Jump to content

LaizeN

Kasutajad
  • Sisu loend

    311
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik LaizeN postitused

  1. Vanemad inimesed.

    Tere, Mul on selline huvitav vanaema, kes vahelduva eduga kaaluga kakelnud, käinud isegi kaalujälgijates, nüüd on ta nõus minu nõu kuulda võtma ja tervislikult sööma hakkama Esmalt, kas pensioni eas inimestele saab kohe soovitada Fredi lähenemist ( st. rasvade suur osakaal ), kui terve elu on nö 'valesti' toitutud, kas siis ei tule tõesti paljust rasvast kolesterooli tasemetõusu, või probleeme vererõhuga, või tõesti ka need näitajad, selles eas paranevad? Lihtsalt tahan enne kindel olla, kui oma kallile vanaemale midagi soovitan Teiseks mõtlesin, et rääkida talle nö. värske toidu teooriat, kus puuduvad teravilijad, kuid ei sööda 3x päevas, vaid 4 ja siis rasvade arvelt rohkem puuvilju ( enamuse annavad siiski juurviljad ) ning rasvad on enamasti need 'head'(kindlasti ka küllasunud rasvu, kuid väiksemas osakaalus, kui Fredi soovituste puhul ) Ühesõnaga 1 - biokeemiline lähenemine, rohkelt rasvu ning väga väike osakaal süsivesikutel ( õhtul, tärklise näol ning natukene ) 2 - Päevläbi tervislik toitumine ( Ameerikalik lähenemine - rohkelt värsket, sh pähklid, oliivõli, avokaado, muna, eesti või, kookoshelbed ), kuid väiksem rasva hulk ja suurem puuvilja hulk Loodan, et saite mu põhimõttest aru Kavas siis ka võtta kaasa artikkel 'Toit, ajubiokeemia ja rasvapõletus' ning teha väike konsultatsioon oma vanaemaga, et ka tema oma raja leiaks
  2. Küsitlus: trennide arv ja valgukogus

    200 - 230g valku päevas Hetkel 5 jõusaali trenni ja 3 aeroobset nädalas
  3. Dieet

    See oleks nagu minu minevikust maha kirjutatud
  4. minu ühe päeva menüü analüüs

    Inimene, kes on jõudnud sellisele arusaamale : Juhul kui keegi valesti aru sai, siis ma lihtsalt proovisin ühe päeva menüüd seal analüüsida. Igapäevaselt näpuga järge oma menüüs ei aja, aga olen lihtsalt üritanud sv arvelt valke ja häid rasvu rohkem süüa, oma isiklikku kaloraaži ligikaudselt silmas pidades. No ja siiani enamvähem toimib! ON VÄGA ÕIGEL TEEL. Ja nagu Fred on tihti öelnud, iga päev sama sööki süüa ja kaloreid lugeda on mõttetus, kuula oma keha ja analüüsi ennast. Ja sinu poolt välja toodud argumendid on täpselt õiged - sa muudad oma elustiili, sellega kaasneb rida positiivseid asju. Alustades tervisest, lõpetades enesekindluse ja teadmistega.. Igaüks võib otsida netist kuskil dieedi ja selle läbi teha, 90% juhtudest tuleb jo-jo efekt, aga sinu lähenemisega jõutakse kaugele, süveneb huvi, teadmised, arusaamad ja tulemused tulevad rõõmsa meelega ja nad on püsivad
  5. Kaalu langetamine

    Toitumine on nr.1 - ilma selleta ei langeta kaalu ega midagi. Jõhkralt trenni tehes ( kaalulangetamise jaoks ) ei lange ka kaal ilma korraliku toitumiseta
  6. Jooksmine

    Ma võtan enne hommikust jooksu 5g BCAA'd, peaks lihaseid kaitsma. Teine võimalus veel valgusheiki veega, või enne jooksu süüa näiteks munavalgeid, või puhast valku, siis ei lähe kohe lihase kallale. Samas võiks enne jooksu juua ka musta kohvi ( kofeiini tabletid ), et rasvapõletust suurendada..
  7. Lihased väsivad kiiresti

    Pole uurinud ja vist pole ka pädev vastama, aga minu arvates võiks selle põhjuseks olla mitte piisav venitamine pärast jõusaali ja ka halb toitumiskava, et lihased lähevad kiiresti täis ja ei taastu ära..aga see vaid arvamus
  8. minu ühe päeva menüü analüüs

    Kui kaal nii liigub, siis väga hea - järelikult põlevad rasvad, mitte lihased. Hoia toitumine tervislik, sealt saad palju kasu ! Varsti näed tulemusi, sul on parem enesetunne, kuna organismil pole midagi vajaka, lihtsam ja parem on trenni teha, treeningsooritused paranevad jne Jõudu ja jaksu
  9. minu ühe päeva menüü analüüs

    Sellise tüüpilise tervisliku toitumise kohapealt tundub vägagi hea, kuigi endale sobib rohkem palju rasvu, mõõdukalt valku ja vähe süsivesikuid - aga see on individuaalne! Katseta ja analüüsi ennast Oled õigel teel
  10. Toitumine

    15 aastane ja ülekaaluline ja 3 trenni päevas. Võtame nüüd asja reaalselt!! Kui alla tahad võtta, siis pane oma menüü kokku õigete toitainete suhtega süsivesikud 40%; rasvad ja valgud 30%. Ja võta rahulikult, kuna rapsimisega sa ei jõua kuhugi! Soovitan katse, eksimis meetodiga ( või professionaalilt toitumiskava tellimisega ) oma menüü kõigepealt korda saada, kuna see on kõige alus. Samuti loe ja uuri siinseid artikleid. Kuldsed reeglid, sulle siis kaasa : 1. söö iga toidukord valku ( puuviljasalatis ja porgandis pole nt. ) 2. eelista kõrgema GI tasemega süsivesikuid ( soovitavalt asenda suurem osa rasvadega ) 3. joo palju vett ja teed ( eriti rohelist, musta ja valget - tulevad kõik samast taimest, ainult erineval kujul ); ka must kohv omab teatud häid omadusi 4. tõsta treeningjärgne toitumine tähtsale kohale, et treeningust ära taastuda 5.Söö palju juur-ja köögivilju ( puuviljade osakaalu vähenda - tõsta pärast trennisele toidukorrale; eelista pirni asemel näiteks õuna ) 6.Söö kvaliteetseid rasvu ( avokaado, oliivõli, kalamaksaõli, kreeka pähklid, mandlid, munakollane, 80%+ või, hapukoor ) jne - kui tõsine huvi, siis hari ennast selle teema kohapealt ja võta aega katsetamiseks, kiired tulemused kaovad veel kiiremini, eriti algajatel
  11. Proteiin

    Jube, kuidas inimesed arvavad, et proteiin ( valk ) on mingi imeasi, või droog. Täna jõin pärast trenni, dušši all oma shake'i ja üks onu vaatas sellise näoga nagu istuksin süstal pihus ja pritsiks steroide sisse Aga jah, pärast trenni shake 2:1 ( süsivesikud:valgud ) on igati hea mõte. Kuskil 20minutit pärast treeningut on nö ''anaboolne aken'', millal keha omastab toitaineid kõigeparemini ja see määrab ka suures osas ära sinu taastumise ( mitte täielikult, tavatoit peab korras olema! )
  12. "Erisaade" - kas Eesti mees on muutumas jobuks?

    Indeed ! Täna tuli just juuksuris jutuks, et milline on praegune mood. Ma vastasin, et kui üks tiir ümber Viru Keskust ära käia, siis näeb selgesti.. Vastuseks tuli : ' Nojah, mul käib õepoeg naistepoes teksasid ostmas, et parajalt kitsad oleksid ' . Selle peale oli küll karp lahti. Ise elan sellises nö maakandis, kus on pigem need rullnokad, kui liibukates pleikud. Ise olen valinud kesktee, ei ürita olla liiga lahe ja naiselikkus on küll kauge, aga selgesti on näha tõesti, et pehme olek on üha rohkem moodi läinud. Ja niipalju, kui mina olen naistelt küsinud, siis enamustele siiski istub rohkem kõhnemat sorti mees, kui lihastes ( on ka palju erandeid ! ). Ja minu arust on ja jääb see tõde, et liiga lahe poiss on pigem sõber, tõsiselt võetakse ikka selliseid, kes ei häbene trenni teha ja vahel karmi sõna öelda ; meeste naiselikkus väljendub enamasti nende humoorikuses ja lolli mängimises, selliseid inimesi enamasti lihtsalt ei võeta tõsiselt, alateadusest juba. Artikkel vist tõesti tiba äärmuslik, kuid kindlasti mingi tõepõhjaga, eks meie ühiskond ka soosib seda - meedia, ajakirjandus jne
  13. Toitumine.

    Piim ja piimatooted peaks olema eraldi toidukord, mitte, et jood igale poole piima kõrvale, lihtsalt nullid oma seedeprotsessi ära( eriti lihatoodetega ). Kui alla võtta tahad, siis piira just süsivesikuid, ära häbene süüa juur-ja köögivilju, enne trenni võid mingit tõsisemat süsivesikut süüa ja peale trenni puuvijlad ja leivad või asjad. Vaata, et piisavalt valku ja rasva saad. Allavõtmine, kuivemaks saamine ongi esmalt menüü korda saamine ( süsivesikute vähendamine )
  14. Kreatiin

    Oleneb, kui su rasvapõletus treening koosneb intervalltrennist, sprintidest ja/või kõrge intensiivsusega jõutreeningust, siis võib ta isegi väga tulutoov olla : Finally, the last reason why you should consider investing in creatine as one of the muscle-building supplements you use is because it'll help you increase your metabolic rate. If you're currently looking for fat loss, how many calories you burn on a daily basis will have a significant impact on how quickly you see progress. Since sprint cardio training is one of the best ways to boost your metabolic rate and sprinting relies strictly on ATP as a fuel source, supplementing with creatine allows you to have a better sprint performance during your weight loss phase. ATP: Adenosine-5'-triphosphate (ATP) is a multifunctional nucleotide used in cells as a coenzyme. It is often called the "molecular unit of currency" of intracellular energy transfer. ATP transports chemical energy within cells for metabolism. Additionally, since you are typically lowering your carbohydrates while aiming for weight loss, this often does result in lower levels of energy making it harder to get through your typical interval sessions. By adding the creatine to your day you can help offset this fatigue so at the very least you can maintain what you would normally do while you are not on the fat loss diet. http://www.bodybuilding.com/fun/5-reasons-...se-creatine.htm
  15. Proteiin teeb lolliks?

    Valk võib isegi sellise toimega olla, piima kahjulikkuse dokumentaalfilmis ka mainis nii mõnigi kord, et see langetab iq'd ja piimatoodetest vabanemine ( juba lapseaes) aitab ajul paremini välja areneda vm. Kindlasti on see väga keeruline teema ja oma pead ei anna. Aju koosneb o3 rasvhapetest, seega on nende rohke söömine ajule üks võimalus ennast uuendada ( kalaõli siis ). Kindlasti on tähtsad ka palju vitamiinid ( b grupi kindlasti ) ja mineraalid. Vaatasin hiljuti ühte ülikooli lektori loengut aju teemal ( kuidas toitumine mõjutab käitumist ) ja seal rääkis väga palju erinevate aminohapete väärkasutamisest aju poolt, mis tekitas haigusi, närvilisust jne ( Skisofreenia näiteks on ühe aminohappe eemaldamise korral 100% ravitav ). http://topdocumentaryfilms.com/russell-bla...vior-aspartame/ Väga huvitav loeng toitumise mõjust ajule, soovitan soojalt
  16. Ma pakun, et enne trenni köögi - juurviljad; kodujuust vmt ei tee küll tohutult hullu, kuna trennis kuluvad nad nagunii ära, ja trenn ka vähe lootustandvam..
  17. Me saame kõik aru, et sa oled sellega toitumisega tulemusi teinud jne, kuid sinu targutamine küll kedagi targemaks ei tee, kui juba sõna võtta, siis mitte üleoleva, vaid õpetliku tooniga..
  18. Noniinonii , hea, et keegi teadjam meil siin on, ma ise ikka suht võhik siis - eks igalt poolt ikka loed, et VALGUD VALGUD VALGUD kõige enne.. hakkab kõrva lihtsalt.. :/ Kuidas sa siis soovitaksid? Hommiku : 4 muna, 3 viilu peekoni Oode : 200g kaelakarbonaadi, peotäis mandleid L : hakkliha sibulaga, lehtsalat, kurk, lonks oliivõli Pärast trenni kodujuust mustikatega, kookoshelbed Õ: tuunikala kalamaksaõliga Nüüd ikka jookseb liigse valgu poole?
  19. No ma olen seda teinud ja uurin küll, aga mul loll komme valgud esiplaanile tõsta ja laadimisi millegipärast ei raatsi, või unustan ja siis on jälle varsti tuksis. Praegu teen nädalakese ketoosi, proovin lihtsalt, et saan menüü paika. Siis keskendun jõule paar kuud ja siis on juba pagas, kuidas kuivemaks saada, ei pea pärast katsetama hakkama Mul näeb välja Hommik : 3 muna, suitsugooti, 150g, must kohv, lonks oliivõli O : peotäis mandleid L : 250g rasvast kana, 40g kookoshelbeid O: lehtsalat 200g, kurk 50g,15g oliivõli, 2 sibulat, 180g hakkliha, 1 muna, kohv Trenn pärast trenni : 15g Muscle+'i veega, 30g kookoshelbeid Kodujuust, tomat, roheline sibul,2 viilu juustu, hapukoor, lonks kalamaksaõli, peotäis mustikaid
  20. Atkinsi spurt

    Samas kui kodujuustu tomati, sibula jne, koos hapukoore ja kookoshelvestega süüa, enne trenni, siis trenni lõpuks on need vähesed sv energiaks tehtud ja ketoos sama sugune, lihtsalt trennis oli vähe lihtsam?
  21. Kuidas sa tavaliselt kaloreid hoiad? Ca 500 miinuses.. või plussis isegi? Sul tunduvad head tulemused olevat selle toitumislaadiga, näidismenüüd ei raatsi jagada?
  22. Kas on lootust kasvama hakata ?

    ma ütleks, et piima on mõttetult palju.. Nagu teisi valke polegi aega seedida, aganoh, kui toimib, siis vast hästi
  23. Paluks abi toidukava suhtes

    Täpselt nii ja trennivabal päeval söö lihtsalt korrlikku toitu, võib ka vabalt lihtsalt sheiki ära jätta, kui vahed liiga suureks lähevad, siis süüa vähe teistel aegadel, või kui tõesti on tahe midagi täpselt selle ajal süüa, siis midagi tavatoitu, korralikku. Õhtul oleks parim valik valk + rasv ( kalamaksaõli, oliivõli lonks näiteks ), valkudest : kohupiim, kodujuust, kanafilee, tuunikala vm kergemini seeditavat. Õhtul oleks mõttekam süsivesikuid vältida..Kui just Fredi toitumissoovituste järgi ei toitu
  24. Paluks abi toidukava suhtes

    Palju õnne, suhkur on tõesti parim massilisaja Pigem lisa pudrule pähkleid / linaseemneid / kookoshelbeid / 80%+ võid vmt, või võta lonks kalamaksa- või oliivõli 1. saad rohkem kaloreid 2. saad rohkem kasulikke mineraalaineid ja vitamiine 3. kui tõesti arvad, et pudrus piisavalt süsivesikuid pole, siis lõigu sisse näiteks mõni puuvili. Pudrule helbeid peale süüa on küll suht eba..
×