Jump to content

Asko

Kasutajad
  • Sisu loend

    21
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Asko postitused

  1. Tervitus, Mõni spetsialist võiks oma sõna sekka öelda mida või kuidas peaks teisiti tegema toidukavas. Trennis käin õhtuti, üldjuhul vahemikus 19-23. 3-4x nädalas jõusaal + hetkel 1-2x nädalas tuleb ka aeroobset. Siin näide ühest päevast... Hommikusöök (kcal / valk / süsiv / rasv) 8:00 1046 / 44 / 107 / 49 Koosneb siis piimaga valmistatud pudrust, lisaks võileivad tuunikala ja juustuga, pudru maitsestamiseks veel selline rasvasem kaste. Lisaks kohv piima ja suhrkuga. Lõuna 12:00 266 / 32 / 4 / 13 Antud juhul kodujuust, maitsestamata jogurt, muna ja marineeritud kurk kokku segatuna. Õhtusöök 1. 18:30 292 / 55 / 6 / 5 Kanafilee pannil praetuna. Õhtusöök 2. 20:30 553 / 54 / 30 / 25 Kodujuust maitsestamata jogurtiga ja võileivad merevaigu, kalkunifileesingi ja juustuga. Kokku päev jooksul... 2157 / 185 / 147 / 92 Pikkust ~180cm, kaal ~87kg See on toitumine trennivabal päeval ! Pärast trenni kasutan HT-R jooki veega segades 60g pulbrit e. 207 / 30 / 19 / 1,5 + banaab ~100g 93 / 1 / 20 / 0 , kas see kokku peaks olema igal juhul piisav taastumiseks, arvestades, et ma ei treeni siiski nagu tippsportlane ? Eesmärgiks siis rasva arvelt alla võtta ~ 3-7kg Lihasmassi säilitamiseks/kasvuks peaks 185g valku päevas minu kehakaalu juures vist okei olema ? Arvestades, et trennipäeval tuleb kokku u. 215g valku. Kuidas soovitaksite toitumine päeva peale ära jaotada nii trennipäeval kui ka trennivabal ? Hommikusöök vast on kombes ? Lõuna selle näite põhjal on kesine arvan ise, aga mida ma ümber võiksin tõsta ? Õhtu viimaseks söögiks pigem tasub jätta lihtsalt kodujuust ja võileivad lõunaks kaasa võtta ? Viimane toidukord kell 20:30 on ilmselt liiga palju ? Esialgu lõpetan siin ja jään ootama asjalikke vastuseid, aitäh !
  2. Toidukordade vahekord ja kava

    Millised on vastavad osakaalud üldlevinud vahekorra puhul ? Viimasel kahel päeval on mul nt 44% valk, 35% süsiv ja 21% rasv ja 34% valk, 37% süsiv ja 29% rasv.
  3. Toidukordade vahekord ja kava

    Aitüma ! Selle järgi on küll kaloraaž kaalu langetamiseks minu puhul 2340 - 2600kcal, ma siis püüan selle järgi tegutseda.
  4. Toidukordade vahekord ja kava

    Milline oleks siis normaalne kaloraaž, süsivesikute ja rasva kogus hommikusöögiks ja kogu päeva peale minu kaalu puhul trenni või trennivabal päeval ? 530/20/65/20 oleks umbes kui võileivad väja jätta ja need siis 3-4h pärast sisse süüa, aga kas sel on ka mingi oluline vahe ja miks ? Arvan ise sama, aga pole kindel kas selle näite põhjal trennivabal päeval ja muidu ka kontoritööd tehes 2150kcal on minu jaoks alakaloraaž ? Hommikusöök 530 / 20 / 65 / 20 puder u. 7:00-8:00 (rasva kogus on siin küll suur, aga kas see mängib rolli, kui päeva peale 92g või on see ka palju ?) Lõuna 400 / 21 / 23 / 25 võileivad (juust, tuunikala) u 11:00 Lõuna 577 / 42 / 27 / 33 võileivad (kalkunifilee/kanafileesink, merevaik või mingi kaste, juust) + munad u 15:00 Õhtu 300 / 55 / 5 / 5 kanafilee u 250g või siis muul moel kana või kalkuniliha u 18:00 Õhtu 300 / 30 / 40 / 2 HT-R+banaanid pärast trenni u 22:00 Kokku 2100 / 168 / 115 / 85 Ise arvan, et veidi vähe trennipäevaks nii kaloreid kui valke ? Süsivesikuid ja rasvu ei oska kommenteerida Iseenesest lisaks pärast trenni 120kcal ja 20g veel kodujuustu või mõne muu piimatoote näol või on see halb mõte ?
  5. suur kaal?

    Mul oleks ka umbes sama tahtmine, et kui ma praegu mingi 65 kaalun ja 174 pikk, et oleks mingi 72 umbes, see annaks juba midagi juurde, aga ega ma rohkema pool enam ei püüdle ka kui nt 72 kg.
  6. küsimus kaalu langetamise teemal

    Kui soovite abi siis proovin aidata, aga äkki saaks siis ka teie e-maili.
  7. Bitsepsi ümbermõõt

    Sama siin,et ümbermõõt eriti ei kasva, aga lihas paistab järjest rohkem välja.Ümbermõõt ainult mingi 34 cm ise 174cm pikk,kaal umbes 63 kilo ja 17 aastane.
  8. kas mul on normaalsed tulemused?

    Ma pole ise mingi teadja,aga mina utlen kull et head tulemused, aga ma ei oska eriti muidugi eesti noorte parimatega vorrelda.
  9. Biceps

    Kui vaadata siin erinevate kulturistide ankeete siis seal on märgitud bicepsi ümbermõõt.Mul on küsimus et kuidas seda mõõta kas pingutades maksimaalselt või hoida tavaliselt?
  10. Biceps

    vist peab arvestama siis kaalu ja selle ümbermõõdu suhet või midagi sellist
  11. Tere! Olen käinud üle poole aasta jõusaalis,ennem tegin vähem kordusi umbes nii 8-10 algajate kava järgi,siis soovitas arst mulle et treeni rohkem vastupidavust ja tee rohkem kordusi,nüüd teen neid 15-20,mõnel harjutusel isegi rohkem.Ikkagi tahaks ma teada,et kui ma olen keskmise kaaluga,et kuidas mul vaja teha oleks,kui tahan ikka korralike ja väljapaistvaid lihaseid.Mida on mul vaja kõigepealt teha ,kas massi,või midagi muud?Kuidas ma seda teen kas pean tegema vähe kordusi,keskmiselt umbes 10 võis siis palju umbes 15???
  12. Mis klubides käite?

    Ma käin tulbi spordiklubis,suhtleiselt hea minu arust,sest ei meeldi kui on palju rahvast ja seal just eriti palju tavaliselt ei ole.Samuti tulid hiljuti uued masinad Teca omad.Hind on aga suhteliselt kallis,olen kuulnud et mujal palju odavam.
  13. Kas võib jõusaalis harjutusi nii teha,et teed nt ühe seeria nt triitsepsile ja siis üks seeria säärele ,siis jälle triitsepsile jne.Või siis nt nii et teen mingile lihasgruppile ära aga selles lihasgruppis on kavas ette nähtud kaks harjutust ja nende harjutuste vahepeal teen mingit jalaharjutust.Mul on nt nii et ühel päval on kaks biitsepsi harjutust aga kui ma need harjutused järjest teen siis ma ei jõua üldse,aga niisama puhata 10 min eriti ei viitsiks.Kuidas oleks siis ikkagi kõige õigem teha ,kas lihtsalt puhata nii kaua kui jõuan või võin see aeg teha mingit teist lihasgruppi?
  14. ma 55-57 kilo ,nii et pole midagi nii palju ma sinust kergem
  15. proteiinid algajale?

    aga mida ma peaksin lisama shakele,et aeglustada imendumist ja kas 2g valku on vaja päevas iga kg kohta?
  16. Enne ja peale trenni!!

    kust seda malto energyt müüakse ja mis see nagu üldse on ja palju maksab
  17. minu teada on see küll väga hea kui sa 14 oled,mina surun nt ainult 50 ja olen 16 ja olen käinud jõusaalis kokku kuus kuud aaga suve jätsin vahele nii,et alustasin nüüd enamvähem nullist jälle
  18. proteiinid algajale?

    mitte ülepingutusele, vaid just selle vastu , et ei tekkiks ülepingutust
  19. proteiinid algajale?

    Kas mulle,kes ma olen käinud umbes 6 kuud jõusaalis,aga jätsin suve vahele nüüd alates septembrist sobiks ka näiteks see whey lemon super,kui ma olen 16 aastane.Mida ma peaksin shake lisama,et pidurdada imendumist?Kas valku peab päevas saama umbes 2g iga kilo kohta?Kui ma õieti aru olen saanud siis whey lemon super peaks aitama kaasa lihaste arengule ,aga mis aitaks kaas ülepingutusele,kas kretaiinid,sest käin 3koda nädalas jõusaalis ja 4 korda korvpallis.
×