Jump to content

Sipelganna

Kasutajad
  • Sisu loend

    6
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

Sipelganna

  • Tase
    Vaatleja
  1. Tellisin siin omale mõned päevad tagasi Dietmixi, aga nüüd pole pakki lahti teinudki. Seda soovitatakse treeningust taastumiseks, aga selle koostis paneb mind pulbri tõhususes kahtlema. Kommentaarid olid küll paljulubavad, aga - peale aeroobset soovitatakse valku tarvitada, kuid Dietmixis on sees mitte oluliselt vähem süsivesikuid, millest pool (!) on suhkur. Mind huvitab, miks salenemiseks mõeldud pulbrile üldse suhkrut lisatakse, kui võiks suhkruasendajaga läbi ajada? Suhkur peale trenni ei ole ju mingil moel kasulik. Või on selles mingi oma iva, mille peale ma ei tule? Kumb siis on targem peale trenni, kas võtta Dietmixi või süüa puhast valku, näiteks munavalgest tehtud omlett kanafileega? Süsivesikud kuuldavasti peale trenni on ka vajalikud, aga see suur suhkrusisaldus, millele ma enne tähelepanu ei pööranud, ei lase nüüd käel tõusta paki avamiseks. Või peaks seda lihtsalt toidukorra asendajana päeva esimeses pooles kasutama? Ja küsimus rasvapõletajate kohta. Ostan omale poksikoti, millega kodus trenni tahan tegema hakata. Piilusin siin poes müüdavaid rasvapõletajaid ja jäi silma Crp. Jutt on küll koleilus, kuid erilisi kommentaare selle kohta ei leidnud. Kas mul oleks mõttekam pigem enne trenni võtta Crp-d või osta Fat Burner või (arvestades trenni intensiivsust) üldse mitte midagi peale vee tarvitada? Kuna need igasugused spordipulbrid jms kraam on minu jaoks täiesti uus valdkond, siis oleks hästi meeldiv asjatundlike inimeste arvamusi/soovitusi saada! Kui tõhusad/vajalikud need tooted lõppude lõpuks siiski on?
  2. Kõhulihasteharjutused - kui tihti?

    Tallinnas. Üritan veel oma jõududega hakkama saada. Kui paari nädala jooksul tulemusi näha ei ole, viskan lusika nurka ja küsin kellegi spetsialisti käest nõu. Aitäh vastajatele veelkord!
  3. Kõhulihasteharjutused - kui tihti?

    Ahh, ega ma ei tea jah tegelt suurt midagi. Tundub, et ainuke asi, mida õigesti teen, on kõhulihaste harjutused. Aga need võivad sama hästi ka tegemata jääda, sest nii edasi tegutsedes võingi tulemusi ootama jääda. Ei kujuta ette, 160 cm pikkust ja 56 kg kaalu ei ole normaalne (rääkides füüsilisest vormist, mitte tervislikkuse aspektist). Vähemalt panin eesmärgi paika - minimaalselt 50 kg peale saada 1. juuniks. Praegu ennast vaadates ei tundu 6 kilost küll piisavat. 3 kuust see-eest tundub. Nüüd ma siin siis olen oma portsu otsas. Peab vist jah toitumiskava tellima. Või midagigi.
  4. Kõhulihasteharjutused - kui tihti?

    Oeh jah. Arvamusi on tõesti mitmesuguseid. Huvi pärast võiks ju proovida valgu- ja rasvarikast hommikusööki, vaadata, kuidas see mu enesetundele ja seedimisele mõjub. Kuigi praegune söögikava "hommikupuder > lõunajogurt ja puuviljad kuni õhtuni välja > 20 paiku võileivake ja püreesupike juurviljakestest" tundub toimivat. Söögiisu kontrolli all ja energiat rohkem kui küll. Mida rasvade all muidu silmas peetakse? Motivatsiooniga on kõige rohkem muresid jah. Ise siin mõtlesin omale sellise kava kokku panna, et lisaks igaõhtustele kõhulihasteharjutustele teeks pool tundi päevas kiirkõndi ja õhtul rahmeldaks veel pool tunnikest mingit moodi (rattasõit, tantsimine, fitness palli otsas aelemine, poksikott). Paneks rõhku treeningtüübi mitmekesisusele, iga õhtu erinev (iga õhtu = tööpäevad). Kusjuures oma kõhulihaseid treenin ma vahetult enne magamaminekut. Siis, kui viimasest söögikorrast on piisavalt aega möödunud. Kas nende treenimisele järgnev mittesöömine on väga halb/kasutu? Et muidu on arukas mingit valku tarbida peale lihasharjutusi? Selline küsimus ka veel - kui kõht annab paar tundi enne voodisse minemist endast märku ja tekib soov midagi natuke hamba alla pista, et päris nälgima ei peaks, siis mida peaksin eelistama - paar ampsu kodujuustu, pähklit või puuvili (pirn, õun, kiivi, apelsin)? See küsimus vaevab mind iga kord, kui vastav olukord tekib. Siiani olen lähtunud sellest, et süsivesik küll, aga kuna näiteks pirnis on kõige vähem kaloreid, siis otsustan selle kasuks. Aga ma ei tea, kas see on ikka taibukas. Aitäh kõikidele vastajatele!
  5. Olen juba mitu kuud järjest ühe kindla 10-minutilise programmi järgi kõhulihastele harjutusi teinud, aeg-ajalt neid vahetades ja raskemaks muutes. Oli aeg, kus viitsisin igal hommikul ja õhtul jännata, siis aga lugesin, et nii tihti pole üldse soovitatav, et 15 minutit 3 korda nädalas pidi piisav olema, muidu lihased ei saa taastuda jne. Nüüd ma ei teagi, kui tihti oleks kõige kasulikum harjutusi teha. Kas iga õhtu 5 korda nädalas on palju pakutud? Või peaks ülepäeviti ja pikemalt tegema? Üleüldiselt on nii, et tunnen, et kõhulihased on täitsa olemas ja ikka tunduvalt tugevamad kui varem, probleem aga selles, et kuna olen alati pisut ümmargune olnud, siis ei ole neid näha. Korraliku dieedi ja toitumisega ei ole raske rasvast lahti saada, aga kui tuleb stressirohke periood, ei viitsi ma üldse mingit toitumist jälgida, trennist rääkimata. Ja nii ta mul kõigub - kõik vaev, mida näinud olen, pool sellest kaob sellel "stressiperioodil". Nokk kinni, saba lahti. Juba ammu olen mõelnud minna jõusaali ja omale eratreeneri võtta, kes mind eesmärgini aitaks viia. Probleem aga selles, et see on suhteliselt kulukas lõbu, aga paraku ei saa ma enne suve üldse suuri väljaminekuid endale lubada, ent suvi on see aeg, kus juba tahan vormis olla! Iga aasta ma luban endale, et SELLEKS suveks saan ennast korda ja julgen randa minna. Ja mis juhtub? Kui soojad ilmad tulevad, siis ikka kirun ennast, et ei suutnud käsile võtta. Omapäi ma jõusaali ronima ei hakka. Ükskord käisin, see lõppes sellega, et jooksin pool tundi lindi peal, kangutasin paar korda kangi ja tulin tulema. Esiteks ei oska midagi peale hakata - nagu jobu vaatad, kuidas teised rassivad ja oma asja ajavad. Teiseks, isegi kui mul oleks treeningkava, siis tean, et mul ei jätkuks püsivust seal käia. Mul oleks vaja kedagi, kes võtab kratist kinni ja kostitab mind väikse näopeksuga, kui hakkan laisaks muutuma või vabandusi otsima, et mitte trenni minna (piltlikult öeldes siis). Kedagi, kes aitaks mul motiveeritud püsida ja konkreetselt minuga tegeleks. Aga 500 krooni tunnis maksta mul tõesti kahjuks ei ole võimalik Minu "ilusa keha" saladusi ongi ilmselt praegu rohkem rasva põletada. Muidu üritan võimalikult palju ennast liigutada, kõnnin vähemalt pool tundi päevas 5 korda nädalas, kui aega ja võimalust on, siis 1-2 tundi. Fat Burner näppude vahele ja minekut. Jooksmas olen proovinud käia, mõnel ilusal lumisel hommikul või päikesepaistelisel suvehommikul metsas on seda isegi nauditav teha, aga üldselt tüütab ka see mind kiiresti ära ja sinnapaika see jääb. Üks suurimaid probleeme minu puhul ongi see, et ma lihtsalt tüdinen kiiresti ära asjadest. Loomult olen juba selline rahutu ja vajan vaheldust. Toitumine on üks asi, mis on mul kontrolli all, kui mingeid imelikke perioode pole, kus tahaks ainult šokolaadi kugistada või süsivesikuid tarbida. Liha söön vähe (kui, siis linnu), põhiliselt kala, köögiviljad, puuviljad ja teraviljad. Hommikuti pudru, peale 21 ei söö (magama lähen tavaliselt 1-2 paiku), toidukorrad 3-4 tunni tagant, portsjonid väiksemapoolsed, sellised, et kõht meeldivalt täis saaks. Kui peaks vajadus tekkima, siis näksimiseks alati pähklisegu kaasas. Päevas joon 1,5-2 liitrit vett, lisaks taimeteesid. Toitumine on lausa nii tervislik, et enesetunne on väga hea, seedimine korralik ja tervis ka viimasepeal. Kui seda kombineerida korraliku, spetsiaalselt minule koostatud treeningkava ja järjepidevusega, siis olen üsna veendunud, et suveks oleks mu keha vormis ja uhkustamist väärt. Aga no ei oska ise siit edasi minna. Tegelikult masendav - muidu täitsa tipp-topp neiu, kui ainult üleliigse rasva maha saaks... Oehh, kolepikk tekst tuli. Vähemalt sai murekoormat kergendatud. Asjatundjad, kes te viitsisite mu muinasjutu läbi lugeda, andke palun-palun-palun nõu, mis endaga peale peaksin hakkama!
×