Jump to content

Edetabel


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10.10.2017 Kõikidest piirkondadest

  1. 1 point
    Heia-heia! Hetkepostitus tulebki toitumise põhine, sest mida lähemale tuleb avavõistlus, seda kiiremaks muutub elutempo ja madalamaks kaloraaž. Ettevalmistuse ajal tarvitan 90% ulatuses kiirtoitu. Seda mitte hesside ja mäkkide kujul, vaid eelistan toite, mille koostises on minimaalselt toiduaineid ja mille valmistamiseks kulub samuti minimaalselt aega. Samas hoian „saledat joont“ ehk siis tooraine peab olema puhas ja kuna ma olen paras söödik, siis peab seda toorainet palju olema. Toit peab ka mulle maitsema (elementaarne). Siin mõningad nipid-trikid ja tootesoovitused. 1. Suur hommikusöök ehk kuidas saada kilo putru Minu salarelv on suvikõrvits ja munavalge! Riivin igal hommikul 150g suvikõrvitsat pudruhelvestele lisaks ning vispeldan keetmise lõpus sisse 100g munavalget. Lihtne matemaatika ütleb, et kui 50g kaerahelvestele lisada 600ml vett, 150g suvikõrvitsat ja 100g munavalget, saab putru juba 900g jagu. Natuke vett läheb küll keetmise ajal kaotsi, aga kui sa veel lisandeid ka peale paned (puuviljad, marjad jms), tuleb ports ikkagi võimas! Lisanditevaba portsjon annab: Pole paha, või mis? See puder ongi praeguste viimaste nädalate hommikul mind ootamas. Lisanditeks kasutan vastavalt tujudele kaneeli (piparkoogimaitseainet) või soola. Ei mingeid kalorivabasid kastmeid enam, sest hoian suhkruasendajatest eemale. Proovin sel korral, kas tumeda šokolaad välja jätmine midagi muudab. Pudru kõrval ootab mind alati tass piimakohvi (+30kcal). 2. Ma ei viitsi tatart/pastat keeta ehk kuidas mõne minutiga süsivesikuid saada Siin tuleb appi Tartu Mill oma tatrahelvestega! Minu lõunakarpi läheb 50g tatrahelbeid ja sellele valan peale 100-120g keevat vett. Näpuotsatäis soola ja pipart, mõni minut paisumist ja valmis ta ongi. Ei mingit keetmist ja hilisemat tatra kaalu järgi portsjoniteks jagamist. Võtad täpselt siis kui vaja ja nii palju kui vaja, sest puder valmib hetkega. Helbed võtavad ka päris suure koguse vett endasse, mis tähendab, et juba 50g kuivainest saab väga palju kraami. Kanafileed ja köögivilju kõrvale ning ongi täisväärtuslik lõuna valmis. Lõuna numbrites: Mulle meeldib lõunaks süüa rohkem valku, sest see hoiab kõhu kauem täis. 140g kana lisaks kõigele muule paitab kõhtu ja hinge 3. Kaks vahepala ühe hoobiga Päeva jooksul söön kaks vahepala, hommik-lõuna ja lõuna-õhtu vahel. Kõige lihtsam on need teha 75% ulatuses samast toorainest. Näiteks minu esimene vahepala, mille pistan nahka 11 ajal, koosneb 100g Profeel jogurtist või rasvatust kohupiimapastast, 150g keefirist, 25g neljaviljahelvestest, 10g mandlitest ja 100g marjadest. Sama koostis on ka vahepalal, mille söön ära enne trenni. Enne trenni kerge eine tegemine on oluline, sest jube ebameeldiv on keset ropprasket jalatrenni tühja kõhtu tunda. Kogu jõud oleks nagu kadunud ja seest õõnes… 75% reegel on hea, sest mänguruumi jääb palju: - Valio Profeel jogurtitel on 3 erinevat maitset (karamelli, ahjuõuna, maasika) - mandleid saab asendada pähklitega, seemnetega, helvestega - marjavalik sügavkülmaletis ei ole teps mitte tagasihoidlik (enda lemmikud on vaarikad ja mustikad) Ja nii annabki toidukord välja sellised numbrid: NB! Soovitan näljastel neljaviljahelbed esimesena karpi panna ja kuskil 50-60g vett peale valada. Saab jälle natuke suurema koguse, sest helbed+vesi on alati rohkem kui helbed. 4. Peale trenni ei jaksa süüa teha Kellel on mure sellega, et õhtul peale trenni vaaritamisek energiraasugi alles pole, siis ära muretse. Sa võid selle juba varem valmis teha ja õhtul laisalt karbikaane pealt virutada ja kahvli sisse lüüa. Nägid, et mu lõunasöögis oli 200g wokisegu? Aga kas sa tead, et wokisegu pakk kaalub 400g? Kuhu kadusid ülejäänud 200g? Ikka õhtusööki! Kuna ma eelistan viimase toidukorrana midagi sooja süüa, siis panen ikkagi panni tulele ja löön sinna kolm keskmist kodumuna (+ sool ja pipar), soojendan mikros samal ajal üleliigsed (see on muidugi nali) 200g köögivilju ja kaevan lusikaga paraja koguse avokaadot. Selle ajaga, kui juurikad taldrikule jõuavad, on munavalged kalgendunud ja saab samuti pannilt taldrikule transportida. Lihtne! Siin ongi minu õhtusöök: Kui sa isegi panni tulele ei viitsi panna, siis keeda omale mitme päeva jagu keedumune ette ja naudi sel kujul. Nippide ja trikkide valguses said aimu ka minu selle nädala menüüst, kus on kokku 1750kcal (172g süsivesikuid, 60g rasva ja 130g valku). Järgmisel korral on vormipiltide aeg! Kaunist alanud nädalat!
  2. 1 point
    Uus hooaeg on avatud! Ehk sai laupäeval Fitness5 tehtud. See oli kõige pikem F5, kus ma osa olen võtnud ja kestis umbes 6 tundi. Ühest küljest see andis palju aega alade vahel taastumiseks, teisest- üldväsimus oli ikka väga suur, kuna oled kogu aeg pinges ja põhimõtteliselt ei söö. Alad on nüüd ka raskemad- jõutõmme biitsepsi asemel ikka tõmbab sinust meeletu palju jõudu: alla 2 minutiga jõuad tõsta peaaegu 4tonni. Ehk pole imet, et paljud ei suutnud pärast rööbaspuudel oma rekorditele liigilähedaseid numbreid näidata. Võistlusteks nagu ikka üritasin natuke kaalu kaotada ja kaalumisel sain 82.5kg. Muidu olen kuskil 83.5kg. Peale võistlust sain pitsat ja kooki ja pühapäeval sõin ka igat paska ja täna hommikul olin 85.5kg. Vett täis, nägu ümar. Lihased valusad, eriti ###### ja reie tagaosa. Trenni jaoks jõudu ei ole, homme vist midagi kerget juba teen. Võistlustel oli väga mõnus ja sõrbalik atmosfäär. Ennem pole kunagi nii palju pealtvaatajaid olnud ja võistlejaid oli seekord ka enneolematu palju. Publik elas kaasa nii hästi, et väga paljud suutsid ennast ületada. Mina tegin ka 2 isikliku rekordit, aga üldenesetunne ja üldskoor olid suht nõrgad. Kükk tuli kuidagi väga raskelt, kuigi trennis preagu on küll paremad tulemused, kui olid varem. Kükkisin 124kg-ga 28kordust, aga alustasin nii kiiresti, et ei jõudnud põlved sirgeks lasta ja kaotasin 2 punkti. Muidu lootsin 30kordust teha. Teine ala, ekh rinnalt surumine, kuidagi üldse läheb päris kehvasti mul viimasel ajal ja oma rekordist jäin 6kordust alla, ehk tegin ainult 33kordust. Siis üllatavalt hästi läksid lõuatõmbed. See on mu kõige nõrgem ala koguaeg olnud ja suvel sain veel õlavigastuse ja ei suutnud pikalt neid teha. Tegin ainult viimasel kuul, aga kuidagi ikka 28 kordust sain kätte ja olin väga rahul sellega. Jõutõmme oli uus ala ja ei teadnud kuidas seda kohtunikud hindama hakkavad. Põrge ei ole lubatud, samas see ei tähendanud, et ei saanud neid ilma pausita teha. Ühesõnaga, ühe korduse kaotasin põrke pärast ja teise täitsa rumalalt siis, kui viimasel kordusel viskasin kangi ülevalt lahti, seda ka ei tohtinud teha. Nii said 23/25 loetud. Nagu ma juba manisin, viimaseks alaks jõudu juba ei olnud. Aga õnneks mitte ainult mul ja ka konkurentidel. Kuna dipse tehakse paremjärjestuse põhjal, läksin ma sinna viimasena ja teadsin palju ma pean tegema, et esimest kohta saada. Tegin ikka suutlikuseni ja tuli 47 kordust, kirja läksid 46, mis on küll väga nõrk tulemus minu jaoks, aga peale 6tundi pingutamist oligi see hea. Ei tea kas mu blogil on mingi panus sellesse, et nii palju inimest oli kohal või Arigato lihtalt oskab üritusi korraldada, aga 4 inimest tulid kindlasti minu pärast, kes neist said -80kg kategaarias 2, 3 ja 5 koha. Ja mu kõige raskem trennipartner, kes ei taha kaalust alla saada ja oma rasvaste 94kilodega sai 6koha oma kategoorias. Mees suutis isegi ühe küki teha, kuigi trennis veel sellise raskusega pole kunagi kükkinud ja tegi absuluudis 2koha rööbaspuudel 42kordustega. Kujutan ette, mis temast tuleks oleks ta 10kg rasva kaotanud, aga ei taha raisk, sööb oma bugrse ja on kõigiga rahul. Suur aitäh korraldajatele ja kohtunikele. Aitäh, et viitsite, tegite suurepärase töö! Egert oli ühtlasi ka väga hea juht. Tänud ka pealtvaatajatele, et toetasite võistlejaid. Tänud ka sportlastele, kes ei karda tulla ja pingutada. Loodame, et sel alal on tulevik. Muidu järgmine aasta lubatakse teha ka 45+ vanuseklass, ehk kes veidi vanemad saavad seal taset näidata. Rahvast oli seekord nii palju, et rohkem kindlasti vaja ei ole või siis peab 2 kohtuniku brigaadi tegema, sest nii kaua ei peaks ikka võistlus kestma. Nüüd olen EM-iks kvalifitseerunud aga ei tea kas ma ikka lähen sinna. See Norra minek odav küll ei ole. Midagi väärtusliku sealt ei saa, esimest kohta ei ole lootust ka saada. Ei tea, vaatame kuidas trennis on, palju see üritus maksma läheb, siis otsustab. Olge tulevad! Novembris-detsembris peaks nüüd Pärnumaal F5 olema!
This leaderboard is set to Tallinn/GMT+03:00
×