Jump to content

Edetabel


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 21.08.2017 Kõikidest piirkondadest

  1. 1 point
    Et siis samasugune taastus-trenn nagu meil fitcampis oli, jah
  2. 1 point
    Tänane päev algas mul väga hästi: Esimene äärmiselt positiivne asi on see, et mul täna algas puhkus ja mitu tunni pärast lähen ma reisile. Ja teiseks sai täna suve alguses püstitatud plaan täidetud, nimelt tegin täna 220kg jõutõmmet. Nüüd võib rakuliku südamega puhkusele minna ja suve lõppuni raskeid trenne enam plaanis ei ole. Tagasi tulen ainult septembri alguses ja F5 valmistamiseks jääb ainult üks kuu, seega ilmselt midagi ikka peab puhkuse ajal tegema, muidu vorm läheb käest ära. Jõusaali kindlasti ostima seal ei hakka, aga mingeid kätekõverdusi saab ikka teha. Head trenni teile!
  3. 1 point
    Piinlikult kaua on blogi jälle sissekandeta olnud... Ei teagi kohe millisest otsast alustada ehk siis jätkan sealt, kus pooleli jäi ja räägin natuke juulikuust. Üsna pea peale viimase sissekande tegemist läks tööl kiireks, sest enne puhkust tuli kõikvõimalikud poolikud asjad ära lõpetada. Ja siis sain südamerahuga kaheks nädalaks tööst aja maha võtta ja puhkama minna! Olime noormehega puhkused ühele ajale sobitanud ja planeerinud 10-päevase reisi Itaaliasse. Kuna kumbki meist pole eriline basseini ääres vedeleja ja ihugrillija, siis paketireis polnud isegi variant. Organiseerisime kõik ise - lennupiletid, majutuse, autorendi, ühistranspordipiletid jms. Puhkus ise oli semi-planeeritud ehk me tahtsime endale piisavalt liikumisvabadust jätta ja mitte tormata. See töötas hästi, sest meil tuli palju spontaanseid ideid nagu näiteks Milanos käimine. Pooled majutused broneerisime ka alles kohapeal seigeldes vastavalt sihtkohale. Viis päeva oli meie kasutuses ka Fiat500 autopunn, mis meid visalt Autostradal ja mägedes edasi viis. Pidev ringitõmblemine tähendas ka seda, et reisi ajaks tõmbasin trennile kriipsu peale ja võtsin puhkust toitumise jälgimisest. Sõin siis kui kõht märku andis ja seda mida hing ihkas. Sõime mitmel-mitmel korral imelist Itaalia pitsat ja pastat, nautisime veini ja õlut, hommikusöögilaud lokkas saiakestest, croissantidest ja küpsistest. Ikkagi inimene ja puhkuse ajal endale piiranguid seadma ei hakanud. Lõppkokkuvõttes tulin tagasi ja kaalusin täpselt sama palju kui minnes. Oma roll on liikumises - peale reisi lõppu ütles Polar meile, et oleme terve reisi vältel kõndinud 200 000 sammu, mis teeb 20 000 sammu päevas. Eks mõni päev oli tagasihoidlikum (järve ääres lebotamise päevad) ja teine päev ekstreemne (intensiivne vaatamisväärsustega tutvumine ja matkad). Trenni ma seal ei teinud, sest pikad päevad väsitasid ära ja õhtul suutsin mõelda ainult külmale joogile ja teki alla pugemisele. Temperatuur oli päeval 30+ kraadi, mis eriti trenniisu ei tekitanud. Aga... puhkusel tulebki nautida! Pildid räägivad rohkem kui tuhat sõna Bergamo Veneetsia + Burano, Murano, Torcello Pechiera del Garda + Sirmione Milano Treviso Lisaks käisime läbi: Padua, Verona (Koitu ja Laurat ei näinud...), Molina, Brescia. Ja taaskord lükkan ma edasi oma lubadust kodukootud võistlusbikiinide maksumuse postitus kirjutada Vabandust, kes seda juba pikemat aega oodanud on, kuid kuna ma lähen kuu lõpus Victory Bikiniga kohtumisele, siis hea meelega tooksin kohe võrdluse isetehtud bikiinide ja asjatundjatelt tellitud bikiinide vahel. Otsustasin, et sel korral ei hakka ise bikiinidega mässama ja lasen õmmelda. Ehk siis, kes juba sellest välja luges siis JAH! MA VÕISTLEN SÜGISHOOAJAL! Puhkused on puhatud ja olen juba mitmendat nädalat tugeva trenni lainel. Toitumist veel kärbitud ei ole, kuid sellest nädalast lõin toidulaua puhtaks ja jäävad ära igasugused toidud-joogid, mis heale vormile kuidagiviisi kaasa ei aita. Järgmisel korral täpsemalt hetkeseisust trenni, toidu ja tulevaste võistluste osas. Nautige suve, kuniks seda veel on!
  4. 1 point
    Hei hei! pildid Jüri Kartul Vahepeal on sujuvalt kuskile 6 nädalat kadunud ja kui viimati kirjutades oli 12 nädalat hooaja avalöögini siis nüüd vaid 6. Seoses suve, rohkete ürituste/reiside, puhkuste ja töökoha vahetusega on meelel olnud kõik muu kui võistlusettevalmistus. Olen alates augustist ametlikult Fitshopi peres, nagu juba eelnevalt mainisin- alustasin müügi- ja marketingi juhina. Töötasin eelmises firmas 7 aastat ja ilmselt oligi õige hetk vahetust teha. Esiteks ei leidnud ma ühtegi põhjust pakkumisest keeldumiseks, teisalt on Fitshop juba pikemat aega mulle "pere" eest olnud, seega oli see vahetus väga loomulik ja orgaaniline. Kordagi ei tekkinud tunnet, et oleksin uuel toolil või uuel ametikohal Kollektiiv on väike ja tore ning see on nii värskendav peale suurt korporatiivset firmat- mõtled ja teed ja vahel ei olegi 10 eri konksu, allkirja ja kinnitusringi. Tagasi aga ettevalmistuse juurede. Esimesed 2-3 nädalat sai veel juuli alguses natukene "libistatud", et aega ju on ja pole nii hull seis jne jne- ja üks hetk vaatasin kalendrisse ja sain aru, et aega enam ei ole Aeg ikkagi rangemalt hakata oma ette antud päevasest kaloraazist kinni pidama. Selge on see et ükski üleliia söödud õun kedagi paksuks ei tee, aga kui pidevalt üle kaloraazi lasta siis ei teki stabiilset kaalulangust. Kolmanda hooaja puhul on positiivne see, et kõik on juba nii tavaline ja normaalne- ei saa muu elu kõrvalt otseselt arugi, et ettevalmistus käib. Jah, kohvikus veinitamas ei saa paraku käia aga üldiselt see ei kuulu mu päevakavva ka võistlushooaja välisel ajal Igasugused "esimesed" täiesti puuduvad, elan oma tavalist elu, lihtsalt piiran kergelt kaloraazi ja vajadusel tõstan aktiivsust. Liigun ikka trajektooril kodu-töö-trenn-kodu ja iga vaba aja pühendan iseendale ja perele. Nüüd kui võistlused hakkavad aina lähemale jõudma, on aeg vinti peale ka keerata. Ehk siis range treening ja toitumiskava, rõhk trennil, toidul, vee tarbimisel, unekvaliteedil ja no stress olekul Toit peab olema karbiga kaasas ja koosnema koostisosadest, millel on võimalusel minimaalselt koostisosasid Ehk köögiviljad, marjad, puhtad piimatooted jms valdavalt. Kui rääkida negatiivsetest külgedest siis iga ettevalmistusega tunnen, kuidas keha aina rohkem kohaneb, kohaneb kardioga, kohaneb madalama kaloraaziga. Hooajad on aasta peale nii laiali laotatud, et kui tahta tervet aastat kaasa teha jääb "vaba aega" ühe ettevalmituse lõpu ja teise alguse vahele tervelt 1 (!) kuu. Aga olin kindlalt otsustanud ka sügishooajal kaasa teha seega- väga ei vaeva oma pead, pigem peab võtma seda kui partamatust. Enne esimest hooaega oli mul kõige pikem ettevalmistus, otsustasin praktiliselt lavavormis olles Mai kuus et lähen Oktoobris lavale (aega üle 5 kuu et teha minimaalseid korrektuure), nüüd aga tahaks igal võistlushooajal mingit edasiminekut näidata ja paraku madala rasva% peal tiksudes seda ei tee. Ja kui hooaegade vahed nii lühikesed.... Ehk siis pidevalt ongi õhus igipõline dilemma- kuidas põletada palju rasva, minimaalse aja ja lihaskaoga?! Kuidas kasvatatada võimalikult palju lihast minimaalse aja ja rasvakogumisega? Sellest kõigest järeldangi, et teha kaasa 1 hooaeg- ei ole minu hinnangul eriti keeruline. Kuidagi ikka lavale jõutakse (ka vahendeid valimata paraku) aga minna sealt edasi ja veel ja veel tagasi tulla, kasvõi 20 korda- müts maha nende ees, kes suudavad! Selge on juba minu jaoks see, et detsembris peale MM alustan ühe korraliku tagurpidi dieediga sest neljandat enam siia otsa ei pane, vähemalt mina mitte- mu reaalsustaju on tervise osas veel liialt kõrge. Kui teha kaasa vähem võistluseid või kui hooajad oleksid kompaktsemad, oleks võimalusi ilmselt ka rohkem hooaegi järjest võistelda- eks see on individuaalne ka, kellel keha kui kaua koostööd teeb, hetkel aga nende minimaalsete hooaja vahedega ei suuda keha piisavalt taastuda. Aga, et see jutt nüüd väga negatiivseks ei läheks ära siis tegelikult on hetkel asjad OK vorm läheb vaikselt paremaks iga päevaga. Kui ma ei oleks võistleja siis oleksin oma figuuriga 7 taevas, paraku lavavormini on veel nats minna.... Aga motivatsiooniga on mul tavaliselt väga probleeme ei ole, kuna lõpuks on see mu enda tahe lavale jõuda ja head vormi teha. Hetkel lihtsalt on iga päev loetud ja ei saa nautida enne võistlusi "lõdvemalt" võtmist, põhjusel et vorm juba varakult käes.... Trenni teen enamasti 6x nädalas, 2x päevas. Kerge jooks hommikul enne hommikusööki ja jõutreening peale tööd. Saalis veedan u 1h ja teen kiirema ja intensiivsema, et saaks kiiremini koju ja mingi vaba aeg ka jääks Kui ilmad lubavad siis ikka vahetan saalitrenni ratta, jooksu, tennise vastu. Hoiab meele rõõmsana Esimene planeeritud võistlus on: 24. septembril Hispaanias toimuv Arnold Classic Edasised plaanid on: Lahti Ben Weider Eestikad viimaseks jääb Det. alguses MM mis seekord toimub Prantsusmaal. Uued Freydise bikiinid saabuvad järgmisel nädalal ja varsti otsin kingad välja. Kes vanade bikiinide vastu huvi tunnevad siis tulge Telliskivi Fitshopi vaatama, olen isegi tööpäevadel enamasti kohal. Igaljuhul soovin kõigile edu ettevalmistustes, rõõmsat meelt ja pidage meeles, 9 korda mõõda, 1 kord kärbi (kaloraazi)
  5. 1 point
    Parem hilja, kui mitte kunagi, ehk jagan oma elamusi fit.camp'ist. Olin seal esimest korda ja läksin põhimõtteliselt selle pärast, et reis välismaale jäi ära. Aga ei kahetsenud üldse, et sain sinna. Tore seltskond, suurepärane toitlustus, meeleolukad üritused, isegi ilmaga vedas, seega oli tunne, et oled välismaal puhkusel. Kalorid põlesid nagu hullud, aga suutsin ikka 3kg juurde võtta. 1.5 on küll juba läinud, aga selline tunne, et teised 1.5kg jäävadki minu külge ja kõige huvitavam on see, et visuaalselt olen isegi kuivamaks saanud, sest ilmusid sellised veenid, mis ma varem näinud pole. Naljakas oli vaadata kuidas see seltkond söömas käis. Kas te kunagi proovisite rääkida süskaritest ja kaloritest inimestega, kes ei tunne nendest huvi? Tavaliselt need jutud ei kesta üle 5 minuti, siin aga iga toidukord oli ainult nendest juttu, enamusel oli myfitnesspal lahti ja kõik üritasid ära arvata kui palju kaloreid on igas taldrikus või võileivas. Makrod kontolli all hoida oli ikka raske. Kontrollkaalumine näitas, et rahvas töötas sööklas paremeni, kui jõusaalis, sest enamus võttis ikka juurde. Kuigi sporti sai tehtud palju. Juba hommikune virgutus tõstis pulssi 160ni, aga ausalt öeldes, käisin ma seal ainult 2 päeva (enamus ikka üritas iga päev käia), ülejäänud aeg proovisin ikka magada ja taastuda, sest peale hommikusööki tuli mingi koolitus, mis sisuliselt oli trenn, siis peale lõunat iseseisev trenn, siis õhtul ühiskondlikud mängud, mis tihti tõstsid pulssi ka suht kõrgele. Nii mu pulsikell näitas vabalt 6000+kkal päevas. Vaidlusi oli palju, et näitab valesti, ise ka ei usu, et päris nii palju sai põletatud, pigem 4500+, aga tavapäeval näitavad need mulle 3000-, ehk ikka põletasin korralikult. Laagri lõpus toimus spartakiaad, mis sisuliselt on meeskonna võistlused, mis kestavad terve päev. Sel päeval näitas mulle pulsimõõtja 9800kkal, kell 23.45 pakuti mulle burpeed teha, et saaks 10000 täis, aga sellist eesmärki mul ei olnud ja jõudu et neid teha, seega jäigi 10000kkal tegemata. Muidu normaalse trenni tegemiseks jõudu ei olnud, seega enamus trenne oli nn. "taastustrennid", kus raskused oli väga väiksed. Aga peegelpilt (ja mu naine ka) väidavad, et sain ikka suuremaks ja võib olla ka kuivemaks (mida on suht raske uskuda). Ühesõnaga, laager mulle väga meeldis. Järgmine aasta suure tõenäosesega uuesti. Kõik tuttavad, kellele laagrist rääkisin tahavad nüüd ka minna. Pilte üritusest võib vaadata siit foorumist ja instast #fitcamp2017 järgi. Paar tundi tagasi ilmus siia foorumisse uudis, et Fitness5 ikka toimub ka see aasta, see vist ei ole enam EMV, aga samas see võistlus on kvalifitseerimisvõistlus Euroopa Meistrivõistlustele, mis toimub Norras. Ehk kes siiamaani kahtles kas minna või mitte, nüüd on kindlasti aeg, muidu, kui jälle tuleb 5 inimest, ilmselt ei hakka enam keegi neid korrladama.
This leaderboard is set to Tallinn/GMT+03:00
×