Jump to content

Varajane

Kasutajad
  • Sisu loend

    15
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Varajane postitused

  1. Sander K blog

    Jõudu homseks. Tuleb peipsiäärde ära karikas
  2. Ansjuu- blogi

    Mul näiteks on väsimuse taga tavaliselt kindlad põhjused. Tasakaalustamata toit mis paarkend min peale söömist tekitab tunde keset päeva, et kukuks lihtsalt ja vedeleks tunnikese. Teine on lühike uneaeg kui ntx õhtul mingit filmi vaatama jäänud vms. Kui burksilõunat pole olnud ja 8h und on ka öösel ära tulnud, siis pole probleemi kunagi olnud väsimusega.
  3. Sander K blog

    huvitab ka vastus viimasele küsimusele
  4. Sander K blog

    kui mahti on äkki viskad mingi tavalise päeva toitumise kohalt siia kirja? Ei pea silmas gramme vaid pigem otsin ideid millega oma toidulauda rikastada.
  5. Sander K blog

    MIs saalis käid?
  6. The Aesthetic Project | YouTube

    Plussina ütlen, et tublid, et viitsite teha sellist asja. Miinusena toon välja võõrkeelse ropendamise. Siinkohal võib muidugi asi olla ka minus. Ei ole enam kahekümnendates ka
  7. Varajase päevaraamat

    Tere Olen 29a noormees Tartust kes avastas enda jaoks jõusaali selle aasta alguses. Varasemalt olen kaootliliselt külastanud sedatüüpi asutusi ka varem, kuid mitte kunagi rohkem kui 1 kuu korraga. Mõne aasta eest käisin jooksmas, aga see ala väga ei istunud miskipärast. Distantsin jäid 8 ja 10km vahele 3x nädalas. Ennast väga spordivõõraks ei ole pidanud, kuid mingit eriliselt teravat vormi pole ka kunagi olnud. Pigem ikka juba algklassidest alates selline vähe suuremat kasvu poisiklutt olnud. Samas konkreetselt paks pole ka olnud, kui siis vähke pehmekene eelmise aasta lõpus mil kaalusin 93-94kg vahel. Rekordkaal jääb sellest veel paari aasta tagusesse aega kui nägin kaalul ka üle 96kg numbreid. Peas on juba teismelise ajast saati maagiline number 100kg. Et kui kaal kolmekohaliseks läheb, on aeg midagi ette võtta. Jõusaalis hakkasin käima sarnaselt paljude uusaasta lubaduste andjatega selle aasta alguses, ainult, et ma ei olnud andnud endale mingeid lubadusi ning ma käin saalis siiamaani ja ka edaspidigi. Lihtsalt tundsin, et nüüd oleks vist õige aeg. Tegelikkuses ühel hommikul ärgates andis konkreetse tõuke mulle see, et sügisel on juubel tulemas ja ma tahan selleks ajaks olla oma elu parimas vormis. Kustkohast selline idee tuli pole aimugi, aga vahet pole mis motiveerib, peamine, et miski seda teeb. Trennis käin enamasti 5x nädalas ja trennid on ajaliselt suhteliselt lühikesed. Iga päev eraldi lihasgrupile mis annab siis sisuliselt 6 päeva puhkust konkreetsele lihasele enne järgmist koormamist. Üldpilt on alates nädala algusest nii: Jalad>Rind ja kõht>selg>õlg ja triitseps>biitseps ja kõht. Teadmised teadlikust trennist on suhteliselt nullilähedased ning seetõttu on hetkel kasutusel nn Max overload training milleni viis sõber google ja täispikk dok pealkirjaga I want to look like that guy. Kas see meetod on hea või halb, ei oska ma hetkel kommenteerida. Niipalju vähemalt asi toimib, et mul on ilma igasugust toitumispoolt muutmata aasta algusega võrreldes kadunud ~4kg. Lisaks sellele on ka jõudu juurde tulnud omajagu. Tänasest võtsin ka esimest korda märkmiku ja pliiatsi trenni kaasa. Varasemalt olen püüdnud mälu ja tunde järgi raskuseid valida. Edaspidi sellevõrra lihtasm nüüd. Igatahes tänane päev oli selline: Surumine: 60kg x6, 60kg x6, 60kg x5. Viimast ei julgenud teha kuna polnud kedagi lähedal ka kes vajadusel oleks saanud aidata Kaldpingil hantlite surumine: 20kg hantlitega x6 20kg x6 Neg pingiga kangi surumine 20+kang x6. Pole õrna aimu palju see siinidel ja konksudega kang kaalub, aga raske on igatahes isegi 10kgste ketastega. Kõhulihastele plokkmasinal:85kg x12, 85kg x12, 85kg x12 Kaldpingil keretõsted 12x, 12x Hetkeseis siis 88,9kg 183cm. Siit edasi nüüd oleks vaja toitumist timmida. Kõige rohkem on probleeme lõunasöögiga kui olen kuskil sõidus tööasju ajamas linnast väljas. Kaalu langus ei ole küll otseselt eesmärk, aga ilma selleta ma oma sügisest eesmärki suure tõenäosusega ei saavutaks. Vaevalt et poole aastaga 10+kg liha peki välja vahetaks
  8. Varajase päevaraamat

    Täna tabasin ennast mõttelt, et varsti on aasta täis trenni tegemist, kuid midagi tundub, et on valesti. Ja seda tunnet süvendab mõõdulint. Nimelt sellised kehaosad nagu säär, biitseps ja rind pole ümbermõõdust absull suuremaks läinud. Just need kehaosad tõin välja kuna nendel ei olnud nagunii meeletut polstrit peal. Kui midagi valesti on, siis peab see olema toitumises. Sisuliselt kuni oktoobrini lasin suht autopiloodil ning patustamisi oli iga normaalse päeva kohta suhtega 3/1 normaalse toitumise kasuks. Aga see normaalne toitumine ei olegi nii väga normaalne olnud kui tiba analüüsima hakata. Hommikusöögiks poole 7 paiku 2 võiksi suitsuvorsti, singi või juustuga. Lõunaks standard rimi pauk kartul, soust ja liha või supp ja pizzalõik. Õhtusöögiks ntx kartul hakklihakastmega või hakklihaga makaronid ketšupiga. Mis on menüüst puudu? Gde VALK? Suurem osa ajast on ainsaks valguallikaks olnud lõunane lihatükk. Makaronides on liha kaudvvähe, sama teema hakklihakastmega. Võiksile minevast vorstist või singist ei saa ka suurt midagi kuna ei söö ju kilode viisi neid. Paar korda nädalas praemuna ilmselgelt ei kompenseeri seda puudujääki. Üsna halb on ka see, et mul pole kavaski ülejäänud perest eraldi toituma hakata. Kui söök on tehtud, siis peavad kõik seda sööma, vastasel juhul võib mu käitumine kasvavale lapsele vale arusaamist ja eeskuju põhjustada. Mis on lahenduseks? Hetkel minu mõistus peale ei hakka, Oktoobrist niipalju muutsin, et võtsin oluliselt rohkem muna enda menüüsse igasuguses valmistamisviisis. Visuaalse pildi muutus on muidugi väga meeldiv ja peab tunnistama, et poleks iial arvanud, et ma nii palju peeglitesse vaatan üldse kunagi. Edevuse laat ma ütlen Hetkel on kaal ka juba 83,3 (absoluutsest maksimumist -13,3kg) peal käinud. 80 peaks jääma sinna miinimumiks millest allapoole enam asja ei tohiks olla minu pikkuse juures. Seega 3-4kg on veel vaja pekki maha saada, ilma et see natukesekene lihasekenegi alles jääks. Ülemine pilt jaanuar alumine detsembri algus.
  9. Sai ka täna kakao maitset proovitud ning peab tõdema, et tahab harjumist. Natuke kuivavõitu tundus ning oli aru saada, et suhkrut on välja kakutud korralikult Aga kui toimib ja 89 sendi eest, mis on odavam kui maitsega kodujuustud, siis mina annan minna kuni sein ette tuleb ja käsi letis enam ei tõuse
  10. Varajase päevaraamat

    Kuu tagasi kirjeldatud treeningu minitsükkel sai läbi ning võib edukaks lugeda. Kahjuks sutsin vahepeal haigeks isegi jääda, aga läks hästi. Eelkõige on hea meel, et toiduga ei ole midagi hullu pannu ning kaalu absoluutne miinimum on olnud 84,3 juba. Paar kg veel ja ongi pikem plaan täidetud. Seda muidugi juhul kui "isu" ei kasva ja inertsist edasi ei otsusta panna. Kui aus olla, siis ega kergelt ei taha see kaal kuskile kaduda. Sellest nädalast on siis plaanis alustada uue minitsükliga mis peaks kestma jaanuari lõpuni. Kava aluseks võtan siinsamas portaalis asuva 5x5 kava ning sätin tiba, et jõuaksin oma hommikuse piiratud ajaga trenni ära teha. Hetkel kirjutan küll tuleviku vormis veel kuna eile viskas täiesti lambist palaviku üles ning keha oli väga nõrka täna veel. Mingi imelik viirus on liikvel ning nüüdseks siis olin ma viimane oma perekonnas kes selle ikkagi kätte sai. Teistel õnnestus paari päevaga seljatada-ma loodan sama. Siiski homme veel trenni ei lähe ning annan kehale puhkust tiba. Tsüklit alustan kolmapäevast. Eesmärgid: parandada jõunäitajaid kaotada jaanuari alguseks vähemalt 2 kg rasva arvelt mitte jõuludega üle pingutada Kui keegi oskab öelda mismoodi haigestumist vältida saaks või mis immuunsussüsteemile on turgutaval mõjunud, siis olen üks suur kõrv kuna on tõsiselt kopp ees valusast kurgust ja tatisest ninast.
  11. veresooned bicepsis

    Pean ütlema, et pildilt pole ühtegi veresoont näha. Kui tahad, et sooned ka nn tavaolekus paistaksid, siis vist ainus variant on omada suhteliselt madalat rasvaprotsenti kuigi, ega need sooned just erilised iluasjad ei ole.
  12. Taavi Merisalu Blogi

    Arvutiga töötamisel tihtipeale aitab kui istumisasend ergonoomilisemaks muuta. Tavajuhtudel on iste liiga madalaks jäetud. Lisaks randmele käib selline nn mugav asend ka õlgade pihta. Randmetoega klaviatuure on suht laias valikus saadaval, aga ilma korrektse tooli ja kehaasendita ei ole suurt tolku.
  13. Surumispingid Tartu saalides

    Äkki keegi oskab aidata infoga ilma, et ma peaksin kõik tartu saalid läbi käima. Kas siin linnas on mõni saal kus surumispink on nn turvataladega, et kangi alla kinni ei jääks kui jaks otsas ning saal oleks avatud hommikul kella 7.00-st?
  14. Varajase päevaraamat

    Reede hommikuga võrreldes on hetkel kaal +3kg mingil imelisel põhjusel. Reedel vein ja snackid laup 5 lõiku pizzat lõunaks ning isadepäevaks tehtud küpsisetort ka loomulikult . Need olid asjad mis olid tavalise päevaga võrreldes erinevad. Eks läheb sama kiirelt kui tuli ma loodan, sest nädala lõpus tahan kaalul näha numbreid mis oleks alla 85kg. Head isadepäeva kõigile isadele.
  15. Team OLIMP - Kert Kaljula

    Kõva saavutus kohe alustuseks. (y) Tubli!
  16. Varajase päevaraamat

    Järgneva 4 nädala treeningplaan E Lamades kang 3x8 Kaldpingil kang 3x8 Liblikal (peckdeck?) 3x8 Pullover masinal 3x8 Prantsuse surumine 3x8 ploki allasurumine 3x8 dipsid 3xmax jalatõsted ja keretõsted kokku 4 seeriat T Ploki allatõmme laia haardega 3x8 Ploki allatõmme kitsa haardega 3x8 Ploki tõmme istudes vastu kõhtu 3x8 Sirge kangiga biitsepsile 3x8 Z-kangiga kitsa haardega biitsepsile 3x8 Hantlite tõsted kordamööda (Hammer curls) 3x8 K Seistes kangi surumine 3x8 Hantli tõstmine ette sirgete kätega 3x8 Kaldpingil kõhuli hantlite lennutamine 3x8 Jala sirutus plokil 3x8 Jala kõverdamine plokil 3x8 Hack küki masinal 3x8 N Lamades kang 3x8 Kaldpingil kang 3x8 Liblikal (peckdeck?) 3x8 Pullover masinal 3x8 Prantsuse surumine 3x8 ploki allasurumine 3x8 dipsid 3xmax jalatõsted ja keretõsted kokku 4 seeriat R Ploki allatõmme laia haardega 3x8 Ploki allatõmme kitsa haardega 3x8 Ploki tõmme istudes vastu kõhtu 3x8 Sirge kangiga biitsepsile 3x8 Z-kangiga kitsa haardega biitsepsile 3x8 Hantlite tõsted kordamööda (Hammer curls) 3x8 Kavast hetkel väljas jõutõmme ning kükk, aga püüan neid lihtsalt vahele visata kui aeg lubab. Jalad on üldse väiksema koormusega, samas on see vaid 4 nädala plaan niiet erilist eest ära jooksmist ülakehalt väga ei oota. Kui keegi tahab midagi juurde soovitada või midagi peaks kindlasti muutma, siis olen avatud ettepanekutele. Pilti polnud ma ka ammu teinud ning proovisin telefoniga peegelpilti tabada. Kvaliteet ei kannata mingisugust kriitikat fotol, Teisest küljest tundub nagu midagi ikkagi oleks toimunud. Eks näha on kuhu ma jaanuari alguseks välja jõuan, ehk sis aastaga.
  17. Varajase päevaraamat

    Esimese eesmärgi täitmise trenni tegemise algusest sai täidetud hindele 4. Oleks saanud paremini, kuid august ja puhkus ja muud sada asja tekitasid väikese treeningpausi. Uued eesmärgid on numbrilised. Kevadel suruda rinnalt 100kg (Hetkel abs maxi pole proovinud aga 75 enamvähem läks üles paar korda) Kaal saada 81 peale ning seal stabiliseerida ning vastavalt tundele ja välimusele vaadata, kas juurde võtta või veel maha võtta. Esimene eesmärk on kahtlane realiseerumise kohapealt kuna jaanuarist senimaani treenides on selgeks saanud, et keha väga hästi ei allu trennile ning raskused kasvavad väga vaevaliselt. Teine on vägagi teostatav ning piisab ainult korralikult rämpsust eemalehoidmisest.
  18. Varajase päevaraamat

    Täna juubel verekeskuses. Sai 15 kord seda asutust külastatud. Seekord siis telefonikõne peale ja kui öeldi, et ühel lapsel on kindlasti vaja täna seda verd, siis ei jäänud mul erilist valikut ausaltöeldes Kui juba kohapeal olin, siis õnneks oli paar inimest veel reageerinud ja vajalik kogus oli pisikese varuga olemas koos minupoolse panusega. Trennis ja toitumises võtsin uue suuna ning tänane seljatrenn oli üle pika aja selline mis keha üsna korralikult soojaks ajas. Varasemalt naljalt jõukas higistama pole hakanud. Seeriad pikemaks ja raskust sutsu vähemaks, et mahu ära jõuaks teha. Lõunasöögi kohalt oli suur üllatus, et teisi valikuid tehes võrreldes tavapärase rimi kartuli, sousti ja lihaga, sain kõhu korralikult täis ning raha kulus poole vähem kui tavaliselt. Hetkel jätkuvalt kaal 87,5 juures, aga lootust on, et hakkab jälle langema kuna õhtune kaal täna näitas sama tulemust mis hommikul, seega väljahingatava vee arvelt ma loodan homseks pea kilost kukkumist. Soola hakkasin ka sutsu vähem tarbima, päris mage jama mulle ei meeldi.
  19. Miks lihas ei kasva?

    Minul ka lihas ei kasva. Vaatasin just 15 aprill võetud mõõdud üle ning hetkel on tulemus +-0,5cm erinevatest piirkondadest täpselt sama. 5x nädalas külastan jõusaali ~1h päevas. Samas visuaal on jätkuvas muutumises, seega ei ole muretsemiseks põhjust
  20. Varajase päevaraamat

    Suvi käes ning suht tagasihoidlikud ilmad on jätnud hea võimaluse trenni tegemiseks. Hommikune rutiin sobib mulle ikka väga hästi. Lasin ka juuli olukorrast klõpsu ära teha ning pilt nagu jätkuvalt oleks muutumas kuigi kaalu on isegi pigem juurde tulnud kui ära kadunud. Hetkel kõigun 86,5 ja 87,5 vahel enamvähem. August igatahes tuleb siis selline kus iga nädal plaan 1kg maha kruttida, et septembri alguseks oleks minu selle aasta plaan teostatud. Võrdluses siis esimene Juuli ja teine pilt juunist.
  21. Varajase päevaraamat

    Mõtlesin kas kirjutan või mitte ning otsustasin, et ikka peaks. Tänane jõuka kogemus oli selline: Sain korralikult rinna ja selja ära tehtud ning kõik oli väga ok kuni jõudsin biitsepsiga peale hakata. Esimene seeria oli kõik timm aga kui teine seeria oli poole peal oli kelllegi saalis tekkinud hea mõte üks korralik spioon õhku lasta. Mul pisar silmist väljas punnitasin oma seeria lõpuni ära. Kaks naisterahvast vaatasid ringi, et mis nüüd juhtus ja arutlesid, et äkki tuleb kuskilt väljast mingi jama akna kaudu tuppa kuigi ma olen kindel, et nad said väga hästi aru millega tegemist oli. Nii jõhkralt peeru polegi varem minu nina tunda saanud, aga no kurat küll, kui on tunne, et tuleb siis leidke endale wc või äärmisel juhul riietusruum kuhu korraks ära käia. Kui mul rinna tegemine oleks pooleli olnud, siis suure tõenäosusega ei oleks mul kang üles enam läinud.
  22. Varajase päevaraamat

    Tänan lingi eest. Püüan ühtteist kõrvataha panna. Hetkel selline teema nüüd, et trenn on kõik ok ja toitumisharjumusi ka muutnud ei ole kuid mingi nädal või rohkem jutti kaal lihtsalt tõusis igapäevaselt. Kokku absoluutsest sellaasta miinimumist mingi +3kg peaaegu. Täna oli esimene päev kui hommikune kaal ei olnud eelnevast hommikust kõrgem. Ise arvan, et äkki kuumad ilmad kuidagi mõjutasid seda?
  23. Varajase päevaraamat

    Võtsin sellest nädalast kaheks jaotatud kava ette. Esmaspäevasest algusest kui kogu ülakeha tehtud sai on mõni koht siiani veel tunda. Trenn läks ka tiba pikaks ajaliselt, kuid tööle jõudsin siiski täpselt. Tund peale trenni oli tööl veel kätes värin sees mida ei olegi siiani varem kogenud. Kava siitsamast portaalist pärit ning proovin mingi kuu selle järgi lasta. Kükkidega on jätkuvalt sitasti. Tänanse jalapäeva alustuseks mõtlesin teha hack masinal ilma raskusteta sooja peale ellipsil soojendust ja esimese kükiga oli kohe paremas põlves valu sees. Jõutõmbel võtsin ka tiba raskust maha eesmärgiga tehnikat parandada. Ei teagi kas toimis või mitte, ikkagi on tunne, et käed on lühikesed ja kang ei tule põlvedest mööda. Nati ettepoole kallutan siis on kohe selg kumer nagu vikerkaar mis iseenesest on üsna ohtlik. Kaaluga on veel võitlemist vaja, mingi kilo on veel ennejaanisest tavalisest otsas,
  24. Treening- ja toitumiskava

    Kui valehäbi ei tunne, siis saad igasuguse kavaga hakkama. Pead lihtsalt alustamise raskused valima vastavalt oma sooritusvõimele. Igaljuhul oled saalis liigutades oluliselt tublim kui tavainimene kes lihtsalt räägib, aga ei tegutse.
  25. Treening- ja toitumiskava

    Ühest filmist pärit lause. Keep a mindful eye on what you eating. Lause oli kontekstis kus inimene alles alustas treeninguid. St pole vaja kohe mingeid massilisajaid ja glükoose ning muud pudrumudru. Sinu puhul tundub, et sa sööd lihtsalt liiga vähe. Suurenda söögikoguseid, väldi kräppi (keep mindful eye) ja tee trenni ning ongi ju valem koos. Vaevalt, et keegi sulle siin kirjutab, et söö 200g putru hommikul, kolm viilu fileesinki täisteraleival ja tass keefiri vms. Jõudu
×