Jump to content

trennitibu

Kasutajad
  • Sisu loend

    1
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik trennitibu postitused

  1. Mis motiveerib Teid treenima ja tasakaalustatult toituma?

    Lugesin teemat ja kõik see jutt on nii tuttav, et tegin omale kasutaja puhtalt sulle kirjutamiseks. Söömishäired on väga keeruline teema. See, milline sa olla tahad ja need mõttekäigud, miks miski juhtuda võib ja millal valesti läheb jne. Hiljuti mõtlesin ise ka väga sarnaseid mõtteid. Nagu ka juba eespool mainitud, siis ma arvan, et kõige olulisem on, et sa saaksid aru, et ei ole olemas mingid eriliiki sina ja sinugused ei-suuda-ei-saa-inimesed ning siis need tublid ja järjekindlad saledad-terved-motveeritud-trenniinimesed. Sa oled ka see sama inimene, kes võib olla tubli, terve, motiveeritud, tasakaalus-harmoonias ja õnnelik inimene! Me oleme kõik samad. Söömishäired, üle söömine ja õgimine. Miks see juhtub? Millised on need emotsioonid, mis seda põhjustavad? Millised sündmused? Mina hakkasin mingi hetk aru saama, et minu probleeme ja ebatervet suhet toiduga põhjustab see, et ma ei oska oma emotsioone tervelt välja elada. Ma ei oska rahuneda, igavust tunda ja isegi mitte rõõmustada. Söömishäirest ei saa üle nii, et lihtsalt "võtad end kokku" ja enam ei tee ning tahtejõuga "hakkad korralikuks". See võib aidata ajutiselt, aga see ei tee vabaks. Söömishäirest "jõuga üle saamine" võib asja isegi hullemaks teha, näiteks ülesöömine-õgimine asendub näljutamise, ületreenimisega vms (olen väärtuslikum inimene, kui saan tahtejõu abil x kaaluni jne). Seega soovitan tungida probleemi juureni (võib-olla spetsialisti abiga) ja siis tuleb ka kõik muu.
×