Jump to content

Tragl

Kasutajad
  • Sisu loend

    524
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    5

Koik Tragl postitused

  1. Jõusaalide arvustused

    Olen vaadanud, et jõusaalidest on kasutaja seisukohalt suhteliselt vähe juttu. Seetõttu võiks teha teema, kus inimesed pikemalt jagavad oma kogemusi ühe või teise kohaga. Teen ise otsa lahti. Vaielge vastu ja avaldage oma arvamust! Tekkis tahtmine külastada jõusaali. Kuna pikemat aega on huvitanud uus ja kuum Tulbi SK, siis saigi suund sinnapoole võetud. Eesmärk oli teha neid harjutusi, mida ma tavapäraselt teha ei saa. Plaanis oli selg ja biitseps ainult seadmete abil. Kõik, kes on Tulbi tänaval käinud, on ilmselt näinud seal suurt kaarhalli. Mõtlesin, et selles hallis Tulbi SK asubki. Tegelikult asub see tänava ühes moodsamas büroohoones, kohe kaarhalli kõrval. See tähendab seda, et parkimisega pole kõige paremad lood. Parkimiseks on kuskil 7-8 kohta aia ääres, lisaks tänav, mis paraku on kitsas ja lühike. Päevajal oli siiski parkimiseks ruumi lahedalt. Jõusaal asub maja esimesel korrusel, seega minimaalne kõndimine. Saali ühe korra kasutamise tasu on 7 eurot. Mõnus on see, et pole mingit päeva tükeldamist ega saalis viibimise aja piiramist nagu paljudes teistes kohtades. Pärast raha maksmist suundume riietusruumi. See on õige kitsuke ruum, kaks rida kappe mõlema seina ääres. Kuna inimesi pole, ruumipuuduse üle kurta ei saa. Kapid on ka mahukad. Vahetame riided ja suundume jõusaali. Trenniruum on kolmeosaline. Esimeses ruumis, kus asub ka teenindaja, on kardioseadmed ja mõned jõuseadmed. Teises ruumis on ainult jõuseadmed. Peab ütlema, et ruumid on nii väikesed, et satun kergesse hämmingusse. Mõtlesin ikka, et Tulbi on Revali ja Sparta tasemega koht. Kolmas ruum on suur ja jahe ning mõeldud aeroobikale. Seal on varbseinad ja matid. Seda ruumi jõutreenijad ei kasuta ning seal on väga hea üksi soojendust ning venitusi teha. Läheme esimesse ruumi tagasi. Seal on paar väntamis- ja jooksuseadet, üks sõudergomeeter ja sellega asi piirdub. Seadmed on siiski üsna moodsad. Süvenen teise saali sisustusse ja mu hämming üha kasvab. Nii vähe seadmeid!!! Esmalt ei oskagi midagi peale hakata, sest seadmeid, mida ma alustuseks kasutada mõtlesin, ei leia. Mis seal siis ikka, eks teeme biitsepsit kontsentreeritult kangiga. Hakkan otsima raskusi, kuid seda, mida vaja, pole. Kangikettaid on saalis vähe ja kuna parasjagu on paar teist meest asunud rinda tegema, siis mulle vajalikud kettad on käigus. No pole hullu, teeme biitsepsit siis hantlitega. Kahjuks ei leia ma ka vajalikus raskuses hantleid. Valik on üsna kesine ja mõne hantli raskuse tähis on kadunud. Hantlirenn asub liiga madalal ja raskemaid hantleid on väga raske kätte saada. Meel mõru, saan ma harjutuse siiski kuidagi tehtud. Järgmiste harjutustega läheb vähe libedamalt. Olemasolevad seadmed on üsna korralikud ja heade reguleerimisvõimalustega. Paar seadet, millesarnast ma pole varem kasutada saanud, tekitavad ka positiivsemaid emotsioone. Selle kahe tunni jooksul, mis ma Tulbis veetsin, jäi mulje, et väga paljud käivad saalis ainult või peamiselt aeroobset trenni tegemas. Kui saalis viibiks üle 10 inimese, siis oleks seal ilmselt üsna kitsas ja ebameeldiv. Kõiki jõuseadmeid on sisuliselt ühes eksemplaris ja paratamatult tekib moment, mil pead kellegi järgi ootama. Seadmetest kõige rohkem hakkas silma jalamasinaid. Oli olemas nii jalapress kui kükipink. Rinnalt surumist saab korraga teha kaks inimest. Saalid on toredalt kujundatud ja puhtad. Kõik ruumid on korralikult peeglitega kaetud. Muusika on okse ja seda jagub kõikjale. Iga päev ma seal käia ei suudaks vist juba ainult muusika tõttu. Pesemisruum ja WC-d on korralikud, olemas on ka saunavõimalused. Mida kokkuvõtteks öelda. Tulbi üritab ilmselt arendada õdususe ja mugavuse joont, kuid mu meelest ei anna siiski õiget mõõtu välja. Selline jõusaal oleks hea siis, kui see on isiklikus kasutuses. Jääb mulje, nagu oleks suurest korterist kujundatud saal. Kõige paremini sobib Tulbi inimesele, kes elab läheduses ja tahab soojas siseruumis aeroobset asja teha ning võib-olla ka mõnda jõuseadet kasutada. Hantlite ja eriti ketaste vähesus on piinlik. Oli huvitav kogemus, kuid 7 euro kulutus minu selle päeva vajadustele ei vastanud. Parem oleks võinud panna natuke juurde ja minna Spartasse. Punkte annaks järgnevalt: Teenindus: 7/10 Varustus: 3/10 Atmosfäär: 4/10 Võimalused: 5/10 Hind: 3/10 Lõpphinnang: Tulbi puhul on näha, et tegemist on 100 % äriobjektiga. Liiga palju tähelepanu pööratakse teisejärgulistele asjadele. Tulbi on nagu elutuba, mis on sisustatud kergeks sportimiseks. Hind ei vasta treenimisvõimalustele. Hantlite ja ketaste vähesus on kergesti likvideeritav viga, kuid miks seda pole parandatud, ei tea.
  2. Minul on seda täpsuse asja natuke raske mõsta. Selles mõttes, et sportlane peaks sööma ka naturaalset toitu, aga kuidas arvutada välja, palju kaloreid saab õunast, peedist, porgandist, mustsõstrast, hernest, sibulast, salatilehest jm, mille õues peenralt üles korjad. Ütleme, sööd päevas 10 õuna ja 2 porgandit, kuus hernest ja paned 15 kcal mööda. Nädala lõikes on see juba 105 kcal. Kuu lõikes 420 kcal. Ehk et võime ju täpsed olla, aga absoluutne täpsus jääb ikkagi vaid unistuseks.
  3. JÕUSAAL mis seal on? Ja kas üldse on?

    Piisavalt ruumi. Olgu varustus kui tahes hea, aga kui ruumi on vähe ja peab kellegi järel pidevalt ootama, siis ma eelistaks midagi muud.
  4. Silvar Rückenberg

    Arteris olid ka, ehkki pisut vale nimega.
  5. Martinkink blogi

    Tänud huvitava informatsiooni eest!
  6. Martinkink blogi

    Uurisin ka natuke lisaks ja tundub, et Sul on täielik õigus. Pakun siis uueks eeskujuks välja:
  7. Annika Pärteli BLOGI

    See sissepääsu tähistus on ikka väga masendav. Kunagi sai seal talvel käidud ja mul läks vist vähemalt poolt tundi õige ukse leidmiseks. Muidu tore saal.
  8. Martinkink blogi

    Martin, kui tahad teada, mis on naturaalselt võimalik, mis ei ole, siis mõõdupuuks võiksid olla esimeste Olümpiate võitjad. See peaks olema aeg, kui dopingu mõju alles hakati teadvustama...
  9. Martinkink blogi

    Jah. Kui tehnikat tunneb, on hästi. Vaatasin üht teist videot, kus ta palja ülakehaga oli - jättis üsna Oti masti mehe mulje. Sinu videos tundub suurem olevat. Üldiselt näiteks Pianaga võrreldes jätab väga soliidse ja toreda inimese mulje. Loodan, et ta pole dopingist.
  10. Martinkink blogi

    Kas see mees on dopingist?
  11. Sport on vabatahtlik tegevus. Sellest, kas sportlane on keelatud aineid manustanud, ei sünni teistele mingit kahju. Pole põhjust hakata kedagi millekski sundima. Dopinguproovist keeldumine võrdubki negatiivse prooviga - kõik on ju niigi selge?
  12. AlanBStard, nagu me teame, käib pidevalt huvide võitlus. Üks pool toetab üht, teine teist seisukohta, mõlemad on oma huvide kaitseks valmis maksimaalselt panustama. Küsimus on järgmine: millest on tingitud asjaolu, et need kasulikud ained, millest räägid, ei ole leidnud laialdasemat kasutamist headel eesmärkidel? Ei saa ju öelda, et moodne meditsiin kramplikult vanast kinni hoiab. Samuti peaks leiduma Sinu räägitu toetamiseks piisavalt võimsaid ärihuve ja survegruppe. Miks nad ei ole suutnud end kehtestada?
  13. Vend Vähk Peab liikuma!

    Kuldsed sõnad&kuldsed pildid.
  14. head pick-up-line palun

    Ma ei tea, kuidagi kummaline oleks minna täiesti võõra mehe, kes nähtavasti on tõsine spordipoiss, juurde, jääda seal vahtima, teha ilusat naeratust ja siis võluda välja "tere". Ole loominguline. Tekita näiteks oma kellale või kaelaehtele mingi kerge viga, sattu just selle mehe juurde treenima ja palu talt abi... Või mine ta juurde pudeliga ja ütle, et käsi on trennist nõrk - aidaku lahti keerata.
  15. Kükk väga nõrk võrreldes jõutõmbega

    Väljaasted sobivad eelkõige tuhara arendamiseks. Jalapressi puhul on oluline, kuidas labajalad paiknevad - nelipea jaoks jalad koos ja plaadi allosas. Jala sirutamine masinal on jala tervise seisukohalt problemaatiline, kuid isoleerib nelipead väga võimsalt.
  16. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Lesukovist ei oska midagi rääkida. Ma ei tea, kuidas teistel, kuid minul on kergem mõista steroidist sportlast kui steroidist jõmmi, kes mitte kunagi ei kavatse võistelda. Aga jään siiski oma arvamuse juurde, et steroidid on igal juhul ja igal tasandil probleem, millega tuleb pidevalt tegeleda. Kirp mainis, et teema pandi FB-sse üles. Huvi pärast vaatasin, mis seal kirjutatakse. Üks kommentaar: "No kurat, oleks siis vähemasti viimasepeal muskelgi... Oli siis vaja?" Minu meelest lööb säärane mentaliteet siin ka välja, mis näitab, et tegelikult on suhtumine dopingusse asjaomases ringkonnas palju ambivalentsem ja diferentseeritum, kui võiks eeldada. Näib, et neid mehi, kes kasutavad dopingut ja on saavutanud selle tagajärjel võimsa vormi, vaadatakse isegi kerge imetlusega - kõvad vennad justkui või nii. Ei tea, mida see kommenteerija siis oleks mõelnud, kui Lauri oleks ka 20 kg raskem ja 2 cm laiem... Väga imelik suhtumine igal juhul. Võrrelge näiteks seda teemat kasvõi Viperi-Argo dopingu-teemaga. Tonaalsus on totaalselt teine, ehkki pigem tuleks just viimasele mehele täie rauaga anda (küps isik, meeletu häma jne).
  17. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Probleem on selles mõttes, et igasugune steroidide kasutamine kulturismis võib omada seost võistlussportlastega - võib-olla mitte otseselt, aga siis ringiga. Natuke valgustab seda seost Kirbu kommentaar: "Mõnigi häälekas "arvamusliider", kes kuulutab, et puhtalt pole võimalik, on ise ka suur keelatud ainete diiler. Okei, taaskord igaühe oma valik, mida ta omal eluga teeb. Mis mind aga enim vihastas on see, et needsamad suured ja jämedad "iidolid" kinnitavad oma uskumusi noortele sportlastele ja seejärel muudavad nad oma klientideks. Kas saab olla veel süüdimatumat käitumist? Olen kindel, et ka Lauri on osaliselt sellise propaganda ohver." On ikka vahe olemas, kas tegemist on noorsportlasega, kes tõenäoliselt asja ei tunne, või juba vana, kogenud sportlasega, kes täie teadlikkusega oma otsused langetab. Noored on mõjutatavad. Ilmselt sõltub palju seltskonnast, mis ümber on jne. Eeskujud, värgid-särgid. Idee peaks siis olema selles, et kui ühiskonnas tavalised jõusaalijõmmid hakkavad väga laialdaselt steroide kasutama, siis ilmselt see avaldub mingil määral ka võistlussportlaste dopingukontrolli tulemuses (negatiivses mõttes).
  18. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Kirjutan alla. Selles mõttes on valus silmakirjalikkus küll, et ühel lehel ülistatakse mõttetuid musklimägesid ja teisel lehel tehakse üks noor mees, keda keegi õieti ei tunnegi ja kes alles alustas oma karjääri, täiesti tümaks. Aga jah, müts maha nende ees, kes kohe puhta raja valivad ja sinna kindlalt ka jäävad!
  19. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Minu argument on see, et pole vahet, kas inimene on vahele jäänud või ei ole, pole vahet kas ta parasjagu võistleb või ei võistle, iga dopingujuhtum lammutab omal kombel müüri, seda enam kui tegemist on noortega. Ma pidasin silmas neid selle, kes võistlemisest loobusid ja kes ise tunnistasid, et pole puhtad. Kui ma ei eksi, siis kõik kuulusid/kuuluvad samasse treeningrakukesse, on juuniorid, tunnevad üksteist jms. Seos oleks nagu täitsa olemas. Paari aasta jooksul 3-4 dopinguvenda ühest ja samast klubist - natuke palju. Teab, mis keerulised seosed seal olla võisid: treenid dopingupoistega koos, endal tuleb vorm jõle raskelt, aga teised kasvavad võimsalt - psühholoogiliselt võib kupli mõnel paigast küll keerata. Ja nii see läheb.
  20. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Ma kirjutasin siia ennist pika jutu, mis mind selle loo juures häirib. Kahjuks läks tekst kaotsi. Võtan siiski mõned punktid uuesti kokku. 1. Kirjutatakse, et oli ammu teada, et mees kasutas üht ja teist. Lubage küsida, miks te teadjad siis vennaga varem ei rääkinud? On asju, mida saab ennetada - kui on head tahet. Millal jõuab kohale, et iga dopingujuhtum kahjustab rõvedalt kogu seda ala? Kui on aimata, et asjad pole korras, siis vast tuleks probleemiga kohe tegeleda? Ja tegelema peaks kõik, kellel vähegi võimalik asja väärata. 2. Heidetakse ette kehva vormi. 18-aastane pikk rannafitnessist, kes teeb vormi kooli kõrvalt saia peal ja osales sisuliselt kõikidel võistlustel- vormil polnud tegelikult häda midagi. Asi ei ole ju siiski vormis. Mis vahet seal on, milline see oli? Kui oleks võimas vorm olnud, oleks midagi parem? Kahtlen. 3. Millalgi oli juttu Tartu noorkulturistidest, kes astusid dopinguteele. Mu meelest on see juhtum nende teistega seostatav. Tundub, et ühes Tartu seltskonnas on doping ilmne probleem. Kurb, et see on noorimate sportlaste seltskond. Samas on see loogiline ka, sest tegemist on ju alles tattidega, kes alles otsivad oma teed ja võib-olla vajavadki "vanemlikku suunamist". Ühesõnaga, tööd tuleb Tartu noorte hulgas oi kui palju teha... 4. Veel kord - iga dopingujuhtum puudutab treenerit sama palju kui sportlast. Jah, treener ei pane talle seda suhu, kuid hea treener peaks sportlasi jälgima ja ta peab tundma ära ohumärgid. Noorimas vanusegrupis on treeneri roll eriti tähtis. Kui on sellised jamad, peab treener täiendavalt pingutama, täiendavat selgitustööd tegema. Treeneritöö ei ole vaid näitamine, kuidas raskusi tõsta ja poseerida. 5. Inimesed on erinevad. Ühed suudavad oma eksimustest õppida - kui mitte kohe, siis natuke hiljem, kui juba küpsust rohkem, teised võib-olla ei suuda. Sellise jamaga kaasnev isikuvastane kampaania võib teatud isiksusetüübi juures tekitada väga hullude tulemusteni viiva vastureaktsiooni. Seega ma paneksin südamele, ärge keerake eksinule selga, vaid püüdke neid suunata. Aidake neil leida õige tee. Pole mõtet teha asja halvemaks kui see niigi on. Noor mees - vitsad on valusad. Kui asju õigesti ajada, saab tast ühel päeval tubli sportlane.
  21. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Valus.
  22. Palun abi kava kohandamisel

    Sa ei ole seda kava läbi teha proovinud?
  23. Massilisajad

    Kehade kategoriseerimine on minu arusaamist mööda vajalik peaasjalikult süsteemi mõttes, mitte vabanduste ja õigustuste loomiseks. See süsteem, milles toimetavad ektod, mesod ja muud tegelased, on pisut vananenud. Kehakuju aspektile on liidendatud hormonaalsuse, metabolismi jms asjad. Eks seegi, et teadlased seda süsteemi pidevalt arendavad, näitab, et mingi väärtus on siiski olemas. Eks erandeid on alati, aga erandid pididki reeglit kinnitama. Täpselt ei tea, aga eks mingi vahe ektomorfist kulturistil Sargel ja n-ö klassikalisel mesomorfil ikka on. Sarge kohta võiks siis vast öelda "ülespumbanud ektomorf" Erinevus ilmneb ju sellestki, kui kerge on Sargel vormi teha (samas raske massi koguda). Või pole nii?
  24. Massilisajad

    Väga raske öelda. Paljudes riikides on toit ja lisandid riiklikus mõttes täiesti erinevad kategooriad ehk ühele ja teisele rakenduvad erinevad normid, määrused jms. Täpselt ei tea, aga eeldan, et suhtumine lisanditesse (marginaalia) on leebem kui toitu (seda tarbivad kõik). Lisandite probleem ongi see, et tootjaid on väga palju ja paljude puhul ei tea keegi, mis seal täpselt on (mitte ainult toimeaine, vaid ka kahjulike ühendite jms osas). Eesti oma kohupiima ostes võid ikka üsna kindel küll olla, et saad just täpselt seda, mida saama pead.
  25. Massilisajad

    Kehatüüpide teooriat on pidevalt edasi arendatud. Ei usu, et see müüt on. Millega oma väidet tõestad?
×