Jump to content

Marxengel

Kasutajad
  • Sisu loend

    710
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    5

Postitused posted by Marxengel


  1. Teoreetliselt nõus, ja see võib nii olla.

    Aga, kas on mõttekas ilma testimata öelda: " võta aga "mega"doos lisaks." Iga päev-kuude kaupa?

    Ma ei tea, mul ei ole alust sellega niisama nõustuda. Kas te ei tea juhuslikult kedagi, kelle näitajad üle normi oleks?

    Mind ei köida asjatu vaidlus, või alati vastu olla. Kõik, mida eeldan, et inimestel võiks säilida asjadesse rahulik suhtumine. Mitte enne hüppa, siis mõtle.


  2. Don't confuse being "smart" with being a "good thinker." Put simply, being "smart" is about being good at memorizing information. On the other hand, being a "good (critical) thinker" is about being good at analyzing and utilizing information.

    We all have unique talents. I can't sing or draw, and I've never been great at memorizing stuff from text books. Not to mention, I've never done well with "authority." That's why I 1) never did well in school 2) did not go to college and 3) why there are plenty of people in the professional fitness training field who are far "smarter" than I. But there's no one in this game who's better at analyzing information and simplifying it than I am.

    That said, in the professional fitness training & conditioning fields, we have far too many "smart" people - many far smarter and more degreed than myself - who are confused by all of the conflicting information, and many who're unaware they've been given bad information, as they lack the ability to analyze information because this is something that's not taught in schools.


  3. Selle asemel, et 'sundida' kedagi, näiteks d-vit 5000 IU dayly - olekski lühidalt võinud:

    "Võtan oma jutu kokku: Neke, mina sinu asemel määraks ära verest D- vitamiini ja B12 taseme, vajadusel korrigeeriks siis nende taset."

    ;)

    Terve skepsis on igal juhul jätkusuutlikum kui eufooriline arutu optimism :D

    Tony teeb head tööd muidu, kirjuta tihedamalt. Kui muuks mitte, siis mõtte- ja uurimismaterjaliks väga vajalikud alged.

    Mis viimast lauset puudutab - mul on samamoodi alaselg-muu oluliselt stabiilsemaks läinud kui aastaid tagasi, AGA siiski, mitte kuidagi ei saa süüdistada selles räni, hhapet, boori, tsinki, c-vit, MSM (mida tarvitanud vast pool aastat). Pigem kas aega, regulaarsemat 'jõutrenni', või mine tea mida.

    Imelikult raske on inimestel uskuda, et vahel me ei tee midagi tavapärasest tuntavalt teistmoodi aga tunneme end erinevalt. Müstifitseerimine on veres.


  4. http://www.sinunapteekki.fi/catalog/hankintatukku/magnesan-p-98.html

    on mu kogemuse ( :D )põhjal hea valik müüakse meie apteekideski.

    MSM 5 g on max 1 teeluskas, ehk vähemgi. Muide, kotikesed ilmselt tulevad palju kallimad, kui Bonsuna kilone purk.

    Kalaõli ja d-vit, jääksin pigem mõõdukaks. Tarvitaks aga see 5000 iU (Ui :D))) igapäevaselt - ei ole kaine soovitus.

    Mis puutub AD seosesse kehaliste vaevustega, nii ootamatu kui see ka ei tundu, ära seda päris maha mata, seda mõtet.

    Might work better than the other shit.


  5. Ja mis puutub sinu kriitikasse minu jutu suhtes, siis: ma andsin lihtsalt mõne soovituse, inimene on hädas, äkki aitab. Ka subjektiivsel arvamusel on väärtus, kui see arvamus tugineb kasvõi isiklikule kogemusele, mitte teadusuuringule. Polegi ju olemas ühtegi asja, mis kõigi puhul 100 protsendiliselt aitaks, isegi sarnaste probleemide korral. Ma ju ei soovitanud tal perearstil Arcoxiat välja kirjutada lasta. Tõenäoliselt see isegi aitaks, vähemalt sümptomeid leevendaks, ehkki põhjust ei raviks.

    Mida sa ise oled teinud, et sarnasele probleemile lahendust leida? Mis tundus aitavat, kasvõi veidigi?

    Vabandust, kui see liigkriitilsena tundus. Kõik, mida öelda tahtsin, vaid, oli see, et nii lihtsustatult ei ole võimalik.

    Iga asi VÕIB mõjuda, ei vaidle, aga väita, et see nii on, ja minule mõjub, kahjuks ei saa.

    Kahju, et ka siinsed "autoriteedid" on väheke kitsalt nägevad.

    Ja ega ei viitsita ABSOLUUTSELT süveneda (mitte sina, Tony, ehk) : olen 10kond aastat tagasi samas seisus olnud, meditsiinil ei ole olnud MITTE MIDAGI kaasa rääkida.

    Otter (vanemale seltsimehele spetsiaalselt veel kord) > vett olen joonud paar liitrit päevas, minim. Verd ja pilti on uuritud mitu korda aastas vahel. Reumatestid - ok. MRT, CT, RÖ - veel midagi?

    Ainuke asi, mis on olnud normist üle - ASO. Tõenäoliselt tonsilliit, millele järgnes kurgumandlite eemaldamine.

    Mida ise teinud, küsid. Liikunud, toitunud nii tasakaalustatult kui võimalik.

    Glükosamiiini ei usu - ei ole konsensust, et sel ka reaalne efekt, pigem ollakse ikkagi skeptilised.

    MSM olen ka ise hakanud kasutama, nipet-näpet veel.

    Kas see annab põhjust kindlalt väita: toimib? Ei.

    Kas ma saan teha järeldusi 20dates plikatirtsude empiirilise kogemuse põhjal, et sel on tegelikult ka tõepõhi all? Ei.

    Nõu andmise ja oma kogemuse jagamise vastu ei ole mul vähimatki, kuni ei väideta, et see on nii ja kõik.


  6. Ära muretse.

    Marxengels on selline tegelane, kui talle midagi ei mõju, siis ei sobi ka teistele ja mis temale on sobinud, siis peavad kõik nii tegema.

    Lapsejutt, kahjuks, taas kord.

    Lugema oleme õppinud, loetust aru saama aga mitte.

    See, kui üks mees livestrongist, telegrammist või hingepeeglist midagi loeb, ei tee seda veel garanteeritult tõeseks. Pigem näitab midagi muud.


  7. Hea eepos küll aga kas see nii must-valge on: " mul aitas seljavalu vastu, põlvede ragin vähemaks jäänud" - selline seoste loomine on kõike muud kui piisav tõestus. Kahjuks.

    Sooviksin samuti VÄGA, et kõik nii lihtsalt käiks aga ... :)

    - How To Think (critically) and filter the good from the bad information to avoid confusion created by conflicting info.
    - How to detect B.S. (in ourselves and from others)
    - Good reasons and bad reasons for believing things.
    - And, a whole bunch of other related things from The Scientific Method to Rational Skepticism and Epistemology.

  8. Saatusekaaslane.

    Ajaga on mul asi "paremaks" muutunud. Miks jutumärgid: osa kohti sel kujul enam häält ei tee, tunda annavad oluliselt vähem aga kohati on muutunud lihtsalt - asukoht, aistingud.

    Aastaid võttis see küll aega. Mitte, et hetkel, jah, ideaalne oleks.

    Kes lahendab müsteeriumi, võiks vabalt Nobeli saada.


  9. WHY YOUR WORKOUTS SUCK (PART I)

    I’m now going to write my first “old guy” blog that’s going to start with the stereotype “darn kids today!” intro…so here goes:

    Darn kids today! If there’s one thing I don’t understand about the younger generation I see in the gym – doing almost everything wrong – is, they really have no excuses. Back in the day, we had nothing to go on. We had some of the muscle mags, which were generally full of training articles written by genetically gifted drug assisted bodybuilders, and the advice of other clueless people in the gym, and that was it! There really was no solid science at the time, all that great east block training that has flooded the world was kept firmly in the east block, and there was no internet!

    MORE:

    - See more at: http://www.brinkzone.com/strength-training/why-your-workouts-suck/#more-862


  10. Ma alustasin ise kunagi vanuses 14-15 jõusaali ringtreeringuga ja naisterahvale seda just soovitaks. Kui ütled ka treenerile, et oled esimest korda, siis pannakse sulle ka väiksemad raskused ja treener käib kontrollimas ka kuidas sa midagi teed. Või vähemalt vanasti oli nii....

    Nii sain ise üldse jõusaaliga tuttavaks, kahjuks siis jäi ta üsna kähku unarusse kuna igasugused ägedad rühmatreeningud tulid peale - Les Millsi buum oli just siis.

    Aga mida ma ütlesin? Tundub nagu loeks aga aru mõttest ikka ei saa.

    Just, "ägedad" rühmatrennid.... Maailmas on viimaste aastate jooskul nii palju asju fitnessi vallas ümbermõtestatud - aega on, otsige kriitilised allikad ja tehke asjad selgeks.

×