Jump to content

daman

Kasutajad
  • Sisu loend

    450
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik daman postitused

  1. Minu tuunikalasalat.

    Kaubamaja kalaletis on tuunisteike täitsa saada. Hingehinnaga muidugi.
  2. Täna oli Edimburghi poolmaraton

    Maratonis on väga oluline, et sul kuskilt hõõruma ei hakkaks. Kestvuselt on see 2x poolmaraton + 30mni ja kui sul on veriste kintsudega vaja 25km joosta, siis on ikka pagana kehvasti. Maratonil jookse riietega, mida sa trennis oled proovinud ja tead, et ei hakka hõõruma. Ise kasutan liibuvaid, pikad retuusid on mugavamad. Lisaks võid oma hõõruvad kohad enne vaseliiniga sisse hõõruda, ja paksult. Siis on kindel et vermeid ei tule. Kokkuvõttes: 1) Kanna riideid, mida sa oled katsetanud ja mis ei hõõru (soovitavalt liibuvaid, on mugavamad), seega tee oma 20M jooksud samas riietuses, millega maratoni jooksed. Seega jah, osta omale liibuvad. Muuseas, maraton on päris pikk ja kui ilm pole just +22C või rohkem, võid vabalt joosta ka pikkades retuusides. Proovi muuseas ka ilma aluspesuta, vbolla on mugavam. 2) Ära eksperimenteeri riietuse, toitumise, millegi ebatavalisega. 3) Võimalusel vaseliinita ennast korralikult kokku (kintsud, man-parts, kaenlaalused)
  3. Täna oli Edimburghi poolmaraton

    Minu kogemus näitab, et pesu on saatanast Ühesõnaga, kui pikki liibuvaid kannad, _võid_ (aga ei pea), alla panna lühikesed liibuvad. Dressides jooksed, siis lühikesed liibuvad kindlasti alla. Kuidas oma pooliku ajaga rahule jäid?
  4. Jõutrenn ja aeroobne koos

    Oleneb eesmärkidest. Kui ma jooksu/triatloni hooajal jalga lammutaks teha, läheksid mul pooled trennid nässu, sest jalas pole jõudu. Tee jalga vähe kergemalt, aga kindlasti ära jäta seda ära.
  5. Parim kardioseade

    C2 on vast üks parimaid sõudeergomeetreid mis olemas on.
  6. Parim kardioseade

    Mina ostaks: 1) jooksutossud - kõige efektiivsem 2) jalgratta - kõige mõnusam
  7. Menüü ajakirjast

    Oh teid, isegi googledada ei viitsi keegi: http://en.wikipedia.org/wiki/Cup_(unit) Ja see on umbestäpselt 250ml, vaadates allolevat tabelit, siis on 1 tass kaerahelbeid ~120g. Seega putru kokku 500ml, mida pole üle mõistuse palju.
  8. Kuidas alustada jooksmisega?

    Mina seevastu soovitan süüa. Midagi kerget, a.la. banaan + pool klaasi vett. Üldiselt kui sa lähed hommikul sörkima, siis ei hakka sul miskit üles tulema, isegi kui kausi putru sööd. Ise hommikujooksude eel võtan midagi kerget, reeglina seesama kombo, mida soovitasin (banaan + vesi). Kui hommikuti raskemaid intervalle jooksin, siis jõin lihtsalt spordijooki enne, kuna siis hakkab tõesti tahke kraam üles tulema. Teise küsimuse kohapealt, ssiis on mõistlik jagada trenninädal väheke tsükliteks: 1-3. nädal jooksed tõusva mahuga 4. nädal jooksed 60% 4 nädala mahust 5. nädal lähed tagasi 2. nädala mahule ja kordad seda 4 nädalalast tsüklit. Nädala sees peaksid jooksma umbes 2x taastavat sörki. Need võiks olla needsamad 5km ringid mis sa plaanisid. Hoia madalat pulssi ja pea meeles, et need jooksud on taastavad ja üldist aeroobset toonust andvad. Lisaks on sul vaja kindlast joost üks kord lõike. Alusta näiteks 4x200m. Kiiruseks võta siis oma soovitud 3,2km tempo, mis peaks olema 3:45 /km = 45 sekundit 200m peale. Iga nädal lisa üks lõik juurde, need võiksid näha midagi sellist: 4x200 5x200 6x200 7x200 3x400 4x400 5x400 10x200 (tõsta tempo 3:40ni, so. 43 sek 200m) 6x400 12x200 (43 sek /200m) 3x800 4x800 (see on sinu proovikivi, kas sa suudad läbid 3:45 /km kohta kõik neli 800m lõiku, so. iga 800m peaks sul aega võtma 3:00 täpselt). Lõikude vahel sörgi väga aeglaselt (kasvõi jaluta) lõigu pikkusega võrdne lõik, kusjuures 800m vahele tee 400m pikkune vahe. See on nüüd soovituslik ja vbolla su võimeid üle hiinates, aga et kiiresti joosta testil, pead sa kiiresti jooksma trennis. Lisaks võiks olla sul nädalas üks tempojooks, kus sa jooksed tempokamalt, umbes 5km pikkuselt ja 4:30 /km kohta sobib. Ka tempojooksuga tee samuti nagu lõikudega, kasvavalt. Seega esialgu jookse tempokalt 1km pikkune osa 5km, ülejäänud sörk. Hiljem tõsta see osa 3-4km peale. Tempo ja lõigujooksule võiks eelneda soojendus 10min ja 10min lõdvestusjooks. Nädala kava võiks olla E - vaba T - lõigud K - rahulik N - vaba R - tempo L - rahulik P - vaba Ja esimesed 4-6 nädalat ainult rahulikult! Saad mingi põhja alla, hakka alles siis lõike tegema.
  9. Taastusjook

    See 20 minutit on stampaeg, mida soovitatakse valgu tarbimiseks peale trenni. Väidetavalt pidada peale seda maagilist piiri taastumine oluliselt kauem aega võtma, mine võta kinni, kas on iva sees või mitte.
  10. jooksmine

    Söö mida tahad ja palju tahad, oluline on, et jooksmise ajal segama ei hakkaks. Näiteks 10min enne intensiivset jooksu peekonit ja muna süüa on suhteliselt halb mõte, aga pool banaani on okei. Jälgi ka seda, et päris tühja kõhuga ei läheks, haamer on kerge tulema.
  11. Mh, ma olen olemuselt kestvussportlane pigem, aga pole veel täheldanud et head kükki millegagi asendada saaks. Okei, võib-bolla rattasõit mäkke, aga Eestis sellist mäge pole. Seega selline jutt, et jalad saavad mujalt koormust, on jura. Kusjuures ainuke asi millega ma nõustun on see, kui öeldakse, et pole aega jõusaalis käia, sest erialased trennida ja elu võtavad oma osa (12+ h nädalad). Siis on pisut arusaadavam. Üldiselt aga, tehke kükke ja lõuatõmbeid. Aga mida mina ka tean.
  12. Mis jutt?! Eks treeni õlad laiemaks, siis on proportsioonid "mehised".
  13. EBATAVALINE VÕITLUSKUNST

    Oeh. 1. videos juhtunu võib tõesti olla kui vastane paigal seisab, aga väga efektne, mis siin salata. 2. ja 3. video näitasid sa meile MMAd, kusjuures Silva on väga hea võitleja. Absoluutselt ei taha maha teha, tahate efektset tantsu õppida, palun capoeira sobib selleks imehästi. Enesekaitseks soovitaksi jätkuvalt muna praadida. Või MMA tudeerida.
  14. TSH hormoon

    Ala ikka ala, TSH -> Thyroid Stimulating Hormone, ehk mida kõrgem on, seda rohkem üritab hormoon su kilpnääret mõjutada, et T4 ja T3 sealt kätte saada. Mul oli sama näitaja enne ravi alustamist 42. See oli juba kolepaha. Teema alustajale, kindlasti mine kuu aja päast uuesti ja kui siis ka kõrge, siis vajad ravi. Loodetavasti mitte, aga kui sul on alatalitlus ja sa jätad selle kahe silma vahele. Noh ütleme nii, et ma võin sulle terve müriaadi tüsistusi jagada, mis pikalt vindudes tulevad, ja paraku, jäävad.
  15. TSH hormoon

    TSH 8? See indikeerib su kilpnäärme alatalitlust.
  16. EBATAVALINE VÕITLUSKUNST

    Capoeira on samapalju enesekaitseks kasutatav kui muna praadimine. Tants, fine, nõus.
  17. Tundub hea salat, kui rosinaid ei oleks. Öäk. Disclaimer: Rosinate salatis mittetalumine on minu personaalne traagika ja ei suru antud nägemust peale.
  18. Väljakutse

    Sellega pead arvestama, et sinu jooksukogemusega ei saa maratoni viimased 15km meelakkumine olema. Asi on lihtsalt selles, et vajalik aeroobne vastupidavus ja lihasvastupidavus arenevad aastatega. Antud kavaga võid sellega arvestada, et sa läbid maratoni suht edukalt, aga lõpp on kolekole. Ise olen suht okei jooksja, poolikut alla 1:30, aga maraton alates 30km oli oioioi. Maratoni sees jooksin esimese poole 1:40-ga, rahulikult, aga teine pool võttis 2h aega. Võid ise samamoodi sellise 20-30% kiiruse kukkumisega arvestada. Jalad löövad tuld, kõndida on isei vastik, kogu energia on ära kulunud ja ikka on veel 5km minna. Emotsioon hiljem on selle võrra parem, aga pingutus on meeletu. Suht julgelt võib öelda, et maratonijooks on koledam kui poolpikk triatlon, kuigi viimane kestab ajaliselt kauem ja on distantsilt pikem. Ja kavast niipalju, et sisuliselt ongi eesmärke kaks: 1) Treenida maratonitempot 2) treenida aeroobset baasi Ülejäänud on ajatäide ja efekt peaks olema kumulatiivne, st. kumulatiivse väsimuse kuhjumisega hakkab su keha efektiivsemalt tööle. Sestap ka sul ainult 2 trenni muutub ja ülejäänu on rahulik 3mi sörk. Edu igal juhul ja hoia meid kursis, kole põnev on.
  19. 13-päeva dieet

    Selles see iva ongi, et peale dieedi lõppu läheb mõni kuu ja kilod on tagasi.
  20. 13-päeva dieet

    Tehtud omal nahal, kui toitumisest midagi ei teadnud. Meeletu nälg pidevalt, energiapuudus, töö ei sujunud. Küll aga kaalukaotus -11kg, mis tuli kenasti tagasi 2-3 kuuga. Kui normaalselt sööma hakata peale dieeti ja dieedi ajal trenni mitte teha, siis jumal hoidku, andku minna, tema enda tervis. Ise ei täheldanud mingeid tüsistusi.
  21. Väljakutse

    Maraton? Edu igaljuhul, see on hoopis teine loom kui poolik. Tõsiselt ka, peale 30km läheb su enesetunne selliseks, millest sa poleks osanud kartagi. Räägitakse, et trenn pidi aitama
  22. aasta treeningud

    Sellise aeroobse mahu korral peaks maraton alla 4h suht lihtsalt tulema. Vaata, et lihtsalt mõne pikema jooksuotsa enne sisse viskad. Enda aasta ei läinud väga hästi, palju haigusi ja muud elu olu korraldust: 3000k ratast 700km jooksu 90km ujumist Läbisin ka 1 maratoni (3:42, täielik häving), Tartu Nelikürituse, 2 olümpiatriatloni, 1 Pühajärve Tristar 111 ja mõne võistluse veel, ei olnud suurem asi hooaeg. Järgmiseks aastaks püüaks 2 eesmärki püstitada: 1) Tartu jooksumaraton alla 1:38 (23,4km) 2) Tallinna Sügisjooksu alla 1:25 (21,1km)
  23. aasta treeningud

    Aastas on 52 nädalat.
  24. Kõndimine vs jooksmine

    Ainil on meeletud pakud all, ses suhtes, et pideva järjepideva treeninguga on ilmselt ka kõõlused koledal kombel tugevamaks läinud. Eks ma uurin talt, mis ta oma põlvedest arvab, aga tõen. tulevad sellised vead välja 60+ vanuses alles. AlanBStard, sellepärast ma vennikese juhtumit ka kurioosseks nimetasin, et räägib mulle täielikult vastu. Samas ei ole pikkadel võistlustel ilma aeroobse baasita suurt midagi teha (pikk > 6h)
  25. Kõndimine vs jooksmine

    Ärge nüüd jonnige, selge see, et jooksmise treenimiseks on vaja joosta. Ja kui alguses on raske, no siis jooksed vähem. Jooksmine on vastunäidustatud tõesti siis, kui kehakaalu on juba kordades rohkem kui vaja. Triatleet Ain-Alar Juhanson näiteks jookseb pikki otsi ja suht paljuigi tema trennikaal on 100kg tuuri, ikkagi maailma raskem raudmees, seega kaalupiiri tõmmata on mõttetu või vähemalt piisvalt keeruline, et öelda, et alates kaalust X on jooks keelatud (rikud põlved, kulutad südant vms. BS) AlanBStard, aeroobset põhja ei lao anaeroobne treening, kuna põhja ladumine iseenesest eeldab seda, et sa kestaks ka 3-4-5-6 tundi peale starti, seda juba anaeroobsega ei treeni, vähemalt mitte nullist alustades. Kurioosne näide on muidugi üks ameerikamaa triatleet Q (tavaline age-grouper), kes peale ironmani läbimist (3,8 ujumist, 180 ratast, 42 jooksu) tegi järgmine aasta eranditult crossfit-i ning läbis järgmine aasta Ironman terve tunni kiiremini kui eelmine aasta. Siin on ainult 1 konkst, tal oli lihtsalt kõva aeroobne põhi all. Seega kõik on võimalik.
×