Jump to content

Edetabel


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 22.11.2011 Kõikidest piirkondadest

  1. 4 points
    Tere! Nagu mõned võib-olla mu allkirjast on lugenud, on mul blogi facebookis, kus ka siit kasutajaid, aga mu küsimus seisneb selles, et kas äkki mõne jaoks oleks seda mugavam ka siit jälgida? Et ma võiks sellesama ka siia dubleerida, ja loodetavasti saaks siin ka rohkem arutelu tekitada. Siin võin ka veidi rohkem spetsiifikasse langeda. Toon näiteks ära viimase postituse: Rotaatormansett Jätkame kummilindi lainel, kuna viimasel ajal on see treeningvahend mulle aina enam meeldima hakanud. Loodan ainult, et suudan ka teistes samasusugust entusiasmi tekitada. Järgnevalt toon ära ühe väga hea harjutuse, mis on osutunud raskeks isegi väga jõulistel isikutel. Õla välisrotatsioon kummilindiga.. Kindlasti tuleks järgida õlavarre asendit - et ei liiguks ei ette ega tahasuunas, oleks stabiilselt küljel. Välisrotatsioonil toimivad infraspinatus ja teres minor, supraspinatuse osas on erinevad arvamused Sama harjutust võiks teha ka siserotatsiooniga. Ja siin ka kiire näide, kuidas MITTE teha. Kasutades hantlit seistes, aktiveerib raskusjõud pigem biitsepsi. Rotaatormansett saab siin peaaegu olematu koormuse. Välisrotatsiooni tehes peaks sel juhul lebama vastasküljel.
  2. 1 point
    Pikaajalisel energiapuudusel maksa glükogeen kaob ning energia tootmine algab rasva lagundamisest, samuti toimub mingil määral ka valkude katabolism, et siis aminohapetest maksas glükoneogeneesi kaudu glükoosi toota. Rasva ladestumisel kõhupiirkonda võib mitmeid põhjuseid olla, kõige tavalisel on ikka liigne rasvade ja süsivesikute manustamine, vähene valgutarbimine ja treeningkoormus. Vähesest valgutarbimisest põhjustatuna ei saa keha sünteesida lihasvalke, kui koormus on piisav, aga samuti kui koormust pole, siis ei ole stiimulit, mis annaks kesknärvisüsteemile märku arenemiseks. Lisaks ülehulgas süsivesikud, mida maksas enam glükogeenina ladestada ei saa, viiakse algul rasvhapeteks,mis hiljem ladestatakse rasvana rasvarakkudes. Kuna meestel on soost tulenevalt soositud ka kõhupiirkonda rasva ladestumine, siis eks see sellise väljanägemise peaks andma. Muidugi esineb ka teisi põhjusi, näiteks selline haiguslik nähtus nagu glükokortikoidide üleproduktsioon, mistõttu kortisooli tase veres tõuseb ja see omakorda on tugev valkude katabolismi esilekutsuja, et tööle seada glükoneogenees ning juhul kui see on pikaaegne, siis väheneb lihasmass ja üleliigne toodetav glükoos ladestatakse rasvana kõhupiirkonda.
  3. 1 point
    Kuidas sa kujutad ette jõu suurenemist ilma lihaste suurenemiseta - need asjad käivad ikka suuremal või vähemal määral käsikäes. Jõu treenimiseks pidavat väidetavalt sobima pigem lühemad seeriad (3-6-8 kordust) ja suurem raskus või püramiidi treeningskeem.
This leaderboard is set to Tallinn/GMT+03:00
×