Jump to content

Ahfrsk

Kasutajad
  • Sisu loend

    38
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Ahfrsk postitused

  1. Tervist. Alustasin sellises kohas treeningut nagu 3D treening ning algajate püstivõitlus. Mõned korrad on nüüd seal käidud ning ma olen aru saanud, et mu füüsiline vorm on liiga nõrk ning seda oleks vaja täiustada. Meie trennid on 2x nädalas (E või T, vastavalt oma soovile ja N ning vaba matt on Pühapäeviti), treeningu pikkuseks 90min, suhteliselt intensiivne. Sooviks nõu, kuidas mu trennikava efektiivselt siduda jõusaali, jooksmise või mis iganes muu kasuliku alternatiiviga? Kuidas ma saaks oma füüsist parandada ilma end kurnamata..? Millal, kui intensiivselt ning tihedalt seda teha võiks..? Eelneva treeningu kohalt olen täiesti algaja, füüsiline vorm on nõrk. Aitäh
  2. MMA algkursus ning jõusaali sidumine

    Nunii, aitäh teile. Lõpuks kava paigas (esimese plaani juurde jäin) ja annan endast parima, 3 nädala pärast hakkan kava vahetama, siis juba uue jutuga Tänud.
  3. Toitumiskava tellimine

    Tervist, olen tõsiseks eesmärgiks võtnud oma senist 25 eluaastat totaalselt muuta. Praeguseks olen jooksma saanud kaks trennikava, nüüd oleks juurde vaja võtta ka veel korralik toitumine (kuuldavasti on muidu suht tühja rühkimine). AAaaaga nagu ikka, toitumiskava pakkujaid on umbes 172 tk... On kellelgi ehk kedagi väljapaistvat soovitada ? Kellest eemale hoida ? Kogemusi... ? Otsin koostajat, kes arvestaks Minu Isikliku elulaadiga, nagu nt öine eluviis, pikad tööpäevad, minu trennikavad jne, mitte ei lahterdaks mind mingisse gruppi ja siis valiks 8 erineva tüüpkava seast ühe ja annaks selle mulle - palju eure well spent eks. Loomulikult mängib suur rolli siinkohal ka hind... Lisaks kava koostamisele mängib veel suuremat rolli vast pärast ostukorvi maksumus kuu aja jooksul.. Hetkel tundub mulle leitutest kõige sümpaatsem Marek Morozov´i pakutav variant... On kellelgi ehk midagi lisada, head või halba ?
  4. MMA algkursus ning jõusaali sidumine

    Aitäh senimaani Aga pidasingi seda silmas, et kuidas neid päevi mõistlik jaotada oleks ? Hetkel on erialane treening teisipäeval ja neljapäev/reede, oleneb, millal mulle sobivam on. Kuidas oleks treeningulieses mõttes parem sättida neid päevi, kas E - jõusaal T - eriala K - vaba N - Eriala R - Vaba L - Jõusaal P - Vaba või pigem Lükata kõik järjest ära ja nädala lõppu pikk paus jätta ? E - Jõuka T - Eriala K - Jõuka N - Eriala R, L ja P vaba
  5. Hei. Plaanis on lõpuks ometi omale normaalsed püksid osta trenni jaoks. Hetkel on silm pidama jäänud nende peal, (sain 40.- euri peale ) ent isegi see on päris suur summa lühikeste pükste peale kulutada. Enivei, küsimus on tegelikult üldse selles, et kuidas kindel olla, et tegu on ikka originaal tootega ? Kas leidub pükstel mingeid märke sellest, et tegu on originaal tootega ? Mis märgid ilmnevad, kui tegu on koopiaga ? Ei tahaks 40.- eest mingeid 5.- euriseid pükse osta eriti
  6. MMA algkursus ning jõusaali sidumine

    Oeh, ega kui ka on mingeid ebaühtlusi kuskil, siis ega ma ise ei oska ikka tuvastada neid Igatahes, võtsin ette ühe hea lihtsa kava ( See sama siin) ning kavatsen seda lükata mingi 3-4 nädalat, kuni keha ära harjub jälle sellise asjaga. Proovisin täna üles leida Jass Murutalu, ühe eelpool postitanud härra soovitusel, ent kahjuks ei õnnestunud jutule saada. Hetkel küsimus siis selline, et kas jõusaali trenn tuleks teha enne või pärast minu võitluskunsti treeningut ? Ning mis päevadele need (jõusaal) siis sättida, kui mul treeningud (MMA) on T, N ja R ?
  7. MMA algkursus ning jõusaali sidumine

    Sorry, arusaamatuks jääb "lihastasakaalu korrigeeriv treening" osa lausest
  8. Tervist, olen tegelenud natuke aega sellise huvitava alaga nagu MMA ning kätte on jõudnud aeg, kus ma pean muretsema omale poksikindad. Täiesti ausalt ütlen, mul puuduvad igasugused vähimadki teadmised nendest asjadest ning see siin saab olema minu alguspunkt. Kuna tegu on esimeste kinnastega, nö esimene katse läheb alati aia taha, siis ei hakka kohe mingit 70 eurist profivarustust muretsema omale. Küsisin sõbralt natuke nõu, ta soovitas mulle Selliseid asju, odava otsa kaubast pidid need väga head olema. Ent oskab keegi ehk kommenteerida ? Mis vahe on üldse 30 eurisel ja 50-60 eurisel poksikindal ? Oleks mul mõtet kohe need kallimad osta omale (jah, kavatsen edasi tegeleda selle alaga, meeldib väga), kui ma olen kuu aega harrastanud seda ala alles ? Mis probleem võib tekkida odavamate kinnastega ? Suur aitäh info eest
  9. Elu esimeste poksikinnaste ost

    Hm, no eks elu õpetab. Homme lõunaks on juba vaja, lähen ostan need ära ja vaatab mis saab, eks kui kauem tegeleda saab kogemusi juurde, siis juba tean ise, mida järgmiste valikul silmas pidada ja mis võiks parem olla. Aga aitäh sellegi poolest
  10. Kõikvõimas KÜKK

    Nu siis on hästi, painduvuse ja tasakaaluga mul probleeme pole Tänud.
  11. Kõikvõimas KÜKK

    Esimesel neljal leheküljel oli veidike juttu kõrgenduse kanna alla panemisest. Olen näinud, et mõned seda jõusaalis teevad, aga ei tea miks nad seda teevad. Otsest vastust siin kirjas pole veel olnud, aga kas ma lugesin õigesti ridade vahelt välja, et see on ainult selleks, kui inimesel tehnika välja ei tule ? Aka. varbad või kannad tõusevad õhku, tasakaal kaob ära vms ? Ehk siis otseselt harjutuse ja treeningu enda koha pealt sellest kasu ei ole, et treening effektiivsem oleks vms ?
  12. Täna sai täis kuu, YEY !

    Nunii, ametlikult sai täna täis kuu aega, kui ma hakkasin jõusaalis käima, aka trenni tegema. Ästi tore Lükkaks üles oma progressi, oleks jube tore, kui teadlikumad üle vaataks ja kiidaks-laidaks, mis on hästi, mis normaalne ja mis võiks paremini olla Mille järgi trenni teen: Algajate treeningkava kolmel päeval nädalas 1. päev - Rind, õlg, triitseps, kõht Surumine kangiga lamades - Esimesel treeningul tegin esimese seeria tühja kangiga, teine seeria panin peale 20kg ja ei suutnud kaheksat korda ära teha, kolmas seeria jäi täitsa tegemata. Siis hakkasin tasapidi harjuma kuni hetkeni, millal suutsin 3x8 seeriat teha (kang+20kg), siis tõstsin korduste arvu kuni suutsin 3x10 teha, tõstsin raskusi ja kordusi jne. ja täna teen kang+30kg 3x8 seeriat, järgmine treening tõstan 3x9 peale, kuna tunnen, et jõu poolest võiks. Lendamine hantlitega kaldpingil - alustasin 3x8 seeriat 5kg kummalgi käel. Täna teen 3x8 12.5kg kummalgi käel. Surumine kangiga kukla tagant istudes - Nagu ikka, alustades ma 3x8 seeriat tühja kangiga, mida ma ära teha ei suutnud, punnisin nii palju, kui jaksasin, kuni hetkeni, millal suutsin 3x8 seeria tühja kangiga ära teha, peale seda tõstsin soorituste arvu kuni 3x10ni tühja kangiga ja täna teen 3x8 seeriat kang+5kg Lendamine küljele hantlitega seistes - Alustasin 3x8 5kg kummalgi käel ja täna teen 3x10 5kg kummalgi käel :/ Ehk siis progress on suht olematu olnud, kas võiks mingi põhjus olla sellel? :/ Ploki alla surumine triitsepsile - Kuna see masin puudub, siis teen - Alustasin 3x8 tühja kangiga, täna teen 3x10 tühja kangiga. Progressi puudumist, ma arvan, võib põhjendada sellega, et alles viimased kaks nädalat olen ma seda korralikult teinud (harjutuse tehnika), mis on harjutuse ikka Tunduvalt raskemaks teinud. Võrreldes siis selle lollusega, mis ma alguses tegin.Ise lisasin juurde Randmepainutused kangiga istudes, althoie - Alles paar viimast treeningut olen teinud seda, hetkel teen 3x10 seeriat kang+5kg Keretõste kõhupingil - Alustasin 3x12 keharaskusega, täna teen 3x15 + 5kg rinnal. Järgmine treening kavatsen 10kg rinnale võtta. Ise lisasin juurde Kerekallutus hantliga seistes küljele - Alustasin 3x8 24kg sangpommiga, hetkel teen 3x10...Idee poolest võiks juba ammu raskema raskuse võtta, aga järgmine hantel hakkab alles 40kg Järgmine kord mõtlen välja midagi, võtan nööri vms kaasa, millega veel kettaid käes hoida, eks paista 2. päev - Selg, biitseps, jalg, säär Tõmme plokil ülalt ette - Masin puudub, teen lõuatõmbeid, vähemalt üritan Tegutsen plaani järgi, olen Step 4 juures.Alatõmme trenazööril, kitsas haare - Masin puudub, teen Tõmme küljele hantliga, ettekallutatult - Alustasin 3x8 12.5kg, hetkel teen 3x8 20kg Keretõste alaseljapingil - Alustasin 3x8 oma keharaskusega, täna teen 3x10 +20kg turjal Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes - Alustasin tühja kangiga 3x8, täna teen 3x8 kang+5kg... Ehk siis jällegi, progress suht olematu, nagu ka hantlitega küljele lendamise puhul... Kükk kangiga, kang turjal - Mäletan, et esimene kord tegin esimese seeria 8x tühja kangiga, siis panin peale 20kg, suutsin veel teha 8x ja siis olid jalad nii valusad, et kolmas kord enam ei teinud midagi. Siis hakkasin vaikselt harjuma, millalgi tegin 3x8 seeria ära, siis tõstsin korduste arvu vaikselt, kuni 3x10ni ja eelmine treening tegin 2x8 ja 1x10, kang+30 kilo (+ stopperid, mis ei lase ketastel kangilt libiseda, ma ei tea, palju need kaaluvad..) Järgmine trenn kavatsen 3x9 seeriaid tegema hakata. Pöiasirutus trenazööril seistes - Nagu ikka, trenazöör puudub, aga selleks ei pea geenius olema, et alternatiiv välja mõelda. Alustasin 3x8 kang+30kg päkaletõuse (kolmas seeria päris kaheksat vist teha ei suutnud, ei mäletagi enam..Paar esimest treeningut on mul kirja panemata), täna teen 3x10 kang+30kg, järgmine trenn kavatsen raskust tõsta. Wot sellised on lood. Minu nö. areng, kuidas tundub ? Mis tempos asi liigub ? Edukas, kiire, tavaline, aeglane ? Ehk on kellelgi mingit huvitavat tagasisidet ? Teine asi on see, et ma tahan kava vahetada, kuna ma juba ammu tunnen, et võiks intensiivsem olla treening. Aga otsustasin kuu aega täis saada ja alles siis vaadata/otsustada, aga midagi muutunud ei ole. Tahan ikkagi intensiivsemat treeningut, energiat ja aega on ka üle liiga palju Aga see on juba teine teemaaretus
  13. Täna sai täis kuu, YEY !

    Enda jaoks panen küll kirja, aga tundub, et kedagi teist see siin eriti ei huvita
  14. Algajale kava

    http://www.fitness.ee/harjutustepank hiirega kliki piirkonda, mida treenida tahad ja saad harjutuste näidiseid
  15. Tervist. Olen hetkel 23a. ja jõusaalis hakkasin elus esimest korda käima nüüdseks kuu aega tagasi. Ehk siis, 06.12.12 sai täis kuu aega, kui ma tegelesin Algajate treeningkava kolmel päeval nädalas järgi, ent juba kuskil kolmanda nädala alguses ma tundsin, et intensiivsust võiks rohkem olla, kuid otsustasin vähemalt kuu aega ära teha ühe kava järgi ja siis edasi vaadata. Niisiis, kava soovituse järgi on küll soovitatud teha seda vähemalt kaks kuud, ent ma tunnen, et ma tahan rohkem pinget saada... Vaatasin valmis ühe päris intensiivse kava, mille on koostanud Otsus, kuid tekkis küsimus, et kas mul oleks mõistlik Seda kava tegema hakata, või oleks see liiga suur koormus mulle ? (kava siis neljal päeval nädalas, nagu õpetuses ka võimalusena kirjas on) Ehk siis küsimus kokku võtta - Kas mul on hetkel tegu suure hurraa ja kassiahastusega, et tahaks rohkem ja rohkem, mis lõppkokkuvõttes negatiivselt mulle mõjub, või on see ainult positiivne, et ma rohkem koormust tahan ja ma peaks seda endale lubama, kui tahtejõudu piisavalt on ? Küsin siis treenerite käest, kes seda varem näinud ja kogenud Aitäh.
  16. Lõuatõmme + praegune kava

    Tervist, hetkel sai täis teine nädal, kui ma jõusaalis hakkasin käima. Tegutsen selle kava järgi ning kuna puudub masin, et teha Seda harjutust, siis selle asemel hakkasin lõuatõmbeid tegema. Nii, sellega on nüüd probleem. Kuna ma ei suuda teha 8x korralikku lõuatõmmet ( 3x8 rääkimata) siis uurisin natuke ringi, et kuidas edasi tegutseda. Leidsin ühe asjaliku õpetuse netist, , kuidas saavutada pm. nullist kuni kaheksa korraliku lõuatõmbeni.Nüüd tahakski tegutsema hakata selle plaani järgi. Kuid kas see on hea mõte, teha oma senist kava ja siis ka veel selle mehe õpetuse järgi keskendudes lõuatõmmetele ? Treeningud ja kavad oleks siis samadel päevadel.
  17. Lõuatõmme + praegune kava

    Nii, esiteks tänud Otsustasin siiski selle oma leitud plaani järgi tegutseda ja täna tegin ka esimese trenni sellega, Biitseps/selg kava oli täna ja lõuga tegin kohe esimese asjana. Päris läbi tõmbas, hiljem oli küünarvartekõverdamist kangiga+5kg päris raske teha Aga see selleks, nüüd oleks veel viimane küsimus, et kuhu vahele te soovitaks lõuatõmbamise panna sellel päeval, millal ma rinda/triitsepsit... teen ?
  18. Lõuatõmme + praegune kava

    Aga vabad päevad ongi puhkamiseks ju, ega ma vabadel päevadel ei hakka seda lõuga upitama ? Ikka trennipäeval tuleb see harjutus kuskile kavva sisse lükata ikka..? Küsimus on, et kuhu ? Millal seda harjutust teha ? Kui ma teisel päeval teen (selg, biitseps, jalg, säär) siis tuleks see lõuatõmme esimese asjana teha, samas mõjutab see lõuatõmbe harjutamine ju tohutult biitsepsit, mis peaks hiljem samal päeval kavas olema. Kas siis teen lihtsalt uuesti biitsepsit ? Ehk siis kaks korda trenni jooksul ?
  19. Tervist. Nagu aru võib saada, olen jõusaalis ja üldse kangidega täitsa algaja. Taustaks mainiks ära, et olen ligemale aasta (viimased 6 kuud intensiivsemalt) tegelenud jooksmisega, üle päeva 8-10km ja olen kaalu langetanud märgatavalt, ei oska öelda, kas lihaste või rasva arvelt, arvatavasti mõlema. Igatahes on nüüd käes olukord, kus vastupidi vastiku rasvakihi asemel hakkavad ilmet võtma imelikud kondised vormid Talv käes ja soojas jõusaalis natuke lihast kasvatada tundub mõnus mõte. Aga oh ei, kõik ei ole ju nii lihtne ja lilleline, siin vajakski Teie abi Valides Treeningkavadest omale sobivat kava, ei suuda ma kolme vahel otsustada 1) Kõige lihtsamini arusaadav mulle - Algajate treeningkava kolmel päeval nädalas 2) Kas see on algajatele, või juba pädevamatele meestele ? - FST-7 baaskava 3) Ei ole kindel selles, kas ma saan õigesti aru, aga Esimene Faas selles kavas, pean 12 nädalat ainult neid harjutusi tegema ? Tundub kuidagi vähe...? Edasi, juba Teisest faasist tundub asi mitmekesisem ja rohkem ... keskendunud ? Jutt siis sellest kavast - 12 nädalane kava algajatele: 1/2/3/4. FAAS Eesmärgiks seaks - Hellitada ei ole tarvis, sooviks saada suhteliselt intensiivset ja tulemusrikast kava, et asja ikka tõsiselt ja tulemustega võtta (algajat siiski silmas pidades). Kui teha, siis asja ette. Mis oleks sealt kõige loogilisem kavavalik ? Või kui täitsa mööda panin, mingi muu kava ? Nüüd jõuame siis nende valkude juurde. Kuna toitumisest mul ei ole halli aimugi, ei hakka sellega pead vaevamagi esialgu, arvan, et see tuleb kogemustega aja jooksul, igatahes mitte kolme päeva ega kahekümne postitusega. Aga esialgu tuleks siis ikka klassikalist valgupulbrit sisse ajada ? Ringi vaadates on valik meeletu ja asjatundmatul tõesti võimatu valida... Sedapalju olen targem, et odavam on osta valgu- ja süsivesikumörti eraldi ja need siis kokku segada, kui juba valmistoodet ? Ehk leiaks ka siit paar soovitust, rahakotti siiski silmas pidades, mida ma tarbida võiks ? Arvestades siis valitud kava. Pikk jutt kokku võtta, siis sooviks - 1) Treeningkava 2) ja mis pulbrit kasutama hakata Ma ei oska hetkel midagi lisada, spetsiifilistesse teemadesse laskudes, et mille kohta rohkem rääkida. Aga kui midagi tähtsat mainimata jäi, vastan meeleldi, kui see aitab paremini mind aidata
  20. Tervist jälle, kuna koht, kus ma käin jõudu tegemas ei ole reaalne jõusaal, siis seal puuduvad osad spetsiifilised trenažöörid. Sooviks mõnda alternatiivi osadele harjutustele Millega probleeme on: 1) http://www.fitness.e...w.php?excID=196 2) http://www.fitness.e...w.php?excID=194 ja 3) http://www.fitness.ee/exercise_show.php?excID=9 Kuidas saaks neid teisiti teha? Olemas on hantlid, kangid, kaldpingid, kükipuur ja jalapress... Ja igaks juhuks veel 1 asi, Ploki alla surumine triitsepsile. Nagu öeldud, puudub see masin, aga olen selle asemel teinud seda nö "prantsuse surumist", on see õige, või võiks midagi muud teha ?
  21. Tervist, olen mõnda aega ringi uurinud ja jõusaali otsinud, enamus, mis leitavad on, on suured ärid ja ettevõtted, ehk siis kuukaardiga umbes seal 50-60€ kandis, mis on ebareaalselt palju minu jaoks. Ma oleks tänulik, kui keegi oskaks soovitada mõnda saali, kus saaks natuke odavamalt läbi. Asukohaks oleks lasnamäel väga hea ja kõik, mis jääb lanamäe ja kesklinna vahepeale, häda pärast reisiks ka pirita kandis ringi veel. Hetkel on küll selline seis, et ei saagi trenni teha, kui ma 50 eurot kuus peal välja käima selle eest...ilmad ka külmad juba, eriti õue jooksma ei kipu enam Tänan.
  22. Täitsa roheline eksis jõusaali :)

    Nagu ma juba mainisin, toitumine on nii suur ja mahukas teema, et algajal Ei ole võimalik seda ei õppida ega paika saada siin ei mõne postituse ega mõne nädalaga. See on asi, mis tuleb aja ja kogemusega, ütleb seda minu loomulik intelligents, elukutselised targad saavad vast aru, mis ma mõtlen ? Selle pärast ma leiangi, et minul oleks sobilikum esialgu kindlasti mõne valmistoote (pulbri) tooteid kasutama hakata, kuna kohe kindlasti ei saa ma oma soovituid valke päevas kätte ja kui ma peaks iga päev kuni pool kilo kohupiimalöga ära sööma, ma ei elaks seda üle. Aga mul pole aimugi, mida ma tarbima peaks hakkama...kas need valgupulbrid, mis on mõeldud massi kasvatamiseks töötavavad ka peale trenni lihaste taastumiseks ?
  23. Täitsa roheline eksis jõusaali :)

    Hm. Pidades silmas "pulbrit", oli mul arusaam, et need valgupulbrid on mõeldud nii lihastoonuse kasvatamiseks, kui pärast treeningut lihaste taastumiseks. "Lihas kasvab puhkamisel pärast treeningut" - lauset silmas pidades, hakkasin ma just nende pulbrite peale mõtlema. Teine asi, kas ei ole mitte palju lihtsam omale üks sheik valmis teha, mis veel lisaks aitab janu kustutada, kui mune imeda ja ära süüa mingi pool kilo maitsetut kohupiima, et sealt oma 40g lisavalku päevas juurde saada ?
  24. Jõusaal lasnamäel-kesklinn-pirita

    Uh, tervist jälle. Pole vahepeal üldse aega olnud tegeleda sellega, aga nüüdseks on asi nii kaugel, et on ka isegi korra juba "trennis" käidud seal lasnamäe kergejõustikuhallis Täitsa mõnus koht, palju ilusaid tüdrukuid võimlemas, keda piiluda Igatahes, raskustega on seal lood, nagu nad on. Eriti lai amplituut raskuste valikul tõesti ei ole, kõige kergem hantel oli vist 15kg, 3x10 seeriat mina sellega ära ei tee, aga ju annad treeningkava ka selle järgi ümber seada, läheb teise teemasse see Aga aitäh teile, nagu öeldud, see LKH on täitsa OK koht mulle, kui algajale
  25. Kuidas teha...

    Tervist, olen sattunud ajateenistusse ning kavatsus hakata regulaarselt kasutama jõusaali teenuseid. Seina peal on seal üleval paar kava, millest välja valisin ma sellise, nagu pildil näha. Ning nüüd, selle kohta olekski küsimus. Ma ei tea, mida kujutab endast kolmapäeva alla märgitud 2,3 ja 8. harjurus. Kuidas neid teha ? http://imageshack.us/photo/my-images/198/dsc0295pv.jpg/ Aitäh
×