Jump to content

belvedere

Kasutajad
 • Content count

  171
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About belvedere

 • Rank
  Kasutaja

Recent Profile Visitors

5,226 profile views
 1. Tere!

  Kas oled Tartu inimene? Mul endal on sarnane probleem õlaga olnud vist isegi pikemat aega kui sul. Viimasel paaril aastal olen selles suhtes oluliselt targemaks saanud ja õlad on päris OK. Ehk tuled mõnikord koos minuga trenni ja saan sulle oma kogemusi jagada? Nii on ehk kõige lihtsam. Arste olen Tartus külastanud erinevaid, Aalo Ellerist Merilani, aga suurt abi pole sealtpoolt tulnud. Tervitused!

 2. Hei Olen umbes viimased 10a olnud hädas vana vigastusega, mis ei taha lõplikult paraneda. Välja näeb nii, et näiteks lamades kangi surudes lööb vasakusse õlga kõrvetav valu, mis annab tunda õlaliigesest läbi küünarliigese kuni sõrmeotsteni välja. Natuke nagu oleks hõõguv traat läbi käe aetud. Valu saab alguses ignoreerida, aga selle käigus muutub käsivars üha nõrgemaks, kuni umbes tunni aja pärast ei jaksa enam isegi millestki hoida. Pärast paari nädalat ja valuvaigisteid on kõik mõneks ajaks jälle korras, aga niipea kui raskused lähevad vähegi suuremaks (100kg kanti), on põhimõtteliselt garanteeritud, et kirjeldatu juhtub uuesti. Rikub ära nii lamades surumise, kus ainus variant rinda koormata on teha lasteraskustega lõputuid seeriaid, kui ka õlaharjutused (püsti surudes õlad ragisevad, hantlitega lennates hakkab vasak õlg valutama). Surumistehnikat olen asjatundjatel lasknud kontrollida -- on puhas. Lisaks teen enne surumist alati rotator cuff'ile soojendusharjutusi + harjutuste kavas on face pull'id ja muud õla tagaosa harjutused, et ei tekiks düsbalanssi. Paari aasta eest käisin TÜ kliinikumis ja lasin röntgeni teha, seal mingi vanamehest arst kehitas õlgu, et "mida ma Teie arvates ütlema pean? võtke ibuprofeeni ja tehke mingit muud sporti" ja võttis päris pikaks ajaks tahtmise uuesti arsti poole pöörduda. Aga teeks nüüd siiski uue katse. Oleks tänulik, kui keegi oskaks Tartus soovitada head spordiarsti, kes oskaks reaalselt sellise probleemiga abi anda. Aitäh!
 3. 1. EKV klassikalises jõutõstmises - tulemused/pildid/videod

  Mehed: 1. Alex-Edward Raus 2. Argo Erit 3. Raigo Kuusnõmm 4. Elar Kraav 5. Viljar Vaher 6. Marek Vähi Naised: 1. Agnes Rannaste 2. Carolin Siimenson 3. Marianna Bogdanova
 4. Unehalvatus

  Suitsetajana tuli seda ette vähemalt korra nädalas. Äärmiselt vastik kogemus, millel, muide, pole jalgade tõmbluse või kukkumise/langemisega midagi pistmist. Kui maha jätsin, läksid ka hood lõpuks üle.
 5. Kuidas arvutada LIHA kaloreid

  Toore pealt ikka. Muu on enesepetmine, eriti dieedi ajal
 6. Täiskükk vs sügavkükk

  Mina sain aru, et sügavkükk = ass to grass, täiskükk = paralleeli või nõks allapoole.
 7. Täiskükk vs sügavkükk

  Mul käskis traumatoloog sügavkükist loobuda, kui tahan oma põlvi veel kasutada. Argumentatsioon oli umbes selline, et põhja kükkides läheb liiges asendisse, kus piltlikult öeldes kahe liikuva osa vahel ei ole enam pehmendavat kudet ja liiges hakkab kuluma.
 8. Kimberi Klubi

  Kuidas on Kimberi klubi lahtiolekuaegadega 23.-24. juunil?
 9. Kas hommikusööki peab sööma?

  Ma näen ühisjooni selle artikli sihtgrupil ja arvututel foorumikasutajatel, kes vigisevad, et nad ei kasva kuidagi, kuigi ometi söövad hommikuks lausa ühe võileiva ja tassi kohvi. Hommikusööki tuleb end lihtsalt harjutada sööma, niisama võib seda isu jäädagi ootama. Kui ära harjuda, siis pole probleem ka 5 minutit pärast ärkamist endale korralik ports sisse keerata (eelistatult rohkesti rasva ja valku ja vähe süsikaid, et insuliini mitte lakke lüüa). Tulemuseks on täis kõht enne tööpäeva algust, hulk energiat ilma uimasuseta ja päeva esimesed 500+ cal kohe kirjas.
 10. Ektomorfi toitumine

  Oleks siis ainult vene vanameestel. Tavalistel eesti meestel ja isegi noormeestel kah ju.
 11. Seda artiklit võib näidata "Pere ja Kodu" foorumis. Bodybuildingu kontekstis ei hakka ju ilmselgelt keegi standardset ketodieeti (SKD) pidama -- tehakse kas CKD või harvemini TKD. Õigesti tehtuna on CKD peal lihasmassi kergemgi säilitada kui low-fat dieedil.
 12. Mis on hardcore...

  Hardcore on teha surumist samal ajal kui keegi sind jalast närib.
 13. Suveks saledaks ...

  Sai kuulatud 15 minutit seda teleturu stiilis ümbernurgajuttu, aga ei jõudnudki ära oodata, millal kostab "Photoshop".
 14. On sellel mingit eelist ühe käega 'traktori' ees? Liigutuse mehaanika tundub sama (lihtsalt tõmbe suund on teine), lõppfaasis saab ühtemoodi venituse, 'traktori' puhul on lisaks alaseljal väiksem koormus.
 15. Sixpack

  Palju siis ka päkaletõusu jaksad teha ja mis su biitsakõverduse max on? Et wtf see asjasse puutub? Aga miks on vaja mainida toitumisküsimuses, palju sa surud?
×