Jump to content

daman

Kasutajad
  • Sisu loend

    450
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik daman postitused

  1. Kaalust allavõtt.

    Proovi seda Taku HIIT'i Tundub vähe, aga kuna intensiivsus on 100%, siis peale 3 "seeriat" tekib tahtmine pikali vistata ja mitte enam tõusta ja peale 4-t seeriat oled omadega nii kapsas, et 5 minutit cooldowni tundub üle jõu käiv. Usu, see 22minutit on su elu kõige pikemad 22 minutit
  2. Pannkoogid

    Kui ära küpsetad, siis ju enamus veest aurustub ja mis see muu seal pannil on kui valk ja süsivesik koos rasvaga.
  3. Jõusaali treeningud ja jooksmine

    Kui see järvejooks on plaanis ühekordselt ette võtta, siis anna aga minna. Aga tempo olgu aeglane ning ära üritagi isiklikku rekordit teha või esijooksjatega sammu pidada. Kõik ajaeesmärgid unusta ka ära, tunne lihtsalt jooksust mõnu. Kuigi 12km on selline pikem sprint pigem, siis arvesta, et sul kulub eeldatavasti (ma ei tea su jooksu taset) 1:10 selleks. Hiljaks pole sa kindlasti jäänud, kui soovid jooksul lihtsalt osaleda. Püüa 2x nädalas läbida 6-8km ning enne võistlust kindlasti proovi ka 12km läbi joosta. Tempot ära tee, lihtsalt jälgi oma keha. Kui sul on kuskil liigestes/lihastes jooksust tingitult valu/valulikkust või muud ebamugavustunnet, siis lõpeta jooks, venita kindlasti ning lase kehal 2-3 päeva puhata (kuni sa vaegusi ei tunne). Samuti püüa oma pikemate jooksutrennidele järgnevatel päevadel põlvi ning puusi mitte liigselt koormata, et üle ei pingutaks. Umbes 3 päeva enne 1. maid jäta jooksutrennid vahele, toitu hästi ning ära põlve/puusa liigeseid koorma. See tagab võistluspäeva hommikul kenasti taastunud jooksulihased ja liigesed ning võid mõnuga selle tiiru Viljandis ära teha. Ise olen 88kg hetkel, jooksen ~30-35km nädalas (2x 8-9km ja 1x14-15km) + lisaks jalgratas, ujumine ja jõusaal (~8-9h nädalas). Ja nii juba 8 kuud. Kõik eelnev jutt omast isiklikust kogemusest aeroobse/jõusaali vahel pendeldamisel. Olen omad vitsad kätte saanud ja püüan treenida vigastusi edaspidi vältides. Pika jutu kokkuvõtteks: Tee paar korda nädalas pikemaid jooksuotsi, jälgi oma enesetunnet ja KUULA mis su keha sulle ütleb. Kindlasti enne võistlust püüa ~12km korra läbida ning jäta ~3päeva enne võistlust taastumiseks. Tulen ise ka Viljandisse, äkki trehvab
  4. Metslooma liha

    Metsloomaliha vaadates: tume, täiesti rasvavaba, maitseb ka sigahästi. Olen saanud tuttavalt jahimehelt nii põdra kui metssealiha. Ulukiliha peaks iseenesest olema vähema rasvasisaldusega, aga vaevalt et seal nii palju erinevust veise/sea/lambafileega on. Ja P-A-U-L, minu keel on 2,8cm pikk, mõõdetuna keelekidast keeleotsani.
  5. treenitud reied

    Super ilusad jalad.
  6. Kaalust allavõtt.

    Täpsustan: Rasvapõletamine toimub kõige efektiivsemalt ~120-130 pulsi juures. Keha kulutab tegelikult kõige efektiivsemalt energiat maksimaalse pulsi juures, aga verre eralduv laktaat (mis on selle eestikeelne vaste?) pärsib rasvarakkude lõhestumist. Sestap 120-130 pulss parim rasvapõletuseks (selline tempo, et võid ilma liigse pingutuseta vabalt partneriga või kasvõi üksi juttu vesta) Ja organism harjub sellise hommikuse pingutusega vägagi kiiresti, probleeme võib ainult tekkida ületreenitusega, 7x nädalas hommikul tund aega joosta on päris karm. Eriti kui lisaks teed jõusaali ja veel HIIT-i. Ole ettevaatlik, nii võid veel tugevaks saada
  7. Kus trennis käid ja kus elad???

    Kesklinn, Kalev SPA Ja Kalev SPA on täis selle pärast, et seal on palju "suveks saledaks" lubadustega inimesi. Küll nad kuu aja pärast kadunud on
  8. Ega sa ei pea Kiivikase kava ju sõnasõnalt jälgima, võtalihtsalt rasva osakaalu paari protsendi võrra vähemaks, selle võrra tarbi rohkem süsivesikuid. Ja kogused kohanda enda vajadusele, aga hoia valk/süsivesik/rasv proportsioonis.
  9. Jooksmine vs Rattasõit

    Enda näitel niipalu, et jooksmine andis kaalu alandamisel suurema panuse kui ratas. Samas on nad väga mõnusalt teineteist täiendavad, seega: tee mõlemat
  10. 800km rattamatkale!!!

    Paljalt vee joomisest ei piisa, sellise distantsi puhul läheb juab ka soola liiga palju kehast välja. Seega spordijook parem. Värska soolane vesi ka abiks.
  11. Mis ma valesti teen?

    Tegin natuke analüüsi, selgitan: 1) Võtsin välja toiduained 2) Vaatasin järgi toiduainetes sisalduvad proteiinid, süsivesikud, rasvad ning kiudained. 3) Arvutasin välja ligikaudsed vahekorrad proteiinide, süsivesikute, rasvade ja kiudainete iga toiduaine jaoks 4) Välja on toodud ainult need toitained, millel on oluline kaal toiduaine koostises 5) Vett ei arvestanud, kuna sealt saadud kaloraaž on 0 (null) kohvi magus, koorega -> 21 % valku, 56% süsivesikuid, 23% rasva sepik -> 85% süsivesikuid, 10% rasva, 5% valku praetud muna -> 56% valku, 44% rasva juust -> 50% rasva, 50% valku muffin -> 70% süsivesikuid, 20% rasva, 10% süsivesikuid shokolaad -> 60% süsivesikuid, 30%rasva banaan -> 95% süsivesikut, 4% kiudaineid fileeliha/kala -> 65% valku, 25% rasva köögivili -> 40% süsivesikuid, 12% kiudaineid Kui nüüd seda nimekirja vaadata, siis mida märkame? 1) Süsivesikuid on VÄGA PALJU (9st toiduainest 6 sisaldab kreskmiselt 68% süsivesikuid) 2) Kiudaineid on VÄGA VÄHE (köögivilja panin kokku, 9st toiduainest 2 sisaldab märkimisväärselt kiudaineid, keskmise väärtusega 8%) 3) Rasva on VÄHE (9st 7 toiduainet sisaldab keskmiselt 30% mis tundub isegi palju, AGA suur osa sellest sisaldub 10g shokolaadis, 10g juustus ning kohvikoores) Menüü pole tasakaalus ning sellin kogus süsivesikuid minu nägemust mööda kaalulangetamiseks küll ei sobi. Paraku on analüüs suhteliselt pinnapeale ning ka kohati ebatäpne, kuna ei arvesta koguseid. Et täpsemaid koguseid saada oleks vaja kõik kenasti ära kaaluda, ent selle töö võiks teemaalgataja ise ära teha. Kõik kalorid paraku ei ole "võrdsed".
  12. Inimkeha on võrratu

    Kui luumassi tootmine lakkab peal 30. eluaastat, siis: 1) 8% kiiruse korral oleme kaotanud luumassi täielikult 12,5 aastaga 2) 18% kiiruse korral aga koguni 5,5 aastaga. Nüüd, kas a) Inimene jätkab luumassi tootmist ka peale 30. aastat ja veel isegi mitukümmend aastat peale 30. sünnipäeva või 8-18% vahemik on pandud täiesti umbes/valesti. Kaine mõistus juba ütleb et mõlemad "faktid" koos pole võimalikud. Üldsjoontes hariv artikkel, aga sellised kohad panevad kogu teooria paikapidavuses tõsiselt kahtlema.
  13. film "300"

    Veri, laibad, soolikad, tükeldamine, hakkimine, jäsemete kehast eraldamine. Super hea oli
  14. Mis ma valesti teen?

    Huh, ma ei ole küll ekspert, aga 1) Hommikul on kõige parem ikkagi süüa putru, keedumuna on samuti parem valik praemuna ees. 2) 2 muffini ja šokolaadi asemel söö pigem õuna. 3) Jaga need suured banaanid pooleks või söö 1 banaan 2 korra peale. Karbike kodujuustu oleks märksa kasulikum ühe banaani asemel. 4) Õhtusöök on hea, eriti hea oleks kui sa saaksid teise samasuguse söökikorra päeva jooksul ära tarbida. Miks kommenteerin, on seetõttu, et ise olen 87kg meesterahvas ja ma ei söö ka nii palju päeva jooksul, lihtsalt ei mahuks sisse. OK, söön mõnikord looma moodi, aga ainult siis ma teen päeva jooksul 3,5-4h trenni. Ja ära kasuta sõna "dieet", kasuta sõna "toitumine". Dieedil on selline halb kõla küljes (kartulidieet, porgandidieet, kapsakeeduvedeliku-ja-mitte-ainumagi-süsivesiniku dieet).
  15. Mis ma valesti teen?

    Rasvaprotsent mõõdetud? Pealegi on poolteist kuud liiga lühike aeg, endal hakkas kaal langema umbes samaoodi. Esimese Kuuga -5kg ja siis järgmise 4kg jaoks läks juba 5 kuud! Nii et kannatust, küll kõik paika loksub. Et teiste küsimusi vältida, pane palun kirja ka mida sa sööd ja ka kellaajad. Lisaks mis kellast trenni teed.
  16. jooks ja põlved

    Jrx küsimus õigustatud, mul on sama probleem. Otsisin ja proovisin erinevaid jalanõusid, muretsesin omale kvaliteetsed Asicsi jooksukummikud, aga nendega üle 15km otsi tehes tekivad villid sisekülgedele, st. toss ei sobi jalale väga hästi. Hädasti tahaks leida mingi koha, kus saaks mu sammu analüüsida ning sellele vastavad jalanõud leida.
  17. jooks ja põlved

    Mina olen kategooriliselt igasuguste sisetegevuste vastu, eriti nüüd, kevade tulekul. 102kg on päris palju, kuid alusta kasvõi kepikõnniga. Ise alustasin 95kg pealt (no on pisut vähem küll kui 102, aga siiski) sörkjooksu ja kõndimisega vaheldumisi. Kaal langeb joostes väga efektiivselt ja kui sa jooksed 3x nädalas ei hakka see ka põlvedele. Kui sul on ajalooliselt mingid põlvevaegused olnud, alusta kepikõnniga, kaota 5-10kg, ja võid hakata vaikselt sörkima. Ka liigesed muutuvad trenni käigus tugevamaks!
  18. Jalgade treeningu Tähtus ?

    Uh, ma pole küll mingi ekspert ega kulturist, aga ma teen: 1) Kükk kangiga 70-80-90-100kg, 10 kordust 2) Lamades selle raskuse üles surumine (legpress) 90-100-110-120, 10 kordust 3) Sinkidele (reie tagakülg), minu absoluutselt nõrgim lihas üldse, 45x4, 10 kordust No ja 5x nädalas ratast ja jooksu annab ülejäänud koormuse. Jalad väga olulised, jõusaalis näb siukseid vendi liiga palju, kes esimese ja viimase harjutusena pingi peal kangi suruvad. Ja kangiharjutuste vahepeal hantleid tirivad.
  19. Noh, mu puhul töötab küll. Kaal ei lange vabsee enam, langes 10kg, siis jäi pidama, nüüd hakkab pool kilo kaupa kahe nädala jooksul juurdegi tulema. Aga vööümbermõõt väheneb, kehale tekivad mingid lihased vaikselt, väga tore on. Teen 2 korda nädalas jõusaalis kõvasti rammu (jalad, selg, rind, õlad, kõht, käsi eraldi ei tee, need saavad vatti seal suurte lihaste treenimisel küll ja veel) ja 5 päeva kõvasti aeroobset (ujun, ratastan, jooksen). Mõjub nigu naksti, jõunäitajad paranevad ka kord korralt ja olen märganud, et jõutreening mõjub VÄGA positiivselt mu jooksule ja rattasõidule.
  20. Rattakingad

    Parim koht Velopluss Pärnu maanteel, vana Kalevi hoone kõrval.
  21. kaal ja pikkus...

    Pikkust 187, kaal 87. Kaalu tahaks saada 78 peale (kergem joosta) ja rasvaprotsendi 8-9% peale.
  22. Jõusaali kõrvalt

    Ujumine, ratas, jooksmine (kõrvalt käin jõusaalis, et ujuda, sõita ja joosta kiiremini, paremini ja kauem)
  23. kalorikulu tabel?

    http://www.toidutare.ee/kaloriarvuti.php?burner=1 Suhteliselt asine ja päris palju infot sisaldav.
  24. Supreme Fighting Challenge

    Mõtle ka mis sa räägid, see ei ole mingi eesmärk omaette lasta võitlejatel üksteist surnuks taguda. Selleks kohtunikud ongi, et ära tabada, millal võitlus läbi on.
  25. Kartul või riis või tatar

    Pealegi ei ole pruun riis kallim ühti kui valge riis. Just käisin poes ja vaatasin, Bosto 500g pakk, nii pruuni kui valge, maksab 13.90.
×