Jump to content

katsi

Kasutajad
  • Sisu loend

    243
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by katsi


  1. Päikesekiirguse käes olles päikesekreemide kasutamisel ei ole küll nahavähk kindel tagajärg, kuid suurendab selle tekkimise võimalust (kuid veelkord - on erandeid).

    Sinu kirjutatu "lihtsameelsetest" ja samas päikesekreemi uuendamisest päikese käes olles võib paljudes segadust tekitada.

    Muidugi on erandeid, igal asjal on erandeid :)

    Aga minu kirjutisest peaks vähemalt normaalse lugemis(mõtlemis)oskusega inimesed aru saama.

    Kes ei saanud aru (pühad lihtsameelsed), siis kordan suts selgemas sõnastuses:

    1. Päikesekreem ei hoia nahavähi teket ära - kasutage seda siis nii hoolsalt kui tahate. Samamoodi nagu tervislik toit ja sport ei päästa surmast, pikendab vaid agooniat :)

    2. Kui aga on vajadus ja soovi päikese käes viibida-praadida, siis parem uuendage kreemi nahal mingi aja tagant, sest nii säästate end vähemalt ebameeldivast nahapõletusest.


  2. Päikesekreemi soovitaks ikka kasutada, mingeid umbluujutte, et need tekitavad vähki, ei tasu uskuda. Lihtsalt paljud lihtsameelsed arvavad, et kui nad määrivad ennast päikesekreemiga kokku, võivad end piiritult päikese käes praadida. Selline käitumine kiirendab küll nahavähi teket.

    Lugesin mingit uuringust, et need faktorid, mis topsikute peal ilutsevad, kõiguvad tegelikult ikka suurelt siia-sinna. Seega ... ärge neid faktoreid nii raudkindlalt ka võtke. Päikesekreemi tuleks siiski iga 1-2 tunni järel uuendada (hoolimata faktorist ja nahatüübist). Kui vahepeal käite vees, siis veel tihedamalt. Need veekindlad kreemid on ka paras müüt ... isegi surnud naharakud tulevad pärast väikest vees ligunemist kergemini lahti, mis erand see kreem siis on, mida määritakse nahale.

    Hapukoort ja Banthenoli ei soovitata kasutada sellepärast, et mõlemad tekitavad nahale nn kihi, mis ei lase kuumusel nahast eralduda ja seega võivad need põletust isegi süvendada. Nt parameedikud kiirabis kiruvad selle panthenoli maapõhja ja soovitavad kasutada enne kasvõi küla vestt (kui pole tegu juba villidega, mille puhul on oht, et need võivad katki minna), aga sellise põletuse puhul tuleks nagunii kiiremas korras traumapunkti pöörduda ja ise ei tasuks ennast kõigega möksima hakata.


  3. Tere, oskab keegi öelda, kuidas leevendada tugevast päikesepõletusest tekkinud punast ja äärmiselt valulikku nahka ? Mingigi vihje.. :) Nii valus on,et ei saa korralikult magadagi :)

    On ainult kaks asja, mis tõesti aitavad.

    1. Aaloest pigistatud mahl - võtad taime, teed katki ja määrid peale või pressid mahla välja ja ikka määrid peale :)

    2. Burnshield geel - kiika apteeki, maksab 130kr ringis.

    Muud kreemid, geelid jms ... ei aita poolt ka nii palju kui eelnimetatud kaks vahendit.


  4. Madalat vererõhku ei ravi mitte miski. Sellega tuleb lihtsalt leppida ja elama õppida.

    Mul muidu normaalne 100(105)/50(60)-le. Teen sporti või söön mida tahes, ikka ei mõju. Mul veel kusjuures nii, et mida väiksem kehakaal, seda madalamaks läheb ka vererõhk.

    Aga pigem on ju tähtis, kuidas Sul enesetunne, mitte see konkreetne numbriline näitaja. Minul on see näitaja ka 90/40-le olnud ja ma ei saanud ise midagi aru, et oleks madal või halb sellest - täitsa OK oli olla, lihtsalt arst oli paanikas :rolleyes:

    NN ülemise ja alumise näitaja vahe peab vähemalt 40 olema, mida suurem vahe, seda paremat südamelihase "puhkamisoskust" see näitab (no kui ülemine normis muidugi).

    Aaa ... ja perearst ütles, et naiste puhul pidi ainuke ravi rasedus olema, Sind sellega kahjuks lohutada ei saa :D

    Aga võin öelda, et mul ei ole isegi see "ravim" aidanud :P


  5. Nujah, päris nii on jah hull. Aga et ennast kurssi viia rohkem, siis ikka otsitakse abi kust aind saaks.

    Seoses minu teemaga, siis seal on tegemist väga suure Fitness Klubiga, kus on vähemalt 10 treenerit. Ja neid kontrollitakse ka omakorda üle. Keegi ei päris koristaja koolituse ja haridusega, lihtsalt mõned näpunäited oleks head.

    Googleda oskame ise kah. 6lk väga tarka juttu juba prinditud ja õpitid :D

    Klubi nimi või treenerite hulk ei ole nüüd küll mingi näitaja.

    Ise ka ei tahaks selle treenitava rollis olla. Kui pole endal mitte mingit aimu, kuidas jooksjaid treenida, siis neid ei saa ka üleöö, alati on mingeid probleeme, mille puhul võib treenitaval tekkida küsimus, aga ... ??? Mis siis su neidis teeb, tuleb jälle siia küsima?!?

    Mina soovitaks enne natuke kirjandust uurida ja õppida-õppida-õppida ning alles seejärel asuda selles valdkonnas kedagi treenima.

    Mul on küll jõusaali treeneri algteadmised, aga ausalt ei kujutaks ette, et guugeldaks täna terve õhtu ja läheks homme korvpallurit treenima :lol:


  6. Nüüd küsimused:

    1. Kuna sellise tempoga jooksmine sugugi mitte lõbu ei paku, siis kas ratast sõites õige pulsiga võib loota, et ka jooksus tulemused paranevad?

    2. Kui kaua ja kui tihti on mõistlik teha aeroobset järest?

    3. Kui teen endale nt kontrollvõistlust või lähen kuhugi aja peale jooksma, siis millises vahemikus peaks pulssi hoidma? (10 km siis)

    1. Ka ratast tuleks teha alguses "õige" pulsiga. Seda on vaja, et arendada aeroobset vastupidavust. See kulgemine on alguses igav küll, aga väga vajalik.

    2. Kõik mõistlik oleneb Sinu treenituse tasemest.

    Mina soovitan teha endale mingi kava (palju sellest erinevas kirjanduses juttu + siin ka). Trennid peaksid jagunema nii pikk rahulik treening (nt 10-12km) + keskmise pulsiga kesmine distants (6-7km) ja ka korra nädalas lõike (6x150-200m), et kiirust arendada. Kõik oleneb muidugi, mitu korda nädalas trenni teha saad.

    PS! Hea oleks kui teeksid korra nädalas lisaks ka lihastreeningut jõusaalis vms (suured kordused, madalamad raskused).

    3. Võistlusel ei pea mingit pulsivahemikku hoidma. Mina arvestasin need alati kiire pulsiga trennipäevadeks - kilometraazist hoolimata :)

    Jaksu!


  7. On olemas nõrk iseloom ja ka valesti koostatud toitumine.

    Mina jagaksin nende osakaalu dieedi ja tulemuste saavutamise puhul 50/50.

    Kui Sul on toitumiskava, mis sisaldab päevas alla 1000kcal ja selles on 20g rasva ning treenid 4-5x nädalas 2h korraga, siis pead ikka ulmelise tahtejõuga olema, et niimoodi üle paari kuu vastu pidada. Ja kui aju peab vastu, võib keha ülesse öelda.

    Miks? Tasakaal läheb paigast ära, kõigepealt need mikro-makroelemendid, mida Aile mainis, siis hormoonid jne.

    Kusjuures - olen sellised toitumis- ja treeningkavasid näinud.

    Kui Sul on toitumine, mis on sulle kõige sobivam (st piirab sind, aga laseb Sul ka normaalselt elada ja annab tulemusi - seda nii treeningu kui kaalu osas), siis on selle jälgimiseks vaja küll tahtejõudu, aga mitte ulmelisi pingutusi. Aga see on enda tundam õppimine-hea treeneritöö või ise õpitud teadmised-katsed oma kehaga/treeningkoormusega jne.

    Aga üldiselt olen Aile punktidega nõus.

    KÕIK ON AJUS KINNI :)


  8. Oskab keegi komenteerida?

    Kas sama kasulikud kui tavalised?

    Kui sa mõtled tavalisi (nn jämedaid) ja peenemaid (kiir)kaerahelbeid, siis kahe helbe erinevus on selles, et peenemaid on lihtsalt rohkem eeltöödeldud (peenestatud). Minu arvates nende toiteväärtuses ei tohiks suuri erinevusi olla.

    Kui Sa mõtled nende 1min helveste puhul neid nn maitsestatud putrusid, siis need on jubedad suhkrulaked.


  9. Kas Sidepataljonis on võimalik ka noorteajal trenni teha ning pulbreid ja tablette sisse vedada...?

    Sidepataljonis on teenima minnes tehakse Su asjadele kontroll ja vaadatakse üle kõik, mida kaasa võtad. Valku ja vitamiine ei keela Sul keegi kaasa võtta. Kui pole originaalpakendis, on võimalus, et kontrolli ajal korjatakse ära (samas ei pruugi), aga pärast saad tagasi.

    Kindlasti ei tasu kaasa võtta valuvaigisteid ja retseptiravimeid, mille tarvitamiseks pole alust/vajadust - need korjatakse küll ära.

    Jõusaal on patis tegelikult täitsa normaalne, kus annab kõik lihasgrupid korralikult läbi teha. Samas - vaba aeg noortel (SBK ajal) ja jõusaali külastamine - vot seda ei oska kommenteerida, sest ei tegele ajateenijatega. Kindlasti on siin endisi (ja praegusi) Sidepataljoni ajateenijaid, kes teavad asja paremini.


  10. Teades nüüd, milline peavalu on need krt küsimustikele vastuste saamine (eriti kui tegemist on mingi spetsiifilise ringkonnaga, kes kuidagi ei taha Sinu panust hinnata ja muidugi ka mite vastata), olen vist mõnda aega väga lahkelt kõikidele ankeetidele vastaja (kui muidugi olen sihtgrupis) :D

    Jaksu töö tegemisel :blink:


  11. Mis te küll seda väikest meest nii ohtralt sõnadega peksate. Läks teine keemikuna lavale, noh ja siis. Oma väljaütlemistes ei ole ta ju just kõige-teravam-pliiats-karbis, miks peaks nüüd siis tegudes olema??? Eks saab varsti oma "kohtuotsuse" kätte ja asi ants. Õiglus võidab ... ;) ;) B)

    Samas ... Eesti SPORT vajab Värnikuid ja Kalmuseid, et Kanterid ja Kiivikad saaksid särada :D

    Kena vana lõppu kõigile ja mõnusat, rahulikku ning trennirikast uut :D


  12. No alati on vabandus, pole raha ...

    Mina mäletan gümnaasiumi "roti" aegadest, kuidas mu vend ehitas ise surumispingi. Kangi raha kogus terve suve - käis TÖÖL. Sai kätekõverdusi tehtud - nii laia kui kitsa haardega, lõuga tõmbasime veetoru küljes - emale see muidugi ei meeldinud, aga seal sai ka mõnusalt kõhulihaseid teha (sirged jalad ette). Palju harjutusi sai niimoodi "improviseeritud".

    Meil EI OLNUD üldse võimalust jõusaalis käia, asulas mingi nigel punn oli, aga see maksis ka 25kr tund, mis = NÄDALA söögiraha.

    Ma arvan, et alati on lihtsam halada kui olukorra üle mõelda ja mingi lahendus leida.

    1. Otsi endale kooli kõrvalt töö (paar korda nädalas õhtuti või nädalavahetustel);

    2. Osta endale hädavajalikud treeningvahendid - nt hantlid, mille raskust saad muuta, võimalusel ka kang.

    3. Otsi netist või laenuta raamatukogust raamat, kus on seletatud lähemalt, kuidas kodus hantlitega vms trenni teha.

    4. Samal ajal kui kodus trenni teed, kogu raha ja nii saad vähemalt mingid perioodid ujumas ja korralikus jõusaalis käia.

    Jaksu ja loovust treeningutel!!!


  13. Kuid mind huvitab see,et vaadates palju 100g. toodet sisaldab kaloreid ja süsivesikuid siis tekib küll küsimus,et mis kasu sellest oleks? muidugi korraga seda 100g. endale sisse ei söö ( palju üldse korraga tuleks tarbida?)..

    Aga sooviks teada,et kas mul on üldse mõtet seda proovida? Et mis oleks plussid ja mis miinused?

    Ette tänades!!

    Eelkõnelejad räägivad väga õiget juttu:

    1) Korralik toitumine on 10x etem kui mingi toidukorraasendaja.

    2) Toidukorraasendajad sisaldavad palju kräppi, mida tavatoidu puhul saad vältida.

    3) Et maha võtta, peab päevane kulutatav energiakulu olema suurem kui sisse söödav-joodav :D

    Kahjuks ei öelnud Sa, mida Sa tarbida tahad.

    Mis kasu neist on??? Kui Sa tahad tarbida nn "naiste segusid", siis nad on suhteliselt ühesugused - palju süsivesikuid ja vähe valku, rasva (naistel PEAB olema kõik rasvavaba). Reklaam on kindlasti, et see sisaldad kasulikke kiudaineid ja vitamiine ning seda on hea ja lihtne teha :D Aga tegelikult on asi rohkem psühholoogilises pooles - mõtled, et see on parem ja teeb Sind saledaks, aga jaa, MAGUS on ta ka - naistele väga tähtis. Otseselt kasulikum ta polegi kui tavaline toit ja ma ei ütleks, et seda pulbrit ka lihtsam tarbida oleks.

    Palju seda võtma peaks??? ... mingid soovituslikud kogused on tavaliselt pakil kirjas, aga ühest vastust sellele tegelikult anda ei saa, oleneb ju ikka sellest, et palju kulutad ja palju muude toidukordadega sisse sööd.

    Kas on mõtet proovida ??? Kui tahad proovida, siis proovi ära, tervisele kahjulik ta just pole. Aga nagu eelpool mainitud, siis parem see pole kui tavaline toit. (nt toidukorra võid asendada ka ju kahe porgandi ja suure klaasi normaalse keefiriga - milleks see pulber) <_<

    Plussid-miinused??? Need loed vist juba ise eelnevast tekstist välja.


  14. Hmm ... põdesid??? Kas see tähendab, et olid haigusega ka ravil ja kas päras seda toitumissoovitusi ei jagatud, edaspidi kontrollis (nt psühholoogi juures) käima ei pea jne???

    Ma kahjuks ei tea anoreksia ravi, aga minu arvates on selle haiguse eripära arvesse võttes nn "taastusravi" äärmiselt vajalik.

    Mina soovitab Sul läbi-interneti-kaugjuhitavat abi mitte võtta (st tellida lihtsalt kava), sest see ei pruugi Sind aidata.

    Kõige parem oleks kui Sa läheksid kuhugi jõusaali kohale ja suhtleksid treeneriga silmast-silma ning teeksid seda järjepidavalt (st mingi kindla aja järel). Nagu ma Su kirjast järeldada võin, ei vaja Sa lihtsalt KAVA (olgu see söömine-trenn vms), vaid suuremat seletamist treeningutest ja toitumisest üldiselt (miks me sööme, kuidas lihased arenevad jne).

    Sellise treeneri leidmine, kes Sinust aru saab ja Sind aidata oskab, võib olla ka raske, aga mitte ilmvõimatu. Nad ei pruugi teada toitumishäirete valdkonda, aga nad oskavad Sulle kindlasti anda nõu nii toitumise kui treeningu mahu ja intensiivusese osas.

    Ma tean, et Tallinnas Fittestis on olemas treenereid, kes tegelevad personaalse juhendamisega. Kindlasti on neid erinevates jõusaalides üle Eesti (kui peaksid ka kuskil kaugemal elama), tuleb ainult natuke otsida. Nt internetis vaata erinevaid spordiklubisid või jõusaale, nende kodulehtedel on tavaliselt ka treenerite nimed kirjas.

    Kindlasti nõuab see natuke rohkem väljaminekuid kui lihtsalt paberil toitumiskava tellimine.

    Kohe kindlasti ära ennast treeningutega liialt kurna (2-3 trenni nädalas on täiesti piisav, 2 kergejõustikku + 1 jõusaal, alustuseks enam kui piisav). Kui Sa ei söö, siis ei kasva ka lihas.

    Otsi internetist (miks mitte ka siit foorumist), infot tervisliku toitumise ja treeningute kohta.

    Algul võib olla natuke raske kõigest aru saada, aga see on kõige väiksem vaev, mis Sa enda aitamiseks ära saad teha.


  15. Ma usun, et eks nad kõik teevad mingit "oma kiiksu" järgides - milliseid konkreetseid soovitusi keegi fännab.

    Üldpilt on kindlasti 90% sama <_<

    Uuri natuke meeste enda toitumisharjumusi (mis stiili järgivad), mingil määral antakse seda kindlasti toitumiskavade "käekirjas edasi".

    Ise arvan, et Kiivikas on suht klassikaline - ei mingeid üllatusi (seda heas mõttes).

    Kalmus on enda toitumisse viimasel ajal sisse viinud ka rasvast toitumist - kas ta seda ka teistele propageerib, seda ei tea.

    Ader-Morozov ... pole kahjuks infot.

    Mis on aga kindel - sinu soovidega ja eesmärkidega arvestavad nad kindlasti kõik.


  16. Sooviks nõuandeid jooksmise arendamiseks ja mida suvel teha, et nt sügisel oleksid paremad tulemused.

    Mõtlesin proovida taku HIIT'i, aga tundub liiga ränk minu jaoks. Et kas võib ka pisut pikemate puhkepausidega ?

    Kas nii oleks normaalne , kui ma teeks nii :

    E: taku hiit, lisaks ka peale jooksu hüppeid(ühel jalal jne.. )

    K:aeglane pikk jooks / rattasõit

    R: taku hiit

    ja kas peaks neid mingi aja tagant muutma? nt vahetada taku hiit mäkkejooksuga vms ( taku hiit'is muidugi muutub töö- ja puhkeaeg).

    teistel päevadel ujun , olen rannas , pisut tööl vms .

    (tüdruk. )

    Kõik oleneb väga palju sellest, palju Sa oled enne jooksuga tegelenud ja kuidas seda teinud.

    MIS ON NEED TULEMUSED, mida parandada tahad? Pikka maad vastu pidada (15-20[40]km) või siis lühematel distantsidel kiiremini joosta (6-10km)???

    Mina oli selleks ajaks jooksuga tegelenud (kui A. Nurmekivi mulle nõu andis) umbes 1,5a ja keskmiselt jooksin nädalas 30-45km (olin läbinud ka ühe poolmaratoni) ja jooksuhärra soovitus oli see, et üle ühe intervall-treeningu nädalas ei olegi eriti mõtekas. Pigem üks "lühem" (u. 6-7 km) kiiremas tempos jooks ja sinna lisaks veel korra nädalas ka lõigud (6x100-200m). Ja see ongi kogu tempokas treening. Ülejäänud tähelepanu ikka rahulikule jooksule.

    Mingeid soovituslikke pulsivahemikke ma siin ära tooma ei hakka, et mis see kiire on ja mis mitte. Need võivad erineva treenituse taseme puhul päris palju erineda.

    PS! Kui Sa algaja oled, siis mäkke jooksu küll väldi, pigem alusta tasasemal maapinnal.


  17. Aga kui sul põlveliigesed pidevalt valutavad, siis eriti ei kipu kepikõndi tegema jooksmisest rääkimata. :D

    Hmm ... no seda muidugi :) jalutut ka jooksma ei sunni ja kätetut kepikõndi harrastama, aga ... valutavate põlveliigeste puhul saab teha ju mõõdukalt rattasõitu ja miks mitte ujumist või vesivõimlemist (viimase jaoks pole ka ujumisoskus eriti tähtis). Kindlasti võib harrastada ka jõusaalis näiteks ringtreeningut, jättes põlvedele riskantsed harjutused välja või lihtsalt kodus võimelda. Kindlasti aitab selle puhul (nagu ka igasuguste muuda haiguste-vaeguste puhul) vestlus-konsulteering mõne oma ala spetsialistiga, kes oskab sobivat liikumisviisi (treeningut) soovitada.

    Kuidas see ütlemine oli, et ... "ainult loll ei leia vabandust, miks ..." või miskit sellist :D


  18. Lihtsam ja kergem on päevast toitumist vähendada kui 1-1,5 tundi trenni teha. :D

    Tervislikum on ennast ju siiski liigutada ja päevapinged maha laadida ning saavutada hea enesetunne kui muuta ainult toitumisharjumusi. Muidugi toitumise muutmine on ka vajalik, aga mitte ainult, sest ...

    ...regulaarselt sporti tegevad inimesed on isegi väikese ülekaaluga palju parema tervisliku seisundiga kui istuvat tööd tegevad saledad inimesed, kellel liikumine ja sport võõras.

    :D

×