Jump to content

Aile

Kasutajad
  • Sisu loend

    4 537
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    3

Postitused posted by Aile


  1. Gluteeniteemale jätkuks - väga informatiivne videointervjuu gluteeniekspert Dr Thomas O'Brian'iga. Räägib, kuidas gluteenitalumatus ei ole üksnes kõhuõõne haigus ning millistes teistes vormides see avaldub. Väidab, et seitse inimest kümnest kannatavad antud konditsiooni käes. Lühike ning informatiivne intervjuu.

    Lõpus on sangpommitreening, kust võib-olla samuti mõne huvitava tükikese infot saate.

    Edit: okei, embedimine siin foorumis ei tööta. Videot näete siit: http://www.healthypowertv.com/shows/underground-wellness

    J22m2e pilti v6ib kasutada ka diabeedi puhul.

    Data from the 2011 National Diabetes Fact Sheet (released Jan. 26, 2011)

    Total prevalence of diabetes

    Total: 25.8 million children and adults in the United States—8.3% of the population—have diabetes.

    Diagnosed: 18.8 million people

    Undiagnosed: 7.0 million people

    Prediabetes: 79 million people*

    New Cases: 1.9 million new cases of diabetes are diagnosed in people aged 20 years and older in 2010.

    * In contrast to the 2007 National Diabetes Fact Sheet, which used fasting glucose data to estimate undiagnosed diabetes and prediabetes, the 2011 National Diabetes Fact Sheet uses both fasting glucose and A1C levels to derive estimates for undiagnosed diabetes and prediabetes. These tests were chosen because they are most frequently used in clinical practice.

    Under 20 years of age

    215,000, or 0.26% of all people in this age group have diabetes

    About 1 in every 400 children and adolescents has diabetes

    Age 20 years or older

    25.6 million, or 11.3% of all people in this age group have diabetes

    Age 65 years or older

    10.9 million, or 26.9% of all people in this age group have diabetes

    Men

    13.0 million, or 11.8% of all men aged 20 years or older have diabetes

    Women

    12.6 million, or 10.8% of all women aged 20 years or older have diabetes

    Sinna v6ib nyyd julgelt mingi veealuse osa lisada, kui suurel hulgal on v2hemal v6i rohkemal m22ral n8 ajutisi probleeme hyper- v6i hypoglykeemiaga(jah, ka see on suhkruainevahetuse h2ire....) ja peamiselt hyperinsulineemiaga.


  2. Selles suhtes oleks äge, kui siin inimesed oma kogemusi nende põlveasjade kohta jagaks - mul oli suht kummastav see, et ka järgmised kolm päeva oli just põlvekedre alt ülemises osa ikka väga ebameeldivalt valus. Esimesena muutus valutuks trepist üles, alles päev hiljem trepist alla minemine.

    Mul tundus vastupidi, pigem alla oli valusam. Olenes ka jalan6udest. Kui miskit 10 cm platvormi on all... Seda sa vist ei tee :D


  3. Ostsin Taanist ökomaapähklivõid. Imeline. Koostis: 99,5% maapähklid, sool.

    Aga maitseb ikkagi pigem magusalt:)

    Viru keskuse 8komarketis t2itsa olemas, ka mandliv6ie...vist ka sarapuup2hkli oma. Kyll on see (mandli oma v2hemalt) tehtud r8stitud mandlitest.


  4. Sügisjooks - nädal enne, nädal pärast ja kuidas see 2:01 siis tuli?

    Probleemid tulid natuke hiljem - umbes 13. kilomeetril hakkasin tundma korralikku põlvevalu. See on jooksmisel olnud alati probleemiks - düsbalansside tõttu minevat vasaku jala reie nelipea mediaalne pea pingesse ja see hakkab kiskuma põlveketre valele rajale. Aitab masseerimine - kasvõi 20 sekundit. Juba siis vist peatusingi hetkeks, et jalga masseerida.

    post-6272-1316383191_thumb.jpg

    Kuskil siin on juba näha, et meel on hea, aga samm on tönts. Asi läks järjest hullemaks ja valu hakkas tegema ka parem põlv. Selleks ajaks kui jõudsin Mere puisteeni, mida ületades pidi ületama koralikud asfaldisse sõidetud rööpad oli jalg juba väga tönts ja valus ning eriti just vasaku põlveliigese liikuvus väga väike. Otsustasin, et lõpuni retsida lihtsalt läbi valu pole mõtet ja parem chillin, masseerin ja võtan asja rahulikult. Nii tulid sisse teise kümne peale ka sellised kilomeetrid, kus keskmine üle 7 minuti.

    post-6272-1316383679_thumb.jpg

    Mis p6lve puutub, siis mina venitan ta endal paika. Vahest on vaja ka korrata ja teha l6dvestusraputused vahele.

    Juulis k2isin korra batuudimaailmas (nii, et olin korralikult higine) ... ja p2rast seda pysib paremini.... ptui, ptui, ptui :D You sink or swim :P

    Kuid l2bi taolise iseloomuga p6lvevalu ei soovita kyll midagi teha. Ikka paika ja edasi....


  5. Ritalin ongi amfetamiin. Siiski, enamik on tema tulemustega rahul. Uuringutes ka pigem positiivse mõjuga.

    Aga ta pole nootroopik vaid stimulant.

    Ma ei tea, kuidas teil, kuid minu jaoks oleks see ysna libe tee allam2ge. Kui on midagi, millest ma kiiresti s6ltuvusse satuks, siis on need igatsugu stimulandid.

    Doosid hakkavad tasahilju suurenema jne jne.


  6. Aile, miks sa enda sõnavõttudes niivõrd isiklikuks ja mürgiseks lähed? Aastaid tagasi, kui koos pizzat söömas käisime, jätsid meeldiva inimese mulje ning saime kenasti läbi.

    Ma austan su arvamust, seetõttu ei ole ma seda arutelu sõnasõjaks üritanud pöörata. Austa palun ka minu oma ning elame rahus edasi. Kui kogu see värk sul harja tumepunaseks ajab, siis ära lihtsalt kommenteeri. Sinu teravad sõnavõtud jätavad mulje, et sul on liiga palju vaba aega ning negatiivseid emotsioone kogunenud. Arvan sinust endiselt hästi ning loodetavasti jääb see nii.

    Kuna me silmast silma kohtunud oleme, võid mind edaspidi Robertiks kutsuda. Kui see sinu jaoks liialt familiaarne on, sobib ka Robert Nool või härra Nool. "Nooleks" olid mind priviligeeritud kutsuma üksnes kõrgemal auastmel või ametikohal olevad indiviidid kaitseväes, perioodil, mil kohustuslikku ajateenistust läbisin. Seega, sinule need privileegid ei laiene.

    Esiteks olen ma naisterahvas ja teiseks sinust vanem. Kui mina tulen ruumi, siis korralik Robert Nool t6useb pysti. Ma ei teagi, kuidas sellest teisiti aru saada, kui k6rgemal auastmel olemine :D

    Internetis6nav6tu aktsendi annab lugeja ise.

    Kui teema l2heb lugeja jaoks ohtlikuks, sinu poolt pakutud toitumisvariant n2iteks, siis on vaja ka j6uliselt sekkuda. ;)

    Kuid peab tunnistama, et siin on hullemaidki olnud, n2iteks igatsugu "2ras88peaguetmittemidagi" dieete. Millele me oleme ka ysna r2medalt reageerinud. ;)

    Ma saan aru, et see sulle ei meeldi, kuid m2letad, kuidas k6las:"Platon on kyll s6ber, kuid..."

    2ra v6ta seda lihtsalt isiklikult. Inimene on inimene ja tegu on tegu.


  7. Aga lisandid ju ongi selleks, et lükata edasi ületreeningut ja treeningust paremini taastuda? Miks mitte ka vaimsest.

    Loomulikult nõustun ka teise lause osas. Kui pea ei lõika, siis ikka pole midagi teha.

    Yletreeningusse mittesattumiseks on siis esiteks vaja regulaarselt, vastavalt oma v6imetele 6ppida (pean selle enesele ka kuskile n2htavasse kohta kirjutama ;)

    ...ja, mis puutub n8 abistavatesse vahenditesse, siis see on nii lai m6iste, mida k6ik 6ppimise parandamiseks teha saab (peale nootropikumide...)

    1. Piisav uni

    2. Korralik toit

    3. ...ka piisav fyysiline treening

    Kui ylatoodud punktid ei toimi, ei aita ka nootropik.


  8. Sooviks siis teie arvamust kuidas suhtute nootropicsitesse , on kellegil kogemusi ?

    Usas on päris suurt populaarsust võitnud , Euroopas veel mitte nii. Põhimõtteks siis kognitiivsete võimete parandamine . Ise olen tarbinud B-Komplex Lecithini eksamite perioodil ja võin julgelt öelda , et keskendumisvõimele ja mälule mõjusid need tabletid väga positiisvelt.

    6ppimine on nagu iga treening, mida rohkem 6pid, seda rohkem oled v6imeline 6ppima (lihtsalt hoiduge yletreeningust....). Ys 6ppimine ise parandab kognitiivseid v6imeid.

    Pikem kogemus on mul Nootropiiliga ja ma kyll ei julgeks v2ita, et ta v2ga palju aitas.


  9. Ikla piir läheneb, päike tōuseb, Statoili kakao käes ja suund Riia pool. GPS tahtis viia meid Gibraltarile.. eks näis, kuhu välja jōuame, lai maailm ees ju :D Naljakas, et alles siis, kui üle piiri lähed, tekib vajadus minna kaugemale aga kodus (loe: mugavustsoonis) ei tule just isu ära sōita kuigi teised riigid, teised kultuurid on siin samas.. 132 km siis Riiani ja saan kogeda sealseid kultuure ;)

    M6ni ime... Mul on tegu, et koduv2ravastki v2lja saaks ;)


  10. See info on sulle austatud kulturismi - ja fitnessihuviline!

    Nüüd on võimalus sul endal midagi kulturismi - ja fitnessi jaoks teha - äralase sellel võimalusel mööda minna, registreeru vabatahtlikuks kohe!

    Ootame kõiki vabatahtlike, kellel on soov anda oma panus Tallinnas 18-21 nov. korraldatavale klassikalise kulturismi Maailmameistrivõistlustele ja Maailmakarikavõistlustele bodyfitnessis ja fitnessis.

    Kui juhtud lugema seda uudist ja sinus tärkab soov olla osake korraldusmeeskonnast, siis saada meile oma osalemis soov ja enda lühikirjeldus (nimi, vanus ja ka natuke, mõne sõnaga valdkond, milles arvad ennast olevat pädev või mida õppinud oled, hea oleks kui märgid ära ka milliseid keeli valdad). Siis teame sinu eelistusi ja oskusi paremini arvestada ja leida sulle Meie meeskonnas sobiv koht.

    Olgu öeldud, et ootame osalema ca 250 inimest 50 erinevast riigist (seega hea keeleoskus, tuleb igati kasuks)

    Ootame sooviavaldusi: mailiaadressile (org@ifbb.ee), sooviavalduse esitamise viimane kuupäev on 26.september.

    Jaah.. avaldasin soovi.

    Kuna ma arvuti taga olla ei tahaks... siis j22b yle vist ainult keelteoskus.


  11. Jäidki jutumärgid lisamata. Aga jah... kui ma korralikult kükkida tahan, siis ma ei saagi varrastega kükkida. Panen vastu vardaid puuris. Ma olen muidu rängalt hüpomobiilne inimene, aga kogu keha painduvus on läinud vist mul puusadesse. ;)

    Vabandust OT...

    St ka ilusat konnaasendit?


  12. Oojaa muidugi vaidlme nüüd selle üle kumb ta on... no jõutõstjad on nii rääkinud ja loogiliselt võttes ka on nii.

    Vastuse olen saand aint kahelt hetkel...

    ...mis sa virised. Kingitud hobuse suhu ei vaadata!

    Sidemete areng tuleb n8 viivisega. Raskus, mida lihas justkui suudab, kuid sidemed veel mitte. St ikka t2iskykki, kuid mitte maksimumraskusega sidemete arendamise eesm2rgil (eks see ole ka individuaalne, mina yle 80% ilma sidemeteta ....kui p6lved ei ole valulikud loomulikult...ei l2heks).


  13. Kellele ei tekitaks...

    Vilhjalmur oli selle menüü peal kokku vist 9 aastat?

    Aga Vilhjalmuri efekt? ;)

    J2rjest leitakse uusi ja uusi mikroelemente ja t2iendatakse arusaamist nende t2htsusest. Miks te arvate, et inimene juba k6ike teab?

    Minu p2rast s88gu Nool, kuidas Nool tahab. Myygiartiklina oleks see suht kriminaalne.

    Toit on minu ravim... kuid ylaltoodud soovituste j2rgi j2etaks kogu looduse poolt pakutav ravimikapp t2iega v2lja.

    V2ga lihtsalt teemale l2heneda, siis v6ib nimetada klorofylli...

    Kleebin:

    Dr.Birscher, nimetab klorofülli „kontsentreeritud päikese energiaks” Ta märgib, et tugevdab südame funktsioone, mõjutab veresoonkonda, emakat, kopse ja soolestikku.

    2. loodus kasutab klorofülli kui keha puhastajat, ülesehitajat ja toksiinide neutraliseerijat.

    3. Klorofülli rikas mahl võib lahustada arme, mis on tekkinud kopsudele happeliste gaaside sissehingamisel. Süsinik monooksiidi mõju muudetakse minimaalseks, kuna klorofüll suurendab-toetab hemoglobiini tootmist.

    4. Aaitab langetada kõrget vererõhku, kuna viib kehast välja toksiine ja annab verele rauda, mis toetab vereinget.

    5. See puhastab verd.

    6. See käitub kehas puhastajana.

    7. Pese mahlaga vaginaalsete infektsioonide korral

    8. Aitab hambahaiguste korral

    9. Aitab leevendada kurguvalu.

    10. Aitab parandada naha probleeme

    11. Seda võib kasutada kui steriliseerijat.

    12. Kasutades koos kergelt seeditava toiduga, võib see ära hoida juuste hallinemist.

    13. Kasuta seda värske, elusa vitamiinide allikana oma tervise jaoks.

    14. Kasuta seda eriti tema suurepärase kaitse ja ravitoime tõttu.

    15. Annab tugevuse, tervise ja hingelise heaolu

    16. Aitab ülesehitada puhta vereringe ning korraliku seedimise.

    17. On ideaalne suupuhastmiseks ja eemaldab toksiinid hammastelt ja igemetelt. 18.Kombineerituna elusa toiduga on see suurepärane kõigi verehaiguste sh ka aneemia puhul.

    20. On suurepärane naha puhastaja ja ilusaks muutja.

    21. Pane leotist vannivette, leota ennast 15-20 minutit, loputa maha jaheda veega.

    22. Toksilised metallid – plii, kaadmium, elavhõbe, alumiinium ja liigne vask viiakse kehast edukalt välja.

    23. Aitab leevendada radiatsiooni, mis tuleb TV ja arvutiekraanidelt

    24. On suurepärane abivahend kõhukinnisuse vastu, hoides sooled puhtad.

    25. On kasulik kapillaaridele

    Niisiis ei pruugi imed sündida kusagil kaugel üksnes taevastes kanalites, nad on kättesaadavad ka siin ja praegu


  14. Alates 29. septembrist alustab tegevust ANONÜÜMSETE BULIIMIKUTE TUGIGRUPP. Kokkusaamised hakkavad toimuma kord nädalas neljapäeviti, kella 18.00st-20.00ni Pelguranna tegevus- ja teraapiakeskuses, aadressil Pelguranna 31. Grupis osalemine on tasuta. Vajalik eelregistreerimine. Täpsem info ja reg. tel. 52 72 189. E-mail: evelynrann@yahoo.com

    V2ga vajalik algatus! ;)


  15. Mikroelemendivajadus võib sõltuda menüüst. Polaaruurijatel rännakutel ja Vilhjalmuri aastases katses puhta liha ja rasva peal skorbuuti ei tulnud, kui midagi muud kõrvale sõid siis tuli.

    Mitte, et v6ib s6ltuda vaid s6ltubki.

    Siis p6hjustas lisaprobleeme lihtsalt see asi, mida nad k6rvale s6id. Kas see kysim2rke sulle ei tekita?

    Aasta kaks...on aasta kaks.

    Podagra on nii m6nus haigus... ;)

    Ma palun v2ga vabandust, kuid adonise effekt ei m6ju mulle eriti...


  16. Palun too välja eluks vajalikud mikroelemendid, mis juurviljades on, kuid loomsetes toodetes ei ole.

    Fredi juurviljatarbimise tiheduse ning koguste kohta mul tõepoolest täpset informatsiooni ei ole.

    Fred on hetkel leheküljele ühe artikli kirjutanud. Ma ei ole ühegi enda oma juures väitnud, et need tõekspidamised kattuvad 100% Fredi omadega. Kirjutasin üksnes enda esimeses postituses antud foorumiteemas, et meie tõekspidamised kattuvad üldiselt. Seda väitsin selle põhjal, millest aastate jooksul vestelnud oleme. Kui aus olla, siis oleme vestlusteemadel 100% juhtudest ühel nõul olnud. Vestlesime korra ka juurviljadest, sest täheldasin, et kui koos hommikusöögiga juurvilju söön ning trenni selle söögi peal teen, siis olen loid ning uimane. Ilma juurviljadeta seda ei olnud. Rohkem süvitsi me antud teemasse ei läinud.

    Tulevikuks, Aile, sinule disclaimer: The opinions and facts presented in this article have in no way been confirmed with Fred Antson, in fact he might completely disagree with my views. All authors on our page have creative freedom, thus their views and opinions will not be restricted nor bended in any way.

    Noo...see viimane lause on vabastav kyll ;) , kuid:

    sa v2itsid eespool, et sinu t6ekspidamised kattuvad Fredi omadega 90+% (ei viitsi t2psemalt vaadata). Automaatselt tekib kysimus, mis siis on see alla 10% t6ekspidamine. 2kki sa kahjustad oma v2idetega Fredi?

    Eks meil ole k6igil mingi yhisosa, kui h2sti otsida.

    Mis aga puutub allj2rgnevasse...

    Palun too välja eluks vajalikud mikroelemendid, mis juurviljades on, kuid loomsetes toodetes ei ole.

    Ei ma ei ole motiveeritud sinu eest t88d 2ra tegema. Sina ise n2ita mulle, et sa oled teadlik, millest sa ilma j22d....v6i ilma ei j22 (nagu sa v2idad).


  17. Modernse tarkuse järgi tõepoolest, kuid kõik on parem kui kunagi varem, seega on modernses tarkuses loogikaviga.

    Mulle tundub, et hetkel on sinu modernses tarkuses loogikaviga.

    Me v6ime ju kiudainete hulga ja nende vajalikkuse diskussioonist hetkel v2lja lylitada, kuid mikroelemendid...? Kui sa n2itad, et k6ik vajalik tuleb sellest, mis sa s88d (ilma nn toidulisanditeta)...?

    Ma usun, et kui sa hetkel kasutad Fredi nime, siis v6iksid ka t2psustada, mis on see teid mitteyhendav osa. Vastasel juhul ei ole see Fredi suhtes aus.


  18. Viskasin kiire pilgu paleodieedi teooriale, täpsemalt ühele sellesama Cordaini artiklile. Ehkki paleodieet lähtub ürgsest menüüst, põhineb see siiski väga põhjalikul biokeemilisel analüüsil toiduainete komponentide mõjust organismile, põhiliselt sooleseinale ja immuunsüsteemile. Ehk tähelepanu all on autoimmuunhäireid ja kroonilisi põletikke tekitavad protsessid. Esmapilgul 100% teaduspõhine lähenemine. Esialgu tundub et paljud paleodieedi kriitikud ei ole selle teooriale heitnud isegi seda üht pealiskaudset pilku.

    Paremaks hinnanguks tasuks paleo- ja vahetpoledieedi materjalist ja kriitikast mõlemast mingi laiem ülevaade kokku saada. Kõige parem kui keegi teine selle ära teeks :D

    Jepp...

    ...nagu n2iteks antioksydantide sisaldus, mis oli 500% k6rgem, kui t2nap2eva ninaesine.

×