Jump to content

matjusm

Kasutajad
  • Sisu loend

    1 300
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    4

Koik matjusm postitused

  1. YouTube videod

    Väga hea haarde tugevus, 200kg ilma pöidlalukuta rebimishaardega jõutõmme. Ise olen vaid 160kg nõnda tõmmanud. Keda huvitavad korralikud tõstespordi treeningvideod siis Dimitri Klokovil on neid nüüd hunnik üleval.
  2. YouTube videod

    Hitlerile tehakse ettekanne kükkidest:
  3. Harjutusi randmele.

    Minu meelest parim haarde tugevdaja (kui eesmärk on tugevamini kange käes hoida) on lihtsalt jõutõmbe seeria lõpus hoida kangi kinni nii kaua kui suudad, seda siis tavalise pealthaardega. Kui tahad eriti raskeks teha siis võta rebimishaardega kinni ehk käed eriti laialt.
  4. Mina küll ei mõista mida sa seal nii väga vigastada saad. Kõik tõstjad kükivad niimoodi, pluss veel paljud heitjad ja muud jõusportlased. Alguses on küll natuke ebamugav kuid sellega harjub väga kiirelt ära ja randmed saavutavad vastava paindlikkuse üpris kiiresti. Tuleb lihtsalt regulaarselt nõnda kükkida ja ongi asi korras.
  5. YouTube videod

    Mina ei saa kohe absoluutselt pihta.
  6. Smith masin ''rehabiliteerimise'' tarbeks

    Nii smithil kui tavalisel kangil rakendad jõudu ju kangile mille kaks otsa on üksteisega ühenduses nii et see jutt küll ei pea paika. Pigem tee oma harjutusi hantlitega ja vali raskus nõrgema poole järgi.
  7. Lisa massi

    Lihtsalt söö rohkem. Võid ka toitumiskava tellida mis oleks muidugi parem kuid ega see kehamassi kogumine mingi raketiteadus pole: lihtsalt tuleb rohkem süüa kui kulutad.
  8. Kindad

    Ise annan endale oma peas medali! Päris kena kogumik mul neid juba. Aga tõsiselt: käed ei ole katkised ja ma ei kasuta kunagi kindaid. Kui nahk on veidi paksemaks muutunud siis naljalt ikka enam kang käsi ribadeks ei rebi. Tõsi küll, beebipepu tekstuurist on mu käed ikka kaugel. Haarde koha pealt ei saa sinuga küll nõus olla. Võibolla sul peas tundub küll et on kindlam aga tegelikult kinnas ju suurendab kangi läbimõõtu ja seega teeb haarde raskemaks. Seega ei saa ma aru nendest meesteset kes jõutõmmet tehes vaevlevad kangi kinnio hoida kuid kindad on ikka käes.
  9. Probleem rebimistehnikaga

    Ehk on siin mõni klassikalise tõstmise spetsialist kes oskab rebimise tehnika poole pealt nõustada. Nimelt on mul selline probleem et suurematel raskustel (antud video on 95% max´ist) juhtub mul selline asi et enne lõplikku "plahvatust" jään ma nagu seisma, siis tõmban kangi kätega ja siis lennutan ta peakohale. Mul oleks hädasti vaja sellest lahti saada, ehk oskab keegi nõu anda.
  10. Probleem rebimistehnikaga

    Ma olen sinuga 100% nõus, kuid ometigi kasvas ju kulturism välja klassikalisest tõstmisest, mitte ei tekkinud niisama tühja koha peale. Lootsin et ehk mõni tõstja on ka siia foorumisse ära eksinud. Paistab huvitav teos olevat, kui ette satub siis tuleb hankida! 1) Kas jalgade teravuse all mõtled midagi sellist nagu Milko Tokola teeb?: 2) See on täitsa õige, ma tõepoolest kaotan tihti kangi ette kuid samas vahest saavutan peakohal sellise positsiooni kus kang on tagapool ja tundub palju kergem. Peab õppima seda stabiilselt saavutama. Kuid minu algse probleemi juurde tagasi minnes: kuidas saaks seda käte tõmmet elimineerida? Äkki tuleneb see sellest et õlad on kangist tagapool, seega olen sunnitud kätega kangi lähemale tõmbama? (ehk lahendus: ole rohkem kangi kohal õlgadega)
  11. Kindad

    See on lausa hirmuäratav kui palju mehi jõusaalis kinnastega käib kuid ma olen täheldanud ka üht huvitavat kuid üldsegi mitte üllatavat tendentsi: paljaste kätega treenijad on üldiselt suuremad, tugevamad ja teevad rohkem kükke ja vähem biitsepsit kui kinnastega mehed. Üks eriti huvitav tegelane minu jõusaalis kannab lisaks kinnastele käes švamme. Jah lugesite õieti: vannitoa švamme. Mõlemas käes on üks ja nendega ta teeb kõiki harjutusi. Mulle väga meeldib Mark Rippetoe tsitaat jõusaalikinnaste kohta: "Kui sa kannad kindaid siis vaata end nad sobiksid kokku su käekotiga".
  12. Treeningvideo muusika

    Tõenäoliselt on see lihtalt mingi suvaline lugu kusagilt production music kataloogist ehk et muusikakogumik mis on mõeldud spetsiifiliselt kasutamiseks videotes/televisioonis/filmides.
  13. Probleem rebimistehnikaga

    Tõstan oma vana teema taas üles. Olen vahepeal harjutanud ja võtnud raskusi vähemaks ning väike edasiminek on toimunud kuid ikkagi on probleem olemas. Ma vaatan et kui kang jõuab umbes reie keskosani siis ma lõpetan selja ja jalgadega tõmbamise ja hoopis tõmban edasi kätega. Oskab keegi soovitada kuidas seda parandada? Ehk rohkem rõhutada puusade ette lükkamist, ehk et lähen nendega kangi poole mitte ei tõmba kangi kätega endasse?
  14. YouTube videod

    Peadpööritav kiirus ja plahvatuslikkus sellel mehel:
  15. YouTube videod

    240kg rebimistasakaal/peakohal kükk.
  16. Venitamine

    Üks väga hea abivahend reie kakspea lihase venitamiseks on kummilint, Ma ise näiteks muidu ei suuda eriti hästi jalga enda poole tõmmata kuid sellega saab seda hõlpsamini teha. Kakspealihase venitamisel on veel üks tähtis roll: see aitab ära hoida seljavalusid. Mul oli vahepeal paar kuud kogu aeg selg valus, kuigi trennis tõstsin samu raskusi mida alati. Lugesin et see võib tulla vähesest painduvusest kakspealihastes ja seega hakkasin nendele tähelepanu pöörama ning umbes nädal pärast venituste alustamist olid kõik valud kadunud.
  17. Sea-ja veiseliha asendamine toitumiskavas

    Sea ja veiselihast on võimalik teha mustmiljon erinevat rooga mis on kõik erinevate maitsete, tekstuuri ja muude omadustega. Kui täpselt sama asja päevast päeva süüa siis muidugi tüütab ära kuid retsepte kuidas liha teha on küll lugematu hulk. Ma arvan et sul on lihtsalt väike insipratsioonipuudus köögis. Loe mida erinevat on võimalik valmistada ja eksperimenteeri.
  18. YouTube videod

    Aitab nendest ilusatest saledatest naistest, nüüd on aeg vaadata kuidas üks suur jäme mees 270kg peakohale paneb.
  19. Uurimistöö jõusaali teemal

    Päris head jõutreeningu teaduse ülevaated koos viidetega teaduslikele artiklitele on saadaval siin: http://startingstrength.com/index.php/site/the_year_in_strength_science_2012 http://startingstrength.com/index.php/site/the_year_in_strength_science_2011
  20. Mart Seim 225 kg

    Rõõm näha et meil on jälle tõstespordi tippe sirgumas. Ma arvan et kui Seim samas vaimus jätkab siis on tal väga reaalne lootus 2016 Riosse sõita. Leho Pent ehk ka ja kui mitte see kord siis 2020 ehk Mihkel Jalajas ka.
  21. Kõikvõimas KÜKK

    Eelmine nädal oli huvitav kogemus turjal kükiga: Ma kükin tõstja stiilis ehk et platvormil ja seega ilma kaitsmeteta. Igal juhul olin raskusega jõudmas oma isikliku rekordi lähedale ja 5kg kergema kangiga tuli 2x ilusti ära. Panin raskust juurde ja ei jõudnud (mitte et jõudu oleks vähe, lasin lihtsalt seljas pinge maha ja kaldusin ette) ning olin liiga ette kallutatud et kangi taha visata. Polnud muud midagi teha kui et viskasin üle pea ette ja endale üllatuseks, ei olnud selles midagi hullu, ei saanud viga ega midagi. Nüüd otseloomulikult ei ole see hea ega kaugeltki soovitatav variant kuidas nurjunud kükist vabaneda kuid see andis julgust juurde selles mõttes et isegi kangi ette kaotades ei pruugi midagi hullu juhtuda (või mul lihtsalt vedas).
  22. Tõstjale on tsink väga tähtis: kui korralikult rebimistrenni teha siis võivad käed pärast üpris sodid olla ja nahk on kohati maha hõõrutud. Kuid kui hakkasin tsinki võtma siis paranes naha taastumine märgatavalt.
  23. Kaalud rasvaprotsendi mõõtjaga

    Vastasin just ise oma küsimusele sest sel nädalal oli keharasvaprotsendi mõõtjatega huvitav kogemus. Kõigepealt sai proovitud seda käeshoitud masinat millega sain numbri 25.6% mida kohe absoluutselt ei tahtnud uskuda. Testi läbiviia ütles ka et minu suguse inimese puhul (kel suur osa kehamassist reielihastes) on see käeshoitud aparaat vaid aiateibaste näitamiseks sest elekter voolab vaid läbi ülakeha. Siis aga prooviisn seda masinat kus elektrood kinnitati nii jala kui käe külge ja sealt tuli numbriks 19.6% mis selle arsti sõnul pidi suhteliselt täpne olema. Ehk vahe oli lausa 6%!
  24. 6-1x0+2/2= ?

    Mind hämmastab ikka ja jälle see kuidas nii paljudel inimestel on raskusi ka kõige elementaarsemate peastarvutustehetega, minu jaoks on need kõige lihtsamad asjad maailmas. Näiteks nii paljud jäävad hätta isegi sellega et kui tuleb restoranis arve ja on soov 10% jootraha jätta siis kui palju tuleb arvele otsa liita: nii mõnigi haarab kohe telefoni järele et kalkulaatorit klõbistada. Näiteks kui sinu küki maksimum on 150kg ja kangil on 120kg, kui paljud suudavad peast ilma pikema vaevata öelda mitu % maxist peal on? Mulle tuleb kõik see kuidagi automaatselt ning õnneks olen leidnud ka vastava eriala kus selle eest mulle makstakse: nüüd istun pintsaku ja lipsuga kontorihoones ja analüüsin Exceli tabeleid.
  25. 100 kg väljakutse

    Rääkides Hundi jõunumbritest siis väidetavalt suudab see mees 156kg rebida mis oleks vaid napilt alla praeguse Eesti rekordi ning eriti uhke kui arvestada et tegemist on üle 2m pikkuse mehega. Seda NFLi testi tahaks huvi pärast küll kunagi proovida, vaadata palju tuleb ära ja kuidas võrdlen nende meestega.
×