Jump to content

SKG

Kasutajad
  • Sisu loend

    405
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    8

Koik SKG postitused

  1. SKG transformation journey

    Hei, Otsustasin siin teemat alustada. Eks vaatab, mis sest välja üldse tuleb. Aga ei teagi kust alustada... Võibolla siis sellest kuidas jõutreeningu juurde üldse jõudsin, kuni selleni, kus praegu olen. Äkki huvitab/motiveerib-inspireerib kedagi oma elustiili muutma? Aasta siis oli vist 2006 kui toimus teatud asjade kokkulangemisel muutus mõtlemises, peamiselt tulenes sellest, et töö oli muutunud rohkem istuvaks ja ka hobid olid nö. istuvad. Ehmatusega tundsin üks hetk, et füüsiline vorm ja enesetunne pole enam see, mis aastaid tagasi kui ka töö oli füüsilisem ja sai kõvasti rattaga sõidetud, korvpalli mängitud, võitluskunstidega tegeletud jms. Kuid jõusaalile vaatasin siis veel väga halvustava pilguga, et mis "tuim raualükkamine" see veel on. Kuidas see saab üldse mingit mõnu pakkuda? Need, kes rääkisid, neid ei mõistnud, kuna puudus suurem kogemus. Kuni 2009. aasta augustini sai järk-järgult toitumise vallas end haritud ja enda peal praktiseeritud. Ega pilt suurt paremaks ei läinud ja halvemaks ka mitte. Aga mõistsin, et üksi sellest ikka ei piisa. Samas pean ütlema, et nö. paks ei ole ma kunagi olnud. St. et kõhtu pole ees olnud jne. Suurelt tänu sellele, et julgelt ~25 aastat ratta seljas "elatud" ja kossu mängitud. Poleks neid, oleks pilt oluliselt hullem. 2009 augusti alguses avaldus selline vaatepilt. Tagasivaadates mõtlen, et paras lodev pelmeen ikka. 183cm ~86kg Esimesed ~10 kuud sai kodus lihtsalt enda keharaskusega "mingeid liigutusi tehtud", kasutades mööblit. Polnud suurt aimugi, mida tegin, rohkem tunnetuse peale. Toitumist "vaatasin", samas mingit kalorilugemist, kalkuleerimisi ja kaalumisi alguses veel ei toimunud. See olekski liiga järsk muutus olnud. Progress peale esimest kaht kuud "kodus liigutamist". Pildid vastavalt - august 2009, september 2009, oktoober 2009: 2010 juunis sai hakatud Revali jõusaalis käima ja kahe kuu pärast, 2010 augustis (aasta peale alustamist) oli pilt võrreldes täpselt aastatagusega juba vähe parem: August 2009 vs. august 2010: Kaal ~86kg -> 78kg Toimitud sai netist loetu põhjal ja ega tagasivaadates sai ikka kõvasti ebaefektiivselt asja aetud ja puusse pandud, kuna omal käel õppides saisöödud ja treenitud. Alguses täpseid eesmärke vist polnudki, rohkem vast see, et vähe rohkem fit välja näha, rasva maha saada, kuna vana mina ei meeldinud endale enam ja tundisn end selles "kestas" halvasti. 2010 novembri viimasel päeval sai Eestist lahkutud ja 1. detsembril 2010 olin juba uues riigis, kus elan siiani. Kuna täiesti uus keskkond jms, siis kulus omajagu aega, et rutiin üldse sisse sättida ja treeningvõimalused üle vaadata. Toit oli samuti teine... Mingi pildi nüüd õnneks leidsin arhiividest, 2010 detsember: Ja ega eriti aktiivselt pildimaterjali vist ei teinudki, järmised 2011 aprillist: Nagu näha, et kui "umbes treenida" ja "umbes süüa", ei tule ka erilist tulemust. Samas noh... olemine endal oli ikka oluliselt parem ikka kui enne. 2011 novembri lõpus sai ühe suure jõusaaliketi branchis aastane kuukaart tehtud ja 2012 märtsiks oli pilt selline: Kaal 82-83kg. Selleks hetkes sai mingil määral ka juba makrode koguseid jälgima hakatud... kuigi oma keha veel nii hästi ei tundnud, alahindasin oma ainevahetuse mahtu. To be continued...
  2. SKG transformation journey

    Üle 20 sooja kohati. Aga tuleb ette ka sellist ilma:
  3. SKG transformation journey

    Hakkab looma
  4. SKG transformation journey

    Täna lisandusid varustusse kang ja 4x25kg kettad. Järgmine nädal peaks 2x10kg kettad saama. Eks siis vaatab edasi, mida veel vaja.
  5. SKG transformation journey

    Mõned viimaste kuude tegemised ka siis, ei ole niisama kodus diivanikaunistusena:
  6. SKG transformation journey

    Tellisin Bulkist 10kg valku. Pettumus - vadakuvalk ei segune korralikult. Raputan sheikerit kõvasti, aga tükid jäävad sisse. Kaseiin oli okei. Vanasti ei olnud nende valguga seda probleemi. Ei telli sealt enam. BioTechUSA valgud tunduvad hetkel parima hinna/kvaliteedi suhtega olema. Tellisin Bulkist ainult selle tõttu, et neil oli kõva soodukas, kus valgu hinnaks tuli 17eur/kg.
  7. Soovitage kava

    Jah, kavasid on tohutult, aga see vast polegi kõige tähtsam, vaid järjepidevus. Kui seda pole, ei toimi ka ükski kava. Igasuguse treeningkavaga on võimalik keharasva vähendada ja lihaseid/jõudu kasvatada kui tekib energiadefitsiit ja/või raskuses on progress. Kui eemärk on -10kg 2-3 kuuga, tundub realistlik. Kui lõuatõmbeid korrektse tehnikaga sooritada, siis ei ole ohtu, ei tohi end ektsentrilises faasis järsku või jõnksuga rippu lasta, vaid kontrollitud kiirusega. Lõuatõmme on üks parimaid seljalihaste harjutusi. Praeguseks on selge, et lihaseid saab kasvatada ka kuni 30-ste seeriatega kui järgida seda, et tegevus toimub suutlikuse piirini või sellele väga lähedal. Lihtsalt ajakulu on suurem, sellele tasub mõelda. Ideaalis võiks nädalas kõik lihased 2 korda läbi treenida. Esialgu eelistada pigem harjutusi, kus töötavad mitmed lihased, mitte isoleeritud. Seda Alpha Elite reklaami olen sotsiaalmeedias korduvalt näinud, mina hoiaks eemale, need lubadused/väited seal on ebarealistlikud. Lubati kasvatada 5-10kg lihast 90 päevaga. Ei tea, kas "Mehhiko vitamiinid" on hinna sees? Ei jäta ausat muljet.
  8. SKG transformation journey

    Lugesin hiljuti Delfi TervisPlussi ja seal korratakse ikka veel seda vana müüti, nagu ainult süsivesikud ja õhtul söömine põhjustaks kehakaalu tõusu. Ja seda veel toitumisnõustaja/treeneri suust! Arvasin-eeldasin, et need ajad on lõpuks läbi
  9. SKG transformation journey

    Selline valk vahelduseks. Päevas kulub umbes 2x40g pulbrit, seega 4-st kilost jagub 50-ks päevaks.
  10. SKG transformation journey

    Bulgarian split squat 2×40kg käe otsas, vihma käes. Kohutav elamus 4 seeriat, 6 kordust, mõlemale jalale.
  11. SKG transformation journey

    Kardio on ka tähtis
  12. SKG transformation journey

    Saan uute raskuste ostu veidi edasi lükata, panin hantlid läbi sangpommide, mille kombineerimisel tekkis 2×32kg ja nüüd jälle väheke pinget. Muidu 25+ seeriate tegemine on väga brutaalne ja pikk taastumine seeriate vahel.
  13. SKG transformation journey

    Üle pika-pika aja üks suvine ilm. Ütleks, et viimase 2 kuu parim ilm, sest nii pikalt sadas pidevalt vihma. Väga mõnus oli täna. LIDL-is on nüüd kohukesed
  14. SKG transformation journey

    Nendega juba tunneb, et midagi on käe otsas. Vadakuvalgu hinnad on viimaste aastatega kõvasti tõusnud. See hetkel parim diil minu jaoks. 4kg=85 eur. Teiselt poolt vaadates võib jätta mulje, et läheb remondi tegemiseks
  15. SKG transformation journey

    Postiljon ilmselt juba niigi vihkab mind pidevate online ostudega, nüüd saab ta minu kulul veel hommikuse trenni ka 23,8kg hantlid tulemas kolmapäeval.
  16. SKG transformation journey

    Polnud ammu tõuksiga sõitnud ja täna tundus kuidagi väga kerge minemine, siis meenus, et 2 viimast kuud olen ka jalgu treeninud. 35km/h tuli väga kerge lükkega. Eelmine rekord on mul vist 41km/h. Selle ületamine tundub realistlik Mõned uued nn. elustiili toidud jälle avastatud, pannkoogid olid väga head.
  17. SKG transformation journey

    Koduste vahenditega kahel jalal kükkimine muutus liiga lihtsaks
  18. SKG transformation journey

    Head leiud kaubandusvõrgust.
  19. SKG transformation journey

    Burksitegu. Väherasvasest hakklihast.
  20. SKG transformation journey

    Iga päev, iga ilmaga. Täna vihm ja äike.
×