Jump to content

Calor

Kasutajad
  • Sisu loend

    27
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Calor postitused

  1. Kõhulihased

    Rasva %
  2. Menüü

    Kas midagi peab valesti olema? Kaua sa nende grammide järgi oled toitunud ja mis kaal on teinud? Mis trenni teed?
  3. Mis juhtus Andrus Veerpaluga?

    Jaa, kindlasti oli ta tipus ainult pudru, kohupiima ja geenmutatsiooni peal. Kahju, et seitsmekordne Tour de France võitja Lance Armstrong nende õnneliku 0.5% ei kuulunud, kuigi Pilv oleks ilmselt selle samuti ära tõestanud. Ma tean isegi, kuidas võib üks mutatsioon kõike muuta, aga tõsiselt - tõenäosus selliseks joppamiseks on 1/200le ja just see inimene trehvab Veerpalu olema? Kuidas see geen nüüd alles vanemas eas töötama hakkas?
  4. Samal arvamusel oldi ka 19 sajandi mehed, et pole mõtet uurida. Kui naised siis arstide poole pöördusid, kes olid valdavalt mehed, siis teadmatusest lõigati vaesekestelt igasugu võimalikke väljaulatuvaid kehaosi ära vist motoga "mis tilbendab, see ära". Hea, et tänapäeval on hakatud naiste tervisele rohkem tähelepanu pöörama. Kahjuks tundub, et selles uurimata teadusharus on ka üsna palju kommertsi juurde tulnud (mis muidugi uute asjadega on tavaline).
  5. Mis juhtus Andrus Veerpaluga?

    Leidsime Veerpalu kasvuhormooni geeni promootoris viis mutatsiooni. Eraldi võetuna pole ükski neist mutatsioonidest ebatavaline, kuid viie mutatsiooni kombinatsioon (mida nimetatakse ka haploplokiks) on üliharuldane. Seda esineb vaid poolel protsendil inimestest. Seega on Andrus Veerpalu puhul tegemist harvaesineva kasvuhormooni sekretsiooni mehhanismiga. ~~~~ Pilv ikka suudab . Ma usun, et kui vaja, suudaks ta selle geenmutatsiooni abil ära tõestada, et sead suudavad ka lennata, kui nad ainult tahaksid.
  6. Soovin langetada kaalu

    Võiksid mingi kuu kokkuvõtte teha. vaevalt, et iga nädal midagi põnevat juhtub. Pikema perioodi jooksul saad ka selgemaid analüüse teha.
  7. Rasvaprotsent alla

    Ma olen jrx dieeti jälginud ja täitsa töötab. Ilmselt oleks samuti hulluks läinud, kui iga päev neid gramme jälgiks. Olen varunud kannatust ja nii nädalaste kaalumistega asjal silma peal hoidnud. Mingi vahe nagu ei tahtnud kaal alngeda, siis jälle vähendasin natuke koguseid ja toimis. Kui koguseid ei tahtnud vähendada, tõstsin trenni intensiivsust, jälle toimis. Seega tavainimesena piisas väiksest toidu-trenni suhte manipuleerimisest ja oli enesetunne hea ja oli motivatsiooni.
  8. Järjekordne tõestus, et kaal ikka ei näita midagi. 178-80 peaks olema suht ideaalilähedane, aga kirjutaja ütleb, et rind meenutab naiste oma. Ma arvan, et enda käsile võtmine ongi keeruline protsess. Pole ilmselt keegi kodujuustu kätte võtnud ja seda kohe alguses imeliseks eineks pidanud. Sama on näiteks pudru keetmisega hommikuti. Ütlen nii, et kui minul antaks praegu hommikul valida, kas teha võileibu või kaerahelbeputru, siis valiksin pudru. Hetkel on nii, et pudru tegemine nii käpas, et jõuan pliidi taga alles unest toibuda, kui puder valmis. Seega kui tahad kaalu kaotada - kerged ajad on läbi, varu endale kannatlikkust ja saa oma kiiksudest üle. Nagu eelnevast elust näha, ei tasunud need kiiksud vist eriti ära.
  9. Jooks ja pulss

    Kui alles algaja oled, siis kas see natuke palju pole alguseks? Ise algajana teen jõudu kolm korda nädalas, ujumist korra ja tööpäeviti siis tööleminekuks, tagasitulekuks 40 minutit ratast. Kokku tegelikult neli päeva ja R, L, P on seni väga hädasti puhkuseks ära kulunud. Jätaksin ainult 1,5 päeva puhkuseks oleks olnud ilmselt peale 2 nädalat kopp ees.
  10. Lamades surumine viis surmani

    No ilmselt see mees oli küll nii soga (viski + kanep), et ei saanud üldse arugi, et tal kang kõril on.
  11. Paksumaksuga haigekassat päästma

    Mina isiklikult paksudele nii ei keskenduks. Nemad rikuvad leebelt "enda" tervist. pealegi, kui palju te teate pakse inimesi, kes on oma välimusega rahul. Enamik ikka proovib kuidagi oma kaalu natuke alandada. Pigem on valupunkt suitsetajad. Nad küll maksavad aktsiisi, kuid kas sellest piisab ka suitsetamisest põhjustatud haiguste raviks?
  12. Energiajook – energiat andev jook või «energiavampiir» 23.08.2012 ilmunud artikkel Tarbija 24 terviselehel. Kuigi neid üldiseid artikleid ei tasu eriti tõsiselt võtta, siis see andis minu arvates päris hea ülevaate energiajoogiga seotud ohtudest ja mõjudest. Kahjuks võtab koolis nähtav pilet murelikuks, sest 6. - 9. klass ajab seda ikka pudelite/purkide viisi päevad läbi sisse ja see närvilisus, rahutus ja üldse emotsioonide/tunnete segadus on silmaga kõrvaltvaatajale ilusti tajutav. Kas siin artiklis on kõik öeldud või oskavad spetsialistid midagi lisada, kommenteerida?
  13. Ujumine

    Ujumisega seotud küsimus, aga natuke teisest nurgast. Kuna elan kohas, kus ei ole väga meeldiv jooksmas käia ja endale meeldib ujumine rohkem, siis kuidas sobib see kehakaalua alandamiseks. Olen kuulnud müüte, et ujumine ei ole pooltki nii efektiivne, kui jooksmine, sest vees ei tõuse kehatemperatuur piisavalt kõrgele, mis pärsib rasvade põletamist. Samas on ujumisega kaotatav kaloraaž suurem kui sama palju jooksmist teha. Oskab keegi midagi lähemalt kommenteerida. (Hetkel on olukord selline, et kaal 87kg, kuuga on alla läinud kuskil 1kg ja soov oleks 82 kanti saada)
  14. See ... ja ilmselt arvuti taga öötundidesse veniv päev. Siis jälle hommikul vara üles ja nii see nõiaring hakkab.
  15. Selveris oli olnud juhus, kus 4. klassi õpilasele energiajooki müümast keeldunud kassapidaja võeti vaibale. Ei tea, täpselt, kuidas see lugu lõppes, aga kassapidaja oli öelnud, et tema põhimõtete vastu on nii noorele energiajoogi müümine. Ei luba oma lastel seda teha ja ei müü ka teistele. Aga kahjuks läks asi nii kaugele kuna 2 inimest kolmest ei saa sellest aru (lapse ema ja kaupluse juhataja).
  16. Kell 3 öösel tekkis selline mure?
  17. Lahjad piimatooted kaovad poest

    «Rasvad on kindlasti inimorganismile vajalikud, kuid paljud inimesed kipuvad nendega, eriti just küllastunud rasvhapetega, liialdama. Küllastunud rasvhapete peamisteks allikateks on loomse päritoluga toidud, sh piimatooted,» selgitas Pitsi. http://www.tarbija24.ee/938580/toitumisekspert-inimestel-peaks-olema-voimalus-valida-lahjemaid-piimatooteid/ Keegi seletaks mulle ära, mida mõeldakse siin all "küllastunud rasvhapetaga" liialdamist?
  18. Nüüd juba päris tükk aega möödas. Pole nagu rohkem sellest kuulnud. Kuid siin postis mainitud üritusel käisin läbi. Sporditarbed kahjuks piirdusid peamiselt lasteriietega. Mõned väiksema numbriga jalgpallibootsid olid ka olemas ja parr komplekti rulluiske, kuid mitte midagi minu jaoks.
  19. Kehalt kaovad cm kuid kaal sama

    Kodujuustu annab ka kombineerida. Ise võtan vahepeal mõne kanakotleti kõrvale. Eile õhtul segasin ühe väikese jogurtiga ära, tuli nagu kohupiimalaadne. Lisaks on ka ju maitsestaud kodujuuste olemas. Annab midagi ikka välja mõelda.
  20. Treeningkava koduste vahenditega. Lihtsamaks?

    Soovitaks jälgida 1-1-1 taktikat pudru tegemisel e. klaas vett potti, soolaga natuke ära maitsestada, klaas piima hulka. Soojenda seda (kuid mitte keemiseni, no nii 70 kraadi) ja vaikselt hakka siis selle sama klaasitäit kaerahelbeid või mannat hulka sõristama, pidevalt segades. Seni pole midagi põhja kõrbenud. Klaas vali ikka selline, et ära jõuaksid süüa. Praegu teen ise ühe 250g klaasiga kõik ja sealt saab kaks portsu. Piim ikkagi annab maitset.
  21. Ujumine - väikene mure

    Krool ongi tehniliselt laske (Ilmselt liblikas/ rinnuli on veel raskem). Pead ei peaks üldse tõstma. Pool pööret vaja lihtsalt pöörata ja rahulikult. Kui pea vee alla jääb, siis proovi kätega ennast suunata. Mina ise hingan tavaliselt peale 4-5 tõmmet. Kui muidu 3 tõmbega proovid edasi liikuda, siis 4 või 5 tõmbe ajal surun vett tugevamalt enda alla, mis tõstab keha hingamiseks piisavalt vee kohale. Hingad sisse ja siis saab jälle rahulikult nii 3-4 tõmmet pea vee all edasi lasta. Käte tehnika võiks olla nii, et mitte ei löö plärtsuga oma laba vasta vett, vaid õhus olev käsi võiks lõigata nii 30 kraadise nurga all kuni sirutuseni veepinda. Ja siis vee all intensiivne tõmme (käe vars S kujuga)+ jalgade töö. Peale seda lased korraks keha vabaks et puhata ja seejärel uus tõmme. Nagu intervalliga. Niipalju sain targemaks oma lühikeseks jäänud ujumistrennidega loodan, et oli abi.
  22. Märt Isreal: 7 Gert Kanter: 3 Aleksander Tammert 11 Marek Niit: 20 Heiki Nabi : 14 Nikolai Novosjolov: 6
  23. Aeroobne

    Väga hea artikkel alustajale baasteadmiste omandamiseks.
  24. Kaalust alla

    Pani endalgi pead kratsima, kui hästi ikka hakkama said. Kuigi paljudel "suurtel" inimestel võivad geenid mängida, siis siin on elav näide, et asi ikkagi tahtejõus, elustiili ja söömise ümbervaatamises.
  25. Hüppenöör

    Mäletan, et sellise asja järgi nagu MET (Metabolic equivalent) oli hüppenöör üks paremini kaloreid kulutavaid tegevusi. 1 MET = kaloritega, mida inimene kulutab magades. Hüppenöör läks sinna 11-12MET peale, mis võrreldav enamvähem mägironimisega. Wikipedia (http://en.wikipedia....olic_equivalent) annab, et 10.0 korda rohkem kui magamine. Võrdluseks, et tavaline sörkjooks on kuskil 7.0. Seega vist jooksmisega võrreldes pead 1,5 korda vähem aega kulutama. Siit lehelt saab üldise ülevaate neist http://www.whyiexerc...equivalent.html ja muidugi googeldades.
×