Jump to content

Aile

Kasutajad
  • Sisu loend

    4 537
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    3

Postitused posted by Aile


  1. Kogemus näitab et tihti isegi täpselt vastupidi. Huvi teema vastu on kõige olulisem, ja lisaks muidugi ajupotentsiaal ja võime materjali läbi töötada, omandada ja süstematiseerida. Millegipärast ei käi need asjad ülikooliharidusega tihti käsikäes. Minus tekitavad tihti ahastust institutsiooniliste meditsiiniinimeste teadmised ja infotöötlemispotentsiaal, aga näe Martti Kalda on kirjutanud natuke teise nurga alt sama asja:

    http://www.postimees.ee/551802/martti-kald...ini-vorstikesi/

    V2ga viis artikkel...

    Tema nimetab seda viini vorstiks, mina poliitiliseks korrektsuseks. K6ik teemad peavad toetama p6hivoolusid....igasugune kahtlemine on kuritegu. Tunne, nagu ei olekski tegemist teadusega vaid pigem ettekirjutatud selge dogmaga. Kellegi sooja kohta ega hingerahu ei tohi ohustada.


  2. Hehe :P

    No eks see oli mõeldud ka tongue-in-cheek pisut.

    Sportlase ja inimesena meeldib mulle endale käituda viisil, mis oleks sisemise moraalitundega kooskõlas. Minu spordialal on dopingukontrolle vähe ja kuuldavasti tarvitajaid palju. Näitena - varem kasutasin taastumiseks glütserooli, aga kui WADA selle jaanuarist 2011 keelustas (kui maskeeriva aine) ja kui WADA reeglite järgi võistlesin, siis jätsin ka selle ära, kuigi teadsin, et kontrolli ei ole.

    Kiirust olen ületanud, punase tulega üle tee läinud, tänaval alkoholi tarbinud jne. Ilmselt rikkumisi on igasuguseid veelgi - uhke ei ole millegi üle. Ise loome ju ühiskonda, milles elame.

    Siis, kui k6ik tublid lapsed pioneeriks astusid oli Aile alati haiglas :D

    Viimasest rabi s6nav6tust on mul meeles, kuidas inimesel on v2ravad: silmad, k6rvad ja suu, kus peab olema kohtunik ....ja, et kohtunikut88l oleks tulemusi on vaja politseinikke.

    Enesetsensuur peabki k6ige karmim olema. Inimestel, kes usuvad k6iken2geva ja teadva Jumala olemasolu, ma usun, et neil on see tunduvalt lihtsam.


  3. Ma katsun edaspidi katsetada ka erineval astmel idandamist riisi tegemisel - GABA riis:)

    Ma olen idandanud tatart (kuumt88tlemata, nii kooritud kui ka koorimata kujul). Saad lisada salatitesse.

    ...v6i kleebi sulle yhe desserdiretsepti:

    Sprouted Buckwheat Chocolate Banana Sundae

    1 Banana

    1 cup Sprouted Buckwheat

    1 Teaspoon Raw Chocolate Powder

    1 Teaspoon Lucuma

    1 Teaspoon Agave Nectar

    Splash of Warm Water

    Kuhu ma teeks ise m6ned muudatused. Agave nektari ja lucuma ma asendaks.


  4. HIRMUS VALEARVESTUS :rolleyes::P

    Oline oma peas kuidagi nii kinni selles, et justkui mul oleks veel 2 nädalat aega jooksuni, aga tegelikult on vaid ÜKS.

    Seega homme viimane vähe pikem distants (sõltuvalt tujust on eesmärgiks ca 10-12) ning siis 2 päeva puhkust, siis kolmapäeval üks viiekas, reedel kiire kolmekas ja pühapäeval 21,1.

    ABstard - kingiti:) Kestad olid täielikult peal, keetmisvesi oli suisa musta värvi:) Uurin, kust see pärines täpselt ja palju maksis.

    See peaks olema v2gev tokotrienooli pomm. Head isu! :D


  5. Minu mätas pole õnneks lihtsalt kellegi teise arvamuse pime uskumine nagu enamik kulturiste teeb. :rolleyes:

    Sa selgita mulle, kuidas päeva lõikes sama kaloraaži ning vajalike makrode/mikrode katmise puhul üks burger midagi muudab inimese kehas, mis lihasmassi/rasvamassi puutub? Ei muudagi. Enamik kulturiste toovad igasugu huvitavaid vabandusi nagu, et need kiirtoidud kuidagi tervisele täiega halvad, keha hakkab kohe rohkem rasva salvestama, lihast kaotama või midagi sarnast tobedust.

    Sest kaloril ja kaloril on vahe ja keegi ei saa sulle midagi garanteerida.

    Mingis osas toitub ysna suur grupp ameeriklasi tunduvalt paremini kui keskmine eestlane (eesti mees peab toorest ja rohelist reeglina kanas88daks....). Kes s88vad vast aeg-ajalt midagi burgeri laadset. Tead milline on hetkel diabeetikute protsent yle 65 aastaste seas US is? Diagnoositud on 26,9%-il selles grupis. Arvuta sinna veel eeldiabeetikute grupp juurde. See t2hendab v2hemalt pooltele ysna pikka ja piinarikast vanadust.

    Jorxil ja sinul on lihtsalt veel meri p6lvini ja testosteroonitase laes, mis segab ilmselgelt m6ttetegevust.


  6. Teeb suht sama välja :rolleyes:

    Või noh, oleneb mida nende "teiste" all ja mikrode all reaalselt mõeldakse. Kui väga detailselt kogu keemiline koostis jälgimise alla võtta siis jääb väga vähe võimalusi selline kooslus kokku saada ehk suht range dieet. Kui aga lihtsalt loetakse sobivaks lahenduseks sai + vitamiinipillist mikrotoitained siis läheb käest ära...

    ...mis suures osas t6stab lihtsalt uriini hinda ja annab omakorda lisaaineid, millega organism peab toime tulema.

    Kui te s88te, mis s88dav on... siis loksuvad ka makrotoitained paika. Whole foods (terviklik toit?) juba iseenesest tagab selle, et te ei s88 ainult sysivesikuid.

    Te arvutate asju, mida on mugav arvutada. Kaloraazh ei m2ngi ka mingit olulist rolli, kui vajalikud mikrotoitained on kuhjaga t2idetud. Isu on, siis s88te.


  7. Ma küll ei tea täpselt, mida sa praegu sööd, aga oletame, et sa oled suurepärases vormis ja enda meelest terve. Ning oletame, et su toidulaud sisaldab ka pastöriseeritud piima ja kaerahelbeputru. Sa võiksid ju ka proovida 30 päeva olla teravilja- ja piimavaba ning vaadata, kuidas su tervisenäitajad muutuvad. Ega muud moodi pikaajalist tervist ette ennustada ei saa, sest suur osa toitumisest on ju pikaajalise mõjuga. Alles siis saaksid sa üsna kindlalt öelda, et see idee ei ole vettpidav.

    Pikaajaline m6ju on kahjuks t6esti pikaajaline...st v6ibolla alles meie lapselapsed kannatavad mingi meie toitumisharjumuse muutuse t6ttu. Inimest on raske motiveerida, kui tulemused on visad paistma.

    See tyypiline rafineeritud toidulaud kahjuks kogub ka arstide seast palju pooldajaid teatud inimeste puhul. Palju arste v2idavad s2rasilmselt, et suhkrut on inimesele h2dasti vaja jne jne. Nii, et 6ige pidu alles tuleb.


  8. Sa loed jälle veidi mööda... :rolleyes:

    Alan ja teised pole otseselt Paleo vastased. Lihtsalt väidavad seda, et Paleo kasulikkus võrreldes teiste dieetidega, mis samamoodi suudavad makrod/mikrod ja kalorid paika saada, on olematu. Ehk sa võid seda kasutada kui tahad. Kuid sa ei pea ning mingit maagilist võlujõudu tal pole võrreldes teiste vähegi arukamata toitumisplaanidega.

    Selles point.

    Ja ma olen erinevates foorumites ikka neid kohanud, kes kaitsevad Paleot surmani välja vaat-et, Kuidas see on kõigist teistest "dieetidest" parem ja tervislikum jne jne jne.

    Tom Venuto on ka lahe tüüp ning tema lause õige. Lihtsalt sa ei pea ilmtingimata Paleot jälgima, et sama mõju oma kehale pakkuda. Vähenda lihtsalt ületöödeldud toitude osakaalu, taba oma makrosid/mikrosid hästi, kaloraaž õigeks ning kõik ongi korras.


  9. Sama üleskutse ka teistele.

    Igasugune kääritamine-hapendamine-mädanemine mäletamist mööda vähendab negatiivseid immuunreaktsioone (katsealusel vaadeldavate sümptomite esinemissagedust) lektiinide ja muu jamaga, aga hapendamist pole just väga lihtne ega meeldiv igapäevamenüüle 100% rakendada ja pole ka 100% lahendus.

    Vanasti söödi hapuks läinud sööki palju rohkem, inimesel on isegi toitainelisi sõltuvusi mädanemissaaduste suhtes - kõige efektiivsem K-vitamiini vorm on bakterite toodetav.

    Kas keegi Eestis jaapanlaste mädanenud soja (nattou) teeb ja sööb?

    Soja ei ole minu toit. Kuid mul alailma k88gis miski asi liguneb, miski asi fermenteerub jne jne.


  10. Ma nägin eile eriti mahlakat 10cm limukat, sealt oleks hea eelroa saanud! :rolleyes:

    :D

    Eile k2isin hambaarsti juures meheraasul k2tt hoidmas ja arsti hoiak on yhene:"Tsivilisatsioon on see, mis hambaid h2vitab."

    Yldiselt v6ttes on inimene ikka t6esti rumalaks muutunud, mis puudutab toitu meie ymber.

    Paleoga on selline probleem, et inimesed saavad sellest v2ga erinevalt aru.

    Mina oma kolmanda staadiumi borrelioosiga ei ole vist parim katseisik, kuid yks on kindel, et n8 tsiviliseeritud toidu :P juurde tagasi naasta enam ei tahaks. Paleoks ma oma toitumist ikkagi ei nimetaks.


  11. Töödeldud piimast saad laktoosi-valgutalumatusi ja lektiine paremini kätte.

    Kusagil mustas ja haigusterikkas riigis ilmselt on pastöriseerimine tõesti vajalik.

    Kui sa ise elad selles nn "mustas ja haigusterikkas" riigis siis on k6ik OK. Kui sa oled turist ja ei ole mingi loomakesega harjunud, immuunsysteem ei vunka, tekib probleem.

    Mittepast8riseeritud on iga kell parem. Seal on tasakaalus nii hea kui halb.


  12. Pastöriseerimise eesmärk on patogeenide hävitamine.

    J22vad ikka... Head bakterid h2vinevad eelisj2rjekorras. Asi muutub nn bakterivabaks (loe - elutuks) peale nn k6rgpast8riseerimist ja kellele seda sitta ikka vaja on.

    Nuusuta pikemalt seisnud past8riseeritud piima... see roiskub. :rolleyes:

    Past8riseerimata piima saad rahulikult hapendada ja teha temast edasi juba mis iganes.


  13. Huvitav, sellest ja Vibram Fivefingersist on siin räägitud palju aga ei leia.

    Kui sa selle jõusaali alla postitad siis arvesta et paljud jõusaalid paljajalu miskipärast ei luba :/

    Üldiselt ma sellised arutelud pistaks spetsialistidelt küsimise alla.

    Esiteks...see paganama vibram n2eb v2lja kole nagu 88...kui sinu v2ljendit kasutada :P ja teiseks on see hmm ...kallis.

    Ostsin endale nahktallaga v6imlemissussid 8 EUR-i...

    See, et te kardate teiste inimeste astumiskohti on suht ameerika :D

    J6usaalis oleks ebamugav (2kki kukub miskit varbale? :rolleyes: )


  14. Ma kirjutasin hiljuti enda blogis ühe artikli paljajalu liikumise kohta: http://ristouuk.wordpress.com/2011/08/09/p...jalu-liikumine/

    Ma ei tea, kas see on sobiv koht, kus teemat alustada, aga kui pole, siis palun liigutage seda.

    Mida teised paljajalu liikumisest arvavad? Kui palju ja kuidas sa paljajalu liikumist harrastad?

    Nii palju kui v6imalik.

    Vahest ka paljajalu k6ndimist imiteerivaid jalan6usid, kui ilm lubab.

×