Jump to content

Lev

Kasutajad
  • Content count

266
  • Last visited

Everything posted by Lev

1. KAALU TÕSTMINE

Olen sinuga täiesti nõus! Aga kujuta nüüd ette seda poissi sellises kaalus nagu ta on. Sellises kaalus ei saa mingit rinda olla, seega tunnetust veel vähem, kuna midagi ei ole lihtsalt tunnetada . Ei ole olemas õiget ega valet ja kindlasti tuleb ära proovida ka isoleeritud harjutused. Soovitasin kaldpingil kangi surumist, kuna seal ei hakka need kõhnad käed niimoodi vibama ja sooritust saab teha korralikult+ käed saavad lisakoormust.
  2. Sheik

Ma ise olen teinud piim, kohupiim, marjad ja banaan. Aga eks sa ise katseta ja proovi igasugu asju.
  3. KAALU TÕSTMINE

Asja point? Ma ei viitsi siin foorumis nüüd nii pikalt ja laialt ka rääkida, miks üht või teist asja teha. ta võix ju ainult horizontaali ka teha aga , et natuke mitmekülgsem oleks soovitan ka kaldpingil, et ülemine osa ka koormust saaks. Sama kehtib sääre puhul. Kui ma midagi halvasti soovitasin siis paranda mind.
  4. KAALU TÕSTMINE

Kõige lihtsam kava sulle on Esmasp- Rind. Esmalt lamades surumine, kaldpingil surumine. siis tee kangiga biitsa ja triitsale prantsuse surumist. Kolmap-selg. põhiline on lõuatõmme. jõutõmme ja näiteks kangi kõhtu tõmbed. Reede-jalad. Kükk, säär püsti ja istudes. Reie tagumine masinal. Selgita oma max raskused välja ennem kui treenima hakkad. Rekordite järgi arvutad välja, mis raskuseid kasutad! Näiteks rinnalt surud 100kg siis trenni teed 80kg( ehk siis 80% oma max). Soojendust tee max 2 seeriat kerge raskusega ja siis hakka oma tööseeriaid tegema. Ära tee ühe harjutuse kohta rohkem kui 4 seeriat. Käsi võid tegelikult iga trennipäev teha aga siis tee mõõdukalt ehk siis max 4 seeriat biitsale ja triitsale.( vastasel juhul tekib raskusi taastumisega)
  5. KAALU TÕSTMINE

Kui sulle öeldakse, et söö ja veel kord söö siis ma seletan sulle natuke lähemal, mida see tähendab. Kui sa vaatad jogurtit siis seal on palju süsivesikuid mis? Aga need on suhkru arvelt, kuid sul on vaja liitsüsivesikuid. Kui planeerid oma toitumist siis lisa sinna palju pruuni riisi( mitte valget) ja tatart. Neis on palju liitsüsivesikuid, mis annavad sulle korralikult energiat, et treenida ja ületaastuda.( tatras ja riisis on omajagu ka valke, milles on palju kasulikke aminohappeid). Valgud peaksid saama primaarselt lihast ( kui rahakott võimaldab). Head valguallikad on ka kohupiim( võta rasvata ja süsivesikuteta kohupiim) ja kodujuust. Ühesõnaga söö palju valke( sinule piisab 150g) ja liitsüsivesikuid nagu pruun riis ja tatar( sinule sobiks 250-400g süsivesikuid päevas). Söö vähem suhkruid, sest muidu näed kaalu tõusmas aga mitte lihaste arvelt:). Kasulikke rasvu ka ära unusta, kuna need aitavad hormoonidel funktioneerida.Kasulikke rasvade kohta loe mõnest varasemast teemast:) Trenni tee madalate kordustega( 6-8 ). Saad kiiresti jõunäitajad üles ja stimuleerid korralikult lihaskasvu.( püüa iga nädal raskusi tõsta 2.5-5kg kaupa) Suurtele lihastele nagu rind, selg ja jalad tee 10-12 seeriat. ( seeriate vahelised pausid olgu max 3min!) Väiksemad lihased nagu biitseps, triitseps, õlad tee 6-8 seeriat. Treeni mitte rohkem, kui 3 korda nädalas. Väldi aeroobset või limiteeri see 1h nädalas. Usun, et kui nii toitud ja treenid hämmastad ennastki, kui kiiresti on võimalik areneda Loodan, et minust oli abi.
  6. Leukic Hardcore?

Kui sul pappi on siis nanox9, andis mulle ränga pump effekti isegi karmil dieedil olles. Hea toode aga minu jaoks kallis.
  7. SUUR SUUR PROBLEEM SELJAGA

Kui sa veel proovinud ei ole siis proovi 2-3 korda nädalas teha trenni seljale. Igas trennis kuskil 40 kordust. Näiteks 4x10 või 4x12. Iga trenn teed erinevat harjutust. Trennidele jäta vahet vähemalt 1 päev. Üle kuu aja ära nii palju tee muidu hiljem ületreening.
  8. Nitrix (tbl) AVPT

Sooned tulevad sul eriti esile siis, kui sa oled kuiv. (On ka erandeid ) Olen muidu kasutanud ka aga ainult 3 nädalat. Liiga kallis minu jaoks. Aga pump oli võimas!
  9. Suurem raskus.

Vale! Alati ei pea suuri raskusi kasutama. Kindlasti tuleb teha jõuperioode ja massiperioode. Massiperiood kujutab siis endast väiksemaid raskusi kuna pausid seeriate vahel on väiksemad. See muidugi ei välista, et jõuperioodiga massi ei tule
  10. Sööme - joome kõike ja....

Vastasin algul 0% naljaga pooleks. Kindlasti on mõned, kes pole kasutanud aga sel juhul peab ka päris hea geneetika olema, või pole lihtsalt nii suures kaalugrupis, et hakata midagi kasutama.
  11. Mida süüa?

Juba teema alguses on aru saada, et siit mingit tõsist juttu ei tule . Keegi ns teeb pulli ja küsib nimelt lolle küsimusi. Vb teisel pool arvutit on 10a?
  12. Kõige paremini arenenud lihas?

Tempoga manipuleerides on kõik võimalik! Näiteks sooritad kätekõverdusi 4 0 2 0 süsteemis ja seeriate vahelised pausid max 1min. Ega iga mees 10 seeriani ei jõua . Ja kui liiga tugev oled siis võid ühe käega kätekõverdusi seeriatena teha.
  13. Trenn

Kui sa ei söö korralikult ja nagunii korralikult sööma ei hakka( ise tead mis teed ). Siis ega sellest Mass2 kahju küll ei oleks! Ma ise soovitaks sul osta pigem whey vadakuvalk mis maksab kuskil 200kr ja sinna kõrvale trauben sucherit mis maksab 25kg( kõigest jätkub kuuks ajaks, kui 3 korda nädalas treenid).
  14. Suitsust loobumine

1a tagasi oli probleem, et ei saanud kaalu juurde kuidagi. Tegin tugevalt trenni ja sõin palju valku ja süsivesikuid, rasvu.Suitsu maha jättes sain kahe kuuga 9-10kg juurde millest vähemalt 6kg oli lihast. Siiamaani pole suitsu teinud ja ei taha ka.
  15. Kuidas arvutada LIHA kaloreid

Kusjuures ma olen alati arvutanud valmis tehtud liha järgi( mis tegelikult pole õige ). Seega kui ise arvasin, et sõin 30g valku siis sõin hoopis 60g. Nüüd läheb raha tunduvalt vähem, kuna arvutan toore massi järgi Lisaks selle ka ära, et kasutan liha praadimisel ainult vett mistõttu jääb liha mahlasem. Lihale ei teki kõvemat koorikut ka peale.(igalt poolt pehme)
  16. Trapets proportsioonist väljas

Ma usun, et teema algataja peab silmas just ns eestvaates ilma poseerimata. Poosid pole alati perfectselt võetud ja seetõttu võib jääda mulje, et üks pool suurem:D. Aga võin ka eksida:P
  17. Trapets proportsioonist väljas

See ei kehti kõigi puhul, kuid mina kuulun nende hulka, kes pole lapsena rühti jälginud ja nii on näiteks üks õlg pisut allpool jne. Kui hoiak pole täiesti proportsionaalne( eriti õlgades ) siis võibki üks trapets suurem tunduda.
  18. JÄLLE DOPING

Kui ta teadis, mida ta kasutab siis oleks võinud ajastuse peale ka mõelda .
  19. Kaldpingil lased kangi ilusti ülemisele rinnaosale. Ennast sätid puki alla nii, et saaks korralikult kangi võtta. raskuse valid väiksema, kui lamades surumisel ja kordused jätad samaks.
  20. Millal ja kuidas lihased kõhetuvad?

See on pelgalt minu arvamus aga mõtle nüüd... Kui 100kg lihasmägi kaotab 10-15 kg on ta ikka lihastes ju. Aga kui noor poiss, kes pole kaua treeninud ja kaalub näiteks 80kg ja kukkub 75 või 70kg peale siis tundub kaotus visuaalselt suurem.
  21. Mure söömisega...

Sa teed trenni. Su lihased tahavad üle taastuda ja organism nõuab rohkem kütust. Peale kuut mitte süüa on lollus, kui sa just kell 8 magama ei lähe. Kui sa ei taha palju söömisega juurde võtta siis söö lisaks toitu millel madal kaloraaz nt juurvilju. Täidab hästi kõhtu ja kasulik.
  22. Kindel söök kindlal kellajal.

Hommiku poole sätitakse tavaliselt kergemalt seediv toit ja lõunaks raskemalt seediv nagu liha nt. Kellaajad? Kui teed trenni siis võiks 3-4h tagant süüa( võid ka tihedamini nt 2,5h kui viitsid:D) Olenevalt su päevasest valguvajadusest jagad portsud võrdseks. Ütleme, et vajad 200g valku päevas siis 6x süües saad portsuga 33g. Loodan, et said vastuse oma küsimusele.
  23. 1h jooksu?

Ära võta kõikide juttu siin tõepähe. Trenni teed nii nagu endale sobib ja kui end hästi tunned 6x nädalas joostes siis jookse. Kui sa muidugi VÄGA ülekaaluline oled siis ei soovitaks, aga kui jõudu ja tahet on ja veel meeldib ka siis miks mitte.
  24. Treeningkava fitnessi lehelt

Minu meelest on nendes kavades, mis siin lehel on liiga palju harjutusi.( See on minu arvamus ). Ise treenin hetkel 3 korda nädalas ja iga nädal on progress tuntav( raskused tõusevad 2,5kg nädalas ja mõne harjutuse puhul isegi rohkem ). Mina ise soovitaks sulle 3 korda nädalas treenida nagu sa just mainisid E,K,R. Süsteem ju lihtne...rind, selg, jalad. Ma siis toon siia oma kava ka enam vähem. E- Rind, selg, biits, triits lamades surumine ja lõuatõmbamine vaheldumisi kaldpingil surumine biitseps kangiga ja prantsuse surumine vaheldumisi K-Selg- biitseps, säär, reie tagumine Säär kang põlvedel Jõutõmme biitseps ja reie tagumine masinal vaheldumisi kõht R- Jalad, õlg Kükk ja säär vaheldumisi Reie pealmine ja reie tagumine masinal vaheldumisi svungimine kõht (mainiksin ära, et kõhtu ma teen nii kuidas jõuan ja iga trenn küll ei jõua, kuna olen juba nii läbi lõpuks. Ma ei hakkand siia kirjutama seeriaid ja korduste arvu kuna neid süsteeme on palju mida kasutada saab ja pole ühte ja õiget.) Minu viimase kuu progress on selle kavaga päris nobe olnud (kõvasti õgimist ka muidugi) Kaal 85kg Rind 110cm biits 41cm vöö 82cm reied 64-65cm säär 40cm Loodan, et mu postitusest oli kasu. Edu!
  25. 16. lamades surumise EMV tulemused

Noortes oli huvitav vaadata, et mida raskem poiss seda vähem surub(67kg poiss surub rohkem kui 90kg)