rasva kehas. Kui rasva on liiga vähe, siis on kaitsesüsteem nõrk ehk keha võtab haiguseid veidi kergemini vastu.
  18. jõutrenn ja kalorid

    Sellist asja nagu dieet sinu vanuses ei ole küll mõtet ette võtta. Söö korralikult, et saaksid ikka oma päevase normaalse kalorite koguse kätte. Arvesta seda, et trennis sa kaotad veel lisaks kaloreid. Lihtsalt jälgi vajalikke näitajaid ja toitu tervislikult. Kindlasti ära tarbi üleliia süsivesikuid ja rasvasid. Kaloreid jälgi vastavalt oma päevasele kulutamisele. Valgud kindlasti hoia ka menüüs, et lihas areneks paremini. Sa ei pea mitte alla võtma, vaid pigem vormi saama. Tee kindlasti aeroobset ka ja küll su rasva% langeb aegamisi. Ela tervislikult ja täisväärtuslikult ning head treenimist sulle!
  19. kumb parem kas zumba või ringtreening?

    Zumba on vast mõnusam. Kui sa tüdined trenni tegemisest kiiresti ära ja ei viitsi pingutada, siis ringtreening pole vist sinu teema. Zumbas õpid uusi tantsusamme ja keha paremini kontrollima ning kaotad kaloreid hästi ja põletad rasva ka suht palju. Ringtreeningus põletad ka kaloreid hästi, kuid samas treenid korralikult palju vastupidavust ja toonid lihaseid(natukene isegi kasvatad). Kui võimalik, siis kaks korda nädalas zumba ja üks kord nädalas ringtreening oleks sulle väga hea ma usun. Head tulemusrikast treenimist!
  20. seeriate ning korduste arv(4x12 või 4x8 vüi milline?

    Sa võid teha sedasi, et alguses paned raskuse 12 korduse jaoks, järgmisel korral 10 korduse jaoks, siis juba 8 korduse jaoks ja viimase ka 8 või 6. See on väga effektiivne ja lihastele ka mugavam, kui ei pane kohe esimese korraga midagi väga ulmelist peale. 12 on siiski täitsa normaalne. Kui ikka kangi suudad peaaegu rinnani ära lasta ja korralikult ülesse suruda ning seda tehes 12 on sinu viimane piir, mil veel ülesse suruda jõuad, siis jõu- ja lihaskasv on kindlasti hea. Pingutus peab olema igastahes maksimaalne, et tulemused tuleksid paremini. Kui jõuad veel üle 12 teha selle teatud raskusega, siis pane ikka raskust juurde. Edu treenimisel!
  21. Küsitlus: trennide arv ja valgukogus

    Pole oluline. Ma kunagi tegin siia kasutaja, kuid ei ole nagu eriti foorumit lugenud. Mõtlesin, et uuriks teemasid ja siia jõudes vastasin siis juba ise ka. Ega ma kuupäeva küll ei vaadanud
  22. Küsitlus: trennide arv ja valgukogus

    Muidugi See ei ole üldse nii hull nagu paistab. Neli jõusaalipäeva on ära jagatud lihasgruppide vahel ja 5s päev on lihastele, mis vajavad rohkem tööd. Rühmatreeningutest on nädalas 1 BodyPump, 1 BodyAttack, 4 BodyJam. Ei ole üldse nii hull nagu paistab. Oli aegu mil tegin nädalas üle 20 rühmatreeningu mõned kuud järjest ja siis ka ülekoormust ei tulnud.
  23. Küsitlus: trennide arv ja valgukogus

    5 jõusaalitrenni + 6 rühmatreeningut nädalas ja umbes 120-150g valgukogus päeva kohta.
  24. Jõusaali tolad...

    Mina ei nõustu kindlasti punktiga 3. Ainult siis ma ei mõistaks seda, kui tegemist on kerge raskusega ja/või ei tehta maksimumi. Üldiselt on see nagu väga tugev hingamine, mis vajab välja laskmist koos pingutusega. Väga raske raskusega punnitades viimast on väga loomulik, et natuke ergutatakse ennast ja tehakse seejuures häälitsusi. Kui sa seda survet välja ei lase, siis sa võid lõhestada sedasi silmades või ninas omal veresooned või kõrvakile võib katki minna. Häälitsetakse ja karjutakse ikkagi vihast ja adrenaliinist, mis annab veel seda lisa powerit ja võimalust, et suudaksid teha maksimaalse soorituse. Punkt 2 on ka suht olenev. Peale igat seeriat oleks küll imelik, kuid peale teatud lihasgrupi lõpetamist võib ju üle kaeda, et milline on lihas pumbatuna. Kuigi kõige normaalsem oleks vist jah poseerida siis, kui trenn juba lõpetatud. Eestis võiks ka spordiklubides olla poseerimisruum. Siis ei peaks mehed keset jõusaali, peaaegu alasti, naistel trenni tegemist segama. :D
  25. Küsimus Reval Spordi kohta

    Revali Fitness paketiga saad käia 06:00-23:00 esmaspäevast pühapäevani nii palju, kui soovid. Rühmatreeningutesse saad minna ka piiramatu arv, kui rühmatreening ei ole täis. Erinevad saunad ja esimene koormustest on hinnas. Ujula on praegu remondis, kuid muidu on see ka hinnas. Kui oled Revali liige, siis saad treeningu ajaks parkida ka seni kuni kohti jätkub. http://www.revalsport.ee/Liikmetasud
×