Jump to content

katsi

Kasutajad
  • Sisu loend

    243
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by katsi


  1. Eriline nõmetsemine kui keegi riputab siia ülesse mingi treeneri poolt koostatud kava ja siis sada matsi tambivad seda elu eest... meie ei ole Sind näinud, ei tea Sinu kehaehitust, eelnevat kogemust jne jne ... ja ei saa ka öelda kui hea või halb see Sinu jaoks on. Üldiselt polnud sellel kaval minu arust midagi hullu. Või tekitas Sul mingi harjutus probleeme?

    Kui Sa päris täpselt aru ei saanud, miks valiti üks või teine harjutus ja milleks selline järjekord - pöördu oma treeneri poole :blink: Tema peaks olema see kõige õigem mees-naine seda Sulle seletamaks.

    Jõudu treeningutel!


  2. Järgmisena tuleb küsimus, et kas nendega vee peal kõndida saab või kiiremini joosta kui võhm lubab :huh:

    Aga eks Sa pead seda ikka müüjate käest küsima, kas nad ka ekstreemsuste puhul tootegarantiid pakuvad :blink:


  3. Kui Sul pole tugevat lihast, pole Sinust ka head maratonijooksjat. Ainuüksi tavalise jooksuga seda ei saavuta. Ma ei mõtle siin roppu massi, ikka sitkust. Nii et jõutreening ja jooks käivad käsikäes - mingil tsüklil (võistlusteks ettevalmistumine) kindlasti.

    Sellest täpsemalt võid lugeda raamatust "Jooksja tarkvara" H.Lemberg, A. Nurmekivi, R. Jalak. Raamatupoes maksab u 70 krooni.


  4. Kus oleks algajal kõige parem?

    Ega see "algaja" mingi paha loom pole, et teistega trenni teha ei saaks??? Vaevalt mingi saal nii täis on, et vanad tegijad Sind masina juurde ei lase :lol:

    Ainuke tähtis asi uurida ... TREENER!!! kus on treener olemas? mis päevadel on treener kohal? millistel kellaaegadel treener saalis viibib? millist abi see treener on nõus andma (treening-söömiskava)? muidugi võid küsida ka tema hariduse/kogemuse jne kohta!!!

    Siit saad ka ju vaadata ülevalt klubide alt. Kodukal kontaktid olemas. Helista ja küsi järgi. Tavaliselt seletatakse kõik ilusti lahti. Vevalt sellist probleemi tekib nagu päälinnas, et "mjitte mjidjagi ei zjaa jaru" :unsure:

    Jaksu!


  5. Täpselt! Tahate midagi head, sööge kommi vms.

    Mis te siis enamus joote valku selle maitse pärast või ikka tema toimeomaduste pärast? Mõelge, pange oma eesmärgid paika ja siis alles hakake vinguma, eks! Kulturismiga tegelemine ei peagi meelakkumine olema, tegu on raske alaga, kus peab olema vastav enesedistsipliin. Kes seda ei kannata, need peaks mingi muu ala ehk valima.

    Mul igatahes on sügavalt ükskõik, mismoodi mingi lisa maisteb, peaasi et toimib. Te, mehed, olete siis kehvemad või? :lol:

    Hmm ... Sinu avaldus on väga huvitav ja ... Sa tegid nalja onju???

    Tavaliselt ma kuulsin sellist powerwomani juttu ajateenistuses mingite eriti nõmedate ja feministlike tibide suust, kes oma olematut tissi pushisid ja kileda häälega meestele "valvel" karjusid B) See selleks.

    Aga jrx-iga olen nõus, et asi peab ikka meeldima ja kui ei meeldi, siis vaevalt kauaks motti jätkub :P No mõni piitsutab ennast nõgestega, teine joob kokteili tooredmunad-pärm-linaseemned (ärge naerge, minu vend kunagi tegi nii ja lihas kasvas nii mis mühises - kas just ime koksist :D ) - valikuvabadus. Samas on eriti totter ajada endale No1 (või mida iganes muud) sisse, endal silmad punnis peas ja pärast okse kurgus, samas kui oleks mõistust proovida midagi muud (maitset/ toodet), mis koostise poolest pea sama.

    Muidugi teine point - vaja siin kireda, et NII JÄLK :unsure: ... samas - arvamust avaldada keegi ei keela. Mulle ka ei meeldi. Lihtsalt ei joo. Paljud asjad ei meeldi ;) Paljudele jälle maitseb. Jumalik valikuvabadus.

    Ega siin muu aita kui järgi proovida, mis teie jaoks see parim on. Alati on võimalik valida ju midagi, millel polegi maitset.

    Edu!


  6. Hmmm ... ma ei usu, et mul kõikide teraviljade suhtes allergiat oleks. Küpsis-saiake-pannkook tee või kohviga ei tekita mingeid probleeme, pole kunagi tekitanud. Samas võin piima juua rukkileiva-kartuli-kaerahelbepudru ja ka kõikide muude toitude kõrvale ning ei teki mul mingeid probleeme. Pole jälle kunagi tekkinud. Nii et mingit piima talumatust mul ka ei tohiks esineda.

    Lihtsalt olen tähele pannud, et piima ja nisujahu koos tarbimine toodab "ebameeldivusi". Tahtsin teada, kas nende koosmõjul tekib veel mingeid toredaid ekstra aineid.

    Aga küllap mulle lihtsalt ei sobi need "mõnuained" :unsure:


  7. Mida rohkem toitumise kohta teavet, seda segasemaks see läheb :lol:

    No nii - väike arutelu - kui eesmärk rasva naha alt väemaks saada, siis naisena ei tohiks süüa vähem kui 2100kcal päevas. Viimaste õpetuste kohaselt, peaks "kontrollitud rasvarikas dieet" jagunema protsentuaalselt:

    v 35-40% / sv 25% /r 35%

    Kui ma teen väikesed arvutused, siis peaks see jagunema järgnevalt???

    valk (35--40%) = 735-840kcal = 183-210g

    süsivesik (25%) = 525kcal = 131g

    rasv (35%) = 735kcal = 82g

    Samas - kaal u. 62kg ---> täiesti ebanormaalne on süüa 200g valku päevas :huh: Kui arvestada kehakilogrammi kohta max 1,5g, siis teeks see ümmarguselt 100g --- aga siis jääks jälle kaloraaž väikseks :D Et nüüd loominuliselt läheneda - tõsta rasva kogust ... ehhh

    valk 100g = 400kcal

    süsivesikud 131g = 525kcal

    rasv = 2100kcal-(400+525) = 1175kcal = 130g

    Hmm ... päris pirakas ports rasva.

    LUGESIN KÕIK FREDI POSTITUSED/VASTUSED FOORUMIS LÄBI JA ... KOHE PALJU TARGEM :D Et võib kohe mõnuga süsikaid vähendada :lol:


  8. Hmmm ... vastandid pidid tõmbama :D Vähemalt nii räägitakse. Samas - kaua püsib koos paar, kellest üks rabab õhtute kaupa rasket rauda ja jälgib pidevalt, mida suhu pistab - teine istub õhtute kaupa kodus ja mugib rasvast kotletti. Kindlasti võimalik - ei välista.

    Millegi pärast kipub see ikkagi nii olema, et väga tihti: näitlejad elavad näitlejatega, sportlased spotlastega, tantsijad tantsijatega jne. Mõistetakse üksteist paremini ja leidub teemasid, millest rääkida.

    Mina eelistan ise "normaalselt" sportlike lihastega meest, kes on pikem kui 180cm. Lihtsalt selline iluideaal on kujunenud ja kui järgi mõelda - enamus silmarõõme on ka sellisest vahemikust :D Ei tahaks kulturisti ega ka pekimagu. Kõige tähtsam, et oleks tore koos trennis käia, jagada samu tervislikke põhimõtteid (söök/trenn jms) ning oskaks elu nautida - kui vaja :huh:


  9. Piimavalgu ja nisuvalgu kasutamisel samal toidukorral tekib seedimise käigus morfiinisarnase toimega aine - eksorfiin. Seega sai ja piim, kui lisada veidi mett - siis on hea uni kindlustatud.

    Midagi tekib veel peale eksorfiini ka??? Vähemalt minu puhul vist küll, sest kui saia-sepiku-pannkoogi kõrvale piima tarbin, kohe kõht nagu õhupall :D Ja siis ei tule sellest heast unest küll mitte midagi välja :huh:

    Muidu pole mul piimaga tarbimisega mingeid probleeme va need eelpool mainitud nisujahust tooted???

    Järsku oled OldMan nii lahke ja jagad minuga ka oma tarkusekilde, miks see nii on???


  10. Vaja läheb: toon ära nii õige retsepti kokaraamatust + sulgudes enda poolt muudetud variandi :(

    * 500g Mumuu rasvata maitsestamata kohupiima

    * 12 muna (10 muna + 30g mannat)

    * 150g suhkrut (100g suhkrut)

    * sidrunikoort või vaniljesuhkrut

    Kuumuta ahi 180kraadini. Eralda munakollased - valgetest. Vahusta munakollased, umbes 75g suhkru ja sidrunikoore/ vaniljesuhkruga. Lisa kohupiim. Vahusta munavalged tugevaks vahuks. Vahustamise lõpupoole lisa ülejäänus suhkur. Sega vaht õrnalt kohupiimamassi hulka. Vala segu võitatud ahjuvormi ja küpseta 25 min.

    Kook sai kuidagi väga muna maitsega. Aga isegi see 100g suhkrut muutis koogi korralikult magusaks. Ilma mannata tuleb veidike vesine ja mulle nii ei maitsenud. Selles suhtes on see kook hea, et saab teha erinevas variandis. Vahel lisada natuke hoopis kaneeli vanilje asemel või asenda manna proteiinipulbriga - jälle maitseelamus. Selle arvelt võib jälle muidugi suhkru hulka natuke vähendada - seda valgurikkam ning süsikate vaesema koogi saad.

    Kook kaalub ~ 900g. Energia sisaldus 100g koogis (sulgudes manna ja vähendatud suhkrusisaldusega):

    *kaloreid: 252,3kcal (200kcal) *valku: 19,6g (18,3g) *süsikaid: 23,1g (14,4g) *rasva: 8,3g (7g)


  11. Ma olen KAHJUKS näinud veel hullemaid "spetsialistide" poolt koostatud toitumiskavasid. Ja igaüks võib ennast spetsialistiks nimetada. Meele võtab mõruks kui inimene teeb iga päev 2-3h trenni ja sööb 800kcal :wub: Naised kahjuks on sellised, kes igasuguseid IMESID püüavad ära proovida :P Eks ma ise ka kunagi katsetasin oma keha vastupidamise võimeid :wub:

    Mõni kord aitab inimese korralik sõimamine või parajal määral pinda käimine. Mina pidin tooma päris karme näiteid, mis võib juhtuda, mitte KOHE, vaid näiteks poole aasta pärast.

    Eks see oleneb Sinust, kas viitsid rabeleda ja kui tähtis see neiu Sulle on. Muidugi võib nukra näoga pealt vaadata ja eestlasele kombel öelda, et mis see minu asi on, mida inimene endaga teeb ...

    Kah õige, aga kas alati???


  12. Seda räägivad need naised kellel endal pole suurt midagi. Sama jutt on see, et raha ei tee õnnelikuks, seda räägivad need kellel seda pole

    Kahjuks siin ei saa ma Sinuga ühel meelel olla ... minu rind D/E on küll nüüd kaalu kaotades C/D, aga ikkagi - minu arust võiks veel väiksem olla - ja joosta on ka palju mugavam kui nad pisemad on :P

    Ise tahaks sellist B/C korvi - mine või noa alla :wub:


  13. * 350g rasvata Farmi kodujuustu

    * 250g (2,5%) maitsestamata jogurtit

    * 4 muna

    * 50g nisujahu

    * 50g kaerahelbeid kaerakliidega

    * 200g (10%) juku juustu

    * 50g parmesani juustu (võid juku + parmesani asendada mõne muu "normaalse" juustuga - 250g)

    * 30g veise vürtsisinki (võib vabalt 150g panna - annab hea maitse - mul rohkem polnud)

    * soola + muid maitseaineid, mida aga tahad lisada ja juustuga sobiks (paprika pulber, oregano, basiilik jne).

    * võid lisada ka natuke paprikatükke - pidi hea maitse andma.

    Kuumuta ahi 200 kraadini. Sega ained omavahel kokku. Lisa viimasena riivjuust. Natuke võid jätta pealeraputamiseks. Kalla tainas küpsetuspaberiga kaetud vormi (väga hea on ka klaasist ahjuvorm, mille õliga üle käid). Küpseta 30 min, kuni kook on pealt kuldpruun. Klaasvormis küpses 45 min.

    Kogu kook kaalus 950g. 100g - 196,7kcal, valku 23,2g, süsikaid 8,4, rasva 7,4 :)

    Mõnusat kokkamist!!!


  14. Teha võib nii ratast, ellipsit, ujumist kui ka sörkjooksu - saad ju jälgida, et pulss liiga kõrgeks ei läheks.

    Samas aroobikast on kindlasti fatburning ja bodypump parimad. Fatburning peaks olema madala pulsiga treening - pole ise kunagi proovinud, nii et ei oska ka täpsemalt kommenteerida. Bodypump on selle poolest super, et mingit keksimist seal pole ja kui raskust liiga palju, siis saab alati kergemalt teha.

    Spinning??? Hmmm ... kõik mida mina näinud - päris raju tamp taga.

    Aga oled sa näiteks vesiaeroobika peale mõelnud? See peaks ka päris hea madala pulsiga trenn olema :(

    Hmm ... midagi rohkemat ei tulegi pähe ;)

    Kui sul mingi klubi sihikul, kus aeroobikat vapralt harrastatakse, siis pöördu sealsete treenerite poole ja uuri järgi, mida neil soovitada oleks - kindlasti leiad nii enda jaoks just sobivamad trennid :D

    Mõnusat treenimist!


  15. Hmm ... mina olen näinud päris palju rasedaid ka jõusaalis ja arvan, et kui kunagi endal peaks see kena aeg kaela sadama, siis selle pärast trenni ära küll ei jäta. Muidugi tuleb siis raskusi/koormust jälgida ja kindlasti ka üldine enesetunne pideva luubi alla võtta.

    Üks mu eriti sportlik sõbranna käis terve raseduse ajal kiir(tempokat)kõndi tegemas (10km korraga) + ujumas + jõusaalis ja kõike kokku siis 4-6 korda nädalas ning loobus spordist alles paar nädalat enne sünnitust. Muidugi tänu sellele ta võis ja ka pidi rohkem sööma. Igaljuhul teavad sportlikud emmed rääkida, et tänu liigutamisele on ka kogu seda hormoonimöllu kergem välja kannatada ja pärast sünnitust hoopis mõnusam tagasi spordisaali naasta. Ei lisandu nii metsikult lisakilosid ja kõik, mis ongi lisandunud, kaoks nagu iseenesest ;)

    Suured tänud Aktivistile toreda lugemisvara eest :(


  16. Ei tasu olla nagu "kohuke", kes iga uue dieedinipi järgi proovib :D

    Kujutage ette kui palju keemiat te sisee ajate kõigi nende pritsitud ja mürgitatud puuviljade-juurviljadega??? Või kui palju säilitusaineid te näiteks nädala jooksul oma toiduga saate? Elu ongi tänapäeval üks suur keemia, aga kõike ei tasu nüüd nii hulluks ka ajada ... et jätaks normaalse toidu ära ja suunduks üldse kapslite peale ... pihutäis keha jaoks kõike vajalikku ja miks seda paha-paha "normaalset" toitu üldse tarbida??? Mulle tundub, et igasuguste kiiksude järgimine on tänapäeval kõige tervislikum :(

    Kui ma ei saaks enam piimatooteid süüa/juua ... sureksin vist lihtsalt nälga ;)

×