Jump to content

fantomin

Kasutajad
  • Sisu loend

    109
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik fantomin postitused

  1. Vormi halvenemine

    @Archangel Tunnen sulle kaasa, kuna sinu arusaamad ikka suht mööda reaalsusest. Parem oleks lollused enda teada hoida ja mitte teadmatutele sellist asja rääkida - võibolla teevad veel sama... Pealegi valgu üleliigse tarbimise korral ei peaks lihased ära kukkumagi, pole mõtet asju välja mõelda. Sa võid ju korraga 100g valku sisse süüa, kuid poole sellest lased mõttetult välja ka. Kui kaal on umbes 75kg, siis päevane max norm oleks ~220g valku ja see jagatuna 5-6 toidukorra peale ehk siis ~40g ühe toidukorra kohta. Siinkohal on kindlasti oluline vahet teha kiiresti ja aeglaselt imenduvatel valkudel. Süsivesikutega on ka nii, et ega kohe rasva % laes ei peagi olema. Oleneb mitmetest oludest, näiteks kui palju sa aeroobset teed, kui palju aega enne magama minekut sa need süsivesikupaugud sisse võtad, kui hea su ainevahetus on, mis su kehatüüp on, kui palju on sinu jaoks palju süsivesikuid, kui palju sa päevas üldse sööd jne. Sa tundud suht liialdav olevat. Et sadu gramme süsivesikuid sisse süüa ühe toidukorraga, peaksid sa ikka päris palju korraga suutma toitu üldse ära süüa. Mine loe oma artikleid ja teisi erinevaid idiootsuseid edasi, kuid nendega sa keerad lihtsalt oma mõistuse segi. Netis kirjutatakse palju erinevaid versioone samadel teemadel, kuid siiski saavad vaid mõned üksikud nendest kõige õigemad olla. Sina pole vist neid päris õigeid veel ülesse leidnud või lihtsalt ei taha neid tunnistada. Pole mõtet siin teistele kärbseid pähe ajada. See on tõsiasi, et kogemused on kõige olulisemad ja kõigi keha reageerib erinevalt, kuid sinu näidud veidi üle pingutatud. Uskuge keda tahate (vaidlema ei viitsi hakata), mina olen enda teadmisi jaganud ja loodan, et keegi saab abi.
  2. Vormi halvenemine

    1g valku = ~4 kalorit..igaks-juhuks mainin Ja kusjuures 150g valke sul nüüd küll iga päev vaja ei lähe. 150g valke võid max tarbida trennipäeval, muidu ikka vähem...kuid oleneb ka eesmärkidest. Ära palju korraga söö (seejuures valgud jaga ka enam vähem võrdselt ära toidukordade peale) - väiksed portsjonid 5-6 korda päevas. Ära õhtul süsivesikutega hoogu satu, muidu läheb öösel rasvaks. Loodan, et ma kellegi juttu ei korranud..kõiki vastuseid polnud aega läbi lugeda praegu
  3. Sool ehk naatriumkloriid on vana hea krampide vastane nipp. Ma paljudele seda lisaks magneesiumile ja piisavas koguses vedeliku tarbimisele seevitanud, kuid ega keegi sellest huvitatud pole siiani eriti olnud. Aga sinu pealt siis tõestus, et abi sellest on (y)
  4. Hei! Väike tähelepanek tehnika kohta - - trenniringvaadet vaadates ei pea ma vihjama. Mul oli täna samuti jalapäev. Sai tehtud täna Oti õpetussõnade järgi esimest korda . Tuleb tõdeda, et harjutus on päris raske, kuid igati tõhus. Alguses oli raske harjuda, kuid teisel ringil sain juba täita alla lasta. Sai päris korralikult peale seda veel jalgade kõverdamisi kõhuli trenažööril tehtud ning need kaks harjutust kombinatsioonina panidki vist punkti minu reie tagumistele. Kuigi tegin korraliku venituse peale trenni, siiski on reie tagumised väga läbi omadega ja pole eriti kerge liigutada. Hea on see, et alaselga enam ei tule nii kergesti valud sisse ehk siis paranemine toimub edukalt. Olge mõnusad! (y)
  5. Tere Monika. Väga huvitav viis kodus treenimiseks. (y) Edu sulle kõigis tegemistes!
  6. Hei jälle! Oti kava järgides tegin täna esimest korda elus superseeriaid. Enne sai BodyJamis käidud ja siis jõusaalis oli rind + õlad + kõht. Pole nii hullu trenni veel olnud, et treenitud lihaseid paar tundi peale trenni ikka veel ei jaksa liigutada. Jään ootama jalapäeva - see saab kindlasti nutuselt põnev olema. Selles suhtes pean vist juba arvestama, et ega ma trepist ülesse peale trenni ei saa - pean roomama ma arvan.
  7. Ma pean siiski hea arengu juures olulisemaks tehnikat. Kui ikka väga raskega teha ja paljud teised lihased aitavad kaasa ning jätavad peamise treenitava lihase ainult poolele koormusele, siis sellel ei näe ma ka suurt mõtet. Pigem siiski teha sellise raskusega, et saaks korralikult tunde kätte ja õige tehnika peaks lõpuni vastuv - tundub tulemusrikkam. Aga eks vahel tuleb ju maksimaalset jõudu ka proovile panna. Zenjaga täitsa nõus (y)
  8. Minu jaoks on lendamine ja surumine kaks erinevat harjutust Eks maksimumuga lendamise tehnika võibolla natukene viletsam, kuid kindlasti mitte surumine.
  9. 22kg'stega lendamist teha polegi just eriti kerge. Ma teen 22stega tavaliselt siis, kui varuga 10 tuleb teha. Max mul vist oli õige lendamise tehnikaga 6 korda teha 28kg'stega, kuid ei ole päris kindel... Kui jõuan maksimaalnäitajate nädalani jälle, siis confirmin. Üldiselt rind pole just lemmikuim, pigem jalad ja triitseps ning õlad
  10. Sääred on ikka tõesti väga suure edasimineku teinud. Kui praegu juba nii hea, mis siis 10 nädala pärast veel..
  11. Täna sai jah jalapäev tehtud, kuid kahjuks mitte edukalt. Alaseljaga väga suured jamad (alles mõned päevad tagasi ei saanud kummardada ega mingit survet üldse avaldada), kuid hetkel püüan selga hoida ning seepärast sai ka väiksemate raskustega trenni tehtud. Preagu sai Revali peatreeneri Fjodoriga enam-vähem kindla diagnoosi, seega teen umbes 15 minutilised venitused peale igat trenni just nimme-niudelihasele, alaseljale, tuharatele ja reie sisekülgedele. Aega läheb kindlasti päris mitu nädalat, kuid korda peab ju saama. Kahjuks ei saa jalad praegu kindlasti koormust kätte, kuna mõnesid harjutusi pole isegi võimalik üldse teha. Peale seda hack-küki seeriat mõtlesin proovida 120kg (tavaliselt pingutan sellega ikka 6 kordust ära), kuid täna jõudsin alla lasta ja tundsin, et seda koormust mu selg enam ülesse ei suuda aidata. Võtan nüüd kergemalt nende harjutustega, mis alaselga suuresti mõjutavad ehk siis alaselga ei saa mõned nädalad eriti üldse treenida ja teatud jalaharjutused tuleb ka kõrvale jätta, kuid seejuures püüan kindlasti tunduvalt rohkem rõhku panna ülakeha suurenemisele. Tänan siinkohal Otti ka, kes kindlasti väga suureks abiks nii minu, kui ka teiste arengule! Edu kõigile ja eks millalgi ikka Revalis ühistreeningutel jälle näeme!
  12. Sten, see on alles algus sinu edukusele. Vorm ju päris hea ja kindlasti liigub paremuse poole. Kevade lõpuks ehk näeb siin sinust palju võimsama vormiga pilte ja siis hea võrrelda ning arengut näha.
  13. Siimul reied ja selg ikka päris korralikud - areng ikka toimub edukalt!
  14. Jah Marko, raskused küll toredad asjad, kuid tehnika veelgi olulisem. Triitseps küll eriti palju liikuda ei saanud ning biitseps läks suht palju keha abiga. Ma usun, et hea oleks vaadata sind ka siis tegemas neid harjutusi, kui raskused oleks kergemad ehk siis tehnika oleks tunduvalt ilusam ja lõppkokkuvõttes saaksid palju tugevama koormuse sellest ise kätte. Aga no võibolla muidu sa teedki nii, kuid videodes ainult tõstad raskused lakke? Aga muidu väga hea, et nii aktiivne oled ja ega enda vanuse kohta on sul füüsiliselt päris ilusad näitajad.
  15. Vaatasin Marko videosid - küki oma päris võimas ju. (y) Annab mulle motivatsiooni rohkem jalgadele pühenduda Väga tubli jah!
  16. Tere! Olen Rene Jaanus, Team Kiivikas uus liige. Vanus on 20 ja tõsisemalt jõusaaliga olen tegelenud ~5 kuud. Üldiselt trenni hakkasin tegema 13-aastaselt(kui mälu ei peta). Varem olen käinud 4 aastat karates, 1 aasta tae kwon dos ning mõnda aega õppinud veel erinevaid võitluskunste. Koduklubi on Reval Sport. Revaliga sai liitutud juba 5-6 aastat tagasi, kuid algselt seepärast, et karate trennid toimusid mõnda aega seal. Jõusaalis olin varem käinud väga vähe. 2010nda aasta sügisel hakkasin uuesti Revalit külastama: käisin natukene jõusaalis ning mõne aja pärast hakkasin osa võtma ka rühmatreeningutest. Kuni 2011nda aasta sügiseni sai rühmatreeningutes käidud umbes 23-27 trenni nädalas ja selle kõrvale jõusaali vist ainult kord nädalas. Olin juba varem huvitatud kulturismist ja selle kohta palju uurinud ning selle tulemuseks hakkasingi sügisest iseseisvalt jõusaaliga tegelema tõsisemalt. Siiani olen enda tehtud kava järgi trenni teinud ja toitunud natukene teisiti, kui seda olin varem teinud, kuid nüüd siis sai Teamiga liitutud ja ehk professionaalse abiga on tulemused ka kiiremad tulema. Hetkel teen 3 aeroobset treeningut nädalas (BodyJam) ja 4-5 jõusaali korda. Jõusaalis läheb tavaliselt 1,5h-2,5h. Lisandeid hakkasin alles hiljuti kasutama - Oti soovitusel Hera80, Dextro, Creatine. Eesmärk on areneda ja lõpuks ikkagi saada oma ala parimaks. Lootused ja ootused on suured ning see on selge, et selle nimel pean vaeva kõvasti nägema - väljakutse vastu võetud!. Küsida võib kõike ja hea nõu on ka alati teretulnud. Olge mõnusad! Siin ka paar vormipilti esimeselt ülevaatuselt 20.01.2012
  17. BodyJam

    BodyJam on tantsutrenn kaasaegsete tantsusammudega ja huvitavate kombinatsioonidega. Kuna BodyJamist keegi eriti ei räägi, siis mõtlesin teha topicu ja natukene sellest ka rääkida. Ise olen käinud BodyJamis alates kavast 53 ja nüüdseks on juba siis kava 58. Nagu igas teises LesMills programmis vahetub ka selles iga 3 kuu tagant kava. Alguses võib see tunduda väga keeruline ja mitte üldse tõhusa trennina. See vajab enamustele harjumist, kes pole varem tantsimisega tegelenud või kellel lihtsalt koreograafilistes trennides raskuseid. Üldiselt ei ole üksi kombinatsioon minu jaoks liiga keeruline olnud. Kui juba mõned korrad Jamis käinud ja liigutused hakkavad juba selgeks saama, siis iga korraga läheb ka instensiivsemaks. See põletab kaloreid väga hästi, kui korralikult kaasa teha ning mis peamine - see kõik on huvitav ja lõbus ning väga energiline. Trenni alguses on tavaliselt 2 esimest lugu soojendus siis edasi tulevad lühikesed kombinatsioonid mdia erinevate lugudega kokku liidetakse ja siis tuleb üks lugu taastumine. Peamine pikk kombinatsioon liidetakse kokku umbes 4-5 looga. Kõige viimane lugu on siis lõdvestus ja venitus. Muusika on igas kavas erinev ehk siis tantsustiilid on ka erinevad. BodyJamis on käinud läbi peaaegu kõik tuntumad tantsustiilid ja palju huvitavat on alati tulemas. Ise treenin Reval Spordis ja ei ole väga kindel, et millistes teistes klubides BodyJami läbi viiakse. Siiani on peamiselt enamus Jamis naised, kuid ärge kartke. Trenn on mõeldud kõigile ja kindlasti tuleb meestele ka kasuks mõned tantsusammud juurde õppida. Trennis saab tunda ja väljendada ennast suht vabalt, seega häbeneda pole midagi. Tasub proovida!
  18. jõudu, mitte lihaseid

    Peamiselt siiski rühmatreeninguid soovitan - BodyPump, BodyAttack, BodyCombat, spinning, jooga, pilates jne. Jõudu ja vastupidavust tuleb lihastesse korralikult - ei kasvata eriti lihast, pigem toonivad.
  19. Selja Treenimine

    Vali endale meelepärane treeningkava http://www.fitness.ee/treeningkavad ja ainus mida ma soovitan - ära tee jõutõmmet (kui teed, siis ikka päris kergelt). Jõutõmbega võid oma seljale kõvasti liiga teha, eriti just alguses. Kükkidega on ka sedasi, et ennem peaksid selja tugevamaks saama ja alles siis hakka raskema raskusega kükkima - sama lugu, võid seljale liiga teha. Edu treenimisel!
  20. Ott, sa oled ikka üks väga tubli ja tegija mees - müts maha. Edukat uut aastat sulle!
  21. Rekkamees

    Makaronid on ikka jah täielik jama ja ega purgisuppe päevast päeva süüa eriti hea samuti ei ole. Söö rohkem liha, kala ja rohelist. Väsimuse suhtes võib sul lihstalt teatud vitamiinide puudus olla. Arvestades, et 9 tundi oled umbes sõidus ja keskmiselt 8 tundi magad - tundi peaks enam-vähem vaba aega olema. Õpi süüa tegema(jääb mulje, et sulle kokata ei meeldi) või las keegi teeb sulle vahel..korralikku toitu peab ka sööma. Ma ei ole ise kunagi kaalunumbrit vähendama pidanud - aga vaata lihstalt toidulisandi suhtes midagi sellist, et see vähendaks sinu söögiisu ja siis ehk ei taha enam nii suuri portsjoneid korraga ära süüa. Sa võiksid midagi toidukordade vahepeal natuke näksida, et sul põhikordadel kõht nii tühi ei oleks. http://fitshop.fitness.ee/batoonid/0/readmore/368/Fast%20Dietmix%20Bar%2035g/ on mu mõned tuttavad kiitnud, et see vähendab söögiisu + kõik see mis seal kirjas veel on - tee proovi. Kui leiad aega, siis püüa tervisejooksu käia tegemas või kepikõndi(umbes kolm korda nädalas 60-90min). Seda ütlen kohe, et ega see ~5 minutit võimlemine või raskuste tõstmine eriti tulemusi ei anna küll. Mõte ei olegi sul kaalu langetada välimuse pärast, vaid pigem tervise pärast. Jõudu ja jaksu sulle!
  22. On abi vaja trenni tegemisel.

    Lõuatõmbeid tee pigem kitsa haardega. Kitsam haare võimaldab pikemat ja paremat venitust ning ka täielikumat kokkutõmmet võrreldes laia haardega.
  23. Mida arvate jõunäitajatest?

    Mul isiklikult läheb jõusaalis tavaliselt üle 1h20min kindlasti. Puhkepausid seeriate vahel on 50sec-1,5min. Kordused enamjaolt 8-12, seeriaid 3-4 ja harjutuste vahel on paus 3-4min. Ja kommentaariks teema algataja jõunäitajate kohta ütleksin ma, et tema vanuse kohta on täitsa normaalne suruda rinnalt võrreldes küki ja seljaga suht palju (noorena ei olda nii kogenud ja peamiselt alustavad enamus rohkem rinnalt surumisega või biitsepsi treenimisega ja sealt ka järeldus, et selg ning kükk jääb maha alguses). Hea on seegi, et ta kükki suudab teha enda kehakaalust raskema raskusega. Esmatähtis üldiselt on jõutõmme ja siis tulevad jalad ning sellele järgneb rind. Nõrga alaseljaga ei tee ka eriti suure raskusega kükke. Küll need küki ja selja näitajad peagi tunduvalt paremaks võrreldes rinnaga lähevad - see tuleb suht loomulikult ja küll ta ise ka aru saab, et selleks on ka vajadust. Küll mõne kuu pärast juba näitavad rohkem proportsioonis on
  24. MIna soovitan sul kang ka muretseda peamiselt kükkimise jaoks ja muidugi jõutõmbed ning selja tõmbed ja õlgadele kangi ülesse surumine jne. Kui sul on hantlid ja kang olemas, siis saadki tegelikult suht kõik harjutused ära teha mis tavaliselt on kavades. Väga vähesed harjutused masinaga on sellised, et seda ei saaks teha kangi või hantlitega. Aga ühe normaalse reguleeritava seljatoega pink on ka kindlasti soojalt soovitatav nagu juba eelnev vastaja mainis. Sul parem vaadata endale ise sobivamad harjutused sealt harjutustepangast, kuid samas siis sa võiksid juba paarile päevale oma harjutused ära jagada. Kui sa ühe päeva jooksul hakkad tegema mingi 20+ harjutust, siis sa tõesti enam viimaste harjutuste juures ei pruugi jaksata tehnikat heana hoida. Lihtsalt vaata, et sa saaks igale lihasgrupile umbes 2-3 harjutust ja see on täitsa okei. Jõudu treenimisel!
  25. Täielik algaja

    Sa võiks esialgu veidi aega jõusaalitrenni teha ja siis alles järeldused sellest võtta, et kas viitsid üldse sellise alaga tegeleda. Tegelikult oled sa ju päris noor ja su keha pole veel korralikult välja arenenud (preagu sul toimuvadki keha kõige suuremad muutused väga kiiresti). Sa sellises eas hetkel, kus ei saa midagi tõsiselt ette võtta - kõik võib väga äkki muutuda või pooleli jääda. Umbes 18-aastaselt mõtle uuesti, et kas ikka tahad sellega tõsisemalt tegeleda. Praegu tee vaikselt trenni ja proovi erinevaid treeninguid, kuna sulle võib miski muu palju enam meeldida. Selline on minu soovitus - edu!
×